Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozciąganie - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie - problem

to fajnie masz...a zrobisz bez wysilku i swobodnie te wszyskie pozycje? bo ja nie...
przeciez oni musza byc dobrze rozciagnieci aby je wykonac nie tylko w nogach ale na calym ciele, wiec sally nie mow ze joga to nie rozciaganie. :)


myśle ze z tej jogi to wszystkie bez większego problemu, pozatym naprawde niewiele to rozciąga . nogi najlepiej się rozciągają w szpagatach, dopiero od nich zaczyna się praca nad naciagnięciem bioder, żaba itp. A kręgosłup i barki naciaga się ćwiczeniami z gimnastyki sportowej, najpierw barki (jak ktoś ćwiczy boks a nigdy wczesniej tego nie robił to jest masakra) potem górny odcinek kręgosłupa, następnie dolny (lędźwiowy) i jak się ma mostek ze stania bez problemu to mozna mówić o naciaganiu i zająć sie ćwiczeniami ciekawszymi typu flik flak czy salto do tyłu. z tym mam niestety problem i raczej joga mi w tym nie pomoże, dlatego od września na akrobatyke :D
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie - problem
A jesz magnez? dobrze jest z wit b6. Pozdrowioo:)
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie - problem
dynamicznie
50 powtórzen noga=wymachy przód , tył boki (jak do mae geri , yoko , ushiro)
rano.

po rowerze rozciagaj zawsze te miesnie

2 razy w tyg pnf rozciaganie
codzienne 'relax streching'
=>[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i dzial flexability masz duzo cwiczen i te sposoby opisane
  • 0

budo_skrypt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie - problem
dzieki zaraz sprawdze te adresy

do sally => ok zwracam honor :) mozesz mi powiedziec cos wiecej nt rozciagania barków a potem górnego i dolnego odcinka kregosłupa?

chyba ze te info bedzie na stronie, ktora podal mi matkd. dzieki pozdro 8)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie - problem
Ok,
Rozciąganie barków:
Najprostsze ćwiczenie (robi się to zawsze przed staniem na rękach jak nie wychodzi to po nim zaczyna). Leżymy na brzuchu ręce wyciągnięte przed sobą, dłonie zadarte (wyobrażamy sobie że stoimy na rękach) barki wciskamy w dół, ciało całe napięte kilka sekund.
Inne proste to siad japoński (czy skłon japoński) czyli siadamy na piętach, ręce wyciągamy przed siebie chowamy głowę pomiędzy ręce.
Inne siedzimy podpierając się z tyłu prostymi rękami, które oddalamy coraz bardziej od ciała.
Z serii łatwych jeszcze ćwiczenie jak tu na ostatnim obrazku [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Trudniejsze:
Stoimy przy drabince jak ten gość na obrazku wyżej i wkręcamy się tak żeby plecy (wisząc głową w dół) oparły się o drabinki, ręce wyprostowane (to ćwiczenie można zastąpić też wykręcaniem prostych rąk w tył trzymając w nich np. ręcznik, tak żeby się nie rozchodziły)
Inne tez rozciągające barki i ścięgna podkolanowe to stajemy nogami na szczebelku drabinek w rozkroku, ręce złączone pomiędzy nogami i łapiemy się za szczebelek trochę niższy niż mamy oparte nogi i zwieszamy się delikatnie głowa w dół, jak dajemy radę to obniżamy coraz bardziej szczebelek którego trzymamy się rękami.

Najtrudniejsze (uważać nie robić bez dobrej rozgrzewki nadgarstków i łokci):
Łapiemy się prawą ręką drabinki tak żeby zawisnąć na niej ale w ściśle określony sposób: tzn. wyciągnij w górę dłoń jakbyś chciał ja oprzeć na drabince, następnie obróć ją o 180 stopni przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i tak zawiśnij na jednej ręce, następnie wykręć tak samo lewą i postaraj się przejść nie podpierając się nogami do zwisu na lewej ręce.

Do rozciąganie górnego odcinka kręgosłupa tez rozciągamy barki (celem późniejszego poprawnego wykonania mostku ze stania). Zaczynamy od pompek, robionych w taki sposób żeby czuć jak łopatki się schodzą – to jest rozgrzewka, oprócz tego zawsze rozgrzać też oczywiście nadgarstki i łokcie.
Potem rozciągamy barki w tył: czyli stajemy w niewielkiej odległości od drabinek i przechylając się lekko w tył łapiemy rękami drabinkę, ułozonymi jak do przewrotu w tył.
Potem przewrót w tył. W momencie kiedy się przechylamy do tyłu nie dotykamy głową podłoża tylko ręce wyprzedzają ją (prowadzone blisko uszu, łokcie w górę nie na boki, dłonie ułożone tak że palce wskazują kierunek od ucha w kierunku barków), kiedy dłonie dotkną podłoża odpychamy się delikatnie i robimy przewrót w tył, głowa nie może położyć się na ziemi.
Jak opanujemy poprawny ruch dłoni i rozciągniemy barki żeby dotykały podłoża odpowiednio wcześnie zapobiegając uderzeniu głową, rozciągamy górna część kręgosłupa, poprostu stając przy drabince tyłem i wyciągając górny odcinek – w górę do tyłu- dlatego w górę żeby nie chować głowy w ramiona tylko wyciągnąć go jak najbardziej, dobre rozciągnięcie daje możliwość jak gdyby płaskiego położenia się na czymś z tyłu. Dopiero potem rozciągamy odcinek lędźwiowy (czyli poprostu wychylamy się bardziej). Chociaż proste ćwiczenia na lędźwiowy jak to poniżej powinno się wykonywać zawsze: leżymy płasko na brzuchu, nogi złączone proste, unosimy tyłów w górę podpierając go lekko ugiętymi rękami: najczęstszy błąd w tym ćwiczeniu to chowanie głowy w barki, a powinny być opuszczone na dół, a kręgosłup-górma cześć i szyja wyciągnięte w górę, biodra leżą na ziemi.
I nie należy tez zapominać o regularnym wzmacnianiu tego odcinka za pomocą takiego ćwiczenia:
Lezymy płasko na ziemi, nogi złączone: cześć pierwsza : ręce pod brodę i unosimy 30 razy górną cześć tułowia: nogi i biodra mają płasko leżeć na ziemi nie odrywając się. Druga część: podpieramy czoło na dłoniach tułów leży nieruchomy i 30 razy unosimy same nogi: najczęstszy błąd to uginanie nóg w kolanach a mają być proste, i rozkraczanie ich: muszą być złączone.
Tyle mi się przypomina chociaż instruktor mi pokazywał dużo więcej ale już nie pamiętam wszystkich
  • 0

budo_skrypt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie - problem
fajnie, dzieki za. postaram sie wyprobowac 8)
  • 0

budo_skrypt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie - problem
moze jest dla mnie jakas szansa LOL

na stronie, ktora podal matkd kilka postow temu, zrobilem ten test na flexibility i chyba nie mam zablokowanych bioder i stawów sadze ze to tylko miesnie miesnie miesnie nierozciagniete :oops:

wczoraj juz moglem rozlozyc nogi nieco szerzej, kazdy rezultat i efekt mobilizuje do dalszej pracy.

zobacze cos bedzie dzis. pozdro 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024