Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmowanie roda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_crocodilo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Filmowanie roda
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W sumie już trochę stare, ale naprawdę warto moim zdaniem.
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda
Jak dla mnie słabe ;)
W porównaniu z tym co widziałem na jogos rok temu...
Jak Mestre Cobra rzucał instrutorami i professorami w sao bento, albo jak instrutorzy zaczęli się tłuc ;) Ale niestety nie zostało to nagrane.

Ogólnie nie pozwalano nagrywać a wszelkie sprzęty filmujące były konfiskowane i oddawane pod koniec zajęć.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda
zawsze mnie ciekawiło dlaczego tak się dzieje.-jakaś zasada?
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda
prawa autorskie dotyczace sposobow obijania buzi :)
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda
Coś jak Jakub napisał mniej więcej ;)

Wiele grup nowo-powstałych wzoruje się na innych. To trochę nie fair, gdy Mestre Camisa wymyśli jakieś techniki, określi reguły gry dotyczące rytmów itd, a potem tacy mestre po 20-30 lat założą jakieś grupki i będą na tym jechać. Poza tym, słaba to reklama grupy, jak Instrutorzy zaczynają wylatywać z roda i zbierać po ryjach hehe ;)
Dlatego jogo duro z reguły u nas się nie filmuje i tego to już naprawdę pilnują.

A tak btw to Mestre Camisa odwiedzi Polskę w niedalekiej przyszłości ;)
A dokładniej Gdynię.
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda
"To trochę nie fair, gdy Mestre Camisa wymyśli jakieś techniki, określi reguły gry dotyczące rytmów itd, a potem tacy mestre po 20-30 lat założą jakieś grupki i będą na tym jechać"

jedno pytanie ...... smiac sie czy plakac z tej filozofii ?
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda
Jedna odpowiedź - rób co chcesz ;)

EDIT
Znajomy z pewnej grupy zdradził mi kiedyś, że widział u swojego mestre w domu całą półkę z filmami ABADA...
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda

Znajomy z pewnej grupy zdradził mi kiedyś, że widział u swojego mestre w domu całą półkę z filmami ABADA...


no zbrodnia 8O powinno się go wykląć i wybielić :lol:
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda
To jakaś ogólnopolska przypadłość, że nikt nie widzi nic złego w wykorzystywaniu cudzej pracy bez pytania :) ?
Zrzynanie i plagiatowanie tez jest ok, nie :D ?
  • 0

budo_carrneiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda
Przegrałeś mi już płytki?
Hehehe, żarcik kosmonaucik ;)
  • 0

budo_crocodilo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda
Głupota. Niech każdy robi capoeira taką jaka mu się podoba i jeśli ktoś "przechwyci" technikę, piosenkę, czy cokolwiek innego, z innej grupy- nie widzę w tym nic złego. Capoeira powinna się rozwijać z każdego możliwego źródła (jeśli tylko je akceptujemy).
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda
A ja tu muszę się zgodzić z Archim. Niby każdy może skakać jak chce, ale do tego trzeba dojść samemu, czasem to są lata treningu. Sam pracuję nad jakimiś sekwencjami i jak chcę - wrzucę sobie filmik na neta. Jak nie chcę to nie. Każdy ma prawo o tym decydować. Dużo łatwiej się czegoś nauczyć jak się to zobaczy 100 razy na jakimś filmie. Wiedza kosztuje - alunos płacą za warsztaty, a potem ktoś kto za nie nie zapłacił ma je sobie oglądać? Nigdy w życiu. A zakaz filmowania to poprostu ucinanie możliwości oszukania zakazu. Poza tym często z eventów są sprzedawane dvd - a jak ktoś ma do wyboru kupić dvd od mestre, albo kupić płytkę od kogoś kto sam nakręcił?
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda

Capoeira powinna się rozwijać z każdego możliwego źródła (jeśli tylko je akceptujemy).


To się Capoeira niech rozwija. Ale dlaczego ktoś ma się z tym utożsamiać? Chcesz się uczyć - płać.

Darmowa Capoeira jest spoko, ale to niestety trend, od którego się odchodzi.
  • 0

budo_arturbart
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda
No i wygląda na to, ze tutaj znowu chodzi o pieniądze. Nie chcę po raz kolejny drążyć tego samego tematu, ale coraz bardziej zaczyna mnie to zniechęcać.


