Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tozando Iaito - tips&tricks?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tozando Iaito - tips&tricks?
Niestety urząd celny to instytucja z którą się nie wygra i nie ma reguł. Ja od ponad roku walczę o należny mi zwrot cła i podatku.
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tozando Iaito - tips&tricks?
oprocz deklaracji jako "gifts" mozna wykorzystac deklaracje jako/nawet/ thearical props...
czyli rekwizyty do sztuk brechta/kilka z nich/ - to jest stary numer kendokow...
pozdro..maciek dietl...
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tozando Iaito - tips&tricks?
dla tych,co wiecej trenuja sztuki niz czytaja brechta - "dobry czlowiek z szyczuanu", "kaukaskie kredowe kolo" & alia.........
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tozando Iaito - tips&tricks?
popytalem kolegow z kendo - teraz nie ma juz idiotycznego cla na sprzet sportowy - 100%,zmniejszono do 2% +VAT 22%,od deklarowanej wartosci przesylki.jesli sie ma uklady z dostawca,moze zadeklarowac nizsza wartosc ale w razie zaginiecia przesylki,lub uszkodzenia/zdarzalo sie.../przewoznik odpowiada tylko do deklarowanej wartosci.
sam mam na szczescie rodzine w japonii i caly sprzet dostaje w paczkach prywatnych,nigdy nie placilem zadnego cla ani vatu,albo corka mi przywozi gdy przylatuje na wakacje,tez nie placi zadnego cla..pozdro.maciek
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tozando Iaito - tips&tricks?
Przepisy celne są takie: Do wartości przedmiotu dolicza się koszt przesyłki i od tego oblicza 22% vat i cło. Cło jest różne na różne przedmioty, w tym wypadku jak napisał Maciej 2%.

Nie płaci się cła jeśli przedmiot pochodzi od osoby prywatnej i jest określony jako prezent i jego wartość nie przekracza 45Euro.
Oraz ze sklepu wysyłkowego jeśli jego wartość nie przekracza 25Euro.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024