Skocz do zawartości


Zdjęcie

Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_akutosoto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...
Jak szaleć to szaleć... 8O
Wydaje mi się że można poprowadzić kurs SK korespondencyjnie na tym forum w obrębie jednego tematu... w formie podobnej do samokontroli treningu personal trener.
Oczywiście za darmo ale w ograniczonym zakresie... przekazuje materiały osobą chętnym
(tylko kobietom , i nie anonimowo) i znikam...
1. Ale nie wiem czy można robić takie rzeczy na forum?
2. Mameha jako mod musi się na to zgodzić a najlepiej wziąsć udział...
3. No i oczywiście ktoś musi być zainteresowany... :wink:
Naradzie zastawiamy się czy takie coś jest możliwe?
czy ma to jakiś sens?
czy da to jakiś efekt?
czy jest to kosmiczne zagadnienie...
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...
Ostre przegięcie. Są rzeczy, których się można nauczyć tylko poprzez trening/praktykę. Samoobrona jest jedną z nich. Serwowałbyś jedynie niektórym naiwnym dziewczętom złudne poczucie bezpieczeństwa. Ten pomysł by może przeszedł w USA, ale my jeszcze nie jesteśmy tak zepsuci.

Aha, i po cholerę ustawiłeś czas trwania ankiety na cały miesiąc? Coś mi się wydaje, że sam temat nie pożyje dłużej jak kilka dni :wink: .
Pozdro
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...
Popieram przedmówcę.
Samoobrony(dla kobiet, mężczyzn ani żadnej innej) nie da się efektywnie nauczyć korespondencyjnie.
Jeydne co mogłobyć korespondencyjnie to lektura dotycząca zachowania się w poszczególnyych sytuacjach, ale bez odpowiedniego treningu odruchów czy asertywności na niewiele się zda. Bo techniki nawet opisane i pokazane na zdjęciach na niewiele się zdadzą. Nikt się nie nauczył sztuki walki z ksiażek - musi być odpowiednia baza, żeby coś z książki wyciągnąć.

Nie wiem kto to powiedział, ale cytat obrazuje sytuację "Jedno zdjęcie to 1000 słów, jeden trening to 1000 zdjęć".
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...
pomysł jest kompletną bzdurą
  • 0

budo_akutosoto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...
Czyli samoobrona to sztuka walki czy szkolenie psychologiczne ? bo już się zgubiłem... :?
więc czego uczą się kobiety na takich kursach? technik? jakich ... 8O ciosów?
niektóre kursy trwają jeden dzień lub dwa... czyli np rozpoznanie sytuacji zagrożenia to technika? i chodzi się i rozpoznaje czy jak? a na przykład filmy szkoleniowe poco są kręcone żeby można było sobie zobaczyć jak ktoś ćwiczy?
a powiedzcie mi proszę jeszcze że nie można poprowadzić treningu będąc 500km dalej...

Ale może macie racje , nie twierdze że nie... jeżeli wasza krytyka jest konstruktywna...
czyli... macie pojęcie o kursach samoobrony, widzieliście chociaż jeden taki „amerykański” na przykład... macie pojęcie o technikach samoobrony jakich się uczy kobiety...
wiecie jak pracuje "personal trener" (trener osobisty) możecie podać jakiś konkretny przykład i powód który potwierdzi ze macie racje... 8)

Zanim stwierdzicie ze to pełne przegięcie...
pomyślcie co by było jak by się okazało że nie jestem kosmitą...
lub czy jestem aż takim kosmita ze próbuje wywołać dyskusje,
bo lubię sobie pisać nie ważne o czym … :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...

kombinujesz jakby tu zarobic. pomysl totalna porazka.
 


  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...

Wydaje mi się że można poprowadzić kurs SK korespondencyjnie na tym forum w obrębie jednego tematu... w formie podobnej do samokontroli treningu personal trener.

Czyli samoobrona to sztuka walki czy szkolenie psychologiczne ? bo już się zgubiłem... :?
więc czego uczą się kobiety na takich kursach? technik? jakich ... 8O ciosów?

Rzucasz pomysł prowadzenia SK a nie wiesz co to jest :roll:

Zanim stwierdzicie ze to pełne przegięcie...
pomyślcie co by było jak by się okazało że nie jestem kosmitą...

Wydaje mi się, że kolegom którzy przede mną zabrali głos rozsądku nie brakuje. Jak coś na pierwszy rzut oka wydaje się głupie, po co się nad tym rozwodzić :roll:

...bo lubię sobie pisać nie ważne o czym … :)

To wszystko wyjaśnia :wink:
  • 0

budo_akutosoto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...

kombinujesz jakby tu zarobic. pomysl totalna porazka.


