Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto nie powinien być nowym modem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Kto nie powinien być nowym modem?
Żeby było sprawiedliwie tudzież w celu umożliwienia głosowania ludziom mającym inne spojrzenie 8) :) :wink: . Można zaznaczać wszystkie opcje...
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?
Wstrzymuję się od głosu. :)
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?
Wg. mnie absolutnie moderatorem nie powinien zostać Randall, Pmasz a już na pewno nie Mr Smaili ;-)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?
i Sebol :) :) :)
cośta sie mnie uczepili?? :oops: :?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?
Wprowadzenie:

Stworzenie forum gerontoaikido można by potraktować jako żartobliwy wygłup, gdyby nie uzasadnienie:

Jest to forum specjalne, na ktorym moga pisac jedynie wybrane osoby majace wiele lat treningow za soba.

Jest to miejsce na przemyslane podejscie do tematow i pisania.

Szczepan zakłada, że wiele lat treningów łączy się z przemyślanym podejściem do czegokolwiek. Otóż nie łączy się. Wystarczy przejrzeć wypowiedzi Szczepana i np. Gościa, którzy niezależnie od tematu piszą zawsze to samo. To nie byłoby nic złego, gdyby nie to, że wyznawane przez nich dogmaty po kilku latach powtarzania stają się nudne i czytelnik zwykle je omija.

Ten dogmatyczny brak myślenia cechuje jednak nie tylko staruchów, ale również zadymiarzy, młodą gwardię, której najlepszym przykładem jest Randall. Ktokolwiek napisze coś merytorycznego, Randall wyłoni się spod ziemii jak duch Hopkirka i wytłumaczy, że aikido nie ma sensu innego niż estetyczno-rekreacyjny. Trudno się z Randalem nie zgodzić, ale takie wypowiedzi zabijają wszelką dyskusję. Dogmatom i ideologii mówimy stanowcze NIE.


Powrót do tematu "Zmieńmy moda":

Zmiana moda jest niepotrzebna. Mod to funkcja porządkowo-techniczna i w tej roli Szczepan świetnie się sprawdza. Do Szczepana jako dyskutanta można mieć zastrzeżenia i można go po prostu ignorować. Do Szczepana jako moderatora trudno mieć większe zastrzeżenia.

Szczepanowi przydałby się jednak pomocnik. Forum Aikido jest zbyt aktywne jak na jednego moda. Zastanówcie się nad pomocą dla Szczepana, a nie nad degradacją.
  • 0

budo_prosto!
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?
głos rozsadku :-)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?
"Szczepanowi przydałby się jednak pomocnik."
padłem ze śmiechu - znaczy ja sie zupełnie zgadzam -ale jak Mikołajowi (nomen omen ta broda Szczepan!!) potrzebny ci jak nic skrzacik - pomocnik. tak cudnie na czasie...
ja proponuje coby skrzacik był dobry w parterze - to zniweluje wpływy obu skrzydeł politycznych: geriatrii i młodzieżówki. :) :) :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?

ja proponuje coby skrzacik był dobry w parterze (...)

Może w takim razie jakowaś niewiasta? :) :wink: 8)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?
@ Prorock, myślę że źle diagnozujesz ideologię i dogmatyczność.
Faktem jest że lansuję określony pogląd, jestem w nim stały, mogę go dobrze uzasadnić. Nie znaczy to że jest to dogmat. Moim celem było ściągnięcie treści tekstów forum na ziemię.
Wielokrotnie zaznaczałem różnicę między "tradycyjnym" sposobem myślenia, odzwierciedlanym przez Szczepanową relację mistrz-uczeń:
czyli mistrz-absolut i uczeń kopiujący bez prawa krytyki (krytycznego namysłu) co mu dane, gdzie rolą mistrza jest tak dobierać "bodźce" by ukształtować ucznia wedle swojego widzimisie (taki xeroplastuś). Dzięki temu zachowujemy łączność z polami bitew sprzed setek lat, samurajami itp. itd, autorytet odgrywa tu kluczową rolę (stąd i oczywiste dla Omoda 20 lat stażu),
a sposobem myślenia nowoczesnym:
- czyli nastawieniem na przyszłość nie przeszłość, na refleksję i autorefleksję, krytycyzm, pragmatyzm, ostatecznie : wyjście z zawinionej niepełnoletności czyli oświecenie*.

Innymi słowy nowoczesność to gotowość do rewizji poglądów, nie zmienność poglądów. Bycie konsekwentnym nie oznacza zaklapkowania.
Mam ukształtowany pogląd na aikido, jest on bene fundata, że się tak wyrażę, wystawianie go na konfrontajcję i kontrargumenty jest właśnie ciągłą rewizją. Bardzo daleko tego rodzaju działanie leży od dogmatycznej ambony z której gromi Szczepan.
Ja z chęcią zmienię pogląd, jeżeli znajdę lepiej opisujący rzeczywistość od obecnie żywionego (co będzie raczej trudne).


