Skocz do zawartości


Zdjęcie

słodki tematyczny baner?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

słodki tematyczny baner?
co można zrobic, żeby ten tematyczny banerek" ktoś ci wpierdolił "wział znikł z forum aikido? w ktońcu teoretycznie wszystkich nas interesuja historie samurajskie... troche to bez sensu i generalnie tycio "oczojebne" jest...
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
to co pewien turek wobec konkurencyjnego forum no ale to już by była ofensywa niegodna aikidoki :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
Jest już temat o tej reklamie.

I choć nie aikidocki to o podobnym wydźwięku :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
Jest już temat o tej reklamie.

I choć nie aikidocki to o podobnym wydźwięku :)
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?

co można zrobic...


Mozilla Firefox i wtyczka NoScript :D Do tego stopnia skuteczne, że przez chwilę musiałem się zastanowić o czym wy w ogóle gadacie :) :) :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
czyje jest forum i czyj jest baner :)

o czym my tu gadamy :)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
no jasne... tylko to troche dziwne. tak jakby na forum mma umieścić serie gifów:
- nie lubisz tarzac sie w samych majtkach ze spoconym facetem?
- nie interesuje cie głęboka, męska przyjaźń?
- znasz więcej niż 3 4 sylabowe wyrazy? (za-je-bi-scie i kul-tu-ry-sta sie nie liczą)
- masz czasami wrażenie że Doda jest głupia?
- nie pociąga cie męska biżuteria?
zapisz sie na aikido
:) :) :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
Pmasz, jesteś wielki :) :) :wink:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
Ten baner to doskonały przykład dobrze pomyślanej kampanii reklamowej skierowanej do określonego odbiorcy. Retoryka nawiązuje do nowoczesnego sposobu myślenia /pragmatycznego/ i powoli rozwijającej się świadomości o bezużyteczności całej otoczki.
Standardowy schemat movere docere delectare.
Poruszyć:
dostałeś wpierdol
chcesz się odegrać
nie interesują cię legendy o samurajach /w domyśle, bajki o mistrzach/
bawi cię karate kid /każdy z tego się śmieje, to film dla dzieci/
Chcesz się nauczyć bić?
Pouczyć:
Żadnych kobiet i dzieci
Dobre warunki
Zadowolić:
MMA Lublin to odpowiedź na twoje rozterki, przyjdziesz a my cię nauczymy bić.

Wiecie co jest ciekawe, w odróżnieniu od większości ściem jakie są zapodawane w reklamach SW, legendach o mistrzach itp. ten baner nie kłamie. W K1 naprawde nie ma dzieci i kłaniania, naprawdę mają dobre warunki, naprawdę można się nauczyć bić o ile ma się chęć, czas i kasę. Są wiarygodni.
Nowa era nadchodzi.
Powiedziałem że w nowoczesności nie ma miejsca na sztuki walki w tradycyjnej formie.

PS. Takie plakaty po Lublinie w autobusach jeżdżą.
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
Wiesz Randall, pewnie masz swoje racje marketingowe, ale ja osobiście uważam, ze używanie inwektyw (w szczególności w reklamie) nie przysparza reklamującemu sie chwały. Nie mam kompleksów i nie obawiam sie, ze Ci co ćwicza inne sztuki walki niż MMA, nagle przejrza dzieki takiej reklamie na oczy i polecą się bić...po prostu razi mnie niski poziom tej reklamy i jej mrygająca nachalność. Tak samo jak razi mnie chamstwo, beszczelnośc, chamskie odzywki i język z rynsztoka. Wnioskuje z tego również, ze na MMA nie przychodza ludzie, którzy zrozumieli by bardziej subtelny przekaz reklamowy?...no to tylko wspołczuć...fantastyczna reklama...fantastyczna...a jakie wartości promuje...
Życzyłabym sobie, żeby w imie utrzymywanie pewnego poziomu tego portalu, takie reklamy sie nie pojawiały. Chciaz...jak tu zauważył Mr Smail... zdaje sie, ze mamy doczynienia z autopromocją właściciela forum. Jeśli tak - to jeszcze większa porażka...
Zniesmaczona Yoshi
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
Yoshi a co cię boli w tej reklamie?
Nachalna? no takie są reklamy, mają być. Reklama nie ma przydawać chwały tylko ściągać klienta. Cały szok i debata w okół niej tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że jest dobrze pomyślna. Dużo ludzi zainteresuje się treścią właśnie poprzez te dysputy. O to też chodziło.
Jaki język z rynsztoka? Przejrzałem cała reklamę ponownie. Zawiera pytania:
-chcesz się nauczyć bić?
-dostałeś wpierdol i chcesz rewanżu?
-polewasz z karate kid 3?
-Nie interesują cię legendy o samurajach?
Stwierdzenia:
-żadnych kobiet i dzieci
-doskonałe warunki
W domyśle:
-Jeżeli wszystko powyższe, przyjdź do nas.

Gdzie te inwektywy? pod czyim adresem? Wskaż konkretnie która część cię obraża.

Ma ściągnąć ludzi którzy wiedzą czego chcą - nauczyć się bić. Target to ludzie młodzi, nabuzowani testosteronem nastolatkowie, i trochę starsi, którzy wiedzą czego chcą.
Nie ma ściągać potencjalnych miszczów od kosmicznych energii i przekazów.

