Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trójkąt - małe pytanko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trójkąt - małe pytanko
Mam takie pytanie odnośnie duszenia trójkątnego nogami,często sparuje z chłopakiem o wadze 125 kg ( sam mam 95 kg) i problem w tym ze jak zakładam mu trójkąta to ciezko mi jest go zapiąć bo gość ma tak grubą szyję. Odpycham się stopą o jego biodra co powoduje wiekszy skręt,czasami jak dociągne nogę reką uda sie zapiąc duszenie,ale i tak ciezko go zadusić ,bo jego szyja jest zbyt gruba i duszenie nie jest mocno zapięte. W walce z zawodnikami w swojej wadze nie mam z tym problemów.

Czy da sie coś poprawić w technice aby móc bez problemu zapiąć trójkąta takiemu koksowi bez dociagania nogi ręką ?
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkąt - małe pytanko
Napewno sie da, weź go na bok i poćwiczcie technike
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkąt - małe pytanko
Biorąc twój avatar za przykład, jeśli dobrze zrozumiałem to dociąganie twojej prawej nogi, żeby gorzej było mu oddychać?
Jeśli tak to(nie czepiając się):
- jest coś w tym złego? Mnie uczyli, że tak właśnie się robi
- nie lepiej przejść do dźwigni jak duszenie nie idzie?(a właściwie to spróbować przejść :) )
  • 0

budo_jjmaster
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkąt - małe pytanko
zapytaj się intstruktora a potem oczywiście przećwicz (też w sparingach :evil: )
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkąt - małe pytanko
a przyciagasz jego glowe?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkąt - małe pytanko
Po skręceniu się, kiedy położysz wewnętrzną stronę kolana na tętnicy szyjnej przeciwnika, zapinasz trójkąt na swojej kostce. Oczywiście można, a nawet trzeba, pomóc sobie dociągając nogę ręką. Teraz mała sztuczka z judo, gdzie nie można ściągać głowy i trzeba szukać innych sposobów na zaciśnięcie duszenia: unieś palce nogi duszącej w kierunku sufitu (tak, żeby stopa była pionowo). Powoduje to napięcie tylnich ścięgien nogi, w tym podkolanowego, które leży na tętnicy. Dodaj do tego ściągnięcie głowy i voila.
  • 0

budo_fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkąt - małe pytanko

a przyciagasz jego glowe?


Tak,jak już jest zapięty trójkąt to go raczej odklepe,poza tym mam jego reke i mozna wyciagnąc balache.


Problem w tym że on jest duzy gabarytowo i aby zapiąć trójkata musze z trudem pomagać sobie dociągając nogę swoją ręką,sam trójkąt tez nie jest mocno zapięty ( to tak jakby trzymać w gardzie gościa co ma 130 cm w pasie - łatwiej bedzie ją przejść,tak samo w tym przypadku łatwiej uciec z trojkata ). Z zawodnikami mojej wagi ( 95 kg) nie mam tego problemu,czesto nawet zapinam trojkata bez przyciagania nogi,ładnie,szczelnie sie zapnie,jego głowe dociskam i czekam az klepie :-) a tutaj musze sie troche pomeczyć.

Stójkę ćwicze kilkanascie lat ale BJJ dopiero od roku więc moje umiejętności parterowe pozostawiają jeszcze wiele do zyczenia.

Dzieki za odpowiedzi.
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkąt - małe pytanko
Bardziej odjedz od niego na lopatkach.Z zapietym trojkatem odjezdzaj na lopatkach do tylu,wtedy luz powinien zniknac.Jesli to nie pomoze,to nierob trojkata na wprost partnera tylko podchacz noge albo reke i skrec sie na noge ktora lezy na tetnicy :-)
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkąt - małe pytanko
Albo daj sobie spokoj z trojkątem, jeśli gość ma taki łeb. Możesz sobie uszkodzić kolana. Jest duzo innych, fajnych technik;))
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024