Skocz do zawartości


Zdjęcie

CAPOWROCEK 2008


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_sou
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: CAPOWROCEK 2008
Sponsor to... sponsor :) Bez sponsorow to wiadomo co by bylo ;) Do tego nie jest to prywatny sponsor. Odcinanie dostepu do imprezy konkretnym grupom jest niedorzecznoscia a sponsorowanie imprezy dla wybranych osob nie lezy w interesie panstwa. To tak jakby moje urodziny sponsorowalo miasto i WSZYSCY tylko moi koledzy byli by zaproszeni ;)

Nie ktoś sobie tak wymyślił, tylko tak jest.


Z tego co mi wiadomo ADG nie jest jakas nigdzie nie zarejestrowana grupa. I teraz przyjde do was i co mi powiesz?;] Ze nie moge cwiczyc?: D Przeciez to jest nielegalne. Mozecie miec jakis regulamin wewnetrzy ktory wciaz podlega pod rozporzadzenia, ustawy, konstytucje itd itp. Nie mozesz mi zabronic trenowac u siebie i tyle!

Takie rzeczy da sie obejsc. Tak jak np kluby chca miec u siebie tylko fajne laski to laza po miescie i rozdaja "zaproszenia" i bez tego nie wejdziesz na impreze;d Bo gdyby ci tak bez niczego powiedzieli "ty nie wchodzisz bo masz sportowe buty" to wzywasz policje i sprawa zalatwiona.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: CAPOWROCEK 2008

Sponsor to... sponsor :) Bez sponsorow to wiadomo co by bylo ;) Do tego nie jest to prywatny sponsor. Odcinanie dostepu do imprezy konkretnym grupom jest niedorzecznoscia a sponsorowanie imprezy dla wybranych osob nie lezy w interesie panstwa. To tak jakby moje urodziny sponsorowalo miasto i WSZYSCY tylko moi koledzy byli by zaproszeni ;)


No tu właśnie widać g.... wiesz o organizowaniu. Umowa sponsorska coś określa. Barter, reklamę, dofinansowanie. Za co? Może za wywieszenie bannerów. A nie koniecznie za zorganizowanie otwartej roda dla wszystkich. Poza tym projekty się celuje do określonych grup - wiekowych, zawodowych itd. Mogę sobie zrobić projekt (tak jak robiłem) dla młodzieży 12-18 lat tylko ze szkoły gdzie prowadzę zajęcia. I miasto dało na to kasę ! Zdziwiony?

Z tego co mi wiadomo ADG nie jest jakas nigdzie nie zarejestrowana grupa. I teraz przyjde do was i co mi powiesz?;] Ze nie moge cwiczyc?: D Przeciez to jest nielegalne. Mozecie miec jakis regulamin wewnetrzy ktory wciaz podlega pod rozporzadzenia, ustawy, konstytucje itd itp. Nie mozesz mi zabronic trenowac u siebie i tyle


Powiedziałbym Ci, że tworzę grupę do pokazów (mam to w statucie), a Ty swoimi umiejętnościami i wiedzą zajmowałbyś miejsce na sali i absorbował wilgoć z powietrza.
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: CAPOWROCEK 2008
"bardzo ciężko trenowałem na drugim końcu Polski Nie kazdy ma kursy pod domem" wiem, chcialem byc uszczypliwy :) )

ale co do prawa to jest tak: jesli jest wiecej niz 15 albo 30 osob (jakos tak dokladnie nie pamietam) i to juz jest rodzaj imprezy masowej, piszesz otwarta.... kazdy ma prawo wejsc do tego stopnia ze na sportowa spartkiade przyjechal inwalida bo bylo napisane ze "kazdy moze wziac udzial", organizatorzy go olali, zalozyl im sprawe i wygral

co nie zmienia faktu ze organizator powinien sobie z tym poradzic w taki posob zeby takich przypalow nie bylo , mowie o sytuacji i temacie na forum a nie inwalidzie
  • 0

