Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór Gi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_lonic
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wybór Gi
Witam.

Chcę kupić Gi ale wybór jest taki że można odpaść. Więc proszę o pomoc
Mój wzrost to 187 cm waga 79-80 kg. Znalazłem kilka opcji ale nie wiem która będzie najlepsza. Gi ma być głównie do treningu, ewentualnie na zawody też (z braku kasy na 2 gi). Trener mówił mi że mogę vulkana kupić ale dość trudno dostać. Mi najbardziej pasuje single wave atamy ale czekam na wasze propozycję.

Takie ja znalazłem:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Na kimonko mam do przeznaczenia około 400 zł. Podajcie konkretne modele i rozmiary. Jeszcze jedno pytanie, czy takie samo kimono będzie dobre na osobę 185 cm i 76 kg ?

z góry dzięki
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


To sobie odpusc, jezeli masz 400pln na cos innego, jakosciowo jest to dobre gi, a wlasciwie judoga, material jak najbardziej ok, kolnierz dosc sztywny. Ale do bjj troche za szerokie- poly kurtki za dlugie, spodnie duzo szersze niz w gi do bjj. Poza tym ciezkie to to, przesiadlem sie na Korala niedawno i roznica w wadze, "oddychaniu" tkaniny i dopasowaniu do ciala jest ogromna.
  • 0

budo_lonic
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi
a co z Gi od atam-y ? w końcu niby najlepsza firma i prosto z Brazylii towar. Słyszałem też że HCK są dobre a dość tanie
  • 0

budo_lonic
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi
podawajcie konkretne modele i rozmiary od razu najlepiej
  • 0

budo_jjmaster
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi
hmmm...no ja mam od niedawna ATAME i zdecydowanie polecam.
  • 0

budo_kimona atama
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi

Witam.

Chcę kupić Gi ale wybór jest taki że można odpaść. Więc proszę o pomoc
Mój wzrost to 187 cm waga 79-80 kg. Znalazłem kilka opcji ale nie wiem która będzie najlepsza. Gi ma być głównie do treningu, ewentualnie na zawody też (z braku kasy na 2 gi). Trener mówił mi że mogę vulkana kupić ale dość trudno dostać. Mi najbardziej pasuje single wave atamy ale czekam na wasze propozycję.

Takie ja znalazłem:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Na kimonko mam do przeznaczenia około 400 zł. Podajcie konkretne modele i rozmiary. Jeszcze jedno pytanie, czy takie samo kimono będzie dobre na osobę 185 cm i 76 kg ?

z góry dzięki



Biorąc pod uwagę przeznaczenie kimona oraz Twój wzrost, ze swojej strony polecamy A3 single weave. Ten sam rozmiar będzie dobry dla osoby 185 cm / 76 kg.

I jeszcze jedna informacja dla wszystkich: w związku z faktem, iż mamy w planach importować towar również innych producentów z Brazylii, strona [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] została przekierowana na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Nic się jednak nie zmienia w ofercie dotyczącej kimon ATAMY.

Jednocześnie informujemy, iż informacje zamieszczone pod adresem [URL=http://www.sklepmma.pl/model_bialy_atama_mundial.html] nie są aktualne. Jesteśmy w kontakcie z producentem kimon ATAMA w Brazylii i z tego, co nam wiadomo z nikim takim firma ta nie współpracuje.
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi
Atama - ok. HCK - 8) ... i wszystko jasne ... 187cm 79 kg - wysoki i szczuply = HCK mozna sobie dopasowac spodnie i kurtke pod takie wymiary. maja wiecej opcji "rozmiarowych" niz konkurencja, uwazam ze jakosciowo sa lepsi i jedyne w czym przegrywaja, to liczba naszywek (jak dla mnie plus - naszywki firmowe sa wiesniackie, tylko klubowe "przechodza" :) )
pozdro
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi
zgadzam się z przedmówcą HCK tylko i wyłącznie. jakość za przystępną cenę :)
  • 0

budo_matys
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bełchatów/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi
mam Vulkana i bardzo sobie cenie. Jest lekkie jak koszulka i bardzo wytrzymale. Na zawody i treningi pierwsza klasa. Bardzo ladnie dopasowane, rekawy odpowiednio waskie. Naprawde dobre brazyliskie kimonko.
  • 0

budo_mareknov05
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi

zgadzam się z przedmówcą HCK tylko i wyłącznie. jakość za przystępną cenę :)



A ja wcale tak nie myślę... Mam atame, przez chwile trenowałem w koralu i jestem bardzo zadowolony. Nie sądzę, żeby HCK było lepsze;) I jeśli masz ostro trenować, to patrz bardziej na jakość,nie cenę. :evil:
  • 0

budo_wally
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi

Jednocześnie informujemy, iż informacje zamieszczone pod adresem nie są aktualne. Jesteśmy w kontakcie z producentem kimon ATAMA w Brazylii i z tego, co nam wiadomo z nikim takim firma ta nie współpracuje.


A nie przyszło Wam do głów, że żeby coś sprzedawać nie trzeba współpracować z producentem? Gdybym przywiózł sobie z wojaży brazylijskich 10 kimon i je chciał sprzedać to również moje informacje byłyby nieaktualne? Zaznaczam, że nie jestem w żaden sposób związany z firmą sklepmma.pl - po prostu nie lubie, jak ktoś w taki sposób robi czarny PR innym firmom, nothing personal...

A teraz z innej beczki: 186 cm, ~100kg wagi. Które kimono Atamy moglibyście polecić? Zgodnie z info na stronie [url=http://www.do-bra.com/rozm.html]http://www.do-bra.com/rozm.html A3 może być na mnie maławe (zwłaszcza, jak się nieco skurczy), z kolei w A4 jestem w dolnej granicy, więc je musiałbym sobie z kolei celowo lekko obkurczyć. Co polecacie? Dzięki!
  • 0

budo_wally
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi
Co tu, kurna, nie ma edita? :)

Uzupełnienie: co do samych gi, słyszałem MNÓSTWO ciepłych słów nt. kimon produkowanych przez małą, rodzinną firmę w LA nazywającą się Padilla&sons. Porównywane są do kimon Atamy, Gameness czy HCK (to ostatnie ponoć najlepiej przypominają), a kosztują znacznie mniej. Review tych kimon na znakomitej stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - po lewej trzeba wyszukać P&S, a kupić można na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Z dłuższego rekonesansu wynika, że jest to jedno z sensowniejszych kimon na rynku obecnie dostępnych... Ale osobiście nie znam nikogo w nim ćwiczącego.
  • 0

budo_soohy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

obszerne info podparte dyskusją.... o ile dobrze sobie przypominam był też taki obszerny topic na forum sherdog
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi

A teraz z innej beczki: 186 cm, ~100kg wagi. Które kimono Atamy moglibyście polecić? Zgodnie z info na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] A3 może być na mnie maławe (zwłaszcza, jak się nieco skurczy), z kolei w A4 jestem w dolnej granicy, więc je musiałbym sobie z kolei celowo lekko obkurczyć. Co polecacie? Dzięki!

Kupiłem Atamę A4 przy 95 kg wagi (wzrost 185 cm). Po wygotowaniu góra nadal była minimalnie za duża, a teraz schudłem do 90 i zastanawiam się nad niedalekim kupnem A3 (w miarę możliwości ze spodniami A4, bo są w sam raz, a czasami mam nawet wrażenie, że są minimalnie za krótkie). No, chyba, że się zdecyduję na Vulkana, wtedy trzeba będzie sprawę zbadać organoleptycznie. ;)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi

A teraz z innej beczki: 186 cm, ~100kg wagi. Które kimono Atamy moglibyście polecić? Zgodnie z info na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] A3 może być na mnie maławe (zwłaszcza, jak się nieco skurczy), z kolei w A4 jestem w dolnej granicy, więc je musiałbym sobie z kolei celowo lekko obkurczyć. Co polecacie? Dzięki!

A4, wally... ja mam 185-7 cm (nigdy nie pamiętam, żeby dobrze zmierzyć), waga w granicach 92-87 w zależności od etapu przygotowań 8) i na mnie moja A4 leży dobrze z niewielkim marginesem w górę.
  • 0

budo_lonic
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi
Dobra to mówicie hck hapać, podajcie jeszcze rozmiar spodni i góry tak żeby po praniu nie były za małe. Jak wiecie ile przesyłka do Polski kosztuje to też podajcie ;)
  • 0

budo_lonic
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi
aha i który model
  • 0

budo_wally
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi
No to git, bo w sumie A4 juz zamowilem, ale nie chcialem pisac tego zeby opinie byly reprezentatywne :) Zreszta, najlepiej zobacze jak juz przyjdzie i wtedy bede mogl ocenic dopasowanie.

Dzieki!
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


To sobie odpusc, jezeli masz 400pln na cos innego, jakosciowo jest to dobre gi, a wlasciwie judoga, material jak najbardziej ok, kolnierz dosc sztywny. Ale do bjj troche za szerokie- poly kurtki za dlugie, spodnie duzo szersze niz w gi do bjj. Poza tym ciezkie to to, przesiadlem sie na Korala niedawno i roznica w wadze, "oddychaniu" tkaniny i dopasowaniu do ciala jest ogromna.

dax tori gold z kroju do złudzenia przypomina atamę heavy. jest nieco lżejszy, ale to akurat nie sztuka wobec grubości heavy 8)
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór Gi
HCK - nie mam pojecia ile przesylka do polski. comp single - chyba najlepszy wybor na treningi i zawody. jak lubisz ciezkie gi to zamow double (swoje znalazlem na ebay'u za 70$) - jest nie do zajechania, trudno je chwycic, ale sztywne jak zbroja ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024