Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_comray
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
Na tajgun jest tylko ESP, na sharg.pl jest jakaś ASP 21" ale nie ma tam dokładnego opisu a chciałbym taką o której mówił Cizzia z okładziną B, napisałem tam maila żeby powiedzieli co to jest ale odpowiedzi się nie doczekałem. Na military.pl mieli z okładziną B ale już im się skończyły, jak zapytałem kiedy będą to odpisali że tych pałek nie będzie juz w ofercie... :(
  • 0

budo_wielki flutek
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
W shargu leży z piankową okładziną, która wygląda jak wzięta z wędki albo innego sprzętu, którego za pewnie nie trzeba trzymać.
  • 0

budo_comray
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
Kto miałby dojścia żeby załatwić mi ASP 21" F21B ?? :roll:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
mam ASP 16 i 21. najpierw mialem 21, ale odkad nabylem 16, 21 jako ciezka, niewygodna, potrzebujaca dedykowanego etiu, poszla na polke, a teraz jest u jakiegos moejgo kolegi. 16 polecam - choc wyglada troche jak zabawka to - zapewniam nie jest zabawka. (Choc przyznam, ze baton to nie jest moja ulubiona bron i... 16 tez juz nie nosze).
Cizzia - wiekszosc tych "rad" z tych filmikow (te parterowe to zart? no nie?), to mowiac Twoim jezykiem o "kant dupy potluc" :) zaraz zaczynaja sie te dziwactwa azjatyckiej proweniencji.
Opierajcie sie panowie, na europejskiej szermierce - jest klarowna, sprawdzona, a co najwazniejsze prosta w nauczaniu.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_comray
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
Jak znam Cizzie to teraz niezła pyskówka się tu rozkręci :twisted: K.Puchatek jak chcesz sprzedać swoją ASP 21" to napisz do mnie na maila [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
Niestety. Nie chce sprzedac. Uzywa go moj kolega "bramkarz".
Nie... Co Ty? cizza dal sie poznac jako kulturalny, majacy cos do powiedzenia gosc, wiec raczej spodziewam sie merytorycznej odpowiedzi.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_sir_francuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mroczne zakątki Rio de Janeiro
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
Sorki że odgrzewam ale w sumie jeszcze zjadliwy ten kotlet =P

co do sprzętu ... powiem tak - aby było oszczędnie ale przyzwoicie proponował bym na początek ESP w wersji hartowanej


Chcialem sie zapytać czy dla poczatkujacego Takie cos ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ) wystarczy ?

Czy moze jednak lepiej odłożyć wiecej groszy i kupić coś lepszego? Jeśli tak, to na co zbierać ? ^^

Pozdrawiam
Franc :D
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
wystarczy w zupełności
hartowane ESP to mocny sprzęt, oczywiście nie "na całe życie"
należy pamiętać, że trening uderzeń i oczywiście rozkładanie/składanie przyczynia się do zużycia współpracujących powierzchni w miejscu, gdzie się one blokują
uznawane za jedne z najlepszych batony ASP (w Polsce za mniej niż 220 zeta ich nie widziałem) też nie są wieczne

a najlepiej mieć dwa egzemplarze: jeden właśnie do treningu, a drugi do noszenia na codzień
  • 0

budo_sir_francuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mroczne zakątki Rio de Janeiro
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
ok ^^
Dzieki wielkie :)
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
BTW:
jakoś za tanie mnie się wydają te batony z Sharga :roll:
co wydaje się tym bardziej zastanawiające w kontekście rozlicznych błędów jakie często miewali w przeszłości na swojej stronie int.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
co do Sharga :

mają NAJTAŃSZE BATONY ESP W CAŁEJ POLSCE - nikt nie ma taniej np. 18" ( H ) kosztuje 100 pln a 21" z 10 pln więcej, ma ktoś taniej .... ?!

jak za NOWY sprzęt z gwarancją i paragonem + kabura w zestawie ... ( nawet Kontur17 nie ma taniej :) ... )

polecam w wypadku ESP kupno tylko w Shargu - BO TANIO I DOBRZE !!!

Cizzia
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
Tak na marginesie. Napiszę coś od siebie pod temat. Przed pół godziny byłem wraz z przyjacielem zmuszony do użycia teleskopu. Goście mocno pijani i agresywni. Baton używany w stosunku do jednego typa. Nie zdał egzaminu. Koleś dostawał bardzo mocne uderzenia po nogach i klatce piersiowej. Nie zatrzymał się. Parł naprzód i starał się mnie trafić w twarz. Dopiero wejście w nogi pomogło. Typ na oko ponad 180 cm i sporo ważący. Dobrze że reszta gości zatrzymała się na widok batona. Jedynie on szedł dalej.

