Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...
ja tez podam swoj przyklad ktory widzialem i ktorego jestem swiadkiem. U mnie w szkole jest czlowiek ktory cwiczy mma chyba 3 lata jakos na poczatku roku poklocil sie z chlopakiem i umowil z nim na ustawke po szkole(ten chlopak byl tak na oko z 5 kilo lezejszy i nizszy od tego trenujacego i nigdy nic nie cwiczyl) Bojka skonczyla sie tak ze ten co trenowal mma mial zlamany nos i rozwalony luk brwiowy a ten chlopaszek mial tylko warge rozwalona:) tak ze uwazam ze mma nie przesadza o tym czy ktos wygra;] napewno bedzie sprawniejszy fizycznie i bedzie mial bardziej skoordynowane ruchy ale to wszystko zalezy od psychiki jak sie zachowasz kiedy ktos na powaznie bedzie na ciebie biegl i chcial cie polamac.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...


Jak zapiszesz 12 letnich synów jednego na MMA a j jego brata bliźniaka do sekcji zapasów to po 12 latch który będzie bardziej "przegościem"( np będzie lepiej zbudowany, bardziej wysportowany silniejszy...i takie tam) ?
Na czyją stronę przechyli się szala jeśli będziemy wrzucać wszytkie poszczególne cechy które kształtuja SW.


Podejrzewam, że ten zapaśnik. Ale sądzę też, że ma na to wpływ chociażby to, że zapaśników trenują profesjonalni trenerzy, po AWF, dysponujący ogromną bazą wiedzy i doświadczeń pokoleń trenerów i zawodników. To, było nie było, sport olimpijski od zarania igrzysk ;)


No i właśnie o to mi chodzi 8)
Trzeba uczciwie oddać że zapśnicy stoją na o wiele wyższym szczeblu rozwoju niż np karatecy.
Jest to tak jak słyusznie napisałeś Sport Walki uprawiany wyczynowo, stąd właśnie silna potrzeba rozwijania zawodników pod każdym względem bo niestety zapasów nie da się trenować rekraacyjnie albo na półgwizdka.


MMA, przynajmniej w Polsce, to tak naprawdę początek tej drogi, jaką zapasy mają za sobą. Z czasem może będą trenerzy z doświadczeniem porównywalnym z tymi od zapasów, czy judo (albo, jak to obecnie się zdarza, będą to właśnie ci trenerzy po przekwalifikowaniu).
Do czego zmierzam - przy tak nierównym zapleczu ciężko powiedzieć, która dyscyplina "sama w sobie" daje większe możliwości rozwoju zawodnika.


Panowie :? Do jasnej cholery

MMA nie jest ani Sportem Walki ani Sztuka Walki samą w sobie.
MMA to Mieszane sztuki walki (MMA, Mixed Martial Arts), formuła w której startuje się na zawodach dopuszającą wykonywanie technik "takich" a "takich" i innych.

MMA, przynajmniej w Polsce, to tak naprawdę początek tej drogi


MMA, przynajmniej w Polsce to troche taka rozwojowa lipa nie rozwijająca prawie w ogóle.
Chyba że tak jak wcześniej napisałem na trenig MMA zapisuje sie doświdaczony adept np Judo albo Kickboxingu np nauczyc sie podstaw obrony w parterze w przypadku "uderzaczy"
albo nauczyc się - popróbować walki przeciw nim jeśli jest sie graplerem.

Jesli na MMA zapiszemy nic nie umiejącego chłopca z ogólniaka to jeśli po 5latch treningu postawimy obok niego jego kolege z klasy którego zapisaliśmy na Judo to ten pierwszy będzie gorszy pod każdym względem. Czy to każemy im biec na 10km czy walczyc czy wyciskać ciężary czy choćby stanąć przed lustrem w majtach.

Wszyscy są zachwyceni MMA bo się naoglądali Pride'a ale w gruncie rzeczy to żaden z tamtych zawodników nie trenuje MMA jako jakiegoś złotego środka i odrębnego stylu czy SW. On-zawodnik sam cały stanowi MMA bo jest np Kick boxerem tak jak Mirko Filipovic ale dostawł wpierdol w parterze to zaprosił trenerów od Bjj coby jakkolwiek umiał się w parterze bronić w nadzieji na to, że sędzia przerwie walke i podniesie ją do stójki żeby Mirko mógł kopać i uderzać.

Czy można powiedzieć, że Mirko trenuje MMA ? Zdecydownie NIE !!! On MMA uprawia (czyt.walczy w tej formule) a to jest zgodzicie się zajebista różnica.

I powyższe dotyczy w zasadzie wszytkich pozostałych Mega Gwiazd MMA każdy jeden trenuje osobno(u kogo innego) Judo czy Bjj osobno(u kogo innego) Kickboxing czy Muy Tai
itp.. a MMA tworzy on sam w swojej osobie.

