Skocz do zawartości


Zdjęcie

co Proponujecie???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_martinooo16912
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żory/ Dublin

Napisano Ponad rok temu

co Proponujecie???
jaka jest Waszym zdaniem najlepsza metoda obrony przed jednym, nieuzbrojonym napastnikiem żebym niemusiał zbyt długo go lać, lub jak go najlepiej obezwładnić. Jestem trochę obeznany ze sztukami walki, pomimo młodego wieku a aktualnie trenuje Karate shotokan. Co zrobić żeby go nie zabić ale żeby już nie chciał się bić. Bije się całkiem dobrze nie wiem może głupi temat wymyśliłem, ale zastanawia mnie to już dość długo.
Dzięki (nie patrzcie na błędy sooorrryyy :) )
  • 0

budo_garret
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
Wejście na nos nasadą dłoni.
Z zaskoczenia wyprowadzasz cios i całym ciałem idziesz do przodu, trzeba tylko swoją dłoń odpowiednio ustawić.
Złamiesz typowi nos, ale jest to chyba najbezpieczniejsza (i dla ciebie i dla przeciwnika) akcja.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
jak pójdzie z całym ciałem do przodu to niestety bardzo prawdopodobne że nadzieje się na kontrę i sam będzie mial złamany nos..
  • 0

budo_martinooo16912
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żory/ Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
myśle że to jest dobre, a słyszeliście coś kiedyś o ciosie na punkt brody pod dobrym katem gościowi się zrywają nerwy i pada nieprzytomny, jeszcze nie prubowałem, ale wolał bym nie :)
  • 0

budo_garret
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???

jak pójdzie z całym ciałem do przodu to niestety bardzo prawdopodobne że nadzieje się na kontrę i sam będzie mial złamany nos..


Zależy jak to zrobisz...
Nie miałem na myśli tego by lecieć jak głupi do przodu, tylko chciałem za znaczyć fakt że przy uderzeniu pracuje całe ciało, a nie tylko ręka.
Może źle się wyraziłem w pierwszym poście?
Pozdrawiam

Edit:

myśle że to jest dobre, a słyszeliście coś kiedyś o ciosie na punkt brody pod dobrym katem gościowi się zrywają nerwy i pada nieprzytomny, jeszcze nie prubowałem, ale wolał bym nie :)


Przecież miało być tak żeby go nie zabić :)
Jak uderzysz w brodę prosto to możesz kolesiowi uszkodzić kręgi szyjne :wink:
  • 0

budo_martinooo16912
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żory/ Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
a spoko, nie wiem chyba uderzenie w nos najlepszym jest :-)
  • 0

budo_martinooo16912
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żory/ Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
nasadą dłoni oczywiście 8)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
no ale jak mu złamie nos to podchodzi pod paragraf (trwały ubytek na zdrowiu), nie wiem czy to jest najlepszy pomysł. moim zdaniem lepiej dusić lub rzucać (na plecy nie przez głowę oczywiscie)
  • 0

budo_ziemniak47
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
Jeżeli gość byłby większy i silniejszy od Ciebie (przynajmniej tak by wyglądał) to bez skrupułów proponowałbym cios w krocze (zwyczajny kopniak powinien wystarczyć)... Wiem, zbyt honorowe to nie jest. Ale jak bardzo honorowe jest z jego strony, że zaczepia widocznie słabszych (przynajmniej w jego mniemaniu ;) )? No właśnie... Po takim ciosie masz czas zrobić z nim cokolwiek lub uciec... Zwłaszcza, że jak mówisz znasz się trochę na SW... Ulica nie za bardzo przypomina ring, tu nie wiesz co przeciwnik dla Ciebie szykuje, może ma nóż, może inny sprzęt, może tylko się z Tobą bawi, a może chce Cię naprawdę poturbować. Dlatego w takich przypadkach najlepiej stosować metody najbardziej skuteczne i bolesne. Obezwładnić gościa i się usunąć, zrobienie z niego miazgi może tylko przysporzyć problemów...
  • 0

budo_garret
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???

