Skocz do zawartości


Zdjęcie

kąty w kopnięciach (dolio)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: kąty w kopnięciach (dolio)
swider mi nie musisz o Tym mówić :wink: ale widze że co niektórzy niewiedza o co chodzi , i potrzebuja lekcji. :lol:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kąty w kopnięciach (dolio)
zacznijcie najpierw odróżniać poszczególne techniki dollyo od siebie a potem pogadamy, bo kopniecie okrężne nie jest jedno a przynajmniej cztery rodzaje. technika na temat której moją opinie wyciagnął z mojej całej wypowiedzi maveric, jak podejrzewam nie za bardzo rozumiejąc cala reszte, jest najsłabsza własnie dlatego że nie da w nią włożyć biodra, co wynika bezpośrednio ze sposobu jej wykonia, polegającego na skręceniu się w bok z kolanem już wyciągniętym w przód.
Swider: kąt prosty działa tylko przy kopnięciu na korpus, co to znaczy: dodać wyjście trochę w górę z nóg-? nie bardzo rozumiem...
co do sformułowania "włóz mase" to mnie strasznie śmieszy bo nie zawiera żadnej informacji o technice, tak samo czasem o boksowaniu mówią: 'włóz masę' mając na myśli włażenie w przód całym ciałem razem z ciosem co powoduje jego znaczne osłabienie. zazwyczaj jak ktoś nie wie co ma powiedzieć na temat techniki wykonania to mówi "włóz mase", a jak wie co precyzyjnie należy zrobić to tak nie mówi.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: kąty w kopnięciach (dolio)
świder to dobrze opisal odnoszac sie do tego kopnięcia a że tego nie rozumiesz , nie poradze nic na to , przejdz sie na sale i wyprobój jezeli wogole gdzieś ćwiczysz chyba że jesteś mistrzem teori , to przepraszam, A ćwiczy sie technike po to by nauczyć się wykożystywać jak najlepiej mase swojego ciałą przy uderzeniach czyli przenosić siłe na jakiś punkt( siła=masa*przyśpieszenie). Zapytaj sie swojego trenera co to znaczy włożyć mase ciałą w uderzenie ,jezeli wogole takiego posiadasz.

Jak chcesz to mnie obrażaj, tylko tyle możesz na nic wiecej Cie nie stać ,nie bede sie z Tobą kłucił bo ktoś by mógł nie zauważyć różnicy miedzy nami.

PZDR
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kąty w kopnięciach (dolio)

świder to dobrze opisal odnoszac sie do tego kopnięcia

KTÓREGO KOPNIĘCIA ??
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: kąty w kopnięciach (dolio)
poprawnego wg revolution of kicking i mnie i chyba innych kopaczy też
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kąty w kopnięciach (dolio)
no comment
sorry ale klikanie w klawiature w dyskusji z Toba to jest strata czasu, prosze Cie nie męcz mnie wiecej w tym temacie a najlepiej wogóle.
Cały problem o którym pisze cały czas polega na tym ze na filmiku tkd revolution prezentowane sa TRZY RÓZNE dollyo istotnie rózniace sie techniką wykonania

pozwól łaskawie zakończyć na tym
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024