Skocz do zawartości


Zdjęcie

PZBJJ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

PZBJJ??

Czesc
Wlasnie zakonczyly sie duze zawody - MP w Łodzi. Startujacych okolo 400 osob, najwieksze do tej pory zawody BJJ w Polsce. Zauwazalny jest dynamiczny wzrost liczby startujacych a wiec i pewnie cwiczacych. Wydaje mi sie, ze jest to dobry moment w rozwoju polskiego BJJ aby powstaly jakies formalne struktury. Powodem dla ktorego wydaje mi sie ze PZ powinien powstac sa zasady i sedziowanie. Umozliwiloby to ujednolicenie rozumienia zasad i dzieki poparciu tej formalnej struktury akceptacje ich przez wszystkich. Umozliwiloby to rowniez certyfikacje i szkolenie sedziow, co podniosloby poziom sedziowania na zawodach (uprzedzajac pytania - moglbym sie tym zajac). Moznaby rowniez ustalic dla nich stawki za sedziowanie, aby zachecac ludzi do pojscia ta sciezka. To sa moje prywatne powody do zalozenia zwiazku i jestem przekonany ze nie jedyne istniejace.

Wydaje mi sie, ze pierwszy krokiem jest ustalenie miejsca i daty spotkania zalozycielskiego. Czekam na odpowiedz ze strony notabli BJJ.

Nie moge sie zalogowac na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] prosilbym kogos kto moze o przeklejenie tego tematu z: tytulem, trescia na tamto forum.

Pozdrawiam Leszek Pawlęga - Copacabana Warszawa


  • 0

budo_madanldz
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PZBJJ??
pomysł dobry ale:
dużo zachodu;
dużo pracy,
dużo czasu,
nie małe koszta,
no ale Polskiemu BJJ przydałby sie związek. Bo w tej chwili jest to wszystko takie umowne.
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: PZBJJ??

pomysł dobry ale:
dużo zachodu;
dużo pracy,
dużo czasu,
nie małe koszta,
no ale Polskiemu BJJ przydałby sie związek. Bo w tej chwili jest to wszystko takie umowne.


a uwazasz, ze stworzenie jakiejkolwiek organizacji nie wymaga czynnikow ktore podałeś? :X

bardzo dobry pomysł .
  • 0

budo_madanldz
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PZBJJ??

pomysł dobry ale:
dużo zachodu;
dużo pracy,
dużo czasu,
nie małe koszta,
no ale Polskiemu BJJ przydałby sie związek. Bo w tej chwili jest to wszystko takie umowne.


a uwazasz, ze stworzenie jakiejkolwiek organizacji nie wymaga czynnikow ktore podałeś? :X


pewnie że tak,no ale ktoś sie musi temu poświęcić. Jak ktoś to zacznie to powinien doprowadzić to końca. A chyba to jest w tym wszystkim najtrudniejsze. Ale ja jestem jak najbardziej za tym żeby stworzyć PZBJJ
  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PZBJJ??
Częśc Leszek
Rozmawiano już na ten temat wielokrotnie. Dużo osób tak myśli, ale niestety j.w. dużo pracy itd.
Podobno z Torunia ktoś się za to zabierał, ale niestety brak mam na ten temat jakichś konkretnych informacji. Moze niech ta osoba sie odezwie do ciebie i nakresli czy sa jakies postepy w sprawie i niech okresli jakie przewiduje nastepne kroki. Po co zaczynac cos od nowa jak ktos mogl juz cos zrobic.

Swoja droga tez wiem, ze byly pomysly by podpiac bjj pod zwiazek ju-jitsu. Ze slyszenia wiem, ze podobno ju-jitsu nie bardz chce widziec nas w swoich strukturach. Ale nie traktuj tego jako pewnik. Mysle, ze pewniejszych informacji udzielilby Karol Matuszczak ze Strefy Walki.

Moze dobrym przykladem takiego konkretnego dzialania moze byc spotkanie kierownikow ekip, po Pucharze Polski w Koninie w 2007 i ustalenie pewnych spraw zwiazanych z grafikiem zawodow na 2008 rok, zasadami wynagradzania sedziow, przyjmowania zgloszen, koniecznosci sprawdzania zaswiadczen lekarskich itd. To juz cos i to znak, ze jest kilka osob ktore potrafia dzialac wspolnie i sie dogadac lub porozmawiac o waznych kwestiach.
I moze to dobry pomysl by za niektore sprawy zabrac sie w kilka osob.

jesli bedziesz potrzebowal pomocy lub informacji pisz. na pewno znajda sie osoby, ktore w niektorych kwestiach beda mogly pomoc.

pozdrawiam
jacek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024