Eeeee HOLA HOLA KOLEGO... Nie napisałem że coś takiego Chce zrobić!!!
Nie napisałem że umiem i mam jakąś ofertę!!! ALE NAPISAŁEM ZE BYŁ BY ZA DARMO!!!
więc nie obrażaj mnie...
ale mamy jakiś odnośnik :o więc nie napisze że jesteś głupi... 8)

Rzucasz pomysł prowadzenia SK a nie wiesz co to jest :roll:


udowodnij że ja nie wiem, a ty wiesz...

Wydaje mi się, że kolegom którzy przede mną zabrali głos rozsądku nie brakuje. :roll:


rozsądku nie ale może wiedzy trocze...
A to że lubie pisać nie wyjaśnia niczego... do tej pory nikt nic konkretnego mi nie powiedział...
  • 0

budo_akutosoto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...
... 8) . loża szyderców specjalistów amatorów... bez urazy :twisted:
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...
wydupcaj
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...

Czyli samoobrona to sztuka walki czy szkolenie psychologiczne ? bo już się zgubiłem... :?
więc czego uczą się kobiety na takich kursach? technik? jakich ... 8O ciosów?
niektóre kursy trwają jeden dzień lub dwa... czyli np rozpoznanie sytuacji zagrożenia to technika? i chodzi się i rozpoznaje czy jak?

Przede wszystkim powinienem odesłać do postów całego tegoż działu - szczególnie do eks moderatora Pawła Droździaka.
Tak w skrócie - samoobrona może zaczać się przed typowym atakiem fizycznym - i tego się powinny na początku uczyć kobiety. Jak się zachowywać, żeby nie rozsierdzić potencjalnego agresora. To jest wiedza, którą można dobrze przekazać w książkach - Np. "Psychologiczne aspekty samoobrony kobiet".
To także wiedza jak wzywać pomocy, jak wykorzystać elementy otoczenia do obrony(przekształcić rzczy codziennego użyktu w broń). To też fajnie przećwiczyć, bo świadomość, że można wykorzystać klucze jako broń często zawodzi w syt, stresowej.

A nauka technik i ciosów musi odbywać się pod kątem nauczyciela - szczególnie jeżeli mówimy o osobach nie mających nic wspólnego ze sportami czy sztukami walki. Ważne jest też przećwiczenie, bo wiele kobiet ma już blokadę przed uderzeniem(widziałem jak na takich kursach nie traktują tego poważnie, bo nie mieści im się w głowie, że mogą kogoś uderzyć) - trzeba przełamać świadomość...

a na przykład filmy szkoleniowe poco są kręcone żeby można było sobie zobaczyć jak ktoś ćwiczy?
a powiedzcie mi proszę jeszcze że nie można poprowadzić treningu będąc 500km dalej...

Filmy kręci się dla osób, któe się orientują w rzeczy.
Np. Dla laika płyta 100 technik parterowcyh Gracie nie sprawi, że osoba nauczy się skutecznie walczyć,
Osoba, która ma bazę i wie o co chodzi potrafi wychwycić więcej rzeczy niż jest omówione i może nauczyć się czegoś nowego co przećwiczy na sali
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...
dlaczego nikt nie wyłapał prowokacji ?? ;)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...

ALE NAPISAŁEM ZE BYŁ BY ZA DARMO!!!
więc nie obrażaj mnie...

masz racje, nie doczytalem. cofam w takim razie pierwsze zdanie, ze chcesz zarobic.
reszte podtrzymuje.
  • 0

budo_akutosoto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...

Przede wszystkim powinienem odesłać do postów całego tegoż działu.


Aby ułatwić, powiem ci że prowadziłem kiedyś taki kurs... instruktorski ....
ze specjalnością Samoobrona kobiet... więc nie musisz mi nic wyjaśniać :-)

szczególnie eks moderatora Pawła Droździaka.


Szczególnie pozdrawiamy. Do swojego dana w karate powinien dodać sobie 10dana w SK.
Wykonał ogrom pracy szkoda ze nie podioł się szkolenia kadr.

samoobrona może zaczać się przed typowym atakiem fizycznym


Nie może ale musi , jeżeli się nie rozpocznie to występuje syndrom ofiary…

i tego się powinny na początku uczyć kobiety. Jak się zachowywać, żeby nie rozsierdzić potencjalnego agresora. To jest wiedza, którą można dobrze przekazać w książkach - Np. "Psychologiczne aspekty samoobrony kobiet".


