Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ninja-to -jak powinno wyglądać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_k.shinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Ninja-to -jak powinno wyglądać?
Nie znalazłem nigdzie tematu który by opisywał problem ludzi ćwiczących ninjutsu. A wiem że jest takich w polsce nie mało.
natomiast: jakie ninjato kupic?
Można kupić krótkie ninjato hanwei. Jest lekkie, poręczne, łatwo się je wyjmuje zza pleców.
Ostre, nadające się do cieć... ALE - jest to miecz z serii "practical" a więc bardzo niskiej wytrzymałości. Miecz nadaje sie do cięć.. ale do niczego innego.
Alternatywą jest miecz z allegro. Znajduje się tam wiele ninjato - ale prawie żadne nie jest prawidłowo zbudowane i są wątpliwej jakości.
Jest ninja-ken KOTO [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] który różni się diametralnie od innych mieczy tego typu. Jest długi. Ma długą tsuke - co nie jest złe. Za czasów gdy ćwiczyłem ninjutsu dopytywałem się o wiele rzeczy. Jedno z pośród rzeczy które mnie zaciekawiły to fakt, że istniało wiele rodzaji mieczy ninja-to. Słyszałem np o mieczu, który mial długie habaki.. pełne i ciężkie. Miecz taki był trzymany w sposób "odwrócony" i to ZA tsuba. (za to właśnie habaki)
Innym mieczem o jakim słyszalem bylo ninjato o długości większej niż katana, lecz właśnie o znacznie wydłużonej rączce. Ten miecz z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] odpowiada temu opisowi. Podobno jest kopią miecza historycznego. Jakie zastosowanie w praktyce miałby taki miecz? Czy może miecz Hanwei jest lepszy do treningu?
Prosze o wypowiedź każdego kto miał styczność z mieczami ninja-to i/lub trenuje ninjutsu (dowolna szkoła)

p.s. czemu wszystkie ninja-to mają "kwadratową" rączkę, gdy w rzeczywistości powinny mieć rączkę w kształcie "rąbu"? (przekręcenie o 45%)

Przepraszam za pisownię. Mam nową klawiaturę, a nie mam teraz czasu poprawiać wszystkie błędy.
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ninja-to -jak powinno wyglądać?
Właściwie ninjato to wymysł hollywood :P
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Ninja-to -jak powinno wyglądać?
Nie mogę się powstrzymać....

Myślę, że ninja-to powinien być niewidzialny :)
Całę te bajery o ninjutsu i ninja-to to filmowe bzdury... o ile ninja to się jeszcze mógł od biedy zabijać żeby nic nie zdradzić o tyle miecza nie mógł zdezintegrować. Iluś ich tam w ten czy inny sposób pokonano - ja tam bym sobie taki miecz na pamiątkę zachował... a samurajowie nie? BZDURA którą się szkoda zajmować ale w wakacje to i taki topic dobry :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024