Skocz do zawartości


Zdjęcie

"NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
141 odpowiedzi w tym temacie

budo_deprawator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Sodomy i Gomory

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Sytuacja troszkę absurdalna. Z całym szacunkiem do braci Linke i samego zainteresowanego, ale czy ma teraz satysfakcje? To trochę tak jakby wpadł do przedszkola i ponokautował trochę dzieci. Zastanawia mnie ta cała sytuacja i fakt jak tak mocny i poważany klub jak LGT mógł sobie pozwolić na takie niedopatrzenie. Wstyd Panowie :!:
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007

Mam pytanie do Kogos z LGT... czy skoro na zawodach może wystartować "niepoczatkujący chwytacz" jako biały pas, to czy może niebieski pas wystartowac w początkujących?

Może, znam jednego, ale jest w barwach BT a nie LGT
  • 0

budo_olafthenaturat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Po pierwsze wstyd, po drugie ewidentne złamanie regulaminu i tu głos powinni zabrać organizatorzy - kara powinna być.

Dziwi mnie, że Pan Linke, jako jeden z dwóch polskich czarnych pasów, zamiast przyznać sie do błędu i przeprosić, dalej brnie w zaparte. A autorytet, o którym już ktoś wspomniał buduje się właśnie w takich sytuacjach, a nie na macie.
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Sugerujesz, że budowanie autorytetu polega na polemice z małolatami na forum?:D
  • 0

budo_&j
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Wydaje mi się, ze najistotniejsze jest to, ze pierwszy start jest ogromnym stresem. Każdy z nas to ma za sobą i wie, ze się denerwował o wynik, o to co powiedzą koledzy, o kontuzje itd.

Kategoria początkujących ma zachęcić "młodych" do startów, pokazać im idee fair play, oswoić z RÓWNIE niedoświadczonymi w startach kolegami. Trudno zapraszać chłopaków zajmujących sie bjj amatorsko do pierwszej walki z kimś tak obitym jak doświadczony trener dowolnej dyscypliny.

Niehonorowe jest wykorzystywanie kategorii białych pasów do zbierania medali i "ujeżdżania" nowicjuszy. Nasze białe pasy (czyste i belki) kilkakrotnie zgłaszane były do elity bez żadnych konsultacji z organizatorami... zrobiliśmy to dla siebie i do dziś jesteśmy zdania, ze tak trzeba robić - uciekać do elity i stale podnosić poprzeczkę. To najcenniejsze doświadczenia.

Pozdrawiam i gratuluję wszystkim startującym.
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Zgadzam się z poprzednikiem, uważam, że zawsze trzeba równać do lepszych. Jak startowałem na pierwszych zawodach kilka lat temu miałem w kategorii czołowych polskich zawodników, a zróznicowanie poziomów wtedy było duzo większe niż teraz. Inna sprawa, że odpadłem w 1 walce:D
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007

Może, znam jednego, ale jest w barwach BT a nie LGT


Dziekuję za odpowiedź. Tak się składa, że też znam jednego (nie jest on z BT, chociaż też go pewnie znasz), ale skoro można tak startowac, to ok. Dla mnie koniec tematu :-)
Zdrówka C
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007

ale skoro można tak startowac, to ok

Nie można, ale i tak startują. Ale mając niebieski pas i startując w białych, nie miałbym pozniej odwagi spojrzeć w oczy kumplom z klubu.
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Zresztą wielkie mi rzeczy, że kolezka judo ćwiczył, ogromna częśc początkujących wcześniej coś ćwiczyła. A ile jest takich przypadków, że przychodzi na trening "czysty" judoka czy zapaśnik i jest kończony przez klientów, którzy ćwiczą bjj od pół roku... Bo rzut jest tylko początkiem walki (wyjatkiem jest suples na łeb itp, ale mówię o treningu a nie pierwszych UFC:D )...
Reasumując, wdałem się w tą polemikę, żeby udowodnić, że obie strony mają swoje racje i tak naprawdę panowie (i panie) nie rozstrzygniemy kwestii krzykiem na forum.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007

Zresztą wielkie mi rzeczy, że kolezka judo ćwiczył,

I ma czarny pas i jest instruktorem. No rzeczywiście a można wiedzieć w ile lat dorobił się tego pasa, bo przypomnę że reszta startujących to ludzie dopiero zaczynający trenować. Zresztą w regulaminie jest napisane wyraźnie więc nie ma dyskusji wałek i tyle. Gratuluję zwycięstwa.
  • 0

budo_jjmaster
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007

A autorytet, o którym już ktoś wspomniał buduje się właśnie w takich sytuacjach, a nie na macie.