Jesli ktos Myśli, że zapisze się na MMA z plakakatu na przystanku bez wcześniejszej wytrenowanej bazy innych Sportów czy Sztuk Walki i bedzie po trzech latach lał Judoków z Czarnych Bytom to powiedzmy sobie szczerze jest naiwnym Frajerem i żałosnym Ciulem.
Co wcale nie oznacza, że taka forma aktywności nie daje wyraźnych postępów rozwojowych ćwiczącemu.
(Bez wątpienia Na pewno sporo większe niż np trening Tai CHi)

trening silowo kondycyjny i w zapasach i w mma bedzie bardzo podobny. a w walce, ja przynajmniej tak uwazam.


Byłem na paru treningach MMA i nie ma tam za cholere ćwiczeń kształtujących w żadnej postaci 95% stanowią same techniki i walka - 5% to rozgrzewka.
I powiem szczerze że jeśli tylko bede miał czas zaczne chodzić ale bardziej z chęci złojenia kolegą Street Fighterą dup niż z chęci rozwoju. Chociaż nie! Uczciwie oddam, że pewno wyjde bogatszy o nowe doświadczenia i coś tam pewnie wyniose i pod MMA podszlifuje.

JAk juz pisałem niemam wiedzy co robią z zapaśnikami na treningach moge się tylko domyślać, ale za to mam sporą wiedze jak np wyglądaja treningi Judo na potrzeby sportu.
Dla co niektórych sama 30minutowa rozgrzewka była by sporym wyzwaniem a gdzie tam trening. Zresztą propnuje przejśc się tu i tu i samemu porównać.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...
Bogumil co trenujesz?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...

MMA to Mieszane sztuki walki (MMA, Mixed Martial Arts), formuła w której startuje się na zawodach dopuszającą wykonywanie technik "takich" a "takich" i innych.

Każdy zawodnik mma nazywa to co robi sportem więc coś chyba musi w tym być poza przytoczonymi argumentami?

Jesli na MMA zapiszemy nic nie umiejącego chłopca z ogólniaka to jeśli po 5latch treningu postawimy obok niego jego kolege z klasy którego zapisaliśmy na Judo to ten pierwszy będzie gorszy pod każdym względem. Czy to każemy im biec na 10km czy walczyc czy wyciskać ciężary czy choćby stanąć przed lustrem w majtach.

A ty znowu z tym nic nie znaczącym porównaniem. Na zasadach judo gość z mma dostanie wpierdziel, na zasadach mma judoka dostanie wpierdziel.

Czy można powiedzieć, że Mirko trenuje MMA ? Zdecydownie NIE !!! On MMA uprawia (czyt.walczy w tej formule) a to jest zgodzicie się zajebista różnica.

Zgodnie z tym tokiem rozumowania: "Czy można powiedzieć, że judoka trenuje judo? Zdecydowanie nie on tylko walczy w tej formule...."
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...

Bogumil co trenujesz?


A....Dziękuje..Dziękuje
Ju-jitsu Sportowe no i Judo z dziecięcego zamiłowania :D :P A pozatym pływam, biegam, gram w koszykówke, chodze do sauny czasem zajże na siłownie... i takie tam...rekraacje 8)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...

A ty znowu z tym nic nie znaczącym porównaniem. Na zasadach judo gość z mma dostanie wpierdziel, na zasadach mma judoka dostanie wpierdziel....


Nie chodzi o to kto komu wpierdzieli. Jak bym chciał zrobić temat co jest najskuteczniejszą SW to zrobił bym temat "Co jest najskuteczniejszą sztuką Walki i postaraj sie udowodnić, że nie Ju jitsu uprawiane na potrzeby sportu - walki"

Chodzi mi o to która(y) Sw(waszym zdaniem i dla czego) czyni z trenującego wyscoce ponadprzeciętnego człowieka.(wiem to nie brzmi najlepiej ale to chyba najbardziej pasujące sformułowanie.

Postaram się to wytłumaczyc obrazowo.
To Karam Ibrahim-zapaśnik
Przehuj już na pierwszy rzut oka.

A tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zobaczcie co Kazuyuki Fujita zrobił z Ibrahimem w walce MMA.

Mimo to jak bym miał wybierać czy być takim gościem jak Karam a takim Fujitą to chyba bym wolał bym być Karamem w zasadzie zdecydownie bym wolał.


Czy można powiedzieć, że Mirko trenuje MMA ? Zdecydownie NIE !!! On MMA uprawia (czyt.walczy w tej formule) a to jest zgodzicie się zajebista różnica.


Zgodnie z tym tokiem rozumowania: "Czy można powiedzieć, że judoka trenuje judo? Zdecydowanie nie on tylko walczy w tej formule...."


No nie do konca bo zawodnik MMA nie powalczy w Judo natomiast zawodnik Judo powalczy w MMA i wcale nie jest powiedziane że w tej walce polegnie a żekł bym nawet że z powodzeniem, :wink:

Weźmy choćby Yoshide albo naszego Nastka w Pride.

Czy Yoshida wygrywa w Pride bo trenował MMA ?
albo Paweł dobrze się zaprezentował bo trenował MMA ?
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...
ja pierdole wygrywaja ludzie nie styl, dla mnie temat skonczony, Judo nie jest idealnym sportem walki.
Dziekuje
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...

