Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kubotan z tępy czy szpikulec?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?

nie ma znaczenia czy yawara bedzie ostra czy nie we wlasciwych rekach efekt uzycia nie bedzie sie wiele roznil a osoba ktora nie wie jak wykorzytac i tak wielle nie skorzysta a jeszcze dostanie wlasnym kubotanem po glowie ;) 8)


Świetne podsumowanie, mam podobne zdanie.
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?
ja noszę ten z lewej:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ale to tylko i wyłącznie dlatego, że jest mniejszy od wersji zaokrąglonej. Gdybym miał wybór, wolałbym mały i zakończony na okrągło. Ale nawet tego który posiadam nie nazwałbym szpikulcem. Powierzchnia końcówki jest na tyle duża, że o przebijaniu tkanek raczej nie ma mowy.

Miałem niestety raz okazję użyć go w obronie. Kiedy jeden z 2 napastników w okolicach Wrocławskiego PKP złapał mnie za pas od plecaka, a ja nie mogłem się wyrwać, uderzyłem na zasadzie ręka młot w bark, czy raczej góną częśc ramienia. Wystarczyło :) Mogłem spokojnie uciekać.
  • 0

budo_rzozio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:targowek

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?

Cze
Mam pytanie do ludzi bardziej doświadczonych,jak nie znajde tutaj odpowiedzi to odezwe się w innych działach ;)
Który kubotan/yawara jest praktyczniejszy i wygodniejszy w użyciu? o tępym zakończeniu czy z "lekkim" szpikulcem :)
licze na wypowiedzi osoby z jakimś doświadczeniem ;)
pzdr
puent

na chuj iglak tym sie nie dziaba. gabaryt ma miec raz ucelisz w baske, ja lubilem tym lulac z przyczajki, i po sprawencji
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?
czy ty właśnie opisałeś że napadałeś tym na ludzi "z przyczajki"???

Czy piszesz o obronie?
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?
raczej z zaskoczenia aczkolwiek "u nos we wsi cós inszgo moze "zacaic" sie znaczyc
  • 0

budo_rolka16
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?
a moglibyście wrzucic jakieś linki ze sklepami gdzie można kupić kubotana ?
  • 0

budo_mestvin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jest tu tylko 1 rodzaj, ale na ebayu są nawet spiralne...
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?
Ten z bokken.pl to chyba dokładnie taki, jaki mam i jestem bardzo zadowolony.

Końcówka jest na tyle zaokrąglona, że nigdzie się nie wbije, ale jednocześnie siła jest skupiona na bardzo niewielkim obszarze.

EDIT: tzn. w ciało się raczej nie wbije, worek treningowy podziurawiłem (taki home-made, warstwa zewnętrzna to w sumie głównie srebrna taśma) :)
  • 0

budo_zwierzu86
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?
podbijam temat zeby nie zakładać nowego.. przeczytałem tu kilka ciekawych wskazówek, ale mógłby ktoś doradzić jakie uderzenia kubotanem najlepiej ćwiczyć? tzn. które najczęściej mogą się przydać. i na czym ćwiczyc, bo jakos niebardzo mam pomysł co można okładać ;)
z gory dzieki za odpowiedzi
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?
A jak myślisz kolorowy misiu?:-) Zależy co ćwiczysz ;) ja trenuje kravke,i mi jest najwygodniej używać kubotana do zbić uderzeń,i uderzeń młotkowych:-) Ja mam o tyle fajny kubotan (pozdrawiam Swiętego Mikołaja z Częstochowy;) ) że jest na gumce i nie musze go cały czas trzymac. :-)
  • 0

budo_zwierzu86
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?
no myśleć to ja sobie moge, ale po to pytam żeby mnie ew. ktoś z błędu wyprowadził :>
trenuje jj, wiec tak jak mowiles - młotki na punkty czułe - kwestia tylko czy są jakies konkretne najłatwiejsze do trafienia? Znalazłem tez coś co nazywają "wrist lock" , z tego co patrzylem to taki sam jest ruch tonfą - wyjscie z uchwytu za fraki.
to jedna kwestia - a jakies pomysły na czym w warunkach domowych mozna ew. cwiczyc uderzenia? nie mam za bardzo dostępu do profesjonalnego sprzetu, a ścian troche szkoda chyba... :)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?
ja bym cwiczyl mlotkowe - a na czym? pewnie jakis worek bokserski oblozony czyms z zewnatrz zeby go nie dziurawic..
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?

podbijam temat zeby nie zakładać nowego.. przeczytałem tu kilka ciekawych wskazówek, ale mógłby ktoś doradzić jakie uderzenia kubotanem najlepiej ćwiczyć? tzn. które najczęściej mogą się przydać. i na czym ćwiczyc, bo jakos niebardzo mam pomysł co można okładać
z gory dzieki za odpowiedzi



zapraszam na sronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tam jest podstrona o yawarze w rozbudowie
pozdrawaim RJ
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?

podbijam temat zeby nie zakładać nowego.. przeczytałem tu kilka ciekawych wskazówek, ale mógłby ktoś doradzić jakie uderzenia kubotanem najlepiej ćwiczyć? tzn. które najczęściej mogą się przydać. i na czym ćwiczyc, bo jakos niebardzo mam pomysł co można okładać ;)
z gory dzieki za odpowiedzi


Wybór nie jest znowu tak duży. Najlepiej to oprzeć na strukturze ruchów których używasz w walce. Tyle tylko że trzeba przygotować aparat więzadłowo-mięśniowy do tego rodzaju obciążeń.
Najprościej jest z "młotkiem" i faktycznie ja używam tego uderzenia najczęściej.