Szkoda słów...a więc twoim zdaniem autorytet buduje sie polemiką na forum :roll:
I nie rozumiem jak możecie się tak odnosić do prawdopodobnie najlepszego zawodnika w PL :!: :evil: Chyba Manolo ma większe doświadczenie w nadawaniu stopni i wystawianiu zawodników w zawodach niż wy... :roll:
Poza tym, zapytajcie kogoś, kto był na ważnych międzynarodowych zawodach, jacy ludzie startują tam w białym pasach. Mój trener, Tomasz Skórkowski opowiadał jak wiele naprawde zaawansowanych osób z innych styli, walczyło w kat. white bels, na Mistrzostwach Europy 2006 w Lisbonie. Zawodnik z piły, ma biały pas bjj, to na zawodach bjj, startuje w kat. białych pasów. Tyle

Aha, zauważyłem że oba czarne pasy które wzieły udział w tej dyskusji, zostały natychmiast zaatakowane. Zazdrość czy co?? Gdy byście byli tacy odważni na macie, a nie na forum...
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Cóż moge powiedzieć? Ręce opadają. W takich chwilach czuję się bezsilny. Chyba nie tylko dla mnie jest logiczne,że czarny pas judo to "zaawansowany w innych sportach walki chwytanych". Nie wiem juz czy mozna ufac instruktorom, czy przed zawodami przeprowadzac przesłuchania wszystkich klubów.

Naprawde dotychczas bardzo sie cieszyłem, że do Gniezna przyjeżdżają praktycznie wszyscy bez względu na podziały itd. itp. I musze powiedzieć,że rok temu,a przede wszystkim tym razem naprawde cała ekipa LGT bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, byli zorganizowani, bardzo uprzejmi i nawet nie zgłaszali pretensji kiedy ich zawodnik przegrał przez wskazanie odpierając "trudno,to jest sport,nastepnym razem moze byc odwrotnie",a to rzadkosc. Naprawde super, ale ta sytuacja Panowie to zupełnie inna sprawa, to cios poniżej pasa i zwyczajna nieuczciwosc. Takie jest moje zdanie i tak uważam.

I prosze mnie nie pytac czy wiedziałem o tej sytuacji, bo takie pytania mnie obrażają.

A kara? Jaka moze byc kara? Jaki sens ma machanie paluszkiem zza monitora,czy jakies odbieranie punktów. Jedyną rozsądną "karą", która mi przychodzi do głowy to nie robienie żadnego turnieju w roku przyszłym. I tyle. Nie mam juz na to ochoty przez takie sytuacje i wieczne gorzkie żale. Nie ma zawodów perfekcyjnych,a sedziowie myla sie wszedzie, w zawodowym sporcie też, tam gdzie chodzi o miliony dolarów. Jesli nie chce sie sedziowac lepszym, to robią to Ci,którzy przynajmniej maja checi cos dobrego zrobic dla innych,a ze czasem nie wyjdzie to inna para kaloszy. Nikt z sedziów nikogo celowo nie oszukał,tego jestem peny.

Co do Raphaela to naprawde już dajmy spokój. Po zawodach podszedł do mnie podziekowal za mozliwosc startu w zawodach i stwierdzil,ze turniej bardzo mu sie podobal. Po prostu ochłonął i już było OK. Każdy z nas pewnie kiedys zrobil cos czego pozniej załował,prawda? Rafi przeprosil i koniec tematu.

pozdro,przemo
  • 0

budo_&j
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Przemo,

Nie poddawaj się i w żadnym razie nie rezygnuj z kolejnej edycji imprezy! Już pierwsza edycja była sukcesem a druga potwierdziła tylko mocną pozycję imprezy.

Emocje za chwile opadną, Ci którym jest to pisane pójdą po rozum do głowy a całej reszcie pozostaną naprawdę miłe wspomnienia dużego sportowego widowiska.

Wszyscy zdają sobie sprawę z braku kadry sędziowskiej, Daleki byłbym od tego żeby ich bombardować, też muszą się dotrzeć. Niestety eksperymentując na nas :) Wiem, że wiele osób myśli o robieniu uprawnień w tym kierunku i na 100% chętnie pomogą w kolejnym roku. Będzie lepiej.


