Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzieci, kiedy i co ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_eardamage
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dzieci, kiedy i co ?
Witam. Jestem ojcem 6 letniego chłopca. Nie bezpodstawnie uważam, że jest delikatnie słabiej rozwinięty ruchowo od swoich rówieśników. Jednak nie to jest najważniesze. Kieruję swoją uwagę stronę w kierunku sztuk walki, gdyż pomagają kształtować np. takie cechy jak cierpliwość, szacunek dla innych i pewność siebie. Przyznam, że nigdy nie uprawiałem aktywnie sportu, więc nie wiem kiedy taki młody człowiek mógłby już w tym wieku poznawać którąś z dyscyplin. Proszę o poradę, kiedy zaczynać i która dyscyplina byłaby najciekawszą propozycją dla maluchów. Nie chciałbym przesadzić i przestraszyć dziecka, a jedynie pokazać mu jakąś alternatywę. Może najpierw capoeira, a sztuki walki potem ? A może jeszcze inaczej ? Za podpowiedź dziękuję.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
6 lat gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami jakiejś sztuki walki np. judo lub tak jak u mnie jiu jitsu
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
Jakbym miał wybierać to tak jak Stando Judo albo ju-jitsu .
Dzieciak se trochę pobiega , poturla się po macie i git :-) .
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?

Może najpierw capoeira, a sztuki walki potem ?


Hehehe, Capoeira to też sztuka walki :wink:

Ja też poleciłbym judo - bezpieczne, doskonale rozwija fizycznie, dzieciaki się świetnie bawią i mają możliwość bezpiecznej sportowej rywalizacji.

EDIT: No i oczywiście dzieciak nauczy się padów, co go w życiu może bardzo wiele razy uchronić od uszkodzenia (również jak spadnie z rowera itp.)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
Polecam karate (na przykład shotokan) lub judo.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
Pytanie zasadnicze - co jest w pobliżu dostępne i który z klubów prowadzi grupy typowo dla maluchów.

W przypadku takich bąbli najważniejsze to dobra dziecięca sekcja i poukładany trener. Jak się to będzie nazywać, to kwestia wtórna, jako że i tak przede wszystkim powinno być to usprawnianie z elementami SW...
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
IMHO dla dzieciaka judo będzie lepsze - ma wszystkie zalety karate, a oprócz tego jeszcze wiele. No chyba, że będzie narzekać, że nie ma kopnięć itd., ale wtedy lepiej znaleźć jakąś odpowiednią sekcję jj.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
Małe Smoki u mnie w klubie ;)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
no to czyli wszyscy wyrazili swoje zdanie / generalnie każdy powiedział to samo :) /
a Teraz jeśli nadal Cię to interesuje to powiedz z kąd jesteś ;) będzie prościej skonkretyzować i polecić instruktora.
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
Ja poznałem człowieka, który zaczą trenować w wieku 5 lat Oyama Karate. W tej chwili ma 16 lat. Na jesień rok temu miał 3 Kyu (nie wiem jak teraz).

Jak chcesz zapisać syna na sw to polecam karate. Jak będą wyglądały treningi to oczywiście zależy od Sensei. Przejdź się na trening z synem, zobaczysz jak trenują i w tedy zadecydujesz czy watro żeby tam chodził.
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
Ja dla takiego malucha to osobiście ze sztuk walki bym polecał Karate tradycyjne, Judo, i może taekwondo... oczywiście dobrze też by było zapisać młodego na basen... piłeczke... napewno się wyrobi jeszcze jest bardzo młody, i ma czas na wszystko :wink:
  • 0

budo_marna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
Ze swojej strony mogę polecić karate, ale pod warunkiem, że będzie grupa dziecięca i to początkująca. Przy grupie początkującej, ale starszej +10-12 lat, Twój syn może stać się swoistym "workiem treningowym" dla lepiej fizycznie rozwiniętych dzieciaków. W tym wieku różnice wiekowe są nie do zatarcia. No i przede wszystkim instruktor z podejściem do dziecka. Bo baranów wydzierających się na dzieci niestety nie brakuje.
  • 0

budo_eardamage
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Odnośnie capoeira to oczywiście wiem, że to również sztuka walki, ale zwiera również elementy tańca + muzyka, przez co wygląda łagodniej, no i ten portugalski język. :) Na chłopski rozum biorąc, chyba racja, że nie dyscyplina jest ważna, a dobra sekcja dziecięca. Mieszkam w Białymstoku, więc jeśli znacie w tym mieście dobrą ekipę dla maluchów to proszę. Pozdrawiam.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tam jest dobra sekcja dziecięca
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
Judo jest bardzo bezpieczne i super ogólnorozwojowe... w przypadku 6-latka samoobrona jest chyba mniej istotna, więc nie ma co kombinowac... zwłaszcza ze jest bardzo dużo sekcji z funny-judo albo kids-judo gdzie dzieciaki się świetnie bawią... a cwiczeniem kata w karate to tylko można dzieciaka wyleczyc ze sztuk walki na całe życie... :)
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?

... a cwiczeniem kata w karate to tylko można dzieciaka wyleczyc ze sztuk walki na całe życie... :)


:D :) :) :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?

a cwiczeniem kata w karate to tylko można dzieciaka wyleczyc ze sztuk walki na całe życie... :)

zgodze się, podobnie w taekwondo.lepiej nie ryzykowac i zapisać dzieciaka np na piłke nozną, hokeja itp.to są dyscypliny które wyrabiają wytrzymałośc i koordynacje. A na sztuki walki przyjdzie czas
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
No patrzcie. A ja znam taką grupę dziecięcą, gdzie dzieciaki w końcu zaczęły się DOPOMINAĆ układów formalnych. Zobaczyły i spodobało się.

Dla dziecka moim zdaniem wybiera się sekcję i instruktora, a dopiero potem styl...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
Tez takowa grupe znam kolo szczecina, i wszyscy jakos zyja. Te dzieciaki sa po prostu umiejetnie prowadzone.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dzieci, kiedy i co ?
ja bym wybral cos chwytanego.
pilka nozna smierdzi!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024