Świadomie zrezygnowałem z chwytów i ucisków. Ale z kolei są osoby które wykorzystują to w dużym stopniu i są w tym dobre.

Oczywiście skuteczna nauka uderzeń jest dużo szybsza niż chwytów i ucisków.

Więc to jest czas na wybór: uderzać czy uciskać, a może jedno i drugie :D

Uderzać treningowo w dość miękkie przedmioty typu worek, "bok od kanapy" :) .
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?
Ryszard (przepraszam, ze sie spoufalam), ale fajnie Cie uslyszec (tylu fajnych ludzi stad odeszlo, np. Seiken, wiec dobrze, ze chociaz Ty jestes). Przeczytalem jeszcze raz Twoja strone o yawarze. ok!!!
Kiedys mi zupelnie nie pasowala, jakos, ale... Teraz mam mala, ebonitowa, symetryczna. ale zamiast obrotowego kolka, mam zylke na palce. W Anglii nie wolno miec zadnej bronii, a tego nie kojarza z bronia. Choc...
Przez chwile w Windstor (przechodzi sie tam kontrole jak na lotnisku)... policjant wzial moje klucze z mala yawara, zaintresowala go przepleciona zylka przez specjalnie wywiercone otwory... Ale w koncu nic nie powiedzial i mi oddal... A ja przez caly czas robilem mine zdzwionego. A ze, glupawo i niegroznie wygladam z natury, wiec mi sie upieklo.
Nigdy nie uzylem. Nie wiem czy, jakbym mocno nie uderzyl, zylka by mi nie przeciela palcow. Choc w sumie nie widze potrzeby jakiegos strasznie mocnego uderzenia, samo pukniecie, bez wkladania ciezaru ciala jest juz dosyc bolesne. Nie chcialbym tym dostac np. w zebra.
Ja dorzucilbym jeszcze urakeny z ywara (jak ktos wie, co to uraken).
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?
Witam,
Moje podejście do yawary jest może dlatego inne ( szersze ) bo stram się zdobywać wiedze nie tylko z japońskiej wersji tej broni, ale rownież wietnamskiej, filipińskiej czy szkól
kempo. Ćwiczymy tak aby yawara nie oprzeszkadzała w rzutach, dzwigniach, w ne waza , oczywićie nie zapominając, że yawara to gllownie atemi

pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?
Wiesz... jak yawara ma to kolko, czy zylke - to raczej nie wypda z reki i malo przeszkadza w chwytaniu etc. Kiedys specjalnie przewalczylem cala runde w bjj z yawara na reku (oczywiscie jej nie uzylem), chodzilo tylko eksperyment. Bylo trudniej, ale sie dalo.
Pozdrawiam
K_P
PS. A Twoim zdaniem, cos jak ala push dagger, tylko nie z ostrzem,a le zamiast niego z ta czescia wystajaca spomiedzy palcow, jak yawara, za to rekojescia raczej przypominajaca te z push daggerow (cos jednak innego od yawary np. z dwoma "kolcami" miedzy palcami), to nadal miesci sie w formule yawary? Nic takiego niie widzialem wsrod broni tego typu.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?

atemi


?? Wytłumacz laikowi,proszę?
  • 0

budo_zwierzu86
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?
Wow, widzę że odzew całkiem spory :-) dziękuje wam wszystkim za podpowiedzi - rozjaśniło mi to pewne kwestie :wink:

tak więc dopóki nie zaczną się znowu treningi (niestety jeszcze mam przerwę wakacyjną :/) pobawię się uderzeniami młotkowymi poziomymi (pionowe , tak mi się wydaje mogą wejść na niebezpieczne miejsca takie jak czaszka czy kark, a z tego co czytałem to może się to dość nieciekawie skończyć, wiec chyba będzie po prostu rozsądniej nauczyć się bocznych na żebra, pachy , brzuch i w uda ;) ) we właśnie bok od kanapy, albo coś bardziej z domowych sprzętów zabezpieczonych większą stertą gazet żeby nie poniszczyć nic :)

jeszcze raz dziękuję serdecznie wszystkim za odpowiedzi i oczywiście jeśli ktoś ma jakieś jeszcze wskazówki to bardzo chętnie przeczytam
pozdrawiam :-)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubotan z tępy czy szpikulec?
Własnie w tym miesiacu skończyłem cz.2 ksiązki o Kem Vo Combat, tym razem poświęconą li tylko TSB ( pałce teleskopowej ) . jeden rozdział jest poswieciny yawarze i innym bronim podobnym czy w wyglądzie czu zastaosowaniu. Obecnie stosuję nomenklaturę, że yawara to tylko krótki kijek podobnie kubotan ) natomiast Koppo to to samo ale ze sznurkiem. Jak tylko obrobimy sie ze zdjeciami to na mojej stronie zamieszczę ten rozdział ze zdjeciami ww. broni
pozdrawiam RJ
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024