Podtrzymuję opinię, że moralnie autor wykazuje się dalece większą odpowiedzialnością za słowa niż autorzy większości ulotek reklamujących sw, że o aikido i jego domniemanej skuteczności nie wspomnę. Sprzedaje konkretnie opisany produkt.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
Drogi Randallu,
osobiście zauważyłem tylko absurd tekstów:
"nie interesuja cie historie o samurajach?" na forum aikido - gdzie z definicji większośc osób jest nimi zainteresowana - jeszcze śmieszniej wygląda pewnie na forum iaido albo kendo. :) :)
oczywiscie własciciel moze wszystko, ale jak sie jedzie w tą strone to mozna sie spodziewac ze forum opustoszeje. to dość proste i to chciałem zaaakcentowac topikiem.
poza tym związek z miejscem najwuidoczniej cie zaslepia - skoro nie zauważasz, że w dyscyplinie gdzie duża część początkujących jest nieletnia w reklamie używa sie sformuowań "wpierdol" które jak najbardziej jest kwiatem języka polskiego i ma czysto wychowawczy charakter. :) :) :)
fascynujący jest tez slogan:
"dostałeś wpierdol.. chcesz rewanżu" nie znam kodeksu karnego, ale to mi śmierdzi podrzeganiem do przemocy. w przypadku pobicia obywatelskim obowiązkiem jest zawiadomic organy ścigania. samowolne wymierzanie kary jest karalne wdł paragrafu itd. :) :)
reszty sie nie czepiam
mam nawet pomysł na prostrzą i tańsza reklamę:
"wpierdolimy każdemu .... w doskonałych warunkach " - jest silny akcent, zaadresowane do każdego, doskonałem warunki to prawda. miód. :) :)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?

co można zrobic...

Mozilla Firefox i wtyczka NoScript :D Do tego stopnia skuteczne, że przez chwilę musiałem się zastanowić o czym wy w ogóle gadacie :) :) :)

Opera i opcja "zablokuj zawartość" z menu ppm
albo Lisek + AdBlock
i się nie stresujemy
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
Jeden: reklama nie musi być nachalna, żeby zachęciła i zainteresowała - mnie osobiście oraz wiele znanych mi osób reklamy nachalne odstręczają
Dwa: słowo "wpierdol" jest obrażliwe, nawet jeśli dyplomatycznie na końcu ktoś postawił trzy kropeczki. Ale moze to nie być dla Ciebie oczywiste, jeśli na przykład w Twoim środowisku uważane jest za subtelny wyraz emocji
Trzy: nie podoba mi się namawianie do odwetu - popieram Pmasza w całej rozciągłości w tym temacie - ale być może słowo "wychowanie" nie jest znane osobom zajmującym się MMA
Cztery: nie podoba mi sie wydżwięk haseł tej reklamy w kontekście innych forum niż MMA
Pięć: nie podoba mi sie postępowanie w myśl zasady "mam prawo o czymś decydować - to znaczy że wolno mi wszystko" - mam na to chroniczną i nieuleczalną alergie
Czy To Ci wystarczy?
Yoshi
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
No i własnie...a co na to nasz O'Mod?
Yoshi
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
Co kto sobie na własnym płocie wiesza to jego sprawa. Przynajmniej logo mają ładne i stronkę fachową :wink:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
Zaraz, reklama jest na portalu o sztukach walki, nie na forum iaido aikido czy którymkolwiek konkretnym innym.
Jeżeli ktoś zauważa że jego poglądy są sprzeczne (np interesują go historie o samurajach) to nie musi się interesować reklamą i jej treścią. Po mnie to spłynęło jak po kaczce, wywołując uśmiech ze szpili jaką mimochodem wtyka.

Tak ta reklama bazuje na stwierdzeniu "Czas bajek się skończył, wasze przeczucia są słuszne. Tu i teraz uczymy bić, zlejcie te ściemnienia i niewiarygodne historie, chodźcie do nas."
Wszystko cacy, skąd oburzenie?
Mnie się wydaje że właśnie przez to publiczne, nie ukryte pod tajemniczym nikiem na forum, jasne i grubiańsko sformułowane odcięcie się od tego co tworzy całą otoczkę SW.
Ktoś jawnie mówi że to bez znaczenia i robi to lepiej. Dodatkowo pokrywa się to z intuicją wielu ludzi ćwiczących sw.
Pojawił się niepokój, co jeśli oni mają rację?
Trzeba zracjonalizować, zaczyna działać resentyment: to chamy, prostaki, głupki, my jesteśmy lepsi /vide post yoshi/.

Also sprach Zarathustra.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
btw: to mogłaby być nawet reklama jakiegoś klubu k-f, albo innego nie-japońca :wink:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
to jest śmieszne - no przyznaj :) :)
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: słodki tematyczny baner?
Basssta, szkoda czasu, żeby z Toba dyskutowac, Randal... taki jesteś przekonany o własnej fantastyczności i jedynej słusznej racji własnych argumentów, że co by nie powiedzieć, spływa po Tobie jak po kaczce. Jak po kaczce :)) - swoją drogą, bardzo popularna właściwość...ostatnio... Wobec tego, wyraziwszy własną opinię i trzęsąc się w obawie, że zaraz połowa mojego klubu poleci uczyć się jak bić w morde skur... za pomocą szlachetnych technik MMA - zaprzestaje dalszej rozmowy.
Zdegustowana ostatecznie
Yoshi
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024