Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z jop


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_rolka16
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Problem z jop
witam . cwicze juz 2 lata i caly czas mam problemy z kopnieciem jop chagi :
przy kopanie moja stopa ulozona jest w zly sposob mianowicie palce i pieta sa w jednym poziomie .Od zawsze uczono mnie ze przy tej technize palce wzgledem piety maja byc ulozone jak najbardziej do dolu , tworzac cos takiego:
-kolano wyskoko
-pieta pod kolanem
-palce najnizej
jestem calkie niezle rozsciagniety.
Kiedy staram sie opuscic palce nizej i wzniesc piete automatycznie przekrencam sie do tylu i czuje bol w nad okolanem.
Bardzo prosze o pomoc poniewaz jest to jedno z podstawowych okpniec i chcialbym je doprowadzic do perfekcji.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop

Kiedy staram sie opuscic palce nizej i wzniesc piete automatycznie przekrencam sie do tylu i czuje bol w nad okolanem.
.

a czy stope podporową masz odpowiedno wykreconą ?
  • 0

budo_maguda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop
sam szukaj takiej pozycji , zeby kopniecie było jak najbardziej skuteczne. Chyba ze chcesz walczyc na wartości estetyczne pozycji
  • 0

budo_rolka16
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop
stopa podporowa jest u mnie jak najbardziej dobrze skrecona przynajmniej zdaniem trenerow.
niechodzi mi o estetyke tylko doskonalenie poprawnie technicznie kopniecia .
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop
co to za rodzaj bolu nad kolanem? jeżeli to boli mięsień to może masz zbyt słaby zeby utrzymac noge w górze.
w yop wazne jest tez lekkie pochylenie do przodu, tak zeby patrzac z przodu na nie, nie widziec pleców kopiącego.bark od tej nogi która kopie ma być lekko cofnięty a drugi lekko w przód. generalnie chodzi o to zeby je trzymac brzuchem a nie zrobić coś w rodzaju jaskółki i odpasc w przeciwną stronę.
ale opisowo to raczej ciezko zgadnac o co chodzi, jak chcesz się dowiedziec co zle robisz to nagraj się choćby na telefon i wrzuc filmik

poprawne yop:
Dołączona grafika
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop
Jak na mój gust to ty się chyba karate uczysz :P

Tu macie yopczaga ;)

Dołączona grafika

Tutaj tutorial:


koniec tematu!
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop
Zgadzam się z tym co mówił przed mówca.. Sally ty tworzysz jakieś herezje.

Po drugie po co patrzeć na jakiś nieudaczników z Korei :P weźcie sobie encyklopedie TKD napisaną przez gen Choi-a i dowiecie się jak kopać Yop-a.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop
zeby wkrecic tak stope musisz zrobic dokladnie przeciwnosc tego co mowi sally. :) tak jak załoczono na obrazku
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop

zeby wkrecic tak stope musisz zrobic dokladnie przeciwnosc tego co mowi sally. :) tak jak załoczono na obrazku

dlaczego przeciwność?
właśnie takiego yopa jaskółke trener mi poprawił na pochylonego w przód i od tej pory go kopie a wcześniej to była rozpacz a nie yop chagi

a to co rip dorey wklepiłes to dla mnie jest lekko dziwne, czemu ma służyć takie "kopniecie" . Balet?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop

Tutaj tutorial:


teraz widze dopiero ten tutorial:

Na tych co robia prezentacjach ta pierwsza wysciowa pozycja to jest własnie to co mowie. moze potem jak ktos juz złapie prawidłową pozycje to sie moze rozpłaszczyć a i tak jakoś tą siłe trzyma, ale dla poczatkującego to napewno był bład i widze to po sobie
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop

zeby wkrecic tak stope musisz zrobic dokladnie przeciwnosc tego co mowi sally. :) tak jak załoczono na obrazku

dlaczego przeciwność?
właśnie takiego yopa jaskółke trener mi poprawił na pochylonego w przód i od tej pory go kopie a wcześniej to była rozpacz a nie yop chagi

a to co rip dorey wklepiłes to dla mnie jest lekko dziwne, czemu ma służyć takie "kopniecie" . Balet?


Sporo walk się naoglądałem i raczej yopa się mało używa, jak już się chce coś w ten deseń wykonać to raczej sportowe boczne milo. Chociaż poczekaj używa się w kombinacji na kontrę yop-dit, nawet lubię, fajnie wchodzi, ale to raczej chodzi o dita a nie o yopa.

Jak dla mnie to yop-czagi przede wszystkim jest kopnięciem pokazowym i właśnie takowe pionowe jest najbardziej pożądaną wersją. Normalnie mam taką wizję Kukkiwon i pionowy yop :P

No i z tego co mówisz, obawiam się, że twój trener nie umie yopa, a konkretnie nie potrafi wsadzić biodra, a to jest kwintesencją tego kopnięcia.
Będąc nachylonym do przodu kopie się "chujwiecoczagi" a nie yopczagi. Moim zdaniem to jest jedno z trudniejszych kopnięć do opanowania i często nie mogę oczom uwierzyć co ludzie wyczyniają w takim chociażby koryo. Chwała bogu w taekwondo są jeszcze jakieś autorytety np. ten siwy starszy pan z tutoriala, czyli mistrz Kang, którego właśnie popisówką jest pionowy yop. Zachęcam do obejrzenia sztandarowego filmiku o taekwondo czyli "taekwondo way".
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop
rip w wiedenskim itfie poprawne technicznie yop jest z cialem zgietym odrobine na brzuch ("5 stopni") a nie na plecy, vide Suska, wersja kopania przez plecy kojarzy mi sie wlasnie bardziej z wtfem

nie bede sie spieral ktora z wersji jest ladniejsza czy skuteczniejsza bo szczerze mowiac nie wiem

edit:

a co do yopa w walce sportowej to u nas wiele razy widzialem, chociazby wersje ze slizgiem na nodze podporowej scigajac przeciwnika / yonsok yop (consecutive side-kick)

i moim subiektywnym zdaniem wyglada zajebiscie tak mniejwiecej na glowie, nie nizej ale i nie wyzej :)
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop
No tak ale na zdjęciu Sally zamieścił kolesia z WTF, więc musiałem sprostować.

