Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate na Igrzyskach Olimpijskich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich
Nie zgadzam się z Tobą Martinooo16912. Nie lubię oglądać rywalizacji sportowej w formule semi kontakt, a pewne rozstrzygnięcia walki uważam za żenujące. Jak walkę może wygrać zawodnik, który nie potrafi bronić głowy i po ciosie w twarz pada na matę.

Takie rozstrzygnięcie walki w boksie jest niemożliwe.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich
Co nie zmienia faktu, że 90% walk bokserskich jest nudnych jak flaki z olejem ;)

Sportowe karate na super poziomie jest tez nudne, bo stoją goście i wyczekują. To samo często w judo. 100x bardziej wole oglądać zawody na szczeblu lokalnym, tam się zawsze dużo dzieje ;)
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich
„Co nie zmienia faktu, że 90% walk bokserskich jest nudnych jak flaki z olejem”
I tak twierdzi dyplomowany instruktor boksu. Powodujesz mętlik w mojej głowie :)

„Sportowe karate na super poziomie jest tez nudne, bo stoją goście i wyczekują”
A formuły full kontakt w Oyama, Kyokushinkan, walk w shidokan, kudo czy sei budokai też dotyczy ta opinia?
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich

Nie zgadzam się z Tobą Martinooo16912. Nie lubię oglądać rywalizacji sportowej w formule semi kontakt, a pewne rozstrzygnięcia walki uważam za żenujące. Jak walkę może wygrać zawodnik, który nie potrafi bronić głowy i po ciosie w twarz pada na matę.

Takie rozstrzygnięcie walki w boksie jest niemożliwe.


semi kontaktowcy nie potrafia bronic glowy :?:

kazda formula shotokanu dopuszcza atak na glowe
w kk tego brakuje i Ci zawodnicy rzeczywiscie odpuszczaja obrone glowy

zreszta formuly zawodow sa rozne
jesli ktoras sie komus nie podoba niech startuje lub kibicuje w innej

wolny kraj wolny wybor
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich

„Co nie zmienia faktu, że 90% walk bokserskich jest nudnych jak flaki z olejem”
I tak twierdzi dyplomowany instruktor boksu. Powodujesz mętlik w mojej głowie :)


Co innego przydatność i używanie technik a co innego oglądanie sportu ;)

„Sportowe karate na super poziomie jest tez nudne, bo stoją goście i wyczekują”
A formuły full kontakt w Oyama, Kyokushinkan, walk w shidokan, kudo czy sei budokai też dotyczy ta opinia?


Miałem na myśli WKF i ITKF ;)

A zresztą i tak je wolę od oglądania knockdownu. Co ciekawe, często pokazuje znajomym co boks lubią oglądać ale nic nigdy nie ćwiczyli, różne walki, to semi kontakt z naszych zawodów dużo bardziej im się podobał od kiokushinu i walk z parterem. Taka ciekawostka ;)

Tacy ludzie z zewnątrz, nie patrzą przez pryzmat przydatności, twardości, wojowniczości zawodników, tylko tak jak na Małysza czy inny sport, i taka wersja sportu im się podobała.

Tak samo jak lubię oglądać szermierkę i nie oczekuje krwi i ostrych szabli. Na zasadzie czystego sportu.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich
„semi kontaktowcy nie potrafia bronic glowy ?
kazda formula shotokanu dopuszcza atak na glowe”

Itosurulez pokaż mi gdzie ja porównuję w mojej wypowiedzi shotokan i kyokushin.
Moja wypowiedź dotyczyła boksu i walk semi kontakt (gdybyś nie wiedział taka formuła rywalizacji sportowej to nie tylko specyfika shotokanu :wink: )
Zarówno w boksie jak i w walkach semi kontakt jest dozwolony atak na głowę. Ale tylko w semi kontakcie wygra zawodnik, który zostanie znokautowany uderzeniem w głowę. Na ten szczegół chciałem zwrócić uwagę w swojej wypowiedzi.

