Skocz do zawartości


Zdjęcie

hakaku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_raper18
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

hakaku
Chyba znalazłem na necie adres do filmiku z kata hakaku ze stylu shorin-ryu, ale nie jestem pewien czy to ten. Proszę żeby ktoś z doświadczeniem sprawdził go i odpisał. Oto adres: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_raper18
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakaku
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a jeśli nie tamten filmik to może ten. co prawda jest on z shito ryu ale może taki sam jak z shorin-ryu?
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: hakaku

Chyba znalazłem na necie adres do filmiku z kata hakaku ze stylu shorin-ryu, ale nie jestem pewien czy to ten. Proszę żeby ktoś z doświadczeniem sprawdził go i odpisał. Oto adres: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Według mojej wiedzy jest to faktycznie kata Hakaku.

Na pewno przekazuje to kata sensei Kenyu Chinen w swojej szkole Shorin-ryu (Oshukai), ale adeptom na dosyć wysokim poziomie zaawansowania (od 4-5 dan). W przypadku Chinena jest to przekaz właśnie od Matayoshi Shinpo.
W Polsce ta linia to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy w innych szkołach z grupy Shorin-ryu jest to przekazywane nie wiem. Na liście kata organizacji Kyudokan (szkoła Shorin-ryu rodziny Higa) nie widziałem tego kata.
W Polsce ta linia to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie wiem czy inni mistrzowie z grupy Shorin np. Miyahira (Shorin-ryu Shidokan) lub Nakazato (Shorin-ryu Shorinkan) mają w swoim przekazie te kata.

Czasem w kontekście tego kata widziałem teksty używające nazwy Hakutsuru. Chyba też jest praktykowane pod nazwą Hakutsuru kata w takich szkołach jak Matsumura Orthodox Shorin-ryu (Hohan Soken) czy Koryu Uchinadi (Patrick McCarthy). Ale nie wiem czy to są podobne kata czy też różne.

Tu jest parę słów o Hakutsuru (przypadkowy link, który mi wpadł w oczy):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024