Skocz do zawartości


Zdjęcie

APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_siegfried
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
Wiem, że niejedna osoba stwierdzi, że poruszam stary temat ( wojna PZKB/PZMT ) ale niestety...Nowy Rok a stare problemy...
Są u nas w kraju ludzie którzy starają się rozwijać ten sport którym jest Muay Thai i ci którzy to robią, wiedzą jak jest ciężko. osobiście jestem na to za stary żeby zacząć trenować ale wspieram jeden z polskich klubów finansowo, chociaż nie o to tu chodzi.

Krew mnie zalewa kiedy widzę, że najbardziej w rozwoju tego sportu przeszkadzają ci którzy się chwalą, że to im zawdzięczamy rozwój polskiego Muay Thai...

Otóż od samego początku PZMT rzuca kłody pod nogi wszystkim którzy wydają się być konkurencją. Nie będę wytaczał starych spraw ale ostatnie dwie to już przegięcie.

Między innymi wniosek jaki wpłynął do Ministerstwa Sportu aby usunąć MT z PZKB zaszkodził tylko i wyłącznie zawodnikom którzy wywalczyli medale na MŚ WMF. Otóż po tym wniosku Ministerstwo wstrzymało chłopakom stypendia i zaczeła się zasrana polityczna wojna wokół tego kto ma prawo a kto nie, mieć muay Thai w swoim statusie.

Druga sprawa to jest fakt, że PZKB otrzymało zgodę Ministerstwa na przeprowadzenie kursu instruktora Muay Thai który zakończył się państwowymi uprawnieniami. W tej chwili Prezes PZMT złożył wniosek o cofnięcie i unieważnienie tych uprawnień, podważając umiejętności i uprawnienia osób prowadzących te szkolenia ( m.in. Antonij Kemen...) Ciekawe który z prowadzących kurs w PZMT ma więcej doświadczenia i sukcesów trenerskich niż A. Kemen...???????????

Ponadto na stronie internetowej jest "oferta" aby zapisać się na kurs instruktora MT w PZMT: super cena! tylko 500,00 zł, sponsorzy itd...Panowie to wygląda jak tania reklama z Tesco ! Robicie promocje na kurs instruktora? Promocja czy akt desperacji?

W IMIENIU WSZYSTKICH TRENERÓW, ZAWODNIKÓW ( PRZEDE WSZYSTKIM ) ORAZ LUDZI WSPIERAJĄCYCH TEN SPORT ( I TYLKO SPORT A NIE POLITYCZNE, IDIOTYCZNE BÓJKI O WYŁĄCZNOŚĆ ) SKŁADAM PROŚBĘ:

POZWÓLCIE ROZWIJAĆ MUAY THAI KAŻDEMU KTO CHCE !!!!!

Nie róbcie przeszkód i nie utrudniajcie. I tak za wiele nie zdziałacie! Im bardziej próbujecie, tym więcej ludzi obraca sie przeciwko Wam! Odgłosy jakie były po ostatnich MŚ IFMA mówią same za siebie!
Jedynie opóźniacie rozwój tego sportu i nadajecie mu okropny wizerunek!
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
i tak koniec koncow to Polscy Zawodnicy rozwijaja Polskie Muay Thai i nikt inny, wiec nie przejmuj sie ciolkami zbytnio
  • 0

budo_realista
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
Od pewnego czasu jestem gościem na budo. Co pewien czas opisywane są konflikty między dwoma organizacjami. Jestem członkiem PZKb jednak w wielu sprawach nie mogę się zgodzić. Też uważam że powinna być jedna organizacja ale:

Otóż od samego początku PZMT rzuca kłody pod nogi wszystkim którzy wydają się być konkurencją.

Przypominam Ci, że to samo czyniono stronie przeciwnej. Pamiętam że jako zwycięstwo uważalo się zablokowanie powstania nowej organizacji. Podobnie co do kursu. PZKb też długo blokował kursy PZMT. Poprostu Prezes PZMT czyni to samo.

Ponadto na stronie internetowej jest "oferta" aby zapisać się na kurs instruktora MT w PZMT: super cena! tylko 500,00 zł, sponsorzy itd...Panowie to wygląda jak tania reklama z Tesco ! Robicie promocje na kurs instruktora? Promocja czy akt desperacji?

NIe żartuj. Ma takie prawo nawet jeśli będzie chciał doplacać. Co prawda nie wiem co powiedzą Ci którzy juz ten kurs zrobili ale chce sciągnąć jak najwięcej ludzi.