No nie do konca bo zawodnik MMA nie powalczy w Judo natomiast zawodnik Judo powalczy w MMA i wcale nie jest powiedziane że w tej walce polegnie a żekł bym nawet że z powodzeniem,

jeśli zawodnik mma jest studentem to powalczy :P

No dobra no to Kudo :P
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...
odnośnie judo, ja osobiście uwazam że ma ono tylko jeden z wielu elementów walki, czyli rzuty, nawet parteru nie , stójki nie ma,więc można lubić ten styl ale rozpatrując style ze wzgledu na zasób technik znajdzie sie raczej na końcu listy.
Odnośnie MMA, przyznam że mnie to jakoś nie fascynuje, co prawda w założeniu wygląda idealnie, powinien byc to boks+kopnięcia+ elementy taja+ parter. Niby super tylko że w praktyce to wcale tak nie wyglada, jezeli przesadzimy z ilością technik które trzeba opanowac od razu nie opanujemy tak naprawde żadnej. Ja uwazam że MMA jest dobre ale dla zawodników którzy mają doświadczenie w BJJ, ewentualnie Judo, ale też boksie i potrafia kopać.Ale zeby brac na to poczatkującego to jest wielka pomyłka a efekt taki jak opisujecie w paru postach wyżej.
  • 0

budo_mordercy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...
Sporty walki są szkodliwe, urazowe i źle się kończą a więc nie rozwijają.
A już na pewno uderzenia w głowę nie rozwijają intelektualnie, wręcz przeciwnie.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...

odnośnie judo, ja osobiście uwazam że ma ono tylko jeden z wielu elementów walki, czyli rzuty, nawet parteru nie , stójki nie ma

- Sally nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz... ale trud sam już podejmij :twisted: pozdro
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...

odnośnie judo, ja osobiście uwazam że ma ono tylko jeden z wielu elementów walki, czyli rzuty, nawet parteru nie , stójki nie ma

- Sally nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz... ale trud sam już podejmij :twisted: pozdro

nie znam się na judo i nie mam za wiele doświadczeń. Przyznam ze ten sport mi się nie podoba , zapewne tez dlatego że nie bardzo rozumiem o co w nim wogóle chodzi.. :wink:
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...
heh jest stójka i z niej możesz wykonać rzuty i podcięcia, ale jest i parter gdzie możesz udusić, lub założyć dźwignie...
  • 0

budo_tip
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...
[quote name="Bogumil"]

No nie do konca bo zawodnik MMA nie powalczy w Judo natomiast zawodnik Judo powalczy w MMA i wcale nie jest powiedziane że w tej walce polegnie a żekł bym nawet że z powodzeniem, :wink:

A widzisz. To zależy czy Judoka miał kiedys doswiadczenie ze stójką. Bo ja znam Judoków którzy nie są w stanie podejsc i przewrocic przeciwnika który dobrze walczy w stójce. Nie są doświadczeni w obronie przed ciosami np. kickboksera. Wiec w tym momecie na edukacje judoki MUSI składac sie również edukacja zawodnika stójki.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...
Hejo!

Odpowiadając bezpośrednio na pytanie: judo, zapasy.

Pozdrowionka
  • 0

budo_wojowniczkka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś na końcu świata
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...
krótko, zwięźle i na temat : JIU-JITSU :-)
  • 0

budo_yamatano
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...
Szkoda że bez argumentacji...
Zależy jak kto ćwiczy, i jakiego m trenera.
  • 0

budo_wojowniczkka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś na końcu świata
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...

Szkoda że bez argumentacji...
Zależy jak kto ćwiczy, i jakiego m trenera.


oczywiście, że wszystko zależy czego i w jaki sposób uczy trener!!
argumenty dlaczego własnie jiu-jitsu zostały oparte o to jak wygląda ten styl w naszej szkole "KLAN" u Shihana Pawła Nercia.
A mianowicie uczymy się mnóstwa uderzeń i kopnięć, są walki w stójce. Są rzuty, dźwignie, duszenia, oczywiście walka na ziemi. Żeby kopnięcia wyglądały ładnie jest sporo rozciagania. Niektóre rzuty wymagają niemalze akrobatycznych umiejetności, a zatem są także i takie zajecia, gdzie uczymy się podstawowych form jak przerzuty, salta. Sporo czasu powięcamy też na uczenie się władania różnego rodzaju brońmi. Jest miecz, tonfa, shuriken, nunchaku. Jak zatem widać nasze jiu-jitsu jest bardzo uniwerslane, taki MIX, wszystko w jednym i dlatego, że jest takie wszechstrone jest najlepsze!! :)
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...
"Jak coś jest do wszystkie, to jest do niczego"
  • 0

budo_wojowniczkka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś na końcu świata
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka Walki-Sport Walki rozwijący adepta najbardziej...

"Jak coś jest do wszystkie, to jest do niczego"


zapraszam na tening :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024