Swoją drogą jeśli naprawdę tak kopiecie to zwracam honor.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop
yop się kopie w walce, nie czesto ale sie używa i jest skuteczne. Mnie się to kopniecie podoba.Jezeli chodzi o pokazy zapewniam że baletnica i tak zrobi to ładniej, wiec lepiej jednak skoncentrowac się na walce.Co do yopa to moze twoj trener nie umie kopac ale ja potrafie rozroznic nieskuteczny yop słaby, odrzucajacy w przeciwną stronę od kopnięcia z biodrem silnego, efektywnego, to się czuje, wiesz, tu nie trzeba czytac książek żeby wiedzieć czy weszło mocno (poprawnie) czy słabo (kicha) i na tej zdroworozsądkowej wiedzy opieram swoje teorie na temat kopnieć.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop
Na zdjęciu Sallego to mi bardziej na dollyo wygląda.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop
na tamto zdjecie trzeba troche tez wziąść poprawke bo on trzyma noge a nie kopie.
tak ma być jak na tym tutorialu:
Dołączona grafika
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop

yop się kopie w walce, nie czesto ale sie używa i jest skuteczne. Mnie się to kopniecie podoba.Jezeli chodzi o pokazy zapewniam że baletnica i tak zrobi to ładniej, wiec lepiej jednak skoncentrowac się na walce.Co do yopa to moze twoj trener nie umie kopac ale ja potrafie rozroznic nieskuteczny yop słaby, odrzucajacy w przeciwną stronę od kopnięcia z biodrem silnego, efektywnego, to się czuje, wiesz, tu nie trzeba czytac książek żeby wiedzieć czy weszło mocno (poprawnie) czy słabo (kicha) i na tej zdroworozsądkowej wiedzy opieram swoje teorie na temat kopnieć.


Teraz zapodałeś jak łysy grzywą o kant kuli. Ucz się czego chcesz, ja już za długo siedzę w sportach walki i to różnych żeby się kłócić z opętanym i niedouczonym forumowiczem. Jednak jeśli wszyscy cię jadą i mówią, że źle to chyba na zdrowy rozum powinineś do tego dojść, że się mylisz...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop
wez się nie wymądrzaj, liznąłęś tkd i myslisz ze zeżarłeś wszystkie rozumy. Co mnie obchodzi jak wszyscy mówią, ja widze jak wiekszosć ludzi z różnych super klubow tkd kopie piękne jaskółki, opieram się na tym co uważam za stosowne a nie na tym jak się jakiemuś tam jednemu trenerowi wydaje. W ilu klubach byłes? ile technik porównałes ze soba?
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop

wez się nie wymądrzaj, liznąłęś tkd i myslisz ze zeżarłeś wszystkie rozumy. Co mnie obchodzi jak wszyscy mówią, ja widze jak wiekszosć ludzi z różnych super klubow tkd kopie piękne jaskółki, opieram się na tym co uważam za stosowne a nie na tym jak się jakiemuś tam jednemu trenerowi wydaje. W ilu klubach byłes? ile technik porównałes ze soba?


Jeśli już koniecznie chcesz wiedzieć to mogę napisać gdzie "liznąłem taekwondo"

8,5 roku w Taekwondo Instytut Masters Poznań

Utrzymujemy stały kontakt z wieloletnim członkiem koreańskiej grupy pokazowej mistrzem Pyo Rak Sun, mistrzem świata Kang Jong Kil, członkiem kadry Korei mistrzem Kim'em(niepamiętam całego nazwiska). Oprócz tego dwukrotnie gościliśmy kadrę uniwersytetu woosuk z Korei(której trenerami byli dwaj mistrzowie świata). Myślę, że mam dobre porównanie i coś tam wiem, a generalnie większość mistrzów zaznaczało, że kopiemy bardzo ładne yop-czagi.
Jeśli już tak bardzo mówisz o skuteczności, to ćwiczyłem również Luta-livre(bjj bez gi), oraz Judo. A ty robaczku?

Przepraszam resztę forumowiczów za samoprezentację ale zostałem podpuszczony...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z jop

Myślę, że mam dobre porównanie i coś tam wiem, a generalnie większość mistrzów zaznaczało, że kopiemy bardzo ładne yop-czagi.
Jeśli już tak bardzo mówisz o skuteczności, to ćwiczyłem również Luta-livre(bjj bez gi), oraz Judo. A ty robaczku?


słuchaj robaczku yop chagi nie ma być ładne tylko skuteczne więc swoje baletowe prezentacje mozesz wsadzic tam gdzie ich miejsce.Luta livre nie znam ale judo raczej nie słynie z kopniec.
ja z kopanych styli innych niż tkd znam kickboxing, muay thai wiec mam wiecej porównania. pozatym nie ograniczam się do jednego klubu. Wiesz mozesz w jednym i dwadzieścia lat ćwiczyc wielcy mistrzowie moga cie w tylek lizac a i tak gówno bedziesz umiał, bo jeden trener zawsze ma jakieś błedy których nie przeskoczysz nie porownując go z innymi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024