Skocz do zawartości


Zdjęcie

Po stażu z Ch. Tissier


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier
z tego co mówił (i robił) o atemi to ja zapamiętałam to, że tak naprawdę nie ma żadnego atemi ;) there is no spoon...
podczas ćwiczeń w kihon jest wyraźne atemi, dlatego, że wykonujemy techniki dość wolno i dokładnie, starając się zachować wszystkie ich najistotniejsze elementy. z kolei przy wykonywaniu technik płynnie, z ruchu, atemi zanika ponieważ następny ruch jest tak szybki, że atemi pozostaje w technice jedynie w szczątkowej formie, w postaci drobnego ruchu w kierunku uke. zresztą przy płynnym wykonywaniu technik nie tylko atemi zanika :)
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier


Pietnaście słów i prawie zero tresci, Jusi wytłumacz nam co było totalnie super i rewelacyjnie, dobrze :?: 8)


Są ludzie których interesuje co było i są tacy , których interesuje jak było. To dwa różne gatunki :)


Bardzo ładnie ujęte :)
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier

No i jak tłumaczył :?: Szczególnie interesuje mnie co mówił o atemi :?:

A było sobie przyjechać i połsuchać :) A tak na serio to trudno to precyzyjnie przekazać. Każdy przekaz z drugiej ręki jest z założenia niedokładny i wybiórczy. Było dużo tłumaczenia połączonego z prezentacją więc nie da się tego tak po prostu opisać.
Mogę tylko w dużym uproszczeniu napisać jak ja to odebrałem. Generalnie chodziło o to że wiele osób nie odbiera atemi jako realnego zagrożenia, ot takie machniecie ręką. Tymczasem atemi powinno być zagrożeniem i uke powinien na to zagrożenie odpowiednio reagować umożliwiając wykonanie techniki. A jeśli nie to dostaje w japę i po walce. Trochę było nawiązania do miecza, że inaczej uke reagują na zbliżające się ostrze a inaczej na pięść, choć właściwie zagrożenie jest podobne.
Staż był nagrywany i ma byś wydana płytka DVD. Być może udało się to utrwalić.
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier

Chodziło o to,że aikido w samo sobie nie jest skuteczne i nie ćwiczy sie go po to,żeby mordować ludzi na ulicy lecz po to by zapewnić rozwój dla swojego ciała :P

No to chyba nie dokładnie słuchałaś. To o czym piszesz odnosiło się do ćwiczenia technik podstawowych, czegoś, co Tissier nazywa budowaniem konstrukcji. Ale wyraźnie oddzielał to od aplikacji.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier

A było sobie przyjechać i połsuchać :) .


To se wiele razy byłem i słuchałem, ale teraz nie mogłem byc to se pytam, ok :?: :twisted:
  • 0

budo_soulfly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kanie

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier
była jazda przez różne techniki przy czym sensei wyraźnie rozdzielał konstrukcję danej techniki od jej aplikacji (praktycznego zastosowania)

wskazywał, że ucząc się posługujemy się pewnem "kodem nauczania" i specyficznymi reakcjami (np. przy katate dori trzymanie za łapkę do końca/niezrywanie uchwytu), które służą tylko do nauki i nie mają nic wspólnego z - jak to mówił "realem".

było trochę o tym, żeby techniki wykonywać pewnie, bo jak człowiek sam nie wierzy, że to zadziała to na pewno nie zadziała - czyli trochę takiego yodaizmu (do not try - do or do not)

co mnie wprawiło w dobry nastrój to fakt, że o "realu" nie tylko opowiadał ale i pokazywał wielokrotnie jak coś takiego będzie w jego wykonaniu wyglądać. Uprzedzał, że dana technika w aplikacji realnej "książkowo" wyglądać nie będzie ale po latach ćwiczeń ON w sobie takie przełożenie na "real" odnajduje.

Do tego "usprawiedliwiał" się, że jego aikido się ciąąąąągle zmienia i że to jest naturalne u każdego, kto się rozwija (puścił anegdotkę, że on miał takie wrażenie jak ćwiczył u Yamaguchi sensei, że jeśli nie widział go przez tydzien to wydawało mu się, że tamten robi te same techniki zupełnie inaczej niż tydzień wcześniej)

zwracał uwagę, żeby w trakcie wykonywania technik było jak najmiej otwarć - i przy okazji wywrócił mi do góry nogami tenchi nage 8O
wykonywał je bowiem tak - z katate dori - że przechwycona ręka nie idzie na zewnątrz tylko przed brzuch ...

generalnie było git, jedna wada to mało miejsca do ćwiczeń.
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier
A może ktoś fotki wrzuci? :)
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier

A może ktoś fotki wrzuci? :)

wrzuci, cierpliwości. :wink:
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier
pierwsza seria zdjęć
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier
Ty mnie, Urbeck, odpowiedz, dlaczego znaczna część zdjęć przedstawia pewną, wielce atrakcyjna brunetkę, hę ?8) :wink: :)
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier
To raczej pytanie do autora zdjęć. Ja domniemam że z uwagi na atrakcyjność właśnie.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier
i ciekawe, czemu ta brunetka ma tyle zdjęć z sensei Tissier :) hihi
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier
Bo On też brunet i się komponują ? :wink:
  • 0

budo_catalina0620
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier
Mnie też sie podobało ... u Christiana zawsze mi się podoba ..i zawsze zaczynam i kończę z wrażeniem, że nic nie umiem :)
A zdjęć mam tylko kilka ... no może troszkę więcej ... jak dobrze policzyłam... wiec chyba nie o mnie chodzi :wink:
  • 0

budo_catalina0620
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier
I po niedzieli zapraszam do galerii na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Będzie fotoreportaż ze stażu z okazji 20-lecia KSA (jakby ktoś nie wiedział :lol: )
Tylko uprzedzam, że my nie potrafimy poważnie :D
  • 0

budo_nota-bene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier
Parę fotek ze stażu z "Krzysiem" ;-)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A reszta zdjęć jest na stronie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :-)
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
:)
  • 0

budo_bono
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Po stażu z Ch. Tissier
pikne fotki bardzo fajnie się to ogląda
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024