Skocz do zawartości


Zdjęcie

4HSS - co to?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_mikol
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

4HSS - co to?
witam wszystkich.

Pytanko mam takie do was: mam kilka noży do metalu (tak twierdzi mój teść) i mają one idealną grubość i wymiary dla mnie na nóż ale są strasznie twarde. i jak się mocnej w nie uderzy młotkiem to po prostu odpryskują kawałki jak od plastiku. Noże są w dwóch wymiarach większe (ok. 50x500x2-3mm) i mniejsze (ok. 3x500x2mm) czy macie jakieś doświadczenie z nimi? Na jednym z małych jest napisane: jakiś znaczek a potem 32x4HSS kropka. czy coś wam to mówi? czy można z nich coś zrobić? jeden zrobiłem ale jak probowałem czy się wygina na boki to miałem go dwóch kawałkach :twisted: . Czy można coś z tym zrobić rozhartować, kombinować czy nie warto?.
dziękuje Mikołaj
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: 4HSS - co to?
to som panocku :)
do przecinania wałeczków na tokareczce :)
zrobione z szybkotnacej jakowejś
z jakiej nie wiem
czy na nóż się nada??
robi się nożyki z hss taka np. m2/sw7m

pozdro
  • 0

budo_mikol
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 4HSS - co to?
spróbuje więc jeszcze raz, ale lekko to nie idzie i studzić muszę co chwila go bo się przegrzewa. A wywiercić w tym boże uchowaj :(
  • 0

budo_falco76
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZG

Napisano Ponad rok temu

Re: 4HSS - co to?
Zapomnij kolego o wierceniu w tym materiale (przerabiałem temat). Przy zastosowaniu domowych wiertarek i wierteł do metalu, to chyba 1 dzień na jedną dziurę zejdzie. No chyba, że jesteś uparty, to możesz zrobić coś takiego:

http://www.forum-kul...showtopic=73030

I uważaj, bo jest bardzo wrażliwy na uderzenia i może pęknąć, np,: jak spadnie na podłogę.

Pozwodzenia
  • 0

budo_mikol
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 4HSS - co to?

Zapomnij kolego o wierceniu w tym materiale (przerabiałem temat). Przy zastosowaniu domowych wiertarek i wierteł do metalu, to chyba 1 dzień na jedną dziurę zejdzie. No chyba, że jesteś uparty, to możesz zrobić coś takiego:

http://www.forum-kul...showtopic=73030

I uważaj, bo jest bardzo wrażliwy na uderzenia i może pęknąć, np,: jak spadnie na podłogę.

Pozwodzenia


no z tym wierceniem to jest paskudnie. jak robiłem tego ostatniego to wypałem spawarką dziurki w rączce. Oczywiście o dość fikuśnym kształcie ale miało ich nie być widać.

a na pękanie rzeczywiście jest bardzo wrażliwy, doświadczyłem.
dzięki za linka przydał się.
Mikołaj
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024