POZWÓLCIE ROZWIJAĆ MUAY THAI KAŻDEMU KTO CHCE !!!!!

Absolutnie się z tym nie zgadzam. Muaythai musi być kontrolowane a która organizacja. Zobaczymy.

I na koniec. Chcę byś przemyślał jedno, czy nie jestes wykorzystywany dla podtrzymania tego konfliktu. Po co szefowie PZKb mówią takie rzeczy. Czy przypadkiem i im nie izalezy na wyjście tego na zewnątrz i na utrzymaniu konfliktu. Chyba że jesteś jednym z nich. Obawiam się że cały czas jest to personalny konflikt między dwoma Prezesami. Dlatego nie
dziwie się szefowi PZMT że walczy o związek. Zdaje sobie sprawę że nie zostamnie zaakceptowany w PZKb przez swojego oponenta.

Ja i tak wolę kickboxing:)
  • 0

budo_realista
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
I na koniec zgodzę się z Tae Ted Muaythai w Polsce rozwija się tylko dzięki klubom i zawodniką. Działacze wg mnie działają na szkodę.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
nie obchodza mnie wojny i tak dalej...uwazam, ze muay thai powinnien rozwijac kazdy kto ma z tym jakis zwiazek(mowie o organizacji) natomiast oczywiscie, ze owa organizacja musi miec struktury ktore pozwolą zachowac poziom. Natomiast bardzo mi szkoda chlopakow ktorym wstzymano stypendia, bo jak wiadomo kiedy sie trenuje to ma sie mniej czasu(wiec nie ma jak dorabiac), a pieniedzy potrzeba...
  • 0

budo_jogi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Yellowstone

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
Pzmt zapomniało dodac na stronie, ze ten kurs za 500zl jest to kurs "Operatora WOZKÓW Widłowych" gdyz na kurs instruktora Muay Thai nie dostali oficjalnej zgody. :)
  • 0

budo_realista
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
Na 22 medale w kicku możę połowa dostanie stypendiów(tak jest co roku), W Muaythai myślę że może jedna osoba miałaby szanse otrzymać. NIe przesadzajmy z tymi stypendiami. Muaythai powinno pomyśleć o sponsorze. Dla mnie kick jeszcze przejedzie się na tym opieraniu sie jedynie na Państwie, Niech tylko Państwo zmieni zasady dofinansowywania. Nie mamy sportu zawodowego W PZKb i to pomimo takiej popularności. Nie ma sponsora związku. Szczerze przyznam że stosunkowo do wielokości organizacji to PZMT robi więcej w tej kwesti. Gdyby nie 2-3 promotorów w PZKb to nie byłoby nic. Obok czesi nas ośmieszają.
  • 0

budo_siegfried
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
REALISTA tłumaczysz PZMT poprzez fakt, że PZKB robiło tak samo wcześniej. Nie mam na to dowodów ale załóżmy że tak było. Czy robienie sobie na wzajem na złość to nazywasz "rozwojem Muay Thai"??? Dla mnie jest to cofaniem się do tyłu a nie rozwojem!
Nie zgadzasz się z moimi słowami "niech rozwija MT kto chce" a zaraz potem piszesz że MT rozwijają kluby i zawodnicy a nawet piszesz o sponsorach...
Zanim skontrujesz to co ktoś pisze to może to przemyśl bo właśnie o to mi chodziło.
Z mojego punktu widzenia TYLKO zawodnicy i trenerzy dbają o rozwój MT a organizacje i ich władze o rozwój własnej kieszeni...
Oczywiście zaraz ktoś napisze, że nie ma w tym sporcie pieniędzy. Na samym sporcie amatorskim może i się nie zarabia ale jest cała reszta ( wyjazdy, sprzęt sportowy, reklamy na galach, stronach internetowych, itd, itp...) Muay Thai tylko nakręca cały biznes.
Więc chodzi mi o to, że te głupie spory, wnioski do sądów, ataki w internecie i prasie najwięcej złego wyrządzają tym którzy na prawdę chcą pchać ten sport do przodu ( czyli zawodników i trenerów ) oraz blokują potencjalnych sponsorów bo ci widzą co się wyprawia.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
Od prawie pół roku nie było tu agresywnych dyskusji , a ty włśnie taką rozpoczynasz, Niestety ale to prowadzi do otwartych konfliktów nikomu nic nie dających. Obie strony nie są bez winy, ale to nie znaczy że trzeba głosić takie apele. Chyba że Ci zależy na dalszym skłucaniu obu środowisk.
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
Kickfan - powiem zaskoczyłeś mnie. Pozytywnie.

