Skocz do zawartości


Zdjęcie

szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

powiedzial co wiedzial - wiesz co zadalem sobie ostatnio trudu i przesledzilem twoje prawie wszytkie posty i .... i poza nabijaniem cyfry tychże niewiele w nich sensu.


Ehm... chyba masz za dużo czasu :)

A 90% moich postów jest w knajpie, tam są inne zasady, jak piszę na jakiś temat to zazwyczaj mam coś do przekazania.

Proponuję poczytaj sobie swoje posty - zastanó się a potem wytykaj innym o ile sam nie robisz ponownie (w myśl hasła rządasz czystości zachowaj ją sam) Wg mnie jak juz cos mowic/pisac to lepiej mniej ale z sensem niz duzo - bez jakiegokolwiek sensu.


Ale ja niczego nie wytykam, wrzuciłem początkującemu klipy, żeby zobaczył jak wygląda yiquan i od razu się jakiś frustrat bez sensu doczepił...

Co do stwierdzenia sebola to też uważam iż zamiast siedzieć i stukać głupie (bo tych jest większośc) posty lepej wziąć się za porządny trening.


Mało mnie interesuje Twoja opinia o moich postach, Twoje to dla mnie w 90% bezmyślny słowotok, ale to nie mój problem.

Niestety nie dochodzi sie do wysokiego poziomu bez wyrzeczeń i warto dluzej poczwiczyc jedna rzecz by dobrac się do tzw mieska. Większośc styli poznaje się naprawdę dopiero po kilku latach porządego treningu ("na yong chun bylem kilka razy z ciekawosci" a o chi sao wypowiadasz sie z opinią znawcy - bardzo nie fair)


Wypowiadam się z pozycji kogoś, kto rozróżnia bullshit od sensownej metody treningowej. Na ulicy nikt się nie będzie Ciebie pytał, czy ćwiczysz Wing Chun, czy Judo, walka to walka, pewne podstawowe zasady są nie do przeskoczenia bez względu na styl.

Znalem jednego co tak skakal i procz dobrej kondycji to niewiele z tego mial, no ale za to zawsze mial blisko na trening


O naszych wzajemnych umiejętnościach to sobie możemy porozmawiać jak posparrujemy, do tego czasu to zwykły trolling.

Z drugiej strony takie wymaganie od mistrza by uczynil kogos wylacznym swym przedstawicielem na dany obszar jest dzialaniem rodem z sekt i co najmniej bardzo śmieszne dla ludzi którzy już jakiś poziom sobą prezentują za to nie mających wybujałego EGO. Takei działanie od razu kojarzy się z trzepaniem kasy bo za darmo w Polsce nikt nic nie robi, oragnizacja rosnie w silę co przeklada sie na kasę dla takeigo wyłącznego reprezentanta i być może i mistrza - no ale z czeogś trza żyć nie


Niektóre organizacje mają silne zasady i wysoki poziom, niektóre to maszynki do robienia pieniędzy, nie można wszystkich wrzucać do jednego wora.

A jeśli znany i poważany mistrz czyni kogoś swoim oficjalnym reprezentantem, to świadczy o poziomie tej osoby (w mniemaniu owego mistrza przynajmniej) i coś tam zawsze znaczy, biorąc pod uwagę ilu ściemniaczy i oszołomów jest w SW... nie ma się o co ścierać.

Przepraszam za swoją prywatę powyżej ale drażni mnie jak ktoś komuś wytyka coś w czym niewiele lepszy.


A mnie drażni jak ktoś zarzuca mi "wytykanie", kiedy dobrze widzi, że to ja zostałem tu zaczepiony bez sensu i bez powodu.

Ciekawe czy bardziej założycielowi tematu pomógł mój post, czy Wasze :roll:
  • 0

budo_dziadek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
"Ciekawe czy bardziej założycielowi tematu pomógł mój post, czy Wasze ". Myślę, że bardziej by mu pomogło jak by przeszedł na trening. Dwie, trzy godziny zajęć dla goście który jakieś tam pojęcie o ćwiczeniu ma (tak pisał) dało mu by wyobrażenie o tym co się ćwiczy jak i kto prowadzi zajęcia. Za czas tej dyskusji zaliczyłby już dwa treningi. Pozdrawiam, Bez odbioru.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

"Ciekawe czy bardziej założycielowi tematu pomógł mój post, czy Wasze ". Myślę, że bardziej by mu pomogło jak by przeszedł na trening. Dwie, trzy godziny zajęć dla goście który jakieś tam pojęcie o ćwiczeniu ma (tak pisał) dało mu by wyobrażenie o tym co się ćwiczy jak i kto prowadzi zajęcia. Za czas tej dyskusji zaliczyłby już dwa treningi. Pozdrawiam, Bez odbioru.


Ale gdyby myślał, że Yiquan to gimnastyka dla dziadków, to pewnie by nie przyszedł w ogóle, prawda? ;)
  • 0

budo_silmal
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
to co przekazuje T.Borecki to nie gimnastyka dla staruszków uczyłem się u niego taiji chuan Yang i nieraz zdrowo oberwałem :twisted: witaj Dziadek :wink: ,kolega z Rędzin
  • 0

budo_dziadek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
Taka właśnie gimnastyka dla dziadków [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :wink:
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

Taka właśnie gimnastyka dla dziadków [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :wink:


a który to prowadzący zajęcia w Częstochowie?
  • 0

budo_dziadek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

a który to prowadzący zajęcia w Częstochowie?

