Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_koksik
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz
Witam szanownych Panów. Wiem jestem tu nowy, dlatego chciałem się kilku rzeczy dowiedzieć. Z racji wykonywania swojego zawodu "jak w temacie".
Oto sprawy o których chciałbym się dowiedzieć m.i.n.:


Czy żeby trenować Krav Mage trzeba byś extra pakerem??


Może i głupie pytanie ale prawdziwe. Tak jestem Dowódcą obiektu w Ochronie Osób i Mienia,i mam często nieprzyjemne sytruacje na służbie. Ale i mam mnóstwo kompeksów. t.j jestem "chudy" :( wiem wstydze się tego bardzo, ale chce to zmienić, i stąd moje pytanie czy trenując Kravke trzeba byś napakowanym kolesiem? Czy chodząc na siłkę, stosując dietę da radę jakoś to zmienić? Pytanie to jest też spowodowane tym że niedawno awansowałem, mam mało czasu dla siebie, nie dosypiam, nie dojadam, wręcz w nocy na służbie nie śpię, a służb w nocy mam masę, badzo schudłem jakieś 5 -10 kg w ciągu miesiąca. :(


Jak Panowie widzą "chudzielca" w trenowaniu tego typu sztuki samoobrony? żeby dojść do czegoś w Kravce?


Jaki trzeba zakupić sprzęt żeby trenować bepiecznie Krav Mage?


i prośba do Panów fighterów, czy mógł by mi ktoś doradzić jak się odżywiać itp? żeby wreszcie wyglądać jak człowiek :( ?
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz

Czy żeby trenować Krav Mage trzeba byś extra pakerem??


Można być nawet ostatnim leszczem. Jakby wszyscy od razu byli we wszystkim zajebiści to nikt nie chodziłby na żadne zajęcia, prawda? :wink:

Czy chodząc na siłkę, stosując dietę da radę jakoś to zmienić?


Oczywiście, nikt nie rodzi się "napakowany".

Pytanie to jest też spowodowane tym że niedawno awansowałem, mam mało czasu dla siebie, nie dosypiam, nie dojadam, wręcz w nocy na służbie nie śpię, a służb w nocy mam masę, badzo schudłem jakieś 5 -10 kg w ciągu miesiąca.


Niestety dobra dieta i dużo snu to podstawa, bez tego nawet nie masz co się zabierać za siłkę.

i prośba do Panów fighterów, czy mógł by mi ktoś doradzić jak się odżywiać itp? żeby wreszcie wyglądać jak człowiek ?


Przeszperaj dział o zdrowiu i odżywianiu tutaj na forum, są setki tematów o tym :-)
  • 0

budo_koksik
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz
dzięki za radę Khunag :)
Tylko że ja niestety często pracuję w nocy :( taka praca co poradzić, teraz sie zapisuje na Kravke ale dość H****o ułożyli grafik treningów, ponieważ ja jestem z poza miasta a treningi są od 20:30 do 22:00 i niestety nie będę miał czym wracać na chate:( ale jakoś muszę sobie poradzić, dla chcącego nic trudnego :)
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz
Ch... jak juz :P
rowerem możesz dojeżdzać,albo grupe zmienić :-) Chodziarz ja doradzam to pierwsze jeśli grupa jest ok :D
  • 0

budo_koksik
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz
Puent masz racje ch.... :D
nie wiem czy grupa jest ok ale wiem że będę nocował na dworcu chyba:/
Jak zawsze.... coś chce zrobić i mi nie wychodzi:( Pech jakiś czy cus:(
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz
Życie życie... i nic na to nie poradzisz :twisted:
  • 0

budo_koksik
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz
No tak masz racje :) I ja już wiem czemu mają tak mało ludzi zainteresowanych Kravką...
Ponieważ nie dają szansy ludziom z poza miasta :( bez sensu...

Mam do Panów pytanko :)
A mianowicie, czym różni się Krav Maga Fighting od Krav Maga Fitness?? Pytam bo szczerze mówiąc nie wiem :oops:

a i jeszcze jedno pytanko :)
Co trzeba kupić żeby móc trenować kravke, chodzi mi o ochraniacze , jakie rękawice itp :) co by mnie zabardzo nie okopali :D

Pozdrawiam
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz
koksik: jak taki problem masz z dojazdem to nie lepiej Ci będzie zapisać się na coś bliżej? Krav-maga to nie jest żadne wunderwaffe :wink:
  • 0

budo_koksik
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz
Khunag :-) bliżej niczego innego nie ma, a zresztą nic poza kravką mnie nie interesuje. Chcę ją trenować ponieważ mi się podoba i drugi aspekt to taki że pracuje w ochronie i wcześniej czy później kravmaga mi się przyda, choćby po to żeby cało wrócić do domu. Ja jestem z poza lublina. :roll:
  • 0

budo_koksik
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz
hehe nie wiem czy wiesz co znaczy spotkać na swojej drodze np. w pracy 5 drechów, koksów i kazać im opuścić teren bo np. niszczą mienie chronione :) co z tego że mam licencje, pałe przy sobie i kajdanki i gaz ale i tak bez umiejętności nie obronie się.
Więc kravmage traktuje też jako coś co być może pozwoli mi przetrwać :)
Troche umiem samoobrony ale na tyle mało że sam w nocy nie dam rady 3 osobnikom :D
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz
Jak tam sobie chcesz, mi chodziło tylko o to, żebyś nie myślał, że będziesz super-wymiataczem, bo ćwiczysz krav-magę. Zresztą KM jest raczej bardziej polecana dla osób, które mają już jakieś podstawy - boks, zapasy itd.
  • 0

budo_koksik
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz
hehe nie zrozumieliśmy się :) ja nie powiedziałem że będę odrazu super wymiataczem, bo na to trzeba lat treningów :)
  • 0

budo_qwerty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz
Krav Maga Fitness aerobic plus wymachy w rytm muzyki (zresztą adresowane jest to do kobiet).
Krav Maga Fighting trening walki, coś na kształt mma ... czasem są sparingi (ogólnie to w piątek nie ma samoobrony czyli duszeń, noży, pałek itp. itd.).
Na początek wystarczy ochraniacz na krocze. grupa zaawansowana używa rękawic bokserskich(z tego co wiem).
  • 0

budo_therion
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz
Też pracuję w ochronie, i znam twój problem, chociaż nie jestem dowódcą to często stoję na bramkach, do tego bramka na dyskotece, kravka jest fajna, ale nie licz na to że obronisz się przed więcej niż 2 przeciwnikami będą samemu, może pomoże ci pała, a może nie...pozdrawiam i miłej pracy, mało interwencji rzyczę
  • 0

budo_dejek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Strażnik, Ochroniarz, Dowódca obiektu, nowicjusz
Tak jak już powiedział kolega wcześniej trzeba mieć podstawy żeby ćwiczyć KM. Trudno nauczyć człowieka porządnie uderzać i trenując 3 godziny w tygodniu. co prawda jeśli nie masz czasu to z pośród wszystkich stylów gdzie trenuje się w systemie 3 godziny tygodniowo to polecam KM.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024