Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judogi - jaką i gdzie kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

budo_turtle
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Dzięki za zainteresowanie.

Za 50 zł więcej mam judoge DAXa, więc pewnie nie warto iść w nieznane. Liczyłem że ktoś zna Panthere i się pozytywnie wypowie na ich temat.

Mam nadzieje że ktoś jeszcze coś doda od siebie ;)
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
W sprawie zakupu judogi, z własnego doświadczenia: na ogół nie warto kupować judogi marki no-name, chyba, że się lubi często zmieniać judogi. Piszę "na ogół", bo raz mi się zdarzyło kupić judogę marki "Budo-coś" i nawet parę lat wytrzymała, ale raczej jest to wyjątek potwierdzający regułę. Znanych firm produkujących judogi jest raptem kilka, na pewno nie należy do nich żadna pantera, więc ja bym się nie zastanawiał.
  • 0

budo_proba1
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

Witam

Przymierzam się do zakupu judogi. Będzie to moja pierwsza, ale chcę kupić coś już lepszego. Niestety jestem torche niewymiarowy tzn. łapię się pomiędzy rozmiary. Mam 188-189 cm wzrostu, zasięg ramion 180, noge dluga na 104 cm.
Przymierzam się do Adidas Training niebieskiej, ale cena z Dax Tori Gold czy NORIS COMPETITION porownywalna, ewentualnie kupie daniken tori i zaczne odkladac na cos lepszego, chociaz z drugiej strony za ta kase tj te 350 zeta mozna miec Green Hilla Ol.. Nie wiem tylko jaki rozmiar brac 180 czy 190? Brac tansza i odkladac na cos lepszego czy na poczatek te wystarcza? co radzicie ? w żadnym sklepie niechcą doradzić definitywnie a nie mam jak zmierzyc.

Dzięki.


Ja mam 187 cm wzrostu i wagę - w zależności od pory roku (: - 90-98 kg i mam Tori Gold na 180 cm. Na początku była dość sporo za duża ale po kilku praniach dopasowała się idealnie. Wytrzymała 8 lat. Średnio 2 treningi w tygodniu. Teraz jest strasznie poszarpana na karku i ma dziurę w spodniach ale kupuję ten sam model. Naprawdę mogę polecić.



Zgodnie z porada kupiłem 180 i musze powiedziec ze jest prze kozacka. Pasuje idealnie. Przydałoby sie jednak kupic druga bo niestety przy szesciu teeningach w tygodniu jedna to troche malo (czasami nie zdazy wyschnac na nastepny dzien) wiec tu pytanie odnosnie Mizuno Ippon, biorac pod uwage fakt iz nic sie nie zmienilo czyli 188-189 i 105 kg judoga mizuno ippon na 185cm (4,5) bedzie dobra czy brac 190? oglnie jak wypada w porownaniu z dax tori gold?
  • 0

budo_grisza1010
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Witam serdecznie,

co prawda judo trenowałem sporo czasu, ale od 6 lat wypadłem z obiegu i postanowiłem wrócić. Niestety na rynku judog troszkę się zmieniło. Sam byłem w posiadaniu Serwach i Sfjam Noris, które sprzedałem.

Poszukuję judogi tylko i wyłącznie do treningów, ale żeby to nie była jakaś odpustowa szmata. Tak naprawdę, w Polsce mamy konkretny wybór ale mam też pewnie ograniczenia.

Kwota: 350-370 zł.
Kolor: biała. Genialnie jakby była niebieska ale trzeba dopłacić.
Rozmiar: mam 177 cm i około 87 kg wagi (którą zamierzam zrzucić).

Jakieś typy: przeglądając różne sklepy tak naprawdę znalazłem tylko to:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Na mój wzrost mieszczę się w tych 360 zł.

Czy ktoś miał do czynienia z tymi judogami? Bardziej skłaniam się ku DAX'owi bo ma większą gramaturę. Jednak sentyment mówi Noris:) Choć jego gramatura jest mniejsza o jakieś 130.

Prosiłbym o poradę.
Dzięki serdeczne za poświęcony czas.