Sigfried - wiesz... Myślę że w głowie niejednego człowieka pojawiło się deko inne pytanie. Czemu od 4 lat zawodnicy zdobywający medale na MŚ IFMA nie mają stypendiów ? Znasz odpowiedź ?
Bo na pytanie dlaczego zawodnicy startujący w MŚ WMF TERAZ nie mają ww. stypedium to oczywiście znasz - te !@#!# z PZMT to załatwili. A kto "załatwił" to zawodnikom PZMT ?

Ale polemizował nie będę. Kickfan ma rację (zgadzam się z nim - święta ludzie idą :) ) - agresja budzi tylko agresję.

Tyle
  • 0

budo_siegfried
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
KICKFAN przeszedłeś metamorfozę??? Najwięcej kłutni chyba Ty własną osobą spowodowałeś...ale mniejsza z tym.
Chyba na prawdę ktoś Ci przeszedł przez głowę bo z tego co wiem to ostatnio chwaliłeś się że roważasz opuścić PZKB i współpracować z PZMT...oczywiście twój wybór i twoje prawo.

Ale po ostatnich MP Muay Thai w Bydgoszczy sądzę że powinieneś zostawić organizowanie zawodów komuś innemu! Skoro nawet nie wiesz że do walk Muay Thai potrzebna jest muzyka a do publiczności podczas MP MT mówisz przez mikrofon że oglądają zawody Kickboxingu...to powinieneś na prawdę się nad sobą zastanowić.

Poza tym widać że też nie rozumiesz głębi moich słów. napisałem wyraźnie i może trochę to porawie, żeby nie było że trzymam jedną ze stron ( bo staram sie być neutralny ale sprawy o których mówicie z przeszłości nie są mi znane bo śledzę Muay Thai dopiero od lekko ponad roku i niestety te o których napisałem wyszły ze strony PZMT, gdyby było odwrotnie, zwróciłbym sie tak samo do władz PZKB ):
MOJA PROŚBA, W IMIENIU WSZYSTKICH, KIEROWANA JEST DO PZKB JAK I PZMT: PASTARAJCIE SIĘ W KOŃCU DOGADAĆ. KRZYWDZICIE ZAWODNIKÓW A SAMI NIC NA TYM NIE ZYSKACIE.

OZZZ: zawodnicy z Pzmt nie otrzymali stypendiów bo tylko Związki mogą się o to ubiegać. tak mi się wydaje...a to dla czego nie ma związku MT to juz inna sprawa.

Z mojej strony propozycja: stwórzcie jedną organizację, niech strona PZKB zajmie się stroną amatorską ponieważ ma pod tym kątem rozbudowane fundamenty itd...Strona PZMT niech się zajmie zawodowym MT. Macie kontakty w Tajlandii, wysyłacie zawodników na campy, stadiony itd... Myślę że wspólnie stworzylibyście coś wielkiego.
  • 0

budo_siegfried
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
KICKFAN jeszcze jedno. Nie chodzi o skłucanie bo bardziej się chyba nie da. Jak sam napisałeś, nie było od dawna "otwartych konfliktów" więc mozna by myśleć że wszystko ucichło i idzie w dobrym kierunku. A widzisz najgorsze jest to czego nie widać !!!
Okazuje się, że opwiadacie bajki, obiecujecie związki, stypendia, kursy instruktorskie i bóg wie co jeszcze... a za plecami co robicie? Toczycie własną wojnę dbając tylko i wyłącznie o własne interesy.
Tak jak mówisz, żadna ze stron nie jest bez winy! Dla tego może kazda ze stron przyzna się w końcu że popełniła błędy w przeszłości i wkońcu jakiś rozejm?
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!

OZZZ: zawodnicy z Pzmt nie otrzymali stypendiów bo tylko Związki mogą się o to ubiegać. tak mi się wydaje...a to dla czego nie ma związku MT to juz inna sprawa.


Inna sprawa powiadasz ? Ok - to już wiem wszystko.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
NIestety ludzie czytają i widzą : Twoją agresję i wyważone odpowiedzi OZZ. I niestety znowu będą kojarzyli ją z członkami PZKb.

