Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judogi - jaką i gdzie kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Najlepiej to jednak przymierzyć coś na siebie (bo jakoś różnie bywa z tymi rozmiarami - zwłaszcza na osoby nie "pakerne" :wink: ) w normalnym sklepie, a dopiero potem ściągnąć ten rozmiar z allegro :)
No i warto pamiętać że judogi - odwrotnie niż inne ciuchy - lepsze zamałe niż za duże...
  • 0

budo_redactor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

No i warto pamiętać że judogi - odwrotnie niż inne ciuchy - lepsze zamałe niż za duże...


No nie do końca, bo w przypadku nowej judogi trzeba wziąć poprawkę na to, że po pierwszym praniu się skurczy. Ja np. mam teraz spodnie do pół łydki i rękawy tuż przed łokciami. A brałem na swój wymiar. Fakt, nie był to może wyrób z najwyższej półki, ale z tego co słyszałem także te markowe trochę się kurczą.
  • 0

budo_budokan
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Zapraszam na stronę do sklepu Adidasa [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] znajdziesz tam coś dla siebie
  • 0

budo_matinee
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
dzieki za odpowiedzi :) zamówiłam już judoge na 170 cm. przymierzymy, zobaczymy ... najwyżej zamienię ją na mniejszą jak będzie za duża
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

No nie do końca, bo w przypadku nowej judogi trzeba wziąć poprawkę na to, że po pierwszym praniu się skurczy. Ja np. mam teraz spodnie do pół łydki i rękawy tuż przed łokciami. A brałem na swój wymiar. Fakt, nie był to może wyrób z najwyższej półki, ale z tego co słyszałem także te markowe trochę się kurczą.


A moja właśnie ni chuchu się nie skurczyła i musiałem chlastać nogawy i(zwłaszcza) rękawy... :?
  • 0

budo_redactor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Wychodzi na to, że moja była do d... ;)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Nie. Wychodzi na to, że różni producenci różnie robią: jedni sami obkurczają gi przed sprzedaniem, inni nie. Trzeba uważnie czytać wszelkie opisy.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

Nie. Wychodzi na to, że różni producenci różnie robią: jedni sami obkurczają gi przed sprzedaniem, inni nie. Trzeba uważnie czytać wszelkie opisy.


Z tego co kiedys pogadałem z jednym producentem, to to czy Judoga się ściągnie po praniu czy nie zależy od gramatury.

Mam Daxa Moskito i się nie skurczył ani ciut, mimo iż zakładałem, że tak się stanie. Nawet po gotowaniu wieloktotnym. Bilans jest taki, że mam za dużą Judoge :(

Mam Mizuno i była brana "na wzrost" i dalej jest na wzrost nie skurczyła się ani ciut.

Natomiast pokusiłem się pół roku temu na Noris OLYMPIQUE i..... tragedia :roll: niby gramatura jest a po kilku praniach zrobiła się dupa a nie Judoga . (* co obala teorie że gramatura decyduje...)

Góra się skurczyła na potęge a dół został taki jaki jest .....i człowiek wygląda jak w spódnicy :( Do tego w ogóle jest miękka jak kaczuszka ( a nazywa się, że niby "OLYMPIQUE" :roll: )

BTW jak ktoś chciałby kupić Adidasa, Daxa, Mizuno, Danikena, Norisa ect... profesjonalne,czy pół... To dajcie znać ... Bo w ciągu +- 10dni bede jechał "hurtowo" po Judogi.

I jest szansa, że im więcej ich kupie tym taniej będzie....


Pozdrawiam Bogumil
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Dax Tori Gold sie kurczy, narazie pierwsze pranie w 90 zrobiłem, jak się skurczyło to leży idealnie.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Jeszcze raz: gi albo jest pre-shrunk - czyli wstepnie skurczone - albo nie. Jeśli jest pre-shrunk, to skurczy się tylko minimalnie. Jeśli nie jest, skurczy się sporo. Nie wiadomo, ile dokładnie; zależy to pewnie od gramatury, ale też od rodzaju splotu czy nawet czynników losowych, typu jednemu przygrzeje słoneczko, a drugi wysuszy w cieniu.

Przykład z mojego podwórka: mam szmaty Vulkan i Koral (ten sam producent i ta sama klasa, tzn. single-weave). Obydwie w rozmiarze A3, obydwie prałem w sześćdziesięciu stopniach. Vulkan nie był jeszcze pre-shrunk, Koral owszem. Prosto z fabryki Vulkan był nieco większy od Korala, ciut za duży nawet, ale skurczył się znacznie i teraz pasuje idealnie, na standardy judo pewnie jest nawet za mały. Koral natomiast był początkowo mniejszy, ale nie skurczył się prawie wcale, w związku z czym teraz jest ciut większy i myslę, że zostałbym w nim dopuszczony do zawodów judo.

Należy czytać opisy producentów i/lub metki. Na przykład: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

...narazie pierwsze pranie w 90 zrobiłem, jak się skurczyło to leży idealnie.
.


Sos przecież ty tego Daxa masz już bite z półroku i dopiero pierwsze pranie ???? :D

Ale poważnie to miałem Judoge "NoName" którą jak kupiłem to miałem o 15cm za długie rękawy a po kilku praniach poszła za 30zł dla gościa o połowe mniejszego od Bogumila.

Podejrzewam, że teraz ma z niej takie coś na centralne lusterko w samochodzie o...oo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

.....pre-shrunk....


A to dla mnie nowość ...ale dokładniej to gdzie to pisze czy pre-shrunk czy nie pre-shrunk ??

Bo wziąłem Daxa i pisze na metce tylko DAX Moskito 100% Baumwolle Cotton ???
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
yyy kupiłem w zeszłym tygodniu mniej więcej, kase zbierałem wcześniej :-)
Ja mam 171 cm wzrostu więc ani o 10 za dużo ani o 10 za mało brać raczej nie było sensu bo nawet świerza na 170 miała za duże spodnie i odrobinę przydużą górę. Po praniu już jest git, choć spodnie mogłyby jeszcze troszke krótsze być ale ogólnie za 275 zł to wygląda zajebiście.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

yyy ....ale ogólnie za 275 zł to wygląda zajebiście.


No niby tak ... ale dopłacił byś jeszcze setke i miałbys Mizuno Ipon ...

Stówka różnicy a Judoga o klase lepsiejsza :wink:

BTW ślinie się teraz na Mizuno 3D :roll:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Dozbierałbym ale spodnie poszły i góra też już ledwie się trzymała więc trzeba było kupić w trybie natychmiastowym :-)
Zresztą na Mizuno jeszcze czas przyjdzie, to kase sie nazbiera, to dolar spadnie :wink:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

... to dolar spadnie :wink:


No na to bym już nie liczył ...Siedze poniekąd w ekonomi i prognozuje, że Polsce w ciągu nadchodzącego roku wszytko pierdolnie ( zresztą dziś już dolar był po 2,90)
..A mówią, że kryzys Polske ominie bo nie chcą siać paniki - inwestorzy by się zaczeli wycofywac ...ludzie mniej wydawać i w konsekwencji pierdolneło by jeszcze w tym roku...


Najlepszy okres na zkup Judogi właśnie osiąga Punkt kulminacyjny ...dla tego też jak wspomniałem jade w przyszłym tygodniu na większe GI zakupy...
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

A to dla mnie nowość ...ale dokładniej to gdzie to pisze czy pre-shrunk czy nie pