Skocz do zawartości


Zdjęcie

Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie

masz dużo zawodników, którzy chcą startować ? No to chyba sprawa jest dość prosta :)

no wlasnie na tym polega problem że narazie nie mam duzo, bo przy wielu obliczenia sa proste. Uważam że nie powinno tak byc , chociaż nie mam o to jakichś strasznych pretensji do was bo w PZKB jest jeszcze gorzej, bez opłacenia składki nie da sie wogole startować ,nawet w eliminacjach strefowych, mało tego dochodzi tu jeszcze haracz za tzw. pasy.
jednak ja wogóle uważam że powinien być jeden związek, a moze nawet nie zwiazek, bo to mnie szczerze mówiąc nie obchodzi wcale tylko jedna składka.Tzn płacę raz 400 zł na rok i zawodnicy mogą sobie startowac w czym się podoba, kick, mt, boks, taekwondo czy nawet inne. I moim zdaniem tak to powinno byc rozwiązane, a kasa rozdzialana od górnie, bo sport to nie jest firma handlowa i nie można tu stosowac prymitywnych, wolnorynkowych rozwiązań. W każdym razie takie rozwiązania w dłuższej perspektywie nic dobrego nie przynoszą. Ja stoje na stanowisku ze zawodnik wszechstronny jest lepszy od zawodnika ograniczonego do jednej formuły bo to nie pozwala mu się rozwijać. W praktyce wygląda to tak ze każdy związek zabrania startów w innych, pół biedy jak dotyczy to kadrowiczów (to jest zrozumiałe jako rodzaj kontraktu płacisz komuś za szkolenie więc stawiasz pewne warunki) ale w stosunku do zawodników nie będących w kadrze???
taki np. związek taekwondo ITF straszy zawodnikow wykluczeniem z rozgrywek jeżeli będą startować w kickboxingu, czy to nie paranoja?
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie

...Nie można jednocześnie wprowadzac wszystkich technik bo istnieje ryzyko ze wykształci się tylko jedna dobra np. lowkick która będzie kompensowac wszystkie inne. nie jestem zwolennikiem łopatologi -jednej techniki uniwersalnej na wszystko (bo ma dobry lowkick albo tylko lewy prosty i wygrywa)...

Chciałbym aby moi uczniowie znali jedną techniki, np. low kick, tak aby kompensowac wszystkie inne. Nie walczyli by widowiskowo. Za to skutecznie.

Tzn płacę raz 400 zł na rok i zawodnicy mogą sobie startowac w czym się podoba, kick, mt, boks, taekwondo czy nawet inne. I moim zdaniem tak to powinno byc rozwiązane, a kasa rozdzialana od górnie...

U góry siedał by jakiś gość. Nie maiła by zbytniego pojęcia o tym co się dzieje na dole. I rządził by się kasą wg swojego widzimi się.
System centralnie sterowany już przerabialiśmy.

...bo sport to nie jest firma handlowa i nie można tu stosowac prymitywnych, wolnorynkowych rozwiązań.

Wolnorynkowe rozwiązania nie są prymitywne.
Sport jest usługa jak każda inna. Wiem że się z tym nie zgadzasz. Podaj więc jakieś argumenty za tym, że sport powienien być traktowany zupełnie inaczej niż inne usługi.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie

Chciałbym aby moi uczniowie znali jedną techniki, np. low kick, tak aby kompensowac wszystkie inne. Nie walczyli by widowiskowo. Za to skutecznie..

ja osobiście wole skutecznosc którą jednak da się też oglądać :)

U góry siedał by jakiś gość. Nie maiła by zbytniego pojęcia o tym co się dzieje na dole. I rządził by się kasą wg swojego widzimi się..

ja pisze o jednej składce rocznej a nie o jednym związku (składki członkowskie nie sa jedynym ich dochodem)ale i tak musiało by to byc jakoś sensownie rozwiązane

Sport jest usługa jak każda inna. Wiem że się z tym nie zgadzasz. Podaj więc jakieś argumenty za tym, że sport powienien być traktowany zupełnie inaczej niż inne usługi

sport jest dziedziną edukacji i kultury (jak sama nazwa wskazuje : kultura fizyczna) a nie dziedziną handlu
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie

sport jest dziedziną edukacji i kultury (jak sama nazwa wskazuje : kultura fizyczna) a nie dziedziną handlu

w edukacji i kulturze stosuje sie rozwiazania wolnorynkowe. prywatne szkoly, kina, teatry, ksiazki podlegaja prawom rynku.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie

w edukacji i kulturze stosuje sie rozwiazania wolnorynkowe. prywatne szkoly, kina, teatry, ksiazki podlegaja prawom rynku.

