Skocz do zawartości


Zdjęcie

IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_heawy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ
Ta punktacja z klasyfikacji drużynowej ligi jest chyba troche zle policzona. Gratulacje równiez z mojej strony dla Marcina Helda. Marcin w tym roku w styczniu skończył 16 lat i chyba jest najmłodszym niebieskim pasem w Polsce o ile się nie mylę! Sporo jeszcze przed nimi oby cały czas do przodu!!!
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ
faktycznie, coś mi się pomyliło... :?
jeszcze raz wg rozpiski dudu i oznaczeń klubów:

1. Copacabana: 3 złote, 1 srebro, 2 brązy = 27+3+2=32 pkt
2. Berserkerzy: 3 złote, 1 srebro, 1 brąz = 27+3+7=31 pkt
3. Draculinho Team: 2 złota, 1 srebro, 2 brązy = 18+3+2 = 23 pkt
4. Grappling: 2 srebra, 6 brązów = 6+6 = 12 pkt
5. United Gym: 1 złoto, 2 srebra, 1 brąz = 9+2+1=10 pkt
  • 0

budo_pienia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ

5. United Gym: 1 złoto, 2 srebra, 1 brąz = 9+2+1=10 pkt

coraz lepiej, ale jeszcze nie to ;)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ
NIECH TO... :lol:
wszystko mi się popieprzyło
  • 0

budo_olafthenaturat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ
tak to jest jak to sie siedzi w pracy i tylko śmiga po forach, przemęczenie 8)
  • 0

budo_radzioolczyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:United Gym

Napisano Ponad rok temu

Re: IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ
taa ...:D troszkę nie to hehehe
  • 0

budo_radzioolczyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:United Gym

Napisano Ponad rok temu

Re: IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ
Pomogę troszkę :) United Gym w kolorowych pasach i elicie : 16 pkt.
  • 0

budo_nstif
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ

nie jest to zarzut wobec organizatorów czy sędziów i aboslutnie nie zgłaszam pretensji, ale wprowadzono dwie istotnie wpływające na przebieg walk modyfikacje zasad CBJJ:
- zabroniona przepisami CBJJ dźwignie na nadgarstki w białych pasach zadecydowała o przegranej kolegi w jednej z walk finałowych w tej dywizji. choć wg zasad CBJJ jest to faul...
(...)


przepraszam, za odgrzewanie kotleta,
ale - małe zastrzeżenie: dźwignia na nadgarski również i w białych pasach w seniorach jest dozwolona(jako że nie jestem autorytetem jeśli chodzi o egzegezę przepisów bjj, opieram się nie tyle na mojej intuicji, która mogła by być błędna, ale przede wszystkim na opinii goszczącego niedawno u nas i sędziującego również kilka walk na Lidze - Boca'i)

Swoją drogą wydaję mi się, że mówienie o przepisach cbjj, choćby w kontekście mistrzostw europy, jak również naszych zawodów jest lekko mylące, ponieważ cbjj to organizacja wewnatrz brazylijska (cos jak pzpn w pilce noznej, czy pzjudo - choć oczywiście o znacznie większym znaczeniu niż jakakolwiek tego typu organizacja w przypadku innych dyscyplin sportowych), a międzynarodowym odpowiednikiem jest ifbjj. i to tej organizacji logo widnieje na przepisach stosowanych np. na wspomnianych wyżej ME.(nie wspominając że są one spisane w bardziej przyjaznym, jak mniemam, dla większości trenujących w Polsce, jak i ogólnie poza Brazylią języku)

The International Brazilian Jiu-Jitsu Federation was created by Master Carlos Gracie Jr. to officially represent the sport of Brazilian Jiu-Jitsu around the world. Its main goals are to popularize, organize and regulate the sport on an international level. This work is similar to what the Confederacao Brasileira de Jiu-Jitsu (Brazilian Jiu-Jitsu Confederation) has done in Brazil, where the sport is highly popular and follows established guidelines.