Chodzi o to czy jest na filmie? Jeśli o to chodzi to nie ma go tam. Gość na filmie to Yang LinSheng i tylko tyle wiemy na jego temat. Swoją drogą może ktoś na forum kojarzy co to za ludzie u niego ćwiczą (biali). A klip wrzuciłem do wątku bo widać że gość wie o co chodzi w Yi quan. Pokazuje fajne tui shou(sprytnie ustawia sobie delikwenta żeby pod nogami miał krawężnik 8) ) świetnie widać jak wykorzystuję powracającą siłę a i fa li ładnie wyrywa gości z butów. Tak poza tym to pokazało się kilka ciekawych filmików z Yi quan bez bliźniaków Yao w roli głownej.
  • 0

budo_holo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
Dziadek, to może wrzuć do sieci jakiś filmik z tych zajęć w Częstochowie, albo z samym instruktorem. Bo naprawdę chętnie bym zobaczył ten przekaz. Żwirek, o ile go znam, to też się tak tylko czepia i sam chętnie by coś takiego zobaczył.
Pozdrawiam
  • 0

budo_dziadek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

Dziadek, to może wrzuć do sieci jakiś filmik z tych zajęć w Częstochowie, albo z samym instruktorem. Bo naprawdę chętnie bym zobaczył ten przekaz. Żwirek, o ile go znam, to też się tak tylko czepia i sam chętnie by coś takiego zobaczył.
Pozdrawiam

Wrzycić do sieci to ja sobie mogę filmik z I komunii mojego syna bo taki mam. Nasz "szef" to jeden z tych gości dla których liczy się tylko "fizyczny" kontakt. Ulubione powiedzenie "no to sprawdzimy sobie umięjętności". Taki jest i już. Chcesz zobaczyć jak ćwiczy chcesz go sprawdzić musisz się pofatygować. Tego nauczyły Go wielomiesięczne pobyty w Chinach. U jego mistrza nie liczyła się kasa. Musiał udowodnić poprzez sparingi intensywność treningów że zasługuje na to żeby przekazać mu wiedzę o Yi quan. Brzmi trochę jak opwiastka o starym mistrzu i ulubionym uczniu ale tak to wygląda i w sumie fajnie, że nie wszystko da się kupić. Także na razie pozostaje wam kopsnąć się do Czewki skrzyżować ręce (ci od wewnętrznych zaraz poczują czy jest dobry czy nie ). Tak swoją drogą to ze trzy lata walczyłem żeby choć uruchomił swoją stronę w necie. Materiałów to z tych kilku lat to ma chyba z tonę ale co z tego jak wrzuca jedno zdjęcie na miesiąc. To ja się żegnam, w piątek znowu dostanę wciry za tą reklamę ale co tam, myślę że warto. dziadek
  • 0

budo_holo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie
No nie daj się prosić. Ja mogę poczekać ten miesiąc. Przekonaj go, że to jest najlepsza reklama. Oczywiście masz rację, że pewne rzeczy najlepiej poczuć, ale na początek dobry i filmik, szczególnie że do Częstochowy to mi na razie nie po drodze.
Pozdrawiam
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie



a który to prowadzący zajęcia w Częstochowie?

Chodzi o to czy jest na filmie? Jeśli o to chodzi to nie ma go tam. Gość na filmie to Yang LinSheng i tylko tyle wiemy na jego temat. Swoją drogą może ktoś na forum kojarzy co to za ludzie u niego ćwiczą (biali). A klip wrzuciłem do wątku bo widać że gość wie o co chodzi w Yi quan. Pokazuje fajne tui shou(sprytnie ustawia sobie delikwenta żeby pod nogami miał krawężnik 8) ) świetnie widać jak wykorzystuję powracającą siłę a i fa li ładnie wyrywa gości z butów. Tak poza tym to pokazało się kilka ciekawych filmików z Yi quan bez bliźniaków Yao w roli głownej.

Zapytajcie p.Tomasza,moze cos slyszal lub wie na jego temat
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

Tak poza tym to pokazało się kilka ciekawych filmików z Yi quan bez bliźniaków Yao w roli głownej.

spoko majonez :)

na youtubie można odnaleźć użytkownika dacheng
też są tam fajne filmiki z Yiquanem, bez braci Yao w roli głównej, co więcej, z polskimi ćwiczącymi :P
  • 0

budo_dziadek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

spoko majonez :)

:?:

Ćwiczycie na co dzień Yi quan we Wrocku?
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

spoko majonez :)

:?:

Ćwiczycie na co dzień Yi quan we Wrocku?


tak :)
w dni parzyste shi li
nieparzyste zhan zhuang
w dni wolne od pracy i święta państwowe i kościelne fa li (bo męczące :wink: )

:lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_dziadek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam chińskich sztuk walki w Częstochowie

tak :)
w dni parzyste shi li
nieparzyste zhan zhuang
w dni wolne od pracy i święta państwowe i kościelne fa li (bo męczące :wink: )


Hi, hi, dokładając nóżki (to chyba 29 lutego ) to wam starczy conajmniej na 15 lat treningu a mówią że tego systemu da się dobrze nauczyć w 2, 3 lata.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024