*por I. Kant "Co to jest oświecenie".
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?
Szczepan z tym specjalnym forum przesadził.Nie mamy sredniowiecza chyba ze on jest inkwizytorem-jedynym i nie omylnym.Te kryterium jakie sobie przyjoł,wygórowane,chyba ze sam ta chce pisać....JA cwicze od 89 roku ale az tak mi nie zalezy na pisaniu na forum dla bardzo zasłużonych......
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?

JA cwicze od 89 roku ale az tak mi nie zalezy na pisaniu na forum dla bardzo zasłużonych......


bo niestety nie jesteś bardzo zasłużony...., brakuje ci dwóch lat :wink: :)
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?
I nie jestem wazeliniarzem,oj znalazł bym z 2 osoby z tego wąskiego grona co cwicza tyle co ja i mniej,także kryteria bardziej na pokaz.A piszac głupie teksty,po to aby pisać ,to mija sie z celem......
  • 0

budo_chomik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?

Zmiana moda jest niepotrzebna. Mod to funkcja porządkowo-techniczna i w tej roli Szczepan świetnie się sprawdza. Do Szczepana jako dyskutanta można mieć zastrzeżenia i można go po prostu ignorować. Do Szczepana jako moderatora trudno mieć większe zastrzeżenia.

Szczepanowi przydałby się jednak pomocnik. Forum Aikido jest zbyt aktywne jak na jednego moda. Zastanówcie się nad pomocą dla Szczepana, a nie nad degradacją.


Święta racja. Uważam że Szczepan się sprawdza doskonale w tej funkcji.Muszę przyznać ze jego wadą jest zbytnia pobłażliwość w stosunku do dyskutantów.Często obserwuję rozmycie i odbieganie od tematu w topicu,najczęsciej jest to walka na jęzory aikidockie,między wami.
Chyba tylko dlatego że wiekszość z was zna sie z klubów,staży i tęsknicie:) za gadulstwem.

Ostatnio czytałem pytanko ktore koleś zadał i chciął zeby jakiś aikidoka mu wytłumaczył na czym polega ten trik wg niego /film z YouTuba Shioda/
Ludziska! 8stron paplaniny,szermierki słownej,i oceny umiejetności innych.-Niestety nie związanej z tematem.Dziwię się ze Szczepan tak pozno zamknął temat.

Możecie oceniać go jako aikidokę,ale jako Mod długo długo by szukać takiego.

Jeden z Was zamiast odpowiedziec na temat w jakimś poście-skwitował coś w ten deseń,że jak któs dopiero co się zalogował to pacjent świeży i nie warto gadać.
To zwykłe zekceważenie,nie wspominając że przykre dla osoby do której to się odnosi.
Gdzie taki "pacjent" ma zapytać jak np w dojo ma nowicjuszy,ksiązki nie zawsze dają odpowiedz i sensei.
Moim zdaniem pozostaje to forum i nadzieja że komus bedzie sie chciało cos napisać i udzielić jakiś wskazówek.Wielu z Was ma naprawdę spore doświadczenie w aikido,ale niestety większość tylko w jęzorach,kąśliwych uwagach.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?

Szczepan zakłada, że wiele lat treningów łączy się z przemyślanym podejściem do czegokolwiek. Otóż nie łączy się. Wystarczy przejrzeć wypowiedzi Szczepana i np. Gościa, którzy niezależnie od tematu piszą zawsze to samo.

Jak mawiał, hmm .... są dwie metody przekonywania do czegoś: uderzeniowa oraz łagodnej perswazji. Już tylko dla Ciebie, w ramach tej drugiej, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] by poprawić Ci nastrój przed Świętami. :D
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?

Ja z chęcią zmienię pogląd, jeżeli znajdę lepiej opisujący rzeczywistość od obecnie żywionego (co będzie raczej trudne).

Co mogło by oznaczać że znajdziesz nauczyciela, choć ćwicząc rekreacyjnie zwyczajnie nie będzie ci na tym zależeć :lol:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?


Ja z chęcią zmienię pogląd, jeżeli znajdę lepiej opisujący rzeczywistość od obecnie żywionego (co będzie raczej trudne).

Co mogło by oznaczać że znajdziesz nauczyciela, choć ćwicząc rekreacyjnie zwyczajnie nie będzie ci na tym zależeć :lol:

Mii zależy na rozwoju. A raczej trudno nazwać mnie rekreacyjnie ćwiczącym, choć faktycznie, ostatnie parę miesięcy mam rewolucję i trochę przebumelowałem. Normalna rzecz, koniec studiow, praca na ful etat itp. Od stycznia zaczynam coś dodatkowo (na targecie MT, kwestia czy godziny mi spasują), bo samo aikido i siłka to mało.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto nie powinien być nowym modem?
miałem na myśli to że pisałeś że aikido ćwiczysz rekreacyjnie ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024