Skocz do zawartości


Zdjęcie

Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_javali_lbn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"
Tematy wracające jak bumerang: kto sprowadził capoeire do Polski, czy jestskuteczna na ulicy. Dobrze, że chociaż ten drugi jak na razie się nie pojawia.

Co za różnica kto był pierwszy? Chcecie mu pomnik postawić czy co? Lepiej skończyć ten temat bo i tak nic się nie wyjaśni a poza tym chyba trochę odbiegło się od pierwotnego tematu.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"

Tematy wracające jak bumerang: kto sprowadził capoeire do Polski, czy jestskuteczna na ulicy. Dobrze, że chociaż ten drugi jak na razie się nie pojawia.

Co za różnica kto był pierwszy? Chcecie mu pomnik postawić czy co? Lepiej skończyć ten temat bo i tak nic się nie wyjaśni a poza tym chyba trochę odbiegło się od pierwotnego tematu.

wg mnie capoeire do polski sprowadzil ten, kto zorganizowal warsztaty z mestre nem i contramestre morcego w 98 roku
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"

Czepiam się i sam nie wiem jak było, bo niby skąd. Ale skoro nieweryfikowalna, to skąd wiesz, że bzdura? :D


to jak z teorią, że hitler był gejem - nikt Ci tego nie udowodni, wiec przyjmuje sie, ze to bzdura :D
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"

Co za różnica kto był pierwszy? Chcecie mu pomnik postawić czy co? Lepiej skończyć ten temat bo i tak nic się nie wyjaśni a poza tym chyba trochę odbiegło się od pierwotnego tematu.


Myślę raczej, że chcemy ustalić jakąś jedną konkretną prawdę, która może być dalszym podłożem dyskusji. Bo z tego co wiem, arty różnych grup się pojawiają i mimo, że pisze się generalnie o swojej grupie, to wymienia się też inne grupy w Polsce. To tak jakby prospekt o polskiej polityce dla ludzi z zewnątrz napisała Samoobrona i w nim przemilczała istnienie innych - większych partii, które w kraju coś dokonały.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"

Tematy wracające jak bumerang: kto sprowadził capoeire do Polski, czy jestskuteczna na ulicy. Dobrze, że chociaż ten drugi jak na razie się nie pojawia.

Co za różnica kto był pierwszy? Chcecie mu pomnik postawić czy co? Lepiej skończyć ten temat bo i tak nic się nie wyjaśni a poza tym chyba trochę odbiegło się od pierwotnego tematu.

wg mnie capoeire do polski sprowadzil ten, kto zorganizowal warsztaty z mestre nem i contramestre morcego w 98 roku


tutaj chyba tez moga powstać sprzecznosci w relacjach róznych ludzi...
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"
jesli sie przyjmie powiedzmy te 5 osob, ktore sie do tego przyznaja to mozna powiedziec, ze one sprowadzily capo do polski.
  • 0

budo_crocodilo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"
Idąc tym tropem można stwierdzić, że po prostu Mestre Nem, prowadząc pierwsze warsztaty, sprowadził capoeira do Polski. ;)
  • 0

budo_javali_lbn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"
Ja nie wiem o co wam chodzi z tym sprowadzeniem capo do Polski? Co za różnica. Ćwiczyłem różne sztuki walki i nigdzie nie mają takich problemów. Tylko w capo rozpatrujecie takie durne sprawy. Np. w taekwondo nigdy nie spotkałem sie z pytaniem kto sprowadził taekwondo do Polski albo który klub jest najlepszy.

Odpowiedzcie mi na pytanie: Czy to coś zmieni jak ustalicie kto sprowadził capo do Polski?
  • 0

budo_crocodilo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"

Np. w taekwondo nigdy nie spotkałem sie z pytaniem kto sprowadził taekwondo do Polski albo który klub jest najlepszy.

Odpowiedzcie mi na pytanie: Czy to coś zmieni jak ustalicie kto sprowadził capo do Polski?

Bo w tkd nie ma tylu różnych styli co w capo?
A odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta: ludzie poszerzają własną wiedzę na temat tego co trenujemy.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"
oj, wojna miedzy itfami i wtfami to chyba jedna z wiekszych politycznych batalii w swiecie sztuk walk, czy nie? :>
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"
dobra,niech strace.To JA sprowadzilem capo do polski,okeeeeej? 8)


:roll:
  • 0

budo_javali_lbn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"
No i nareszcie się wyjaśniło. Teraz możemy założyć post, w którym będziemy dziękować wojtt-owi za sprowadzenie capo :wink:

Dzięki wojtt, że wyjaśniłeś to :-)