Laser w full kontakcie w Oyama karate jest dozwolony atak technikami ręcznymi na twarz.
Kyokushinkan też wprowadza taką formułę rywalizacji sportowej.
O knockdownie napisałeś celowo żeby się odrobinę odgryźć, czy nie śledzisz nowych trendów w sportowym karate? :wink:
knockdown to nie full kontakt
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich
kwiat mae culpa

temat dotyczy karate nie boksu dlatego byc moze zle Cie zrozumialem odruchowo biorac pod uwage semi w karate

troche nie dogadalismy :wink:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich

[b]

Laser w full kontakcie w Oyama karate jest dozwolony atak technikami ręcznymi na twarz.
Kyokushinkan też wprowadza taką formułę rywalizacji sportowej.
O knockdownie napisałeś celowo żeby się odrobinę odgryźć, czy nie śledzisz nowych trendów w sportowym karate? :wink:
knockdown to nie full kontakt


nie nie, żadnego odgryzania. Patrząc na sport patrzę tylko na moją przyjemność z oglądania tegoż.

Na żywo prawie każda dyscyplina jest fajna bo sa emocje. W tv tylko niektóre wlaki semi i knock sa fajne. Boks tylko na najwyższym poziomie i nie amatorski bo ten mnie rozwala.

A fulla w wykonaniu oyama i kiokushin nie widziałem dlatego oceniał nie będę ;)
  • 0

budo_martinooo16912
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żory/ Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich
zgadzam się z Laserem 8) wracając do tematu wiecie dlaczego napisałem że karate nie jest takie nudne jak boks itd? Boks jest na igrzyskach, a karate nie a to powinno się zmienić :wink:
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich

mysle ze z karate w ogole trudno byloby zrobic dyscypline atrakcyjna dla widzow

w kumite za duzo niezrozumialych regul
a w kata za duzo niezrozumialych rzeczy w ogole

ale mimo to jestem dobrej mysli ;) i lecze ze IO nie zepsulyby ducha karate...


Witam panowie! Z uwaga przesledzilem ostatnie dwie strony waszej dyskusji i pozwolcie ze cos dodam. Obawiam sie, nawet jestem przekonany ze IO bardzo zmienia karate, tak samo jak Judo i Taekwondo. Nie wszystko staloby sie gorsze ale na pewno inne.

Czy karate moze byc atrakcyjne? Jak dla kogo, ja uwazam (i nie jestem w moim twierdzeniu odosobiony) ze pilka nozna i formula 1 sa najbardziej nudnymi dyscyplinami na swiecie, a caly swiat szaleje na punkcie tych sportow! Z walka jest podobnie, sporty walki nie interesuja wszystkich i niech tak zostanie ale ilosc ludzi cwiczacych sporty/sztuki walki to przeciez miliony i ich, walki, rowniez te na olimpiadze na pewno by zainteresowaly!

Oczywiscie pojawia sie kwestia zasad :roll: Czy nie bylo by najlepiej startowac wedlug zasad ktore moglyby pogodzic wszystkich, oczywiscie kontaktowych i z uderzeniami w glowe, a wedlug mnie jeszcze z parterem i rzutami! Dlaczego by nie? Bo to juz nie Karate?
Jesli ktos nie chce walczyc w parterze to przeciez nikt do nie zmusza, niech rozstrzygnie walke w stojce :lol: zanim go przeciwnik polozy, albo niech wstanie :wink:
Prawdopodobnie dyskutowalibysmy wtedy nie o kata i Shotokanie, Knockdownie itd tylko o skutecznej taktyce, uderzeniach, strategii i mysle ze bylaby to duzo bardziej owocna dyskusja. Mozna by walczyc w helmach tak jak u nas w Sei Budokai, ( chlopaki sie leja az milo i jakos jeszcze nic sie nikomu nie stalo,Chwala Bogu! a po walkach nie ma zbednych dyskusji bo wiadomo kto byl lepszy) Mozna by ewentualnie dolozyc jeszcze jakies dodatkowe ochraniacze bo MKOL nie lubi brutalnosci. A walka byla by w koncu walka i nie trzeba bylo by jakichs metnych tlumaczen ktorymi oklamuje sie nieswiadomych poczatkujacych ze kontrola, ze glowa jest swieta itd itp :wink:

Problemu z brakiem widowni tez by nie bylo bo wszyscy cwiczacy SW (a tych jest przeciez mnostwo) trzymaliby kciuki za swoich.

