Skocz do zawartości


Zdjęcie

"NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
141 odpowiedzi w tym temacie

budo_1$
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
gratuluje wszystkim wygranym i przegranym :)

a do organizatorow: nastepnym razem poprosze o kategorie dzieci - aby "czarne" z judo nie musialy sie wstydzic drugich miejsc - wtedy bankowo pozamiataja ;)
  • 0

budo_manolo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linke Gold Team

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Tak sie sklada, ze poki co to ja w LGT decyduje kto jaki pas posiada. Promocje trzeba sobie wywalczyc, a nie dostaje sie jej za zaslugi. Jak widze wedlug waszej teorii, kazdy czarny pas powinien dostac od razu niebieski? Jadac do Brazylii pierwszy raz musialem wygrac kategorie bialych, niebieskich i udanie zawalczyc w purpurowych, by ten ostatni przywiezc do kraju. A przyjechalem do Brazylii z drugim danem Judo. Judo to sa rzuty, ewentualne dwa pkt... Moze czas sie przestac mazac i wziasc do pracy?
Ps. Przepraszam za brak polskich znakow i pozdrawiam z Sao Paulo wszystkich sympatykow bjj i cale LGT.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Człowieku przecież nie chodzi o dawanie stopnia w bjj na podstawie jego czarnego paska w judo tylko startowanie we właściwej grupie. Czy nie dociera do ciebie, że zgodnie z regulaminem powinien startować w kolorowych? Czytaliście go w ogóle?
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
I co ciekawe taki początkujący prowadzi własną sekcję, zbyt cienki na niebieski pas ale wystarczający na prowadzenie zajęć.
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Regulamin mówie jasno i wyraźnie ! każdy czarny pasek z innej dyscypliny ( tym razem judo) ma obowiazek startowac w kolorowych pasach ! Czarno na białym ! Regulamin jest i trzeba go przestrzegac !

więc nie rozumiem kto i dlaczego wogle ma jakieś "ALE" regulamin to regulamin , został zlamany.
  • 0

budo_raphael anao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Michał,

Raphael Anao:


nie widzialem walki ale cytujesz zasady ibjjf "Also be considerea back if the athlete has the leg over one arm of the will opponent but never over grab both arms, in this case no points will be awarded." pogrubiajac pierwsza czesc zdania a zostawiajac druga z ktorej wynika ze punktow za to nie ma, nie mowiac o tym ze jest to napisane typowym brazylijskim broken english i trudno cokolwiek zrozumiec, co wynika z przytoczenia tego akapitu?

fajnie tez brzmi twoje nawolanie do sportowego zachowania, czarnego pasa ktory sie focha po przegranej walce i nie podaje reki przeciwnikowi.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - wersja portugalska
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - wersja napisana "typowym brazylijskim broken english" (uważaj proszę na słowa, sugerujesz, że mój naród jest głupszy?), wątpliwości oraz zastrzeżenia proszę kierować do konfederacji bjj, ja nie mogę poprawić błędów na ich stronie. Powyżej dobre tłumaczenie na język polski w poście harandila.

Wygrałem walkę, nie przyznano mi punktów, odszedłem szybko. Przeprosiłem już mojego przeciwnika. I tyle.

Wystarczy już chyba gadania. Jeśli masz wątpliwości, wpadnij na wspólny trening.
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Raphael już sie tak nie odgrazaj :)
  • 0

budo_harandil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007

znam ludzi, ktorzy lecieli tysiace kilometrow na mundial i zostali przekreceni przez brazylijskich sedziow, ale nie odstawiali fochow i podali reke przeciwnikowi.
to, ze ktos jest czarnym pasem nie znaczy, ze ma prawo moralizatorskim tonem dawac rady o sportowym zachowaniu, po tym jak na turnieju pokazal zupelnie co innego.


Nigdy nie poniosły cię emocje? Raphael zachował się niezbyt dobrze, ale nie zrobił tego "celowo". Przynajmniej tak mi się wydaje. Przyznał się do błędu i przeprosił. Oczywiście znowu racja, że może internet to nie najlepsze miejsce. Ale co ma zrobić? Szukać gościa, jechać do niego i przeprosić osobiście?
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
harandil: na macie mysle ze nie. jesli przegrywam to jestem zly na siebie a nie na przeciwnika/sedziego.

dzieki za zaproszenie na trening, napewno nie skorzystam.
  • 0

budo_raphael anao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007

harandil: na macie mysle ze nie. jesli przegrywam to jestem zly na siebie a nie na przeciwnika/sedziego.

dzieki za zaproszenie na trening, napewno nie skorzystam.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_insanity22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007

Człowieku ... Czy nie dociera do ciebie... Czytaliście go w ogóle?


Troche szacunku koles, masz 21 lat a zwracasz sie do czlowieka majacego ich 38. Nie wiem jakie sa wasze relacje, ale wydaje mi sie, ze lekko przeginasz.

Argumenty to jedno, ale szacunek dla starszych to tez czesc BJJ i chyba kazdego innego sportu (pisze chyba bo nic innego nie trenowalem).
  • 0

budo_landryna
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin => Linke Gold Team

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007

Podział zaawansowania - białe pasy bjj/początkujący oraz kolorowe pasy bjj i inni zaawansowani w sportach walki chwytanych


Po pierwsze biorąc pod uwage regulamin, to nie ma tam mowy nic o czarnych pasach.
Po drugie trener przyznaje pasy a nie Ty gwiazdo internetowych walk "SoS"
Po trzecie to, że ktoś jest dobrym trenerem, nie znaczy, że bedzie dobrym zawodnikiem.