budo_parazinho
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: CAPOWROCEK 2008
A może warto byłoby rozgraniczyć roda otwartą i lekcję otwartą? Tzn. roda otwarta powinna być dla każdego- nie ważne gdzie ćwiczy i ile ćwiczy. Jeśli ktoś ma jakiś żal do kogoś to niech załawtwią to na roda. Ale dla mnie głupotą jest na siłę wciskanie się na warsztaty gdzie mnie nie chcą. Ktoś odszedł z grupy a teraz chce się w niej uczyć bo jest możliwosć bezpłatnych zajęć? Bezsensu. Odchodząc z grupy odcinasz się od niej bezpowrotnie. Są pewne niepisane prawa na capoeira.
  • 0

budo_barril
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAPOWROCEK 2008
witam.
śledzę ten caly topic oraz dyskusje rozpoczeta przez grilo i zastanawia ze przede wszystkim walczy osoba, która i tak -jak sama powiedziala- nie cwiczy juz capoeira wogole i nie wiem czy wogole jest zainteresowana osobistym swoim uczestnictwem w imprezie. a osoby ktore najbardziej to powinno interesowac siedza cicho i w razie czego "umyją rączki" bo jak cos to i tak wszyscy "powiesza koty" na grilo i to ona bedzie ta zla.

organizatorem imprezy jest nasze stowarzyszenie i nasza akademia, sponsorzy to sponsorzy. daja kase w zamian za konkretne uslugi reklamowe dla ich firmy podczas festiwalu. i to wszystko.

z grupa legnicka rozstalem sie w styczniu i nie powinno nikogo interesowac dlaczego tak sie stalo. jest to sprawa miedzy mna a nimi i nikomu nic do tego. nie bede dyskutowal kto byl dobry a kto zly bo zawsze wina lezy gdzies po srodku.
nawet jesli roda czy lekcja jest "otwarta" to ze wzgledu na zaistniala niedawno sytuacje rozlaczenia naszej wspolnej pracy wypadaloby aby osoby wybierajace sie na owe lekcje czy rodas zapytaly czy -jako organizator- nie bede mial nic przeciwko, czy mimo tego ze nasza praca sie rozdzielila obie strony beda w stanie z szacunkiem egzystowac na tych lekcjach. tak jak napisal Uirapuru "organizator ma prawo trzymac wysoki poziom organizowanej przez siebie imprezy" a ja dodalbym rowniez ze ma za zadanie stworzenie dobrego klimatu na organizowanej imprezie. uwazam ze przyjscie tych osob zepsulo by klimat festiwalu.
nie ukrywam ze na dzien dzisiejszy nie chce miec stycznosci z ludzmi z grupy legnickiej. mimo wszystko mialem nadzieje ze sie to jakos ulozy i moze kiedys, w przyszlosci, bedziemy mogli swobodnie spotykac sie na jakichs rodas czy lekcjach otwartych nie palajac do siebie zlymi emocjami. jednak po tej dyskusji wiem juz ze to nie bedzie wogole mozliwe z tego chocby powodu ze osoby, w których imieniu wypowiada sie grilo, roszcza sobie prawa do przyjscia i uczestnictwa w festiwalu. na show w teatrze-impreza biletowana- mozna sobie przyjsc jesli kupi sie bilet. ja osobiscie ODCINAM SIE od wszystkiego co robi tamta grupa, etc.