Można też rozszerzyć przekaz multimedialnie co
1. ułatwi i przyspieszy przyjmowanie informacji zamykając wszystko w jednym przekazie. (książkę przeczytać jest trudniej ) da możliwość wizualizacji rozwiązań błędnie i poprawnie wykonanych co zwiększa stopień zrozumienia omawianych aspektów zwracając uwagę na różnice

To także wiedza jak wzywać pomocy, jak wykorzystać elementy otoczenia do obrony(przekształcić rzeczy codziennego użytku w broń).


Wykorzystanie elementów otoczenia to: kamień , piasek , krzesło, drzewo…
Adaptacja przedmiotów to : zwinięcie gazety , długopis jako keyhan , klucze jako kastet…
A przekształcanie w broń to : proca zamachowa , nóż , kusari fodo , miotacz płomieni ; wszystko z damskiej torebki :twisted:

To też fajnie przećwiczyć, bo świadomość, że można wykorzystać klucze jako broń często zawodzi w syt, stresowej.


Tego powinno się nauczyć!!! Żeby to zrobić trzeba sobie przećwiczyć, ale do tego nie jest potrzebny partner , trener i ośrodek szkoleniowy

A nauka technik i ciosów musi odbywać się pod kątem nauczyciela


Nauka powinna odbywać się pod kątem kursanta bo nauczyciel już to powinien umieć!!!


Ważne jest też przećwiczenie, bo wiele kobiet ma już blokadę przed uderzeniem(widziałem jak na takich kursach nie traktują tego poważnie, bo nie mieści im się w głowie, że mogą kogoś uderzyć) - trzeba przełamać świadomość...



:D :D :D Drogi Hellfire przyznaje ci że masz pojęcie na czym polega samoobrona kobiet.
TO JEST ZDANIE NA KTÓRE CZEKAŁEM !!! TEGO NIE DA SIĘ ZROBIC
KORENSPONDENCYJNIE !!!
PONIEWAŻ TU INSTRUKROR MUSI W SYTUACJI JEDEN NA JEDEN SPROWOKOWAC I ZDETERMINOWAC EKSPRESJE RUCHOWĄ KOBIETY… DO STOPNIA POZWALAJACEGO NA SZKOLENIE TECHNIKI!!! ...
( na potwierdzenie opini że nie wiem co to SK i lubie sobie popisać :) )
Na podstawie obserwacji i posiadanej wiedzy, sadze ze nie jest to konieczne ponieważ szkolenie technik jakichkolwiek ma na celu podejmowanie i prowadzenie walki co w samoobronie kobiet jest kluczowym błędem… pierwszy system techniczny to system odparcia ataku… drugi system techniczny to system skutecznej ucieczki w wykonywania czynności w biegu …
Trening to adaptacja organizmu!!! Poprzez systematyczne wykonywanie tego samego ruchu kodowanego przez układ nerwowy wprowadza się go do pamięci mięśniowej aż staje się odruchem nabytym … to jest technika… tylko ma jedną wadę…
aby utrzymać umiejętność danego ruchu trzeba go wykonywać…
jeżeli trenowało się coś np. rok to po trzyletniej przerwie JEST TO WŁAŚNIE ZŁUDNE POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA .
Dlatego system powinien być oparty na ogólnej sprawności fizycznej , zwiększonej aktywności ruchowej, a tym samym zwiększeniu siły i żywotności organizmu… jeżeli ktoś nigdy nie miał do czynienia ze sportem to powinien iść na kurs dla niepełnosprawnych!!!
A instruktor powinien to zauważyć i uzmysłowić danej osobie, a nie uczyć jakiś technik bo to pogarsza sprawę!!! Podstawą w osiągnięciu skuteczności jest pozycja stojąco odpowiednie ustawienie obręczy reszta to wytrzymałość w wykonywaniu ruchów z wysoką intensywnością
Tworząc system wykonywania określonych ruchów mogących występować w dowolnej formie , aerobik , atletyka terenowa, gry zespołowe, zabawy z dzieckiem, lub kierunkowo
Można utworzyć system odruchów które w razie realnego zagrożenia zadziała jak system techniczny poparty odpowiedzą wiedzą merytoryczną jest kompletnym systemem samoobrony . Względem efektywności do sztuk walki system jest mniej skuteczny w walce ale bardziej skuteczny w samoobronie…
Systemem samoobrony który jest wstanie dotrzeć do każdej kobiety i zwiększyć jej zdolność do samoobrony i do ochrony jej otoczenia. To jest właściwa istota SK funkcjonująca na poziomie profilaktyki zdarzeń a nie przygotowywaniu się do zdarzenia…
Dlatego mając doświadczenie w szkoleniu kobiet , wysuwam wniosek że…
Przeprowadzenie kursu SK przez Internet i uzyskanie w ten sposób wymiernego efektu
jest wysoce prawdopodobne;
Ale teraz to już głowy nie daje , a napewno się tego nie podejme:)
  • 0

budo_akutosoto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...

wydupcaj


No z polotem wypowiedz.... od razu mi się wydawałeś jakiś podejrzany i można się było spodziewać ze zaraz wskoczysz z partyzanta z jakąś bombom…
ale to już jest naprawdę dramat …nie chce nawet zastanawiać co tak dokładnie chcesz żebym zrobił, i nie wiem jak mogę ci pomóc… może zamiast Partyzant nazwij się DESPERAT… 8O
załóż sobie jakiś temat dla pedałków .. (to takie małe i słabe mięczaki tylko że geje) tam morze ci się poszczęści.... kariery to ty tu nie zrobisz bo tu wszyscy są chyba HETERO...myślę że za dużo bawisz się lalkami z którymi się widze utożsamiasz i może od tego jesteś taki popaprany…albo znajdź sobie jakieś zajęcie… składanie takich propozycji obcym ludziom to jest molestowanie i możesz trafić do więzienia gdzie na pewno ci się spodoba mając takie upodobania…
Jeżeli chcesz być nadgorliwy względem mnie, to napisz od razu gdzie się możemy spotkać… złamię ci kręgosłup tak ze sam sobie będziesz radził i nie będziesz musiał nikogo o nic prosić…
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...

Adaptacja przedmiotów to : zwinięcie gazety , długopis jako keyhan , klucze jako kastet…
A przekształcanie w broń to : proca zamachowa , nóż , kusari fodo , miotacz płomieni ;

Taa kurwa, bomba atomowa :twisted: :lol:

Myślę, że napadnięta kobieta nie ma chęci ani czasu bawić się w MacGyvera :wink: .
  • 0

budo_akutosoto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...
napiołeś się, pomyślałeś i napisałeś...
piszesz...to co myślisz...czyli niewiele... i wiedząc o tym zaczynasz bluzgać żeby wzmocnić przekaz...
nastepnym razem jak coś pomyślisz to napisz o tym komu innemu...
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...

No z polotem wypowiedz.... od razu mi się wydawałeś jakiś podejrzany i można się było spodziewać ze zaraz wskoczysz z partyzanta z jakąś bombom…
ale to już jest naprawdę dramat …nie chce nawet zastanawiać co tak dokładnie chcesz żebym zrobił, i nie wiem jak mogę ci pomóc… może zamiast Partyzant nazwij się DESPERAT… Shocked
załóż sobie jakiś temat dla pedałków .. (to takie małe i słabe mięczaki tylko że geje) tam morze ci się poszczęści.... kariery to ty tu nie zrobisz bo tu wszyscy są chyba HETERO...myślę że za dużo bawisz się lalkami z którymi się widze utożsamiasz i może od tego jesteś taki popaprany…albo znajdź sobie jakieś zajęcie… składanie takich propozycji obcym ludziom to jest molestowanie i możesz trafić do więzienia gdzie na pewno ci się spodoba mając takie upodobania…
Jeżeli chcesz być nadgorliwy względem mnie, to napisz od razu gdzie się możemy spotkać… złamię ci kręgosłup tak ze sam sobie będziesz radził i nie będziesz musiał nikogo o nic prosić…


o fuck!! stary, opamiętaj się nieco.
jak masz coś do mnie to możesz mnie znaleźć w zielonej górze na treningach cyklon gold team...

p.s. długo myślałeś nad tą tyradą nienawiści na mój temat ?? ;)

:) :):)
  • 0

budo_akutosoto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...

dlaczego nikt nie wyłapał prowokacji ?? ;)

taki japończyk kiedyś powiedział że:
" kiedy mędrzec wskazuje księżyc, głupcy patrzą się na palec"


Dlatego… prawie nikt…
a prawie robi dużą różnice… :wink:
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Internetowy Kurs Samoobrony dla kobiet...
w razie czego ja czekam w zielonej na to złamanie mędrcze internetowy...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024