A zawody kata? Coz, mysle ze to jakies nieporozumienie, dlaczego? Bo trening kata to cos bardzo intymnego: ja, technika i moje wnetrze, natomiast zawody pachna aktorstwem,sztucznoscia. Rownie dobrze mozna by zrobic zawody w Zen pt: "Kto ladniej medytuje"

Wybaczcie mi ze tak sie rozpisalem ale to takie moje przemyslenia i chyba na temat... Pozdrawiam, Osu!
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich

...wiecie dlaczego napisałem że karate nie jest takie nudne jak boks itd?

...Boks jest na igrzyskach, a karate nie...

To jest odpowiedź na pytanie czy wniosek :roll:

Problemu z brakiem widowni tez by nie bylo bo wszyscy cwiczacy SW (a tych jest przeciez mnostwo) trzymaliby kciuki za swoich.

Grubo przesadziłeś.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich
Generalnie się z Janem zgadzam, ale znów mówimy o skuteczności itp...

Skuteczność można rozpatrywać pod kątem skuteczności w ramach określonych przepisów. Lubię poćwiczyć amatorsko i parter, i po boksować, i pokopać ushiro mawashi, ale wszystkie akcje na ulicy miałem zakończone technikami (mawashi empi, giaku tsuki, mae geri, mikazuki geri, ippn seoi nage) innych nie użyłem, i nigdy nie trzeba było walić więcej niż 1-2 razy.
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich

Generalnie się z Janem zgadzam, ale znów mówimy o skuteczności itp...

Skuteczność można rozpatrywać pod kątem skuteczności w ramach określonych przepisów. Lubię poćwiczyć amatorsko i parter, i po boksować, i pokopać ushiro mawashi, ale wszystkie akcje na ulicy miałem zakończone technikami (mawashi empi, giaku tsuki, mae geri, mikazuki geri, ippn seoi nage) innych nie użyłem, i nigdy nie trzeba było walić więcej niż 1-2 razy.


Laser chociaż pewnie nie mam takiego doświadczenia jak Ty na ulicy :D to w pełni się z Tobą zgadzam, z reguły wymienione przez Ciebie techniki pracują najlepiej i wcale nie trzeba specjalnie kombinowac.
Z drugiej strony rywalizacja sportowa charakteryzuje się swoimi ograniczeniami, nawet interpretacje bunkai do kata na zawodach, jest inne niz w konkretnym stylu. Na potrzeby sportu jest wprowadzona standaryzacja, która wypacza pewne elementy (to taka uwaga dla tych co oceniają interpretację na pdst. filmików z youtube :) ) a co dopiero mówic o kumite.

Szczerze, jakoś osobiście nie odczuwam potrzeby ogladania karate na IO.
  • 0

budo_martinooo16912
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żory/ Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich
Cypis nie wiem może wniosek tak mi sie nasuneło na myśl :) ale myśle że fajnie by było jak na igrzyskach by było kumite nie :?:
  • 0

budo_martinooo16912
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żory/ Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich
nie no aż tak to nie przesadził chyba :?:
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich
Cypis
Nie przesadzilem tylko piszac "wszyscy" uzylem pewnego skrutu myslowego, liczac ze uczestnicy tej dyskusji wlasciwie go odbiora, tak tez sie chyba stalo, z jednym wyjatkiem... :roll:

Laser
Widze ze masz juz na moj temat wyrobiona opinie :lol: . Ja po prostu uwazam ze:
1) Zasady walki sportowej sa w karate generalnie do bani, wyrabiaja zle nawyki i czesto daja zawodnikom falszywe poczucie bezpieczenstwa w sytuacji zagrozenia.

