Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sens podziału na kategorie względem pasów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
282 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Właśnie o to chodzi Mistrzostwa to Mistrzostwa- jedziesz zmierzyć się z najlepszymi.

i tu się właśnie nie rozumiemy. już ci tłumaczyłem, ze zawody w bjj mają także inny cel, nie tylko to co napisałeś.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.


Właśnie o to chodzi Mistrzostwa to Mistrzostwa- jedziesz zmierzyć się z najlepszymi.

i tu się właśnie nie rozumiemy. już ci tłumaczyłem, ze zawody w bjj mają także inny cel, nie tylko to co napisałeś.


Doskonale rozumiem różnice.
Zawody BJJ mają nie mają na celu wyłonienia Najlepszego z wyjątkiem walk w dywizji czarnych pasów.
Pisałem odnośnie tego, że załują z gościa z Młaj Taj :D

Etam, cała Ta dyskusja rozbija sie o nazewnictwo. A raczej o to, że o ile przeciętny adept bjj zna róznicę między "mistrzew w niebieskich" a mistrzem w "czerniach" to osoba z zewnątrz uważa, że "mistrz" to " mistrz bezwzgledny".

Jeżeli bjj bediz ekiedyś sportem olimpijskim,czy jakoś się ' zoficjalizuje" to prawdopodobnie będą tylko "mistrzowie bezwzględni".
Do tego czasu będzie produkcja "mistrzów takich i śmakich".



Myśle, że faktycznie w całym problemie o to tylko się rozchodzi.
Tak jak pisałem dla mnie Mistrz to Mistrz przez duże "M"... i taki tytuł do czegoś zobowiązuje.

Pozatym obawiam się, że ktoś kto zostanie utytułowany Mistrzem zostaje poniekąd napiętnowany.(oczekiwania względem jego osoby wzrastają)

W następstwie zdażyć się może tak, że po wywalczeniu jakiegos tytułu,
Mistrz zaprzestaje lub unika rywalizacji wiedząc, że z tym Mistrzostwem tak nie do końca. I np obawia się, że straci w oczach swoich uczniów gdyby przegrał z jakimś gościem z Judo :wink: .

Przykład podany powyżej jest jednym z wielu zagrożen które niesie ze sobą taki system.

Natomiast faktycznie podoba mi sie możliwość startu w zawodach przez wszytkich (bez dodatkowych obciążeń)
Dydaktyczna wartość takiego "sparingu" jest o wiele wyższa niż sparingu na treningu.
I jak sam napisałeś w walce uczy się najwięcej.

Jak dla mnie temat "sens podziału" został wyczerpany.

Jak bym czasem się jedank pokusił o organizacje zawodów w forumle BJJ albo BJJ vs Judo :P to dam znać.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
A i jeszcze jedno..

.... bajki jakieś .....półtorej godziny sparingów kubańskich na pełnych obrotach... :)


Mags są goście co tak potrafią.
Może nie na pełnych obrotach(pełne obroty to rzecz względna) ale potrafią przez półtorej godziny wygrywać po kolei-walcząc bez przerwy.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
ze świeżymi przeciwnikami na zbliżonym poziomie?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Nie no bez przesady.. na zbliżonym to nie... ale ze świeższymi tak.

To jest tak jak ćwiczenie wytrzymałości mięśniowej- ciężar dobiera się do ilości seri i powtórzeń.

Tyle, że sam wiesz, że nawet dużo słabszy jak jest świeży i wie że walczy np tylko te 3minuty to potrafi sporo kłopotów przyspożyć ...zwłaszcza jak jest ósmy z rzędu.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Gość jedzie na Mistrzostwa, nie potrafi za wiele i......na co liczy 8O :?:

Nie do końca się zrozumieliśmy.

Początkiem maja, rozegrana została Liga Muay Thai w Słupsku.

Ostatnio przegrałem pierwszą walkę na MP i odpadłem :(

A trenujesz BJJ regularnie ?...a Judo ile już nie trenujesz ?

Przed Mistrzostwami trenowałem regularnie. Dodam jeszcze, że powinienem wystartować w lżejszej kategorii. Niestety nie było lżejszej.
Przerwa w Judo - siedem lat. Trenowałem w większości w AZS-ie (rekreacja).

Dodam jeszcze, że w grudniu próbowałem swoich sił w Bytomiu. Tam także nie było mojej kategorii. Musiałem się bić z cięższymi o 10 kg. Przegrałem dwie walki.
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

W bjj nie leje sie po ryjach, to czysty grappling.


jakbys czytał uwaznie to bys wiedzial ze pisze o SW gdzie sie leje po ryjach, w tym konkretnym przypadku chodzio o MT.

daryo king, napisz mi jeszcze z jakiego klubu sa te biale paski bjj co roznosza niebieskie pasy i nawiazuja walke z purpurami, ok ?


Jak juz, to pisałem są goscie z białymi co potrafia nawiązac równą walke z niebieskimi i purpurowymi i nie twierdziłem ze w bjj. Prosze nie przekręcaj moich wypowiedzi, a po drugie nie tylko ja tak uwazam bo pare postów od innych tez było w tej materii i to juz konkretnie pod bjj, takze wyluzuj.....

Natomiast faktycznie podoba mi sie możliwość startu w zawodach przez wszytkich (bez dodatkowych obciążeń)


Bogus nie pachnie Ci to ideą z Aikido - ze kazdy moze to trenowac bez względu na sprawnosc czy wiek? :D
  • 0

budo_bosy0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

daryo king, napisz mi jeszcze z jakiego klubu sa te biale paski bjj co roznosza niebieskie pasy i nawiazuja walke z purpurami, ok ?


Jak juz, to pisałem są goscie z białymi co potrafia nawiązac równą walke z niebieskimi i purpurowymi i nie twierdziłem ze w bjj. Prosze nie przekręcaj moich wypowiedzi, a po drugie nie tylko ja tak uwazam bo pare postów od innych tez było w tej materii i to juz konkretnie pod bjj, takze wyluzuj.....


ale kręcisz
  • 0

budo_jap
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Porównać bjj do aikido. Teraz to juz dowaliłeś bjj-owcom. Kiedy docieramy powoli do takich wniosków robi sie... fajnie.
  • 0

budo_jap
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Kiedy patrzę jak ten w kimonie łoi skórę kolesiowi z MT zaczynam skłaniac się ku idei że zawodnicy MMA powinni olać MT i Bjj, za to trenować TKD WTF i Judo.
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
.....
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Nie nie, w polskim jj masz to wszystko co trzeba do mma.
  • 0

budo_jap
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Cudze chwalimy swego nie znamy. MMA to kiepska kopia polskiego jj.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Robimy off topa.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Bogus nie pachnie Ci to ideą z Aikido - ze kazdy moze to trenowac bez względu na sprawnosc czy wiek? :D


Pachnie.
BJJ tak jak Aikdo może trenować każdy bez względu na wiek czy sprawność bez specjalnej selekcji sportowej.

Tyle, że różnica polega na tym, iż adept BJJ po roku czasu nabiera konkretnych-niebyle jakich umiejętności.
Znacznie podnosi swój poziom wytrenowna a umiejętności pod kontem SW wzrastają na tyle, że jest w stanie w swoich kryteriach walki podjąć wyzwanie z każdym.

Adept Aikido po roku czasu, często nie potrafi poprawnie wykonać przewrotu w przód a po dziesięciu latach jego wartość bojowa-umiejętność zastosowania technik (czy choćby motoryka) jest bliska bądź równa zeru. Dodatkowo ich Ego rozrasta się do monstrualnych rozmiarów do tego stopnia że każą sobie swoim modszym stażem kolegą w życiu prywatnym nić ukłony i toboły nosić( w dodatkowej podzięnce za nauke :P ).

Przyznasz,że jest różnica ?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Cudze chwalimy swego nie znamy. MMA to kiepska kopia polskiego jj.



MMA to nie odrębna SW tylko formuła w której dopuszcza się stosowanie technik z różnych SW.

Ju jitsu sportowe jest tak przekrojowe, że w zasadzie to czyste MMA.

Żeby się uczyć MMA trzeba najpierw mieć co pomieszać -czyli solidną baze różnych SW.

Oferowane MMA jako odrębna SW i uczone jako MMA od zera, jest w istocie dużo mniej warte niż osobny trening np Judo i Kick Boxingu.
NIe owijając w bawełne napisze, że Osoba trenująca oddzielnie.... w 9 na 10 przypadków zmasakruje w walce tego MMA-mowca z reklamy na przystanku.

Ale ta dyskusja to chyba nie na temat ani dział. Trza by w dziale Cross założoć temat Sport JJ vs MMA.
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Ale ta dyskusja to chyba nie na temat ani dział. Trza by w dziale Cross założoć temat Sport JJ vs MMA.


to załóz :D tu i tak temat sie wyczerpał
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Adept Aikido po roku czasu, często nie potrafi poprawnie wykonać przewrotu w przód...

Trenowałem jakiś czas Aikido. Tak padać jak na Aikido nigdzie się nie nauczyłem.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Adept Aikido po roku czasu, często nie potrafi poprawnie wykonać przewrotu w przód...

Trenowałem jakiś czas Aikido. Tak padać jak na Aikido nigdzie się nie nauczyłem.

exakli
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Widziałes Bogumił nawet koledzy na forum bjj potrafią docenic nauki wyniesione z Aikido na które tak lubisz najezdzac :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024