Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Isoyama sensei byl Dziadkowym uchideshi ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Isoyama sensei byl Dziadkowym uchideshi ?
Czekajcie, czekajcie. Jeśli już obstajecie przy wierności przekazu, to raczej trzeba było potraktować to, jako dobry żart, a nie element historii. Nieprawdaż? Ty zaś się muha nie obrażaj, i podobnie, nie oceniaj współdyskutantów. Wyrażają swoją opinię na temat. A sprawa zajścia, o którym pisałem, Leone Re, wcale nie zaistniała w 'przekazie ludu'. Pobyt pana Tohei na Hawajach i w pozostałych Stanach jest bardzo dobrze udokumentowany. Przekonałem się o tym, osobiście. Stanley Pranin także przechowuje Wywiady z wyżej wymienionym, do których jest dostęp. Nawet ostatnio, Aikido Journal, rekomendował jeden z nich.
  • 0

budo_muha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Isoyama sensei byl Dziadkowym uchideshi ?
Tu nie ma na co czekac czekac. Moj cytat z opowiesci senseia nazwales idiotyzmem, choc sam tej opowiesci nie sluchales razem z nami. A teraz bedziesz brnal w to, ze chodzilo o co innego? Popelniles blad - jesli to przyznajesz, to mozemy dyskutowac dalej. Obrazania sie nie bylo.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Isoyama sensei byl Dziadkowym uchideshi ?
Nie wiem, do czego zmierzasz muha. Wyraziłem swoją opinię, że to, co napisałeś jest idiotyzmem. Właśnie dlatego, że nie przedstawiłeś tego jako żart, ale historię, którą trzeba wziąć 'na poważnie', tylko dlatego, że z sobie tylko znanych powodów zachowujesz bezkrytyczny stosunek do tego, co powiedział szanowany przez Ciebie autorytet. Nie oceniłem Ciebie, jako osoby, bo w tym przypadku po prostu nazwał bym Ciebie idiotą. Zatem, nie popełniłem żadnego błędu, a Ty niestety, popełniłeś wykroczenie regulaminowe forum oceniając 'moją niesłychaną wiedzę i kulturę osobistą'.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Isoyama sensei byl Dziadkowym uchideshi ?

tytułem 'uchi-deshi'. Skądinąd, to określenie należy 'po polsku' rozumieć jako zwyczajny 'parobek'.

Bardziej tu pasuje "czeladnik", choć w przypadku Iwama "parobek" byłby również na miejscu, bo głównym ich zajęciem była praca w ogrodzie.

Uchi-deshi to termin powszechnie stosowany, głównie w kontekście sztuk bardziej tradycyjnych niż aikido np. sumo. Ostatnio widziałem też aplikację o stypendium w biurach architektonicznym w Japonii, w którym wysokość stypendium była zależna od tego czy będzie się uchi-deshi czy soto-deshi. Niestety nie wyjaśniono, czy to oznacza mieszkanie w biurze czy w domu architekta.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024