oops, nie prawda. Szkoły prywatne stanowią niewielką cześć edukacji, bazą jest szkolnictwo powszechne i bezpłatne. Teatry też sa finansowane z wielu rożnych funduszy im kultura czy edukacja bardziej elitarna, tym mniej może bazować na prawach wolnego rynku z tego prostego względu że jest przeznaczona dla elit a szeroka publiczność nie ma w tym żadnego interesu żeby to finansować. (bezpośrednio, bo oczywiście idą na to ich podatki). Książka- to jest ciekawy temat, nie wiem jak jest teraz ale też były na to obniżone składki podatkowe itp.pozatym książka fizycznie może być towarem, ale nie wiedza w niej zawarta (którą przecież zawsze można skserowac :) ) Kino to raczej jest rozrywka dla mas, jak knajpy które tez są prywatne i jest ok.
Ale sport to nie jest tyle rozrywka ile właśnie edukacja , profilaktyka zdrowotna, metoda wychowawcza i parę innych rzeczy, które różnią go od kina, knajpy, czy innych instytucji usługowych/rozrywkowych.Jest elementem od którego zależy jakośc funcjonowania społeczeństwa dlatego musi być traktowany w zupełnie odmienny sposób.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie
a widzial ty kiedys walke bokserska...? slyszal kiedys o sponsorach...?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie

a widzial ty kiedys walke bokserska...? slyszal kiedys o sponsorach...?

a widział ty kiedyś poczatkujących zawodników i próbował znaleźć sponsora na ich występy?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie

a widzial ty kiedys walke bokserska...? slyszal kiedys o sponsorach...?

a widział ty kiedyś poczatkujących zawodników i próbował znaleźć sponsora na ich występy?

nie. ale zgaduje, ze jesli masz lepszego zawodnika, to latwiej znalezc sponsora? ot, prawo rynku. jestes lepszy, dostajesz kase.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie

nie. ale zgaduje, ze jesli masz lepszego zawodnika, to latwiej znalezc sponsora? ot, prawo rynku. jestes lepszy, dostajesz kase.

no właśnie, to nie jest takie prościutkie jakby się wydawało. To na wyszkolenie zawodnika trzeba największych pieniędzy a nie wtedy jak juz odnosi sukcesy, bo wtedy kasa i sponsorzy będa.
  • 0

budo_roughboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie
novocaine : Widzę, że nie masz zielonego pojęcia, co dzieje się w zawodowym SW i jakimi prawami ten rynek się rządzi w Polsce i wcale nie jest tak, że jak masz super zawodnika, to sponsorzy walą drzwiami i oknami...
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie
Cóż - zgadzam się z RoughBoy'em - nawet fantastyczny zawodnik nie gwarantuje przypływu sponsorów.

Bo za sponsorami trzeba biegać. Gonić. Prosić. Obiecywać. I obietnice starać się spełniać.

Klub sportowy w dzisiejszych czasach to nic innego jak firma. Był już taki temat i nie będę się powtarzał (wyszukiwanie i po sprawie). Jak ktoś twierdzi inaczej to znaczy że czeka aż KTOŚ mu DA. A to jak powiedział Cypis już przerabialiśmy. Mamy uprzywilejowane grupy społeczne w naszej Polsce i przyznam że z ww. grup społecznych nadchodzą tylko nowe żądania. Bo im się należy.

Trener musi być równocześnie managerem albo takowego mieć - bo czy to się komuś podoba (na ten przykład Cypis) czy też nie (tu przykładem myślę że może być Sally) sportem rządzą prawa wolnego rynku. I posiadanie super zawodnika, który może cuda to deko za mało. Bo o zawodniku trzeba słyszeć, widzieć go na ringu tu i tam a na to trzeba kasy. Kasy. Którą trzeba zdobyć bo czekanie na mannę z nieba to średnio realistyczne podejście.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie

Trener musi być równocześnie managerem albo takowego mieć - .


Trener oprocz prowadzenia zajęc musi tez sam się szkolić i to stale jezeli chce żeby jego zawodnicy stale robili postepy a nie można dobrze robic 5 rzeczy jednoczesnie (jakoś tam oczywiście można ale przecież nie chodzi tu o amatorszczyznę).łaczenia tych obu ról w jednej fizycznej osobie uwazam za nie wskazane. albo trener albo manager.
Zatrudnianie managera..na to najpier trzeba miec kase, czyli ją trzeba skądś załatwic i tak koło się zamyka. Nie jest łatwo.
Ja uwazam że sport powinien być w dużym stopniu finansowany przez państwo (lub jakies inne organy ale nie może być pozostawiony sam sobie). owszem tez podlega prawom rynku w pewnym stopniu ale bez przesady, nie róbcie z tego firmy usługowej bo to troche nietrafione porównanie. Oczywiscie tez zalezy o czym mówimy, czy o profesjonalnym szkoleniu zawodników, czy o działalności rekreacyjno rozrywkowej z elementami sztuk walki :)
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie
Hm... No to podam pewien przykład