Skoro już jeden temat został wyjaśniony trzeba zająć się drugim.
Powiedz wojtt czy capoeira nadaje się na ulicę? :twisted: :)
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"
nadaje sie..... tance nalepiej wychodza w czasie karnawalu w rio i innych ulicznych zabawach
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"

nadaje sie..... tance nalepiej wychodza w czasie karnawalu w rio i innych ulicznych zabawach

egzakli,nie ogladacie faktow?
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"
do pytan dla wojtta chcialbym dorzucic:
- czy warto cwiczyc rok wczesniej silownie i sie rozciagac zanim zacznie sie treningi capo?
- czy jest sekcja capo pod moim blokiem?
- czy od salta laski zaczepią o mnie okiem?
- czy trening samemu jest bezpieczny?
- czy szpagat jest konieczny?
- a czy krok ginga skuteczny?
- czy berimbau mozna zrobic z orzecha coco?
- czy capo i silownia jest spoko?
  • 0

budo_sou
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"
WRACAJAC DO TEMATU ;)

Artykul czytalem i z tego co pamietam przedstawial w dobrym swietle capoeire jako cos wiecej niz sztuke walki ( tanca jak kto woli ;] ).

Nie moge sobie przypomniec zeby tam cos bylo o tym ze Abada byla pierwsza grupa w polsce itp W ogole o polsce to niewiele bylo chyba konkretnych informacji... o_O Artykul pisala osoba z Abady wiec nie wiem czemu miala by pisac cos o ADG czy innych grupach. Skupila sie na tym co capoeira reprezentuje poza walka a ze akurat grupa Abada organizuje jakies akcje spoleczne to na niej sie tylko skupila.

Swoja droga warto zobaczyc filmik z tych przedsiewziecna: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ( w menu wybrac videos a potem Campanhas Social ) : >
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"
Litości pls... Panowie nie mam nic przeciw robieniu sobie jaj ale warto pamiętać o granicach absurdu. ;)

Moim zdaniem to co napisał Jakub ma sens; do Polski po raz pierwszy capoeira sprowadzili ludzie, którzy zorganizowali pierwsze warszaty czyli o ile mnie pamięć nie myli Piriquito oraz Frances ( oni zaprosili mestre Nem którego poznali w Hamburgu ) oraz Sem Memoria który zorganizował wszystko na miejscu w Polsce. Natomiast na stałe do Polski capoeira sprowadzili ludzie z grupy Beribazu. Najpierw pojawił się w Warszawie i został na dłużej Andre Reiz ( nie wiem czy dobrze napisałem nazwisko). Później Mestre Jorge. Dopiero dużo później Pojawił się Instr. Zinho Z Abada. Jeszcze później pojawili się inni brazylijczyczy z wielu innych grup. Obecnie jest ich całkiem sporo Warto by wymienić Brzaylijczyków obecnych na stałe lub czasowo z Cordao de Ouro, Capoeira Brasil, Unicar, Esporao, Beribazu, Capoeira Liberdade. Jeżeli kogoś pominąłem przoszę mnie poprawić :)

Pozdrawiam Wszystkich pionierów capo w polsce ;)
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"

do pytan dla wojtta chcialbym dorzucic:
- czy warto cwiczyc rok wczesniej silownie i sie rozciagac zanim zacznie sie treningi capo??

nie warto!lepiej przyjdz od razu na capo.po co masz placic za silownie jak mozesz mi zaplacic a ja wybuduje sobie wille.

- czy jest sekcja capo pod moim blokiem?

zapewne jeszcze nie ale jesli bardzo Ci zalezy mozemy cos zorganizowac.poitrzebna jest nam mala piwnica o wymiarach 2x2.Daj znac

- czy od salta laski zaczepią o mnie okiem?

z tymi saltami nie jest taka prosta sprawa aczkolwiek czasami bywa tak,ze wykonujac salta znajdujac sie w niedalekiej odleglosci od drugiej osoby naprawde mozesz ja ZACZEPIC

- czy trening samemu jest bezpieczny?

tak samo bezpieczny jak chodzenie po minach

- czy szpagat jest konieczny?

to jest podstawa!szpagat jest konieczny a nawet jesli nadejdzie czas,ze juz nie bedziesz go potrzebowal to daj znac bo mi sie wlasnie skonczyl a lepszego sznurka nie ma.

- a czy krok ginga skuteczny?

aikido ma sigala bjj ma gracie a capo na ginga :lol:

- czy berimbau mozna zrobic z orzecha coco?

nie mozna ale mozesz zamowic u mnie.500 ojro trzeba w koncu z czegos zyc nieeeee?

- czy capo i silownia jest spoko?

odpowiedz juz padla wczesniej

buziaki for all
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"

Dopiero dużo później Pojawił się Instr. Zinho Z Abada.


ABADA w Polsce obchodziła niedawno swoje 6 lat.
Zinho przyjechał coś koło... 5 lat temu ?

Akurat nikt z nas nie bierze udziału w tej kłótni, bo wiemy że jesteśmy młodą grupą ;)
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira w magazynie "Sztuki Walki"
Jak dla mnie i okres kiedy to wszystko galopowoało było to 'dużo później " ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024