Working in partnership with the CBJJ, the International Brazilian Jiu-Jitsu Federation has developed the official competition rules of Brazilian Jiu-Jitsu. This has been accomplished thanks to valuable insight from some of the art’s most respected masters who have worked together over the years to improve the rules and regulations. Nowadays this system represents the standard followed by Jiu-Jitsu practitioners all over the world.

<-źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ
Dla mnie sprawa jest jasna.
Przepisy Ibjjf nie regulują technik zabronionych w białych pasach.
Przepisy Cbjj regulują techniki zabronione w białych pasach.
Nie wiem jak jest na ME, bo tam są białe pasy i zasady są ibjjf. Wniosek taki że byc może ta kwestia jest kwestią umowną, niepisaną. Przynamniej na chwilę obecną.
Nie ma co ukrywać że przepisy ibjjf są stworzone na podstawie przepisów cbjj, a z początku(teraz nie jestem pewien) na mundialu nie rozgrywano kategorii białych pasów. I zapewne w momencie przepisywania przepisów nie uwzględniono tych kategorii i jest tak do dziś, nawet gdy juz na ME są rozgrywane białe pasy.
Moim zdaniem opinia czarnego pasa nie jest argumentem. U nas był czarny pas który miał inną opinie. Wobec tego jest to tylko opinia.
Według mnie kwestie tą reguluje organizator zawodów i już, według własnego uznania.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ
nstif, ustosunkuję się do części twoich uwag:

2. Zawody będą się odbywały wg przepisów CBJJ.

stąd moje zastrzeżenie do rzeczonych nadgarstków, bo właśnie wg CBJJ one są zabronione w białych seniorach. Żeby nie być gołosłownym: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ARTIGO 6º - RESTRIÇÕES
(...)
De 16 a 17 anos e adulto faixa branca:
(...)
- Mão de Vaca


  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ
he no w sumie racja:)
  • 0

budo_nstif
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ

nstif, ustosunkuję się do części twoich uwag:

2. Zawody będą się odbywały wg przepisów CBJJ.

stąd moje zastrzeżenie do rzeczonych nadgarstków, bo właśnie wg CBJJ one są zabronione w białych seniorach. Żeby nie być gołosłownym: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ARTIGO 6º - RESTRIÇÕES
(...)
De 16 a 17 anos e adulto faixa branca:
(...)
- Mão de Vaca


tak, ale powołałeś przepisy dla kategorii wiekowej 16-17 lat białe pasy, a taka rozgrywana na Lidze nie była, były białe pasy seniorów, czyli wyższa, a czy stosować wnioskowanie a contrario czy a fortiori w przypadku tej luki przepisy ani ibjjf ani cbjj nie rozstrzygają. ja przychylałbym się do takiego wnioskowania: skoro wyznaczono dolną granicę 16 lat, bo wolno od tego momentu więcej niż w kat. do 15 lat, oraz wyznaczono górną granicę - 17lat, to najwyraźniej po to, aby właśnie a contrario wskazać, że powyżej tej granicy restrykcje dotyczą węższej grupy zachowań.
a co do uwagi nt. nazewnictwa i ktore przepisy czy cbjj czy ibjjf, to nie mialem na celu czynienia z tego zadnego zarzutu, w stosunku do kogokolwiek, a jedynie zadanie pytanie czy neiodpowiedniejsze byloby mówienie o przepisach ibjjf, zwlaszcza ze i tak większośc własnie z powodu przystępniejszego języka właśnie je czyta :oops:
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ
e adulto faixa branca znaczy- i dorośli białe pasy
  • 0

budo_nstif
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ
Mój błąd zasugerowałem się przepisami z ibjjf :oops:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: IX Liga BJJ, I Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ
nie przejmuj się. strona cbjj jest tak zaprojektowana, że łatwo się można pomylić, jesli się nie czyta dopisków drobnym maczkiem.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - wersja portugalskojęzyczna jest wersją cbjj (Clique aqui para entrar na Confederação Brasileira de Jiu-Jitsu) , zaś wersja angielskojęzyczna to już strona ibjjf (Click here to enter in International Brazilian Jiu-Jitsu Federation)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024