180 zarejestrowanych i opłacających składki w klubie
12 zawodników startujących (nie płacą za nic - ich zadaniem jest startować na chwałę swoją i klubu. Jak się znajdzie sponsora to jest szansa na stypendium - choć nawet bez sponsora takowe możliwości są. Zależne od trenera/managera)

I tak znajdujesz kasę. Klub sportowy ŚWIADCZY usługi - nigdy i nigdzie nie ma tak żeby większy procent członków klubu startowało w zawodach. Tylko ludzi do sekcji trzeba zachęcić czymś - sam trening w dzisiejszym czasie jest dobry dla zawodników. Zdeterminowanych i ukierunkowanych na rywalizację sportową. A Ci bez sponsorów (tych ćwiczących i nie) nie poszaleją...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie
a widzisz. teraz trafiłeś w sedno sam nie wiedząc o tym. Rozdzieliłes dwie niezalezne od siebie obszary dziłalności: sportowa i rekreacyjna. na ta pierwszą chcesz brać kasę od sponsora albo z tej drugiej, nazwijmy ją czysto usługową bo faktycznie nie jest związana ze sportem w ortodoksyjnym rozumieniu - czyli wasza firme zarobkową.
problem polega na tym co jezeli ktoś prowadzi klub nastawiony tylko i wyłacznie na rywalizacje zawodnicza i uwaza za niewskazane marnowanie czasu na inna dzialnośc (rekreacyjną dla ogólu) a ten czas woli poświecić na szkolenie własne, celem poprawy jakości nauczania, to skąd ma ta kasę wziąśc? Ze sponsorami zanim zawodnicy nie mają wyników jest ciezko jak sam zauwazyłes,i moze dysponujacy nieograniczonym czasem menager dałby rade, ale skąd wziąść takiego menagera??
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie

... nigdy i nigdzie nie ma tak żeby większy procent członków klubu startowało w zawodach...

Wyjątek stanowi klub Maximus z Nowej Huty :wink:

...Rozdzieliłes dwie niezalezne od siebie obszary dziłalności: sportowa i rekreacyjna [...] jezeli ktoś prowadzi klub nastawiony tylko i wyłacznie na rywalizacje zawodnicza i uwaza za niewskazane marnowanie czasu na inna dzialnośc (rekreacyjną dla ogólu) a ten czas woli poświecić na szkolenie własne, celem poprawy jakości nauczania, to skąd ma ta kasę wziąśc?

Ja będąc na górze, miałbym gdzieś kluby nastawione tylko i wyłącznie na rywalizacje zawodnicza. Co mi z tego, że jakiś klub wyszkoli w ciągu kilku lat kilku mistrzów polski. Wolał bym, aby marnował czas na dzielność rekreacyjną dla ogółu, aby ćwiczyło tam kilkaset osób. Mieli zdrowe kręgosłupy, spalali kalorie na treningach a nie spędzali czas przed komputerem, telewizją czy włócząc się pod blokiem. Zakorzenił w nich zamiłowanie do zdrowego (sportowego) spędzania czasu.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie

Ja będąc na górze, miałbym gdzieś kluby nastawione tylko i wyłącznie na rywalizacje zawodniczaCo mi z tego, że jakiś klub wyszkoli w ciągu kilku lat kilku mistrzów polski. Wolał bym, aby marnował czas na dzielność rekreacyjną dla ogółu, aby ćwiczyło tam kilkaset osób. Mieli zdrowe kręgosłupy, spalali kalorie na treningach a nie spędzali czas przed komputerem, telewizją czy włócząc się pod blokiem. Zakorzenił w nich zamiłowanie do zdrowego (sportowego) spędzania czasu.

mam nadzieje ze na górze będa jednak ludzie kompetentni w zakresie tego o czym decydują (choc wiem ze to troche naiwna nadzieja ale nic innego mi nie pozostaje)
Co do proponowanej przez Ciebie formy rekreacji myśle ze aerobik byłby tu zdecydowanie odpowiedniejszy
:)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie

Co do proponowanej przez Ciebie formy rekreacji myśle ze aerobik byłby tu zdecydowanie odpowiedniejszy
:)

Pewnie tak. Jednak łatwiej mi zachęcić młodzież do trenowania SW niż aerobiku :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie

Pewnie tak. Jednak łatwiej mi zachęcić młodzież do trenowania SW niż aerobiku :wink:

Ale oni się prędzej czy później i tak zorientują :wink:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie
W jaki sposób :?:

Muszę temu zaradzić :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski MuayThai - transmisja na żywo w internecie

W jaki sposób :?:

biznesowy: zwabic klienta na bajere, utrzymac programem lojalnościowym, nie zapominac o regularnym praniu mózgu, zapchac od czasu do czasu gratisem i bedzie się kręcił interes, dopoki się jeden z drugim nie zorientuje a nawet jak się zorientuje to beda inni, bo marketing to marketing :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024