Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zasada ciągłego ataku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku
a ja myślałem, że to właśnie TE było rdzennym okinawańskim systemem walki, bo jakby się czepiać, to ani Naha, ani Shuri - Te nie są rdzenne, bo czerpią pełnymi garściami z chińskich systemów
choć z drugiej strony to cała kultura Okinawy jest (była) bardzo chińska
"japonizacja" Okinawy w XIX/XX uczyniła potężne spustoszenie i faktycznie obraz współczesnego karate i tego klasycznego bardzo się różni, ale są ludzie, którzy starają się "dokopać" do korzeni...
a z tą geneaologią to nie jest tak źle...
  • 0

budo_yang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe polski i nie tylko

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku

a ja myślałem, że to właśnie TE było rdzennym okinawańskim systemem walki, bo jakby się czepiać, to ani Naha, ani Shuri - Te nie są rdzenne, bo czerpią pełnymi garściami z chińskich systemów
choć z drugiej strony to cała kultura Okinawy jest (była) bardzo chińska
"japonizacja" Okinawy w XIX/XX uczyniła potężne spustoszenie i faktycznie obraz współczesnego karate i tego klasycznego bardzo się różni, ale są ludzie, którzy starają się "dokopać" do korzeni...
a z tą geneaologią to nie jest tak źle...


Częto się pisze TE bo i Naha - Te i Shuri - Te, co prawda są żródla co podają że przed tymi sztukami były jej poprzedniczki - z racji tego, że malo o nich wiadomo często pisze się o nich jako TE. Style Naha i Shuri nazywam rdzennymi okinawańskimi dlatego, że mimo iż faktycznie czerpaly z kung fu wcześniej (ale jaka sztuka walki azji tego nie robiła?) to robiły to raczej okazjonalnie, a techniki przez 200 czy 300 lat zostaly dostosowane do mentalności i zapatrywań okinawańczyków oraz poprowadzone w innym kierunku niż w tym czasie rozwijalo się wu shu - w momencie kiedy te sztuki "spotkaly" się z kung fu 100 lat temu nie mialy z nim prawie nic wspólnego - to przemawia za twierdzeniem, że są rdzennie okinawańskie. Na aborygenów w australi mowi się "rdzenni mieszkańcy" mimo że przypłyneli tam zaletwie kilka tysięcy lat przed bialymi i nie ewoluowali na tym kontynencie (pochodzą z azji) - jak widać słowo "rdzenne" jest dość pojemne w swym znaczeniu.
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku

O ile ja się oriętuję to Sokon ( nie soken - to jest inne slowo) "bushi" Matsumura uprawiał obie te


W artykułach dostępnych w sieci są używane obydwie formy. Nie mam wiedzy, żeby ocenić, która jest poprawna. Użyłem jednej z nich.

ich komplilacja. Nie zajmuję się historią karate oraz okinawy od kilku lat - ale postaram się o ile cię to interesuje poprzeć odpowiednimi materialami historycznymi, kture posiadam i podać do nich linki


Byłbym wdzięczny. Zawsze warto czegoś nowego się dowiedzieć.

Pozdr.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku
yang
Nie masz pojęcia o czym piszesz... Te było czym innym i To Te też było czym innym, a Shuri-Te, Naha-Te i Tomari-Te to szkoły To Te (czyt tołti). Proponuję zajrzeć tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_yang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe polski i nie tylko

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku

yang
Nie masz pojęcia o czym piszesz... Te było czym innym i To Te też było czym innym, a Shuri-Te, Naha-Te i Tomari-Te to szkoły To Te (czyt tołti). Proponuję zajrzeć tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


To sa wlaśnie bzdury na tej stronie jakie często są powielane na stronach o karate - jak np okinawanczycy musieli się bronić przed przestępczością - no tak :) przecież w końcu to oni byli piratami napadającymi na południowe chiny. Na tej stronie jest ok 10 procent prawdy a 90 bzdur normalnych TO TE (czyt. tuti)- nigdy nie był stylem - to jest normalnie zapis slowa karate - tylko innymi znakami niż obecnie nie ma nic wspólnego z shuri te a tymbardziej z naha te bo jak te style istniały to o karate nikomu się nie śniło jeszcze. Miałem napisac że większej bzdury i mijania się z prawdą nie widziałem - ale to niestety w stosunku do historii karate nie jest prawdą - widzialem żeczy napisane na te tematy w 100% falszywe. Poswięcę jednak trochę czasu aby odszukać, posegregować i wkleić tutaj materialy historyczne które prze lata zbieralem - bo widzę że inaczej się nie da.
I niestety muszę napisac że to ty absolutnie nie masz pojęcia o czym piszesz i podpierasz się bardzo wątpliwym źródlem - dlatego tylko to rozmumiem i nie dziwię się tobie - taka niestety jest powszechna wiedza o okinawie i karate - to jest poprostu smutne.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku

Poswięcę jednak trochę czasu aby odszukać, posegregować i wkleić tutaj materialy historyczne które prze lata zbieralem - bo widzę że inaczej się nie da.


może dałoby sę temat podklejony zrobić.

zawsze warto pogłębiać wiedzę.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku
taki temat przydałbyby się
np. PRAWDZIWA HISTORIA KARATE ( Fakty i mity)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku
yang
hehehe, okinawańczycy napadający na Chiny południowe, naprawdę zastanów się co piszesz, piraci wywodzili się z Polinezji, nie twierdzę że tam jest 100% prawdy, ale 90 % bzdur? przeszedłeś sam siebie
jestem ciekawy... chętnie zapoznam się z jedyna prawdziwą historią karate by Yang
  • 0

budo_yang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe polski i nie tylko

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku

yang
hehehe, okinawańczycy napadający na Chiny południowe, naprawdę zastanów się co piszesz, piraci wywodzili się z Polinezji, nie twierdzę że tam jest 100% prawdy, ale 90 % bzdur? przeszedłeś sam siebie
jestem ciekawy... chętnie zapoznam się z jedyna prawdziwą historią karate by Yang


byli normalnymi regularnymi piratami - a nie jak twierdzisz wojna chińsko - okinawska - to by bylo śmieszne - chińczycy nawet wtedy by ich normalnie rozdeptali ilością - okinawańczycy nie byli napadani bo po prostu tam bida była i tyle - nie bylo co normalnie kraść ludności. Piraci z polinezji - w tamtych czasach? - ale się uśmialem - większej glupoty nie slyszalem - polinezja napadala na okinawę - dobre :D

co do historii karate - poczytasz historię karate by true - prawda jest jedna i to jest fakt.
tyle mam narazie w tym temacie do powiedzenia - jak skompletuję materialy i żródła - na pewno to tu umieszczę.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku
Yang
To nie ta bajka, przestań końcu pisać bzdury tylko wklej te materiały które tyle lat zbierałeś.

wojna chińsko - okinawańska? to coś nowego...

Była ale wojna obronna przeciwko klanowi Schimazu z Satsuma czyli Japończykami. I fakt faktem skończyło się na jednej bitwie gdzie zostali przez Japończyków rozjechani.
Do okupacji japońskiej Okinawa utrzymywała się z rybactwa i handlu z Chinami, gdyby faktycznie była bazą dla piratów to cesarze chińscy nie wysyłali by rzemieślników i przedstawicieli dyplomatycznych tylko regularną armię żeby zrobić porządek... Bieda pojawiła się również, ale była ona skutkiem reformy Meiji w XIX wieku, i to nie tylko na Okinawie.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku
Przydał by się tu historyk okinawy i tyle.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku
Laser
masz rację... ale wkurzają mnie ludzie którzy nie potrafią nic dać samemu od siebie, tylko krytykują innych, bo ktoś ma akurat inne zdanie niż on.
  • 0

budo_pył
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku
W Goju ryu oczywiście zależnie od instruktora również w innych stylach, rozwija się umiejętnośc kontynuacji ataku , płynne przechodzenie z techniki do techniki zarówno obrony i ataku. Co do wartości ciosu no cóż po co wykonywać cios bez przekonania że rozstrzygnie on walkę. Jest to trudne do wytrenowania gdyż płynna kontynuacja często daje mżliwośc przewidywania kolejnej techniki zwłaszcza przez partnera z którym zdarza nam się częściej ćwiczyć.
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku
Fajne są układy Tegumi Renzoku Geiko z Koryu Uchinadi które w dużym stopniu wykorzystują i uczą zasady ciągłego ataku a raczej jego kontynuacji . Miom zdaniem bardzo pzrydatne w porónaniu do tego co obecnie usportowione karate proponuje.
Powrót do dawnych metod jest pouczający ... :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku
dokładnie :)

A masz może filmy Z tegumi? W ogóle McCartneya nie mogę w sieci nic znaleźć. Ani na ośle, a ni nigdzie eindziej
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku
Laser McCartney to był w The Beatles.
McCarthy. Patrick. Sorry za pouczenie, ale jak szukasz na necie to raczej ważne.
Patrick wydał serię kapitalnych materiałów szkoleniowych ale raczej kurewsko drogich.
Jeżeli jednak znalazła by się grupa zainteresowanych...
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku
tfu, jasne ;)

Na osiołkach szukałem dobrze, tu z pamięci napisałem :)

A no właśnie, ja ise piszę. Kupimy wspólnie i sobie poprzerywamy. Zgodne to z polskim prawem ;)

kto sie pisze?
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku
Wchodze w to.
Podajcie szczegóły jak to robimy i przezdewszystkim co !
Jest tego troche...
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku

Laser McCartney to był w The Beatles.


Nie przypominam sobie żadnego Lasera McCartney.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zasada ciągłego ataku
hahahahqahahahahahha :) :):):):):)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024