2) Sadze tez ze walki sa dla widzow interesujace gdy sa mozliwie realistyczne (i oczywiscie dynamiczne,np wielu ludzi niechetnie oglada freefight bo jest za duzo parteru, ktory dla laika jest nudny)

3) Najwazniejsze. Walka sportowa powinna byc kompromisem miedzy maksymalnym realizmem i maksymalnym bezpieczenstwem. Twierdze ze obecnie przepisy roznych styli karate tych kryteriow nie spelnia.

Mysle tez ze popelniasz pewien blad myslowy. Nie mozna mianowicie porownywac starcia na ulicy z jakims przypadkowym pijanym lub trzezwym frustratem z walka z wyszkolonym przeciwnikiem. W takiej sytuacji musialbys sie pewnie bardziej wysilic :wink: Karate to przeciez dazenie do perfekcji w walce- tak ja rozumiem sztuke walki, tzn ze poprzeczke nalezy klasc mozliwie wysoko!

Zgadzam sie natomiast calkowicie ze lekkie sparingi sprawiaja ogromna przyjemnosc, zapewniam cie jednak (pewnie sam to znasz) ze satysfakcja jest tym wieksza im wiekszy wachlarz dopuszczalnych technik i zachowan ( np wejscia w nogi chwyty za ubranko rzuty itd). Taka walka wymaga tez duzo wiecej kreatywnosci.
Pozdrowienia dla wszystkich uczestnikow tej dyskusji!
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich

...walki sa dla widzow interesujace gdy sa mozliwie realistyczne...

Ja lubię oglądać walki, uderzane, w których są nokauty, nokdauny. Wtedy wiem kto wygrał. Nie lubię gdy sędziowie decydują o zwycięstwie. (Sam jestem sędzią :wink: )
Nie ukrywam, że najbardziej podoba mi się formuła Muay Thai.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich

Cypis
....


Ależ ja się generalnie z tobą zgadzam ;)

Ja po prostu nie widzę przeszkód aby istniało kilka formuł. Na treningach kumice się tak jak mówisz, jak najbardziej.

Jeśli chodzi o walki z pijaczkami, to mi się nie zdarzyły, raczej nazwał bym ich dresikami ;) Nie znam nikogo kto bił by się na ulicy z wyszkolonym zawodnikiem. No chyba, że specjalnie chodzicie po klubach i zaczynacie, żeby powalczyć z takimi ;) :) :)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich
Cypis
Muay Thai jest bardzo dobre! Jak dla mnie zawodnicy troche za czesto walcza jak na szynach tzn. tylko do przodu i do tylu, malo na boki, a czesto obydwaj tylko do przodu :D Poza tym piekny sport.
Skoro podobaja ci sie skuteczne sporty to na takiej nieszczesnej olimpiadzie tez bys popatrzyl na "rombanke", ja patrzylem nawet poczatkowo na Taekwondo na pierwszej olimpiadzie bo naiwnie sadzilem ze cos zmieniono... i szybko przestalem :wink:
Laser
A z tym chodzeniem po klubach to ciekawe, jak w tanich filmach o kung-fu :lol: Z zawodnikami- zgoda, nie czesto sie zdaza zeby sie sportowcy zapominali, (ruch to przeciez dobry srodek przeciw frustracji :D ) Ja jednak pozostane przy swoim o podnoszeniu poprzeczki, i tu pewnie w gruncie zeczy tez sie zgadzamy. Pozdrowienia!
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate na Igrzyskach Olimpijskich
hehehe, myślałem u klubach nocnych ;) :) :))

Zgadzamy się, aj po prostu oddzielam sport od treningu i praktyki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024