PS. WAŻNA KWESTIA: Poczytałem trochę o tych DAX'ach i ponoć należy brać judogę o 10 cm krótszą...czyli na mój wzrost 177 cm, powinienem wziąć 170? Czy to potwierdzona informacja? Zazwyczaj brało się większe niż wzrost bo co do zasady judoga lubi się kurczyć po praniu.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
DAX-a Tori Gold mogę polecić z czystym sumieniem. Moja rozleciała się po 7 latach. Mam 187 cm a wziąłem rozmiar 180 cm, mimo to, na początku była sporo za duża. Potem się skurczyła i była w sam raz. W lutym kupuję nową i będzie to kolejny Dax Tori Gold. Norisa nie miałem więc się nie wypowiem na jej temat.
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
też polecam Daxa (Norisa zresztą też, jakościowo obie firmy są ok, akurat obu teraz używam). Z tymże z tymi rozmiarami to najlepiej przymierzyć, lub co najmniej pomierzyć centymetrem wszystkie długości. Ja kupiłem rozmiar 180, mam 186 cm i judoga jest na mnie sporo za mała (po wielu praniach). Mówię o długości nogawek i rękawów. Rękaw mi się kończy prawie przy łokciu. Może chodzi o to, że rozmiary są zunifikowane, a ja mam np. dłuższe ręce i nogi, dlatego radzę się dobrze upewnić co do rozmiarów. Ewentualnie kupić przez net, przymierzyć jak przyjdzie i jeśli nie jest trochę za duża (żeby była rezerwa na pranie), to w ciągu 10 dni odsyłać i brać większą.
  • 0

budo_grisza1010
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Powiem wam, że mam szalony dylemat. Już chciałbym zamawiać ale z jednej strony boję się kupić 180 cm bo może być za duża, z drugiej strony boję się wziąć 170 bo może być za mała- jestem dość krępej budowy. Ale chyba lepiej jakby była za duża niż za mała.

zgodnie ze stroną DAX rozmiarówka na 170 cm to:

długość rękawu od zewnątrz: 72
długość rękawu od wewnętrz: 48

W przypadku judogi 180 cm to:

długość rękawu od zewnątrz: 74
długość rękawu od wewnątrz: 49

Moje wymiary to: długość rekawu od zewnątrz: 70 (przy nadgarstku)
długość rękawu od wewnątrz: 50

i jak sądzicie?
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Wg mnie zawsze lepiej kupić za dużą niż za małą. Za dużą skurczysz w praniu, albo nawet skrócisz u krawca, a z za małą nic już nie zrobisz. Oczywiście najlepiej przymierzyć i kupić idealną, ale jak się nie ma takiej możliwości...
  • 0

budo_grisza1010
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Dobra. Zamówiłem 180 cm. Jakby co wypiorę w wyższej temperaturze:)
  • 0

budo_grisza1010
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Witam,

judoga doszła 2 tygodnie temu. Faktycznie na początku była za duża. Od razu wrzuciłem ją na dwa prania w 60 stopniach i znacząco się zmniejszyła i teraz pasuje idealnie. Także potwierdzam, że rozmiarówka DAX do rozmiarówka sprzed skurczenia, a nie rozmiarówka, która będzie właściwa po upraniu i maksymalnym możliwym skurczeniu.
  • 0

omi3

omi3
  • Zabanowany(a)
  • 8 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

Moim zdaniem najlepsze są Judogi z Green Hilla, teraz w PL oficjalne przedstawicielstwo ma GDSport (mają sklep internetowy). W ofercie jest judoga GH Professional, która spelnia już najnowsze wymogi. Ogólnie mam jakiś sentyment do GH :)



omi3

omi3
  • Zabanowany(a)
  • 8 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

A co do kurczenia to białe mniej się kurczą, tak 2-3cm, niebieskie mogą nawet do 5 cm.



23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

Ten temat był nie ruszamy od roku, raczej to już nikogo nie interesuje


  • 0

TKWM


JaTuTylkoNaChwie
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

Czy ktoś tu jeszcze żyje?

Chce kupić nową judogę w ramach prezentu chłopcu, bo trenuje od lat, czasem z  przerwami ale zawsze wraca i przydałaby mu się nowa. 

Nie jest on zainteresowany braniem udziału w zawodach, ćwiczy bo lubi i by móc się bronić.

Generalnie z tego co czytałam im większa gramatura judogi tym jest ona droższa i lepsza, ale na ile wynika to z tego że jest lepsza <wiadomo że grubsza się nie rozerwie przy rzucie> a na ile zawodowcy wybierają grubsze bo na zawodach trudniej chwycić przeciwnikowi? Czy grubsza judoga ma jakieś wady typu "super gorąco latem"? I jeśli tak to gdzie postawilibyście tą granice miedzy funkcjonalnością w walce a wygodą? 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024