no ale jak mu złamie nos to podchodzi pod paragraf (trwały ubytek na zdrowiu), nie wiem czy to jest najlepszy pomysł. moim zdaniem lepiej dusić lub rzucać (na plecy nie przez głowę oczywiscie)


A duszenie to próba morderstwa, przynajmniej ja tak do tego podchodzę i jak by mnie ktoś na serio zaczął dusić to bym zrobił wszystko łączenie z użyciem noża żeby mu się nie udało :wink:
PS: Nie mówimy o prawnych aspektach :) Nie wiem jak wy, ale ja po skasowaniu napastnika nie czekałbym na przyjazd karetki ani policji, taki już kraj.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
ja to odbieram tak, ze martino pyta co ma zrobić żeby nie zrobić krzywdy komuś kto jest od niego słabszy a chodzi o to zeby się odczepił. W przypadku silniejszego za bardzo nie miał by wyboru.. :wink:
Garret , niestety robiac takie rzeczy nalezy sie liczyć nie tyle z tym ze przyjedzie karetka, czy patrol ale raczej z tym że przeciwnik podrepta po walce na komisariat i sam to zgłosi, ewentualnie mama zadzwoni jak go w domu zobaczy..
a co do duszenia..jak by już zostało załozone to moze Ci się nie podobac, nawet bardzo ale niestety wtedy raczej niczego już nie zrobisz...natomiast jest stosunkowo bezpieczne bo gośc traci przytomnośc, a jak ją już odzyska nie ma zadnych śladów. rzut też jest dobry bo skutecznie zniechęca do dalszej walki, według mnie znacznie bardziej niz uderzenie w twarz czy krocze, które nietrafione zbyt precyzyjnie może dodatkowo wkurzyć przeciwnika i dodac mu sił.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
hehe.. ale topic :)

wersja nie-letalna - dusisz albo zakladasz dzwignie
wersja szybka - kopiesz/uderzasz w krocze
wersja hardcore'owa - bijesz sie z nim (obojetnie czy nasada dloni w nos czy piescia w szczeke..)

lol :lol:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
Jak koleś jest dużo słabszy to parę lowkicków powinno załątwić sprawę ;) duszenie i dźwignia też dają radę..
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
zrób to co potrafisz najlepiej i nie zważaj na konsekwencje :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
weź ten pająk i go ugryź
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
wal cytryne w szopie
  • 0

budo_matikati
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
sparaliżuj paralizatorem
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
zagazuj gazem xD ale bezsensowny temat, skoro dlugo trenujesz to co sie pytasz? Jeden z Was napisal o tym ze jak nie trafimy kopnieciem w krocze to przeciwnik moze sie jeszcze bardziej zdenerwowac... gowno prawda zauwazasz ze jak kopiemy w krocze to mozemy rownie dobrze trafic w udo, kolano, brzuch, podbrzusze i mysle ze dobrym frontkickiem nie jest wazen gdzie trafimy tylko jak mocno...(zreszta na treningach kravki trener sam mowi ze czasem mozemy nie trafic w krocze ale wazne ze trafimy w przeciwnika ;]). Tak wogole to po kopnieciu odrazu powinly isc rece (np 2 proste), gdy to juz wykonamy spieprzamy jak najdalej. Mysle, ze jezeli gosc do nas podchodzi i chce nam zrobic krzywde to nie boimy sie o jego zdrowie a bardzeij o nasze i atakujemy w najskuteczniejszy sposob ;]
  • 0

budo_erisnay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
przestrzel mu kolano shotgunem albo odsiekaj prawą rękę kataną :lol:
  • 0

budo_jedker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec/Bolesławiec/Żagań

Napisano Ponad rok temu

Re: co Proponujecie???
Odslon pas z trotylem i krzyknij Allah Akbar!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024