Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o różnice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o różnice
cytuję kolegę z Krakowa: ten pierwszy to znany w srodowisku oszust, a jak aikido to tylko [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
aha, i jeszcze to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tylko jeszcze napisz, co chcesz osiągnąć przez trening
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o różnice

oo noo jakies fajne odp:D:Da moge was jeszcze poprosic cos o tych klubach aikido i ju-jutsu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
czy wiecie cos o treningach tam czy oplaca sie tam isc i czy pozadni są senseje


Pierwszy link no coz niektorzy moga miec o nim zle opinie bo nie rozdawal na lewo i prawo stopni ludziom i mial wlasne zdanie na niektore rzeczy w srodowisku sztuk walki co tez wyrazal jako redaktor naczelny Samuraja wydawanego najdluzej z wszystkich polskich gazet o tej tematyce a nieraz ostre opinie nie przysporzyly mu zwolennikow :)

Choc znam instruktora wiele lat nigdy nie widzialem co robi ale:
Byl jednym z pierwszych propagatorow JJ w Krakowie i calej Polsce tej po latach 70 tych.
To do niego i na jego zaproszenie przyjezdzali instruktorzy z roznych systemow do Krakowa i to dzieki niemu mase innych instruktorow nawiazalo kontakty zagraniczne i teraz sa przedstawicielami roznych systemow JJ czy tez Aikido.
O ile sie nie myle jest to osoba po AWF a wiec ma tez przygotowanie ogolnosportowe.

Linki do Aikido ktore podawal Mags - kazdy z tych instruktorow byl wczesniej uczniem powyzszego lub mial z nim scisly kontakt. Wiekszosc u niego zaczynala cwiczyc a nawet byla jego asystentami.

W kragowie jest mase szkol jj wystarczy poszperac troche.
Jedne sa zblizone do aikido tak jak szkola z pierwszego linku calkowicie inne.
Miedzy innymi masz

Washi Dojo na osiedlu Albertynskim
Okuyama Ryu u Zenka Liszkiewicza
Goshin Ryu z dwie Sekcje i wiele innych
Jesli masz ciagoty w kierunku Grapplingu to jest Grappling Krakow
Nawet kilku userow jest na forum prowadzacych tam sekcje 8)

Przejdz sie po roznych i sam zobacz - pomiedzy sekcjami sa czesto rozne animozje i nie szukaj porad na internecie bo nie zawsze otrzymasz bezstronna rade ... a prawde mowiac nigdy ;)
  • 0

budo_maca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o różnice

Pierwszy link no coz niektorzy moga miec o nim zle opinie bo nie rozdawal na lewo i prawo stopni ludziom...


...za to bardzo chętnie bawił się w politykę i obrażanie innych instruktorów, za czym jednak nie stała gotowość do pokazania swoich umiejętności w ringu.

Co do obu wymienionych sekcji aikido w Krakowie-to, że wywodzą się z klubu M.Śliwki niewiele znaczy. Andrzej First, nieomal legendarny kickboxer, też zaczynał u Śliwki-bo wówczas po prostu ktoś, kto chciał trenować sztuki walki w Krakowie, miał do wyboru kilka klubów (a nie dobrze ponad setkę, jak dziś). Zarówno [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jak i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nie mają z M.Śliwką nic wspólnego od wielu lat.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o różnice

Pierwszy link no coz niektorzy moga miec o nim zle opinie bo nie rozdawal na lewo i prawo stopni ludziom...


...za to bardzo chętnie bawił się w politykę i obrażanie innych instruktorów, za czym jednak nie stała gotowość do pokazania swoich umiejętności w ringu.


Tylko idiota musi udowadniac kazdemu sila swoja racje 8) ( nie kazdy lubi jezdzic i siusiac innym po salach)
Nie mozna bylo powiedziec ze pisal czysto ale gdyby pisal nieprawde dawno by skonczyl w wiezieniu za pomowienia a jakos chetnych do tego nie bylo - ja wiem ze kazdy woli prac brudy we wlasnym sosie i zeby nikt sie o nich nie dowiadywal.

Pisac o wypaczeniach tez trzeba miec odwage ... no ale niektorzy wola usmiechac sie w kazda strone, tak sie latwiej zyje prawie jak w drugiej Irlandii 8)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o różnice
he, to ten co oddał pole panu M. z Poznania?
  • 0

budo_krzysiek g
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o różnice
markius a zatrzymujacsie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] przy dokladnie tym klubie co myslisz ??mam sie skupic na nim czy na tych miejscach ktore ty podales??
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o różnice
najpierw może odpowiedz na pytanie, co chcesz osiągnąć przez trening

Martius, Grappling Kraków to nie tylko grappling 8) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
mają tam pełny przekrój i jeśli chłopak chce się nauczyć zaszurać, to tam najprędzej.
tym bardziej, ze G. Kraków to bardzo silny ośrodek w tej branży.
  • 0

budo_krzysiek g
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o różnice
no wlasnie nie chce umiec tylko rzuty dźwignie i chwyty tak jak judo czy wlansie to co podales grappling ja chce sie nauczyc obornic przed gosciem na ulicy umiec wyprowadzic jakis cios(nie wiesniacki jak kazdy czlowiek potrafi)lecz cos wyuczonego umiec zablokowac lub uniknoc ciosow pzeciwnika a poxniej wyprowadzic cios od siebie
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o różnice

markius a zatrzymujacsie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] przy dokladnie tym klubie co myslisz ??mam sie skupic na nim czy na tych miejscach ktore ty podales??


Ja nic nie polecam wybor nalezy do Ciebie

Chcesz stylu tradycyjnego, z tradycjami i otoczka mu towarzyszaca to - Okuyama ryu
Chcesz MMA ukierunkowane na sport to Grappling Krakow
Chcesz zmodernizowane JJ + elemety walki bronia to moze byc Washi Dojo
Chcesz Aikido to tez jest kilka

Przejdz sie po roznych sekcjach i patrz wlasnymi oczami a nie oczami innych
  • 0

budo_krzysiek g
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o różnice
dzieki napewno sie przejde do paru miejsc a mozesz mi napisac miejsca w krakowie gdzie sa poszczegolne sekcje o ile wiesz bo sam nie chce sobie znalesc jakiegos szajsowego klubu
  • 0

budo_baddog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o różnice

no wlasnie nie chce umiec tylko rzuty dźwignie i chwyty tak jak judo czy wlansie to co podales grappling ja chce sie nauczyc obornic przed gosciem na ulicy umiec wyprowadzic jakis cios(nie wiesniacki jak kazdy czlowiek potrafi)lecz cos wyuczonego umiec zablokowac lub uniknoc ciosow pzeciwnika a poxniej wyprowadzic cios od siebie


W takim razie nie trać czasu na style tradycyjne bo to bardziej Sztuka niż Walki :wink:

Myśle, że Grappling Kraków to bardzo rozsądny wybór.
Spełnia chyba wszytkie opisane przez Ciebie kryteria wyboru.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o różnice
Jeżeli chodzi o pana Śliwkę, to osobiście nigdy go nie spotkałem, ale widziałem na
stażu jednego z jego uczniów ze stopniem 1 kyu, i 10 letnim stażem treningowym,
facet miał problemy z ukemi, nie umiał wykonać podstawowych kopnięć, jak na 10 lat
treningu jak dla mnie to kiepsko, ale może nie prawdziwe jest powiedzenie :
"jaki nauczyciel tacy uczniowie" :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024