Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wątpliwość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_d.o.m.i.n
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Wątpliwość
Facet otworzył u nas klub ju jitsu z tym że ma on brązowy pas -nie wiem ile belek i czy wogule są nie orientuje się w ju jitsu jak jest... kawałek ogłoszenia:
"JU JITSU WTOREK GODZ. 17.30 CHOCIANÓW SZKOŁA PODSTAWOWA UL.WESOŁA 16 JU JITSU –JEST SZTUKĄ WALKI I SAMOOBRONY, ZAWIERAJĄCĄ ELEMENTY : JUDO ,AKIDO ,BOKSU I KARATE SYSTEM TEN JEST NA ZAWODACH I TURNIEJACH TAKICH JAK : MMA,K1,PRIDE ,UFC PROGRAM NAUCZANIA OPARTY JEST NA PROGRAMIE SZKOLENIOWYM MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI MODERN JU JITSU Z KTÓRĄ KLUB WSPÓŁPRACUJE . ZAJĘCIA PROWADZI INSTRUKTOR SPORTU WALKI WRĘCZ JU JITSU PAWEŁ XXXXXXX" Co sądzicie wartochodzić na takie coś ?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość
Niektórzy na plakatach wypisuja rozne bzdury dopoki sie nie przejdziesz na zajecia i nie zobaczysz co robia to tak naprawde nic sie nie dowiesz ...
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość
Papier przyjmie wszystko.
Zarówno jest szansa że instruktor jest w porządku i robi kawał dobrej roboty jak i na to, że nic nie umie i stara się robić wokół siebie szum.

Najlepiej się przejść i samemu sprawdzić.
  • 0

budo_szykan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Dwór Mazowiecki

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość

Facet otworzył u nas klub ju jitsu z tym że ma on brązowy pas -nie wiem ile belek i czy wogule są nie orientuje się w ju jitsu jak jest... kawałek ogłoszenia:
"JU JITSU WTOREK GODZ. 17.30 CHOCIANÓW SZKOŁA PODSTAWOWA UL.WESOŁA 16 JU JITSU –JEST SZTUKĄ WALKI I SAMOOBRONY, ZAWIERAJĄCĄ ELEMENTY : JUDO ,AKIDO ,BOKSU I KARATE SYSTEM TEN JEST NA ZAWODACH I TURNIEJACH TAKICH JAK : MMA,K1,PRIDE ,UFC PROGRAM NAUCZANIA OPARTY JEST NA PROGRAMIE SZKOLENIOWYM MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI MODERN JU JITSU Z KTÓRĄ KLUB WSPÓŁPRACUJE . ZAJĘCIA PROWADZI INSTRUKTOR SPORTU WALKI WRĘCZ JU JITSU PAWEŁ XXXXXXX" Co sądzicie wartochodzić na takie coś ?


Zapraszam do odwiedzenia mojej strony internetowej [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w zakładce "trening" jest informacja "o co pytać instruktora zanim zacznie sie trenować" i nie chodzi tam tylko o Jiu-Jitsu :)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość
Bardzo fajna zakładka. Z większością się zgodzę. Znalazłem jednak to:

Bardzo ważne jest, aby styl, którego będziemy się uczyć nie był tylko i wyłącznie nastawiony na tak zwane „mordobicie”, gdyż każde zajęcia mają nas rozwijać nie tylko fizycznie, ale także duchowo.

„Mordobicie” to rozwój fizyczny - tak wynika z tekstu. To chyba duże uproszczenie.

Nie wierzę także w rozwój duchowy poprzez treningi poprzez dwa lub więcej treningów w tygodniu. Może chodziło Ci o rozwój ducha.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość

Nie wierzę także w rozwój duchowy poprzez treningi poprzez dwa lub więcej treningów w tygodniu. Może chodziło Ci o rozwój ducha.


Nieraz jedno slowo powiedziane we wlasciwym momencie np "nie podoba sie to wypad ... "zapewni wlasciwy rozwoj duchowy osobnika w pozniejszym jego zyciu nie trzeba do tego az 2 razy w tygodniu treningow 8) :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość

NA ZAWODACH I TURNIEJACH TAKICH JAK : MMA,K1,PRIDE ,UFC


:lol:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość
Czepiasz się :wink:
  • 0

budo_ewik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MTw
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość
Moim zdaniem nie ma co patrzeć co jest napisane w ogłoszeniu tylko iść na trening i samemu się przekonać.
Może być trener z 25 DAN'em X krotny mistrz Europy, Świata czy wszechświata a niestety na nauczyciela się nie nadaje.
Zresztą każdy trenener prowadzi inaczej zajęcia i musisz się sam przekonać co Ci pasuje
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość
dobrze, że napisał że ma brązowy pasek
lepszy taki uczciwy niz samorodny czarny
  • 0

budo_d.o.m.i.n
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość
Nie napisał, sam musiałem na treningu zobaczyć ;) Ale koleś jest spoko widać że dużo umie, potrafi uczyc no i poza tym co 2 trening wpada do nas facet co ma 4 dan wiec ogólnie jest ok
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość
Pozostaje w takim razie życzyć miłego trenowania... :wink:
  • 0

budo_wiedźminka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość

JU JITSU –JEST SZTUKĄ WALKI I SAMOOBRONY, ZAWIERAJĄCĄ ELEMENTY : JUDO ,AKIDO ,BOKSU I KARATE


Powiedzcie mi, czy to nie jest tak, że to judo i aikido wywodzą się z jj a nie jj zawiera ich elementy? Jak dla mnie brzmi to trochę dziwnie.
  • 0

budo_d.o.m.i.n
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość
"Judo pochodzi z Japonii. Jego twórcą był Jigoro Kano (1860-1938). Zebrał on i ulepszył chwyty jiu-jitsu nadając im nową formę. Kano usunął z jiu-jitsu elementy mogące zagrozić zdrowiu lub życiu wprowadzając nowe, stworzone przez siebie" - wikipedia

A o aikido pisze że wywodzi sie z katany -japońskiej sztuki walki mieczem oraz z Aikijutsu...

A trener jak to trener bajer wciskał żeby tylko ludzi ściągnąć na trening... No i się udało ;)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość

A o aikido pisze że wywodzi sie z katany -japońskiej sztuki walki mieczem oraz z Aikijutsu...

wymiękłem :o :) :)
  • 0

budo_d.o.m.i.n
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość
joj mówię tylko że tak pisze na Wikipedii i sobie wymiękaj ile chcesz...
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość
rotfl :lol:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość

joj mówię tylko że tak pisze na Wikipedii i sobie wymiękaj ile chcesz...

Dam Ci radę - nie korzystaj z wikipedii, bo jest pełna błędów, albo weryfikuj informacje.

Nie wiem czy nadal tak jest, ale kiedyś hasło mógł dodać i edytować każdy...
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość

joj mówię tylko że tak pisze na Wikipedii i sobie wymiękaj ile chcesz...

się nie obrażaj, tylko jeśli coś piszesz na forum gdzie co poniektórzy odróznają katanę od wakizashi, a lewy prosty od balachy to postaraj sie o merytoryczna poprawnośc wypowiedzi
  • 0

budo_d.o.m.i.n
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wątpliwość
Ja się na tym nie znam :D I nie odróżniam Katany od "w" coś tam. Myślę że ogromna większość ludzi na forum też nie, dopiero zaczynam swoją przygodę z grapplingiem(zresztą tego dotyczy ten temat) a o aikido to już zielonego pojęcia nie mam ... Po prostu zainteresowało mnie to pytanie poczytałem i przy okazji wkleiłem to co wyczytałem. A odróżnić lewy prosty od balachy to chyba każdy umie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024