Od samego początku jestem za jednym związkiem. Wielokrotnie to powtarzałem. Wielokrotnie też wytykałem błędy Muaythai i OZZ ale nie będę siedział cicho bo ktoś próbuje dalej skłócić znowu środowisko. Jak mamy być jednym związkiem jeśli pałasz taką agresją. Tylko ty jestes z tej grupy, kto nie znami to przeciwko Nas. Środowisko kickboxingu było zawsze bardzo liberalne. Jest w śród nas wielu karateków przedstawicieli teakwondo i wielu ludzi z muaythai. Czemu nie krytykujesz teakwondo ITF za utrudnianie startów w kickboxingu. Ten problem ciągnie się od wielu lat.

Uważam że PZMt popełnia błąd składając skargę do ministerstwa. Przecież jeśli wygrają to PZKb wyszkoli im kilkudziesięciu instruktorów. Poza tym wszelkie konflikty oddala ministerstwo od podjęcia decyzji. Bo co by nie zrobili to będzie strona w konflikcie.

A co do organizacji imprez dla PZMT :) Przynajmniej 2 krotnie wspierałem (sponsorowałem) organizację imprez dla PZMT. Z prostego powodu mój bliski kolega jest członkiem. Pomagałem sekcji ciężarów kiedyś organizowałem imprezy dla karate. Zresztą Andrzej Palacz też sponsorował kilka imprez Triady dla PZMT. Członek PZMT z bydgoszczy dosyć wysoko ocenił imprezę na tym forum. Z twojej strony słyszę szalenie konstruktywną krytykę :) . NIe wiem czy będę organizował imprezy z PZMT ale na pewno sie zastanowię.

OZZ jakoś nie pamiętam żebyśmy osattnio wchodzili w jakiś większy konflikt. Zawsze miałem duży szacunek do Ciebię chociaż jesteś po niewłaściwej stronie lustra :D
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
A co do przejścia do PZMT :) :):) Zawsze bliżej było i będzie do KB. Ale tacy jak ty pewnie najchetniej wyrizucali by za inne zdanie. OZZ przyjmiesz mnie do siebie :) :)
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
OZZ a tak z ciekawości. czy zawodnicy u Was występują o stypendia do samorządów. Tam nie jest wymagane członkostwo w Związkach sportowych?
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
Występują - jak tylko trener im pokaże że się da. Dokładnie to trener występuje (z tego co mi wiadomo). I jeżeli mnie pamięć nie myli to czasem się udaje :)
  • 0

budo_liske
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
Boksem zajmuje sie Polski Zwiazek Bokserski. Nie staraja sie organizowac ani Kb ani Muay Thai. Kickiem zajmuje sie odpowiedni dla tej dyscypliny sportu zwiazek. Wiec nie rozumiem dlaczegoz organizacja zawodow, kadr itp itd w dziedzinie Muay Thai musi odbywac sie w ramach innego zwiazku niz Polski Zwiazek Muay Thai (ktorego jak najszybsze powstanie zagwarantuje rozwoj dyscypliny wg. odpowiednich zasad i bez posadzenia o byce tym drugim mlodszym (gorszym) bratem). Jak dla mnie dyskusja jest jak narazie calkowicie bez podstawna gdyz przyszly zwiazek Muay Thai moze wyksztalcic daleko lepsze struktury, system szklenia oraz wspierania zawodnikow niz hybryda oparta na dwoch CALKOWICIE roznych dyscyplinach jakimi sa KB i Muay Thai.
To oczywiscie tylko moja skromna opinia :wink:
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
Tutaj odpowiem Ci częściowo popierając założyciela tej dyskusji. Bo wielu członków PZKb chce rywalizować w MT i KB.
  • 0

budo_menadzer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: APEL DO WŁADZ PZMT...DAJCIE SPOKÓJ!
.............nie zamierzałem brać udziału w tej dyskusji, bo myślę, że w nie długim czasie uda mi sie doprowadzić do spotkania szefów obu ciał, i poprosić ich o udzielenie publicznych wyczerpujących wypowiedzi dlaczego obaj działają na szkodę Polskich Sportów Walki, oraz co zamierzają robić dalej, takie rozmowy jak w tym temacie nic dobrego nie wniosą a tylko powodują kłótnie i wprowadzają nienawiść między zawodnikami czy fanami SW.
Głos zabrałem w tym temacie tylko dlatego bo jak czytam, że Muay Thai to coś innego jak Kick Boxing, to ręce mi opadają, człowieku zastanów się co wypisujesz, bez KB nie było by Muay Thai i być może odwrotnie..........
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024