NA LEKCJE OTWARTE ODBYWAJACE SIE W RAMACH FESTIWALU ZAPRASZAM WSZYSTKICH CAPOEIRISTAS CWICZACYCH W OFICJALNYCH GRUPACH. osoby z grup niezrzeszonych maja zakaz wstepu na bezplatne lekcje ktore odbywac sie beda w ramach festiwalu. najpierw niech określą swoją capoeira a pozniej bedziemy rozmawiac...

nie interesuje mnie czy to sie komus podoba czy tez nie. tak po prostu zarzadzam i tyle. jesli komus sie to nie podoba mam to w glebokim powazaniu. dorosly czlowiek rozmawia twarza w twarz a nie chowa sie za ekranem komputera oraz pewna anonimowoscia jaka daje nam internet. ja rowniez nie jezdze tam gdzie mnie nie zapraszaja i nie pisze z tego tytulu esejów na forach pokazujac w nich podlosc organizatorów i ich "hipokryzje".

pozdrawiam wszystkich ktorzy brali udzial w dyskusji oraz wypowiadali sie w niej rzetelnie.
a na zakonczenie chcialbym zacytowac zwrotke z piosenki mojego Mestre:
" os que falam mal de mim
e por que nao me esquece
mas falam de mim e faso
o dificio e ser eu"

MAJOR QUE DEUS, NIGUEM... MAJOR QUE DEUS, NIGUEM!!! - pamietajmy :D

salve!!!
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: CAPOWROCEK 2008
capoeira rzadzi sie swoimi prawami - moze i tak ale i tak najwazniejsze jest normalne obowiazujace w polsce prawo i koniec, poza tym istnieja tez "niepisane" reguly w stosunkach miedzyludzkich, gdzie sie licza takie rzecy jak szacunek, doroslosc, honor czy duma i sorry ale organizator powinien tak to wszystko dograc, zeby to nie mialo takiego wydzwieku i zeby nie bylo zadnyh niescislosci, juz nie mowie o tym ze to kiepsko wypada na forum ale po to zeby swoj tylek zabezpieczyc w ten sposob aby nie mozna sie bylo do tego przyczepic w taki sposob jaki znalazl zalozyciel tematu
  • 0

budo_barril
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAPOWROCEK 2008

poza tym istnieja tez "niepisane" reguly w stosunkach miedzyludzkich, gdzie sie licza takie rzecy jak ...doroslosc ...


doroslosc to rozmowa twarza w twarz a nie obsmarowywanie na forach siedzac za kompem.
pozdrawiam.
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: CAPOWROCEK 2008
Barril ja to doskonale rozumiem, ale to nie dziala na zasadzie "jak kuba bogu tak bog kubanczykom", jestes trenerem i powinienes byc ponad to a sprawe tak zalatwic zeby wszystko bylo grzecznie i bezstresowo
  • 0

budo_barril
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAPOWROCEK 2008
tak wlasnie zalatwilem. przy rozstawaniu sie nie bylo wyzwisk i krzyków. informacja na gg do osoby prowadzącej tam zajęcia dotarla tez bez zadnych wyrazów o złym zabarwieniu emocjonalnym, ktore moglyby ujac jej godnosci.
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: CAPOWROCEK 2008
bardziej mi chodzilo o wstep na otwarta lekcje czy roda
  • 0

budo_barril
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAPOWROCEK 2008
no tak wlasnie przeciez bylo. nie rozumiem o co ci chodzi... w odpowiedzi powyzej napisalem raz jeszcze ze lekcje oraz rodas abertas sa dla wszystkich z oficjalnych grup. sprawa jest juz zalatwiona wiec nie ciagnijmy dalej tego tematu.
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: CAPOWROCEK 2008
widzisz ale prawnie furtke im zostawiasz, masz w regulaminie imprezy (o ile masz regulamin) ze jest otwarta czy jakas jej czesc to trudno, moze ci sie uczestnik podobac albo nie, wejsc moze po uiszczeniu oplaty i spelnieniu warunkow, dlatego ja zapoponowalem na poczatku tekst "dla zaprzyjaznionych grup" , wtedy mozesz sobie to po swojemu interpretowac i tyle, albo postawic bramkarzy i selekcja :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: CAPOWROCEK 2008
Na prośbę zainteresowanych temat zamykam ;) Myślę, że powiedziane zostało wszystko a dalsza dyskusja to jątrzenie tego samego...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024