Byłem zdziwiony że po tak dużej ilości zadanych uderzeń, nie wywarło to na nim wrażenia.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
to jeszcze podaj więcej szczegółów :

jaką palką dostał ( długość ) ?

w które miejsca waliłeś ( bo dość enigmatycznie brzmi po nogach a "po klacie" wręcz zastanawia ) - rozumiem że parł do przodu więc minimalizował możliwość zamachu palką poprzez skracanie dystansu ...

dochodzi temat "bojowej dawki alko" albo mixa alko z czymś ...

a i napisz jeszcze w jakim stanie ty sam byłeś ... - bo wydaje się to być istotne

co do reszty - czy to twój pierwszy realny sparing z batonem ? - bo jak tak to czytajac ten temat od poczatku znajdziesz odp. na pytania co się stało że nie zadziałało ...

Cizzia
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
No właśnie...

Jak czytam na forum teksty w stylu "jedno uderzenie batonem łamie najgrubsze kości", "jaka to straszna broń" itd, to z podziwu wyjść nie mogę, jak niektórzy mistyfikują kawałek stalowej rurki z uchwytem....

Sam używałem batona na ulicy i sam nim dostałem kilka razy (w tej samej walce) - W GŁOWĘ! Mam ciągle blizny, już 9 lat minęło! Byłem wtedy mocno pijany i nie zatrzymało mnie to wcale. W ważę 60 kg. Zależy kto i kogo bije. Zależy od poziomu desperacji i adrenaliny oponenta, stężenia środków psychoaktywnych w jego krwi, jego budowy ciała, umiejętności, rodzaju ubrania... Od techniki, siły, desperacji i szczęścia po stronie bijącego. Zależy, zależy, zależy...
Popatrzcie sobie na filmiki amerykańśkiej policji, ileż to razy ciosy batonem nie robią wrażenia na zatrzymanym. Gaz też nie zawsze. Taser najczęściej.
Baton to nie cudowna broń powalająca przeciwnika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, to tylko składana pałka. Narzędzie, które można lepiej lub gorzej wykorzystać.
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
Osobiście znam przypadek jak 2 bramkarzy w pewnym lokalu próbowało batonami zneutralizować bardzo agresywnego osobnika, który szklanką pociął kobietę. Ów osobnik (jak później wykazały testy policyjne) był pod wpływem mixu narkotyczno - alkoholowego i pomimo zainkasowania kilkudziesięciu ciosów teleskopami po całym ciele od ludzi, którzy wiedzą jak uderzać - nie zatrzymał się ani nie zaniechał psychopatycznej demolki. Dopiero spora dawka OC + mataleo ostudziły jego zapały. po całym zdarzeniu delikwenta zabrało pogotowie z poważnymi urazami wewnętrznymi i roztrzaskanymi nadgarstkami. Dowodzi to, że czasami nasz umysł "wyłącza" ośrodek bólu i nadrzędnie steruje naszym ciałem - nawet jeśli to, fizycznie nie jest zdolne do walki.
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
W sumie mało szczegółów podałem. ESP 26. Hartowana. Facet był spory. Punkt przyłożenia: Uda i okolice klatki piersiowej. Siła uderzenia. Maksymalna, na jaką mnie stać :-)

Poza tym żaden z nas nie trenował uderzeń pałką. Mieliśmy ją przy sobie, głównie do odstraszania. Najważniejsze że nic poważnego się nie stało. A typ dzisiaj na bank ma problemy z chodzeniem. Przynajmniej mam taką nadzieję... 8)

Obydwaj byliśmy całkowcie trzeźwi.
  • 0

budo_comray
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
Kupiłem ESP 21" w shargu, i chociaż cena jest dobra to nie podbili mi gwarancji. Płaciłem za pobraniem ale ponad tydzień czekałem żeby wysłali..jednak sprzęt jest ok
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
................. w temacie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i reszta z tej serii ... - polecam ponieważ tego typu techniki sam stosuję i nie tylko w odniesieniu do noża

- a sam prezentowany tu styl walki batonem jest bliski memu sercu :)

Cizzia
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
Witajcie.

Pierwsza technika na prezentowanym filmiku jest "bliska memu sercu" - lade odejscie z zasiegu noza z atakiem na reke ... jednak pozostale to jakies S-F, jezeli chodzi o obrone przed nozem.
Rozumiem jednak, ze to szkoleniowka i nozownik stoi statycznie w miejscu zadajac cios aby operujacy palka mogl wyjasnic.



Pozdrawiam

WhD

edytka: Dzey lub ktorys z modow moglbym prosic Was o przeniesienie tego tematu do dzialu Walka nozem ? Dzial ulica jest stanowczo nie miejsce na takie dyskusje ....
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie spowodowane użyciem batona.
Też dołączam się do prośby o przeniesienie tematu. Zwłaszcza, że już zaczaiłem się na Warheada ponieważ nie uważam przedstawionej techniki za science fiction tylko realną odpowiedź na opisane parę postów wyżej (bardzo liczne) przypadki "niedziałania pałki" w walce :) :) :) :) :) :) :) :)
A występujący na filmiku Kelly McCann to nikt inny jak Jim Grover. Facet używa obu nazwisk nie mam pojęcia dlaczego. Chyba - jak mawiał mój pułkownik w SPR - dla zmylenia enpla. :D :D :D :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024