Człowieku przecież nie chodzi o dawanie stopnia w bjj na podstawie jego czarnego paska w judo tylko startowanie we właściwej grupie. Czy nie dociera do ciebie, że zgodnie z regulaminem powinien startować w kolorowych? Czytaliście go w ogóle?


Po czwarte człowieku zastanów się do kogo piszesz, bo uważam, że nie skojarzyłej osoby, bo jakbyś do tego doszedl to powinnienes pisać na "Pan".
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007


Podział zaawansowania - białe pasy bjj/początkujący oraz kolorowe pasy bjj i inni zaawansowani w sportach walki chwytanych

Po pierwsze biorąc pod uwage regulamin, to nie ma tam mowy nic o czarnych pasach.

A co wedlug Ciebie znaczy "zaawansowani w sportach walki chwytanych"? Czy wedlug Ciebie 2 DAN judo nie jest jeszcze zaawansowany w sporcie walki chwytanym jakim bez watpienia jest judo? Moze zaawansowany to dopiero od 6 DAN? :roll:
  • 0

budo_piotrek z
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
jednym slowem ŻENADA!!!
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007

Człowieku ... Czy nie dociera do ciebie... Czytaliście go w ogóle?


Troche szacunku koles, masz 21 lat a zwracasz sie do czlowieka majacego ich 38. Nie wiem jakie sa wasze relacje, ale wydaje mi sie, ze lekko przeginasz.

Tymi sformułowaniami miałem niby obrażać?
No a jak niby miałem się zwracać jak gość nie widzi tu żadnego problemu?

Argumenty to jedno, ale szacunek dla starszych to tez czesc BJJ i chyba kazdego innego sportu (pisze chyba bo nic innego nie trenowalem).

Tak, zmalał on drastycznie po tym cyrku.

Do ludzi z LGT poprostu szkoda słów. Proste, że będziecie bronić swojego gościa ale szkoda, że nie argumentami... no ale wygrana to wygrana :roll:

Ps.
Zwracałbym się na wiele sposobów ale powstrzymuję się i "Pan" zdecydowanie jest pod koniec listy.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007

To, że ktoś X lat temu był dobrym Judoką, nie znaczy, że jest od razu niebieskim pasem BJJ...

Ja trenowałem judo około 8 lat, większość rekreacyjnie w sekcji studenckiej :lol: Dwa lata trenuję już BJJ. Nie mam niebieskiego pasa. Mój trener nigdy nie pozwolił mi startować w białych. Rok temu na MP musiałem startować w kolorowych.
  • 0

budo_gbłódź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Witam.
Ja ze swojej strony chciałem dodać, że tak świetnie rzucającego zawodnika nie widziałem jeszcze u nas na zawodach ( na kilku już byłem ). Ciekawe jak się czuli chłopaki, którzy trenują bjj po 5 lub 6 miesięcy i walczyli z takim początkującym trenerem. Z całym szacunkiem do mistrza Mariusza Linke, nikt tu nie dyskutuje czy ten pan zasługuje na niebieski pas czy nie, ale czy on jest na pewno taki początkujący?
Myślę, że jeżeli chodzi o prawo startu tego pana w tej kategorii to najlepiej byłoby jeśli wypowiedziałby się na ten temat sam organizator, także Przemku czekamy.
Pozdrawiam.
Rodżu.
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007



Podział zaawansowania - białe pasy bjj/początkujący oraz kolorowe pasy bjj i inni zaawansowani w sportach walki chwytanych


Po pierwsze biorąc pod uwage regulamin, to nie ma tam mowy nic o czarnych pasach.
Po drugie trener przyznaje pasy a nie Ty gwiazdo internetowych walk "SoS"
Po trzecie to, że ktoś jest dobrym trenerem, nie znaczy, że bedzie dobrym zawodnikiem.

Człowieku przecież nie chodzi o dawanie stopnia w bjj na podstawie jego czarnego paska w judo tylko startowanie we właściwej grupie. Czy nie dociera do ciebie, że zgodnie z regulaminem powinien startować w kolorowych? Czytaliście go w ogóle?


Po czwarte człowieku zastanów się do kogo piszesz, bo uważam, że nie skojarzyłej osoby, bo jakbyś do tego doszedl to powinnienes pisać na "Pan".



O litości.....................:/ Czy Ty Landryna umiesz czytać, ze zrozumieniem?? Popieram w 100% SoS. I dobrze , ze uzyl - jakże obrazliwego określenia "człowieku" - bo chyba teraz dotarło do Manolo o co tu chodzi.
A wy nawijacie jakieś głupoty... no to już najlepsze : w regulaminie nie ma nic o czarnych pasach buahahahhha.
Na waszym miejscu bym sprawę przemilczal, albo poszedl na kurs czytania ze zrozumieniem ;]
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Nie chodzi o "bronienie swojego"... Chodzi o to, że Manolo jest AUTORYTETEM, nie bezwzględnym, ale z jego opinią małolaci powinni się liczyć i traktować z szacunkiem. A że chłopaczek wystartował w białych... cóż, są tacy i to nie z LGT, którzy startowali w białych mając już niebieski... wtajemniczeni wiedzą o co cho;)
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "NO PROBLEM CUP II" w BJJ Gniezno 20.10.2007
Przepraszam za offtopa...

Mam pytanie do Kogos z LGT... czy skoro na zawodach może wystartować "niepoczatkujący chwytacz" jako biały pas, to czy może niebieski pas wystartowac w początkujących?

Z góry dziękuję za odpowiedź
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024