Skocz do zawartości


Zdjęcie

szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomcom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
Witam,
Znacie jakieś dobre sekcje chińskich sztuk walki w Cz-wie? Najlepiej byłoby JKD, Wing Tsun...?
Chcę uzupełnić swój qigong "Lecącego Żurawia" o coś "twardszego" :lol:
pozdrawiam
tomasz
  • 0

budo_dziadek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
Witam! Możesz zajrzeć na www.tcm-taiji.ovh.org, tam znajdziesz kontakt do Tomka Boreckiego. Możesz u niego ćwiczyć Yi quan. Zajęcia są bardziej indywidualne niż "sekcyjne". Pozdrawiam.
  • 0

budo_dziadek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
Sorki coś musiałem skopać umieszczając adres strony :oops:
Ale wpisując adres ręcznie w wyszukiwarkę otwiera się normalnie
  • 0

budo_tomcom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
dzięki za info :-)
tymczasem ja poszukuje czegoś żywszego. kiedyś ćwiczyłem taekwondo, tu w częstochowie są tego bardzo dobre sekcje teraz szukam czegoś podobnego, ale w miare możliwości chińskiego (jakiś twardy qigong :wink: ) Myślałem o JKD, lae zdajsie że w Cz-wie nie ma :( Może być też WingTsun, ale nie wiem czy w cz-wie jest, stąd moje pytanie. Nie było mnie pare latek w moim Świętym Mieście...
dzięki,
pozdrawiam :-)
  • 0

budo_dziadek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
HI, Hi a ja myślałem że kościska to mnie od treningu bolą a tu się okazuje że to pewno reumatyzm a siniaki wyskakują z kumulacji siły wewnętrznej jak się długo stoi w zhan zhuang. :wink: . Przejdż się do sklepu sportowego KOBO w III Aleji tam na tablicy reklamowej są ogłoszenia praktycznie wszystkich działających sekcji w Czewie.
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

HI, Hi a ja myślałem że kościska to mnie od treningu bolą a tu się okazuje że to pewno reumatyzm a siniaki wyskakują z kumulacji siły wewnętrznej jak się długo stoi w zhan zhuang. :wink: . Przejdż się do sklepu sportowego KOBO w III Aleji tam na tablicy reklamowej są ogłoszenia praktycznie wszystkich działających sekcji w Czewie.

Łał ty to masz ostrą twardą energie wewnętrznom, zazdroszczem... ;) :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

tymczasem ja poszukuje czegoś żywszego


To yiquan mało żywy jest :?:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

IMHO ciężko, żeby żywszy był ;)
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

To yiquan mało żywy jest :?:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

IMHO ciężko, żeby żywszy był ;)


ale ten z filmików umieszczanych na youtubie przez znanego tutaj Dachenga odnosi sie do linii przekazu Yao Chengguang'a 8) i jest fajny :)
i nie ma nic wspólnego z Częstochową - niestety nie wiem kto tam prowadzi zajęcia i w jaki sposób :?
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

tymczasem ja poszukuje czegoś żywszego


To yiquan mało żywy jest :?:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

IMHO ciężko, żeby żywszy był ;)



..jak twierdzi wyrocznia youtube, PWN w wspolpracy z PAN :lol:
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
już wiem :)

Mysle ze moze bysmy tak wrocili do tematu zamiast obrzucac sie wyzwiskami....

i tak chcialbym tylko cos uscislic:

1. Andrzej mimo swojej tuszy jest naprawde bardzo szybki (o czym mialem okazje sie przekonac podczas przyjacielksiego lekkiego sparringu na rece podczas jego pobytu w Pekinie) i osobom ktore strasza go swoja lekkoscia i szybkoscia przypominam ze jedno trafienie przez osobe o tuszy Andrzeja konczy sie bardzo zle :) , wiec to ze jest on szybki czyni go naprawde niebezpiecznym
2. ja mieszkam przy parku gdzie cwiczy mistrz Andrzeja i znam go i jakos nie zauwazylem zeby on lub jego uczniowie zle sie wypowiadali o Andrzejuu a wrecz przeciwnie (podkreslam ze ja nie cwicze yiquanu bo osobiscie mi nie podchodzi)
3. kolega Borecki przyslal mi kiedy mail powolujac sie na Andrzeja z zadaniami (moze dla niego tak sie prosi o pomoc ja nie wiem :wink: ) zebym mu znalazl mistrza ktory w 2 tygodnie nauczy go aspektu bojowego i zdrowotnego baguazhang, w dodatku zazyczyl sobie ze mistrz ma byc dla niego sympatyczny i mieszkac niedaleko miejsca ktore zaznaczyl jako swoj potencjalny adres
dla mnie taki list sugeruje co nieco o postawie jak tez "mistrzowstwie" w pozostalych stylach na ktore sie kolega Borecki powoluje ze zna, ale ja to moze za dlugo w Chinach mieszkam (ponad 2 lata) i sie dziwny zrobilem papieros
4. styl Shaolin w Chinach to w 95% przypadkow lameria, sportowa, niech wystarczy za dowod ze na "mnichow" do przyklasztornych szkol kierowani sa absolwenci szkol sportowych z calych Chin, do pracy :lol:
nie chce im sie nawet pozadnie glowy zgolic a co dopiero mowic o wypalaniu symboli raciczka na czaszce
zgodnie z prawem Chinskim cudzoziemcy sa kierowani do szkol mieszczacych sie nieopodal klasztoru Shaolin, w samym klasztorze moze byc okolo 60 prawdziwych mnichowi nie moga oni nauczac na terenie klasztoru - wiec jak ktos zna podstawy matematyki to sobie moze obliczyc ze stada "mnichow" jezdzacych po calym swiecie i po Chinach w grupach pokazowych i cale stado instruktorow w okolicznych szkolach nie moze byc mnichami!!!!!!!
5. jezeli chodzi o Chuo jiao to nie wiem co powiedzial naprawde Andrzej ale ja kiedys je cwiczylem i wciaz mam sentyment i naprawde polecam szczegolnie osobom z dlugimi nogami (mnostwo kopniec) i w dodatku slyszalem ze facet uczacy tego w Polsce bardzo ladnie kopie (przynajmniej kopal jak byl jeszcze w Chinach 8) )

uff a sie napracowalem... :)

oryginał jest [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomcom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
dzięki. tymczasem dostałem jakąś wiadomość na priva, ale nie mam do niej dostępu :( musze wystukać jeszcze dwa posty zeby sie do niej dostać 8O
  • 0

budo_tomcom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
p.s. Khunaq, te filmiki podnisły mnie na duchu :D
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

Witam,
Znacie jakieś dobre sekcje chińskich sztuk walki w Cz-wie? Najlepiej byłoby JKD, Wing Tsun...?
Chcę uzupełnić swój qigong "Lecącego Żurawia" o coś "twardszego" :lol:
pozdrawiam
tomasz

wyslales mi wiadomosc na priva,ale nie mam takiej funkcji i nie moge jej odczytac.pozdr.zajrzyj na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest oboz sierpniowy
  • 0

budo_dziadek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
Dokładnie tak żwirku Yi quan z Częstochowy nie ma nic wspólnego z tym z Warszawy, Poznania, Chorzowa, Wrocławia, organizacyjnie bo merytorycznie coś by się zlalazło :) . Ale czyż można zmuszać wszystkich ludzi by jedli w Mc Donalds? Jest przecież na świecie mnóstwo innych lepszych i gorszych restauracji. Akademia to przedsiębiorstwo, seminaria, staże, kursy itp. (myślę że żwirek stąd i z ąkademii to ta sama osoba) w Częstochowie jest pasja która w sumie nie szuka rozgłosu, co więcej, ciężko go nawet namówić żeby udzielał komuś lekcji. Tę pyskuwkę między Andrzejem i Tomkiem dokładnie pamiętam choś nie byłem wtedy aktywnym uczestnikiem forum, także początki forum Yi quan dobrze pamitam. I muszę ci powiedzieć, że to że Tomek nie znalazł wtedy nauczyciela tak jak pisał wtedy Tomasz wyszło mu na dobre. Poznał Bo jiacong (myślę, że wiesz kim jest ten człowiek dla Yi quan i kogo osobistym uczniem był) zdołał zdobyć jego przychylność na tyle, że ma prawo reprezentować mistrza Bo i uczyć według jego przekazu. Pozdrawiam dziadek - tomek pasek
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

Dokładnie tak żwirku Yi quan z Częstochowy nie ma nic wspólnego z tym z Warszawy, Poznania, Chorzowa, Wrocławia, organizacyjnie bo merytorycznie coś by się znalazło :) . Ale czyż można zmuszać wszystkich ludzi by jedli w Mc Donalds? Jest przecież na świecie mnóstwo innych lepszych i gorszych restauracji. Akademia to przedsiębiorstwo, seminaria, staże, kursy itp. (myślę że żwirek stąd i z ąkademii to ta sama osoba) w Częstochowie jest pasja która w sumie nie szuka rozgłosu, co więcej, ciężko go nawet namówić żeby udzielał komuś lekcji.


Żwirek jest jeden :)

uczestnicząc w zajęciach w Akademii Yiquan nie znajduje tego, o czym piszesz :?
może wartałoby sie samemu przejść i zobaczyć? polecam 8)
  • 0

budo_dziadek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
Jeśli tak jest to dobrze Yi quan górą! Dla dachenga mam szacunek bo jakby nie było popularyzuje swietną sztukę, szkoda że jest taki nerwus i dał się tak ostatnio podpuścić. Ale to w sumie tak jak w Yi quan - kontakt, zwarcie, dup i po wszystkim. Ja osobiście jako człowiek starszej daty dobrze pamiętam czasy jedynej słusznej ideii i Poloneza jako supernowoczesnego pojazdu dlatego sceptycznie podchodzę do takiego natłoku reklamowego. Ale jeśli to lubi jego biznes. Co do przychodzenia do was, do siebie mam bliżej, a i zbierając płuca ze ściany czy tyłek z podłogi (co jak wiesz nader często się zdarza w tej mało żywej sztuce walki) to lepiej jest jak się człowiek długo nie musi po świecie poniewierać. Zresztą po się gdzieś ciorać, jak ma się pod nosem to co dobre. Będziesz w Czewce daj znać zobaczysz jak jest u nas. Ostatnio mam ciekawe wrażenia bo ćwiczę z gościem który 8lat ćwiczył judo. Yi quan + judo jest się nad czym zastanowić. pozdrawiam dziadek
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

..jak twierdzi wyrocznia youtube, PWN w wspolpracy z PAN


Brawo, nabiłeś posta :roll:

i nie ma nic wspólnego z Częstochową - niestety nie wiem kto tam prowadzi zajęcia i w jaki sposób


Nie wiedziałem, że jest jakiś inny yiquan w PL.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
[quote name="budo_Khunag"][quote]..jak twierdzi wyrocznia youtube, PWN w wspolpracy z PAN[/quote]

Brawo, nabiłeś posta :roll: [/quote]

Spojrz na swoje poprzednie i jeszcze raz pomysl co napisales.
Jezeli ktos przez 3 lata zrobil 2,5tys postow, to ciekawe ile przez ten czas trenowal.
Jezeli tak samo jakosciowo idzie Ci z treningami na zywo, co z pisaniem na forum internetowym to niezly z Ciebie wojownik ..wirtualny 8O

[quote]i nie ma nic wspólnego z Częstochową - niestety nie wiem kto tam prowadzi zajęcia i w jaki sposób[/quote]

Nie wiedziałem, że jest jakiś inny yiquan w PL.[/quote]

..bo nie bylo tego na youtube
:lol:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

Spojrz na swoje poprzednie i jeszcze raz pomysl co napisales.
Jezeli ktos przez 3 lata zrobil 2,5tys postow, to ciekawe ile przez ten czas trenowal.
Jezeli tak samo jakosciowo idzie Ci z treningami na zywo, co z pisaniem na forum internetowym to niezly z Ciebie wojownik ..wirtualny


No jeśli Tobie napisanie 2,5 posta (moja średnia) zajmuje cały dzień, to ubolewam :)

..bo nie bylo tego na youtube


A kysz trollu.
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

[

..bo nie bylo tego na youtube


A kysz trollu.


powiedzial co wiedzial - wiesz co zadalem sobie ostatnio trudu i przesledzilem twoje prawie wszytkie posty i .... i poza nabijaniem cyfry tychże niewiele w nich sensu. Proponuję poczytaj sobie swoje posty - zastanó się a potem wytykaj innym o ile sam nie robisz ponownie (w myśl hasła rządasz czystości zachowaj ją sam) Wg mnie jak juz cos mowic/pisac to lepiej mniej ale z sensem niz duzo - bez jakiegokolwiek sensu.
Co do stwierdzenia sebola to też uważam iż zamiast siedzieć i stukać głupie (bo tych jest większośc) posty lepej wziąć się za porządny trening. Chyba ze ktos skacze z sekcji do sekcji caly czas szukajac albo bo to ma w okolicy. Niestety nie dochodzi sie do wysokiego poziomu bez wyrzeczeń i warto dluzej poczwiczyc jedna rzecz by dobrac się do tzw mieska. Większośc styli poznaje się naprawdę dopiero po kilku latach porządego treningu ("na yong chun bylem kilka razy z ciekawosci" a o chi sao wypowiadasz sie z opinią znawcy - bardzo nie fair)
Znalem jednego co tak skakal i procz dobrej kondycji to niewiele z tego mial, no ale za to zawsze mial blisko na trening :P
Co do Yiquan i roznych ośrodków w Polsce myślę że nikt niema prawa wylączności do nauczania tego systemu w Polsce zwlaszcza ze mistrzow yi quan pewnie w Chinach wielu :) a kazdy chcialby miec swojego wyłącznego reperzenta w takim pięknym kraji ;)
Z drugiej strony takie wymaganie od mistrza by uczynil kogos wylacznym swym przedstawicielem na dany obszar jest dzialaniem rodem z sekt i co najmniej bardzo śmieszne dla ludzi którzy już jakiś poziom sobą prezentują za to nie mających wybujałego EGO. Takei działanie od razu kojarzy się z trzepaniem kasy bo za darmo w Polsce nikt nic nie robi, oragnizacja rosnie w silę co przeklada sie na kasę dla takeigo wyłącznego reprezentanta i być może i mistrza - no ale z czeogś trza żyć nie :)
Nestety prawda ma wiele ścieżek i im więcej ich poznasz i zaadoptujesz do swoich warunków/możliwości tym będziesz lepszy. Nie ma jednego da best bo inaczej wszysycy już by tylko to ćwiczyli - im wiecej przekazó znasz tym lepiej.

Przepraszam za swoją prywatę powyżej ale drażni mnie jak ktoś komuś wytyka coś w czym niewiele lepszy. Swoją drogą uważam iz powinno byc wiecej modów, skoro obecni maja mało czasu i ochoty, i od czasu do czasu powinno się dawać ostrzeżenia za posty bez większego sensu - forum to nie irc czy inny chat gdzie sie pieprzy trzy po trzy - jeden post jedno zdanie czesto bez związku albo po prostu obrażliwe.

Pozdrawiam serdecznie
Robert
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024