Starty w zaniżonych kategoriach to kula u nogi klubu i samego zawodnika. To łatka, którą będzie długo nosił. To też się samo poukłada.


Dziękujemy za trud włożony w organizację zawodów. Pozdrowienia dla całej ekipy zaangażowanej w prace na NO PROBLEM CUP 2007. Nie dawaj sie wyprowadzić z równowagi kilku postom, Ci zadowoleni - a jest ich większość - naprawdę doceniają Waszą pracę.

Pozdrawiam z Gracie Barra MMA Poznan
  • 0

budo_marcinbjj5
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Zawody były super dlatego proponuje zakonczyc juz dyskusje na temat czarnych pasów i przejsc do jakis filmików lub fotek z zawodów :wink: Jak ktoś by cos wrzucił to bede wdzieczny
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Przemo to byłaby duża strata. Zawody naprawdę udane i pełne uznanie dla Ciebie za pracę wniesioną w organizację zawodów a potem sędziowanie i szkoda by było żeby tak dobrze rokujący turniej przepadł ze względu na powiedzmy brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Pozdro Góra
  • 0

budo_olafthenaturat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007

Sugerujesz, że budowanie autorytetu polega na polemice z małolatami na forum?:D


Nie, ale umiejętność zachowania się w sytuacji w której ewidentnie "dało się ciała", czarny pas to nie tylko umiejętności w walce to także szacunek dla przeciwnika, sędziów i reguł, a tu nastąpił tego brak. Poza tym jak się zrobi coś ewidentnie nie fair, a tak jest chyba w tym przypadku należy przeprosić.

Co do dyskusji, że judo to tylko rzut i dwa punkty to nie do konca prawda, to tez lata treningu, szybkosci, wytrzymalosci, to obycie na zawodach i doswiadzczenie. Poza tym cala dyskusja i tak nie ma sensu, bo przepisy byly jasno sformułowane, zlamano je i tyle.
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
ja nie rozumiem tego wszystkiego , polemiki sriki dupiki.. czy jak to tam nazwać

Regulamin mówi jasno i wyraźnie ! więc nie wiem dlaczego niektórzy mają jakies "ALE"

czarne pasy z innych sportow chwytanych muszą startowac w kolorowych pasach winnych sportach , teraz jest to bjj. Regulamin został złamany i chyba nikt nie ma wątpliwosci..

było minęło , miejmy nadzieje ze Ci którzy tak robią pójdą po rozum po glowy i nastepnym razem nie beda udawac ze są "początkujacymi".
  • 0

budo_piotrek z
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
A najlepszym zawodnikiem bjj w Polsce bardziej jest drugi czarny pas bjj - Piotr Baginski, co udowodnil juz dziesiatki razy, a poza tym wywalczyl pierwszy( jak narazie jedyny)medal na MUNDIALU BJJ w czarnych pasach dla Polski i przeszedl tym do historii. Teraz w Gnieznie tez udowodnil swoja klase wygrywajac pewnie swoja kategorie i absoluto.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Przepraszam ale jaki to ma związek z dyskusją?

Myślę że sprawa została tak czy inaczej rozwiązana. Proszę wrócić do konstruktywnych uwag związanych z zawodami i może jakieś fotki i filmiki?

Pozdrawiam
jerz.
  • 0

budo_mateokoszalin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin/LINKE GOLD TEAM

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007

A najlepszym zawodnikiem bjj w Polsce bardziej jest drugi czarny pas bjj - Piotr Baginski, co udowodnil juz dziesiatki razy, a poza tym wywalczyl pierwszy( jak narazie jedyny)medal na MUNDIALU BJJ w czarnych pasach dla Polski i przeszedl tym do historii. Teraz w Gnieznie tez udowodnil swoja klase wygrywajac pewnie swoja kategorie i absoluto.


CZLOWIEKU CZY TY SIE DOBRZE CZUJESZ MOWIAC TAKIE RZECZY BO MI SIE WYDAJE ZE SAM NIE WIESZ CO TY GADASZ PO PROSTU BOKI ZRYWAC...NA DRUGI RAZ ZA NIM TAKIE COS NAPISZESZ TO NAPRAWDE ZASTANOW SIE 3 RAZY ALBO WPADNIJ RAZ DO SZCZECINA NA TRENING I WALKE Z MARIUSZEM.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024