Wiadomo, że pieniądze są ważne. Ale tak samo wiadomo, że u babci na imieninach coś wyszło gorzej. Przypalona szarlotka, przesolona zupa to jest normalne. Ale kultura nakazuje przełknąć to i nie dochodzić swoich praw w pewnych błahych sprawach. Tu jest tak samo, roztrząsacie temat o filmy. Cóż jest bardziej motywującego niż właśnie filmy. Kiedy człowiek przekonuje się, że capoeira to prawdziwa walka, kiedy można pokazać kumplowi z podwórka jak tam daleko pięknie walczą.


No i podstawowe pytanie, ile na tym można stracić? Czy naprawdę wierzysz w to, że ktoś kto miał pojechać na warsztaty nie pojedzie bo obejrzał film i coś podpatrzył? No i w końcu po co to robisz? Myślałem, że dlatego, że to jest piękne i chcesz być podziwiany.
  • 0

budo_wojson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Capoeira Sem Fronteiras Gdynia
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda
Oczywiście NIE chodzi tylko o pieniądze! Jest przecież zawsze też pewna rywalizacja między szkołami, poza tym w takich roda czasami zdarzają się rzeczy, ktróre mogłyby być w nieporządany sposób komentowane przez osoby spoza grupy itp itd.

No a poza tym sam Mestre Bimba powiedział, że nie ma co się chwalic swoim poziomem, bo element zaskoczenia jest kluczowy;)
  • 0

budo_crocodilo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda

Capoeira powinna się rozwijać z każdego możliwego źródła (jeśli tylko je akceptujemy).


To się Capoeira niech rozwija. Ale dlaczego ktoś ma się z tym utożsamiać? Chcesz się uczyć - płać.


Na youtube.com w każdej chwili można zgłosić naruszenie praw i takie tam. Filmik (w tym przypadku) jest od 2006 roku i nikt tego nie zrobił- traktuję go jako darmowy i nie widzę nic złego w jego oglądaniu.
Zresztą z filmu wiele się nie nauczę, a już napewno nie tyle co na warsztatach. Owszem, czasami się coś podpatrzy, ale w moim przypadku nie na tyle żeby później robić mnóstwo technik z jednego filmiku. Raczej porównałbym to czegoś takiego: jestem na roda aberta, obserwuję, ktoś z innej grupy niż moja zrobił coś co mi się bardzo spodobało, więc później przy wolnej chwili próbuję sobie to zrobić.
Ja to tak widzę.
W każdym razie każdy film na youtube traktuje jako wspólne dobro publiczne, które jak oglądam to czuję, że odrobinę poszerzam swoją małą wiedzę.

Jedyne z czym się zgodzę to z filmami z samych warsztatów, tzn kiedy mestre czy ktoś inny coś tłumaczy i jest trening. Filmy z rodas są moim zdaniem w porządku.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda

jestem na roda aberta


i tu jest wyłom w Twoim rozumowaniu. Nie każda roda jest aberta ;) A nawet większość.
  • 0

budo_sucuri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda
podzielaz zdanie Artura, a co do technik i ich twórców to według mnie co bym wykombinował i czego bym sie wymyślił to i tak to ktoś wcześniej przedemną zrobił i nazwał , tak wiec jakiekolwiek rozczenie sa bezsensu, tym bardziej ze capoeira ma bardzo duzo zaporzyczeń z innych sztuk walk, duzo, duzo starszych...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda
sucuri: Artur wypowiada się ostatnio tylko w tematach dot. kasy i capoeira, mam wrażenie, że jest uczulony na tę mieszankę. Niestety, znam gorsze przypadki i wcale nie dot. one capoeira. zapiszcie się do dobrego klubu jogi, na dobrą siłownię, na jakiś boks lub tajski boks i jakiejś sławy. tyle.

a co do roszczenia sobie praw: nikt nie mowi, ze dana technika jest czyjas wlasnoscia. sa techniki wymyslone przez konkretne osoby i uzywane dzis na calym swiecie (armada dupla - Mestre Envergado z Capoeira Brasil jesli sie nie myle) i glupota byloby scigac za nauke tego. Ale wykonanie techniki a sposob dojscia do niej to dwie rozne sprawy.

Porownaj sobie nauke z filmu do trenera. Mozesz sie uczyc z nim, albo bez niego. Trenerowi zaplacisz, a film... wystarczy ukrasc :)
  • 0

budo_crocodilo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmowanie roda

jestem na roda aberta


i tu jest wyłom w Twoim rozumowaniu. Nie każda roda jest aberta ;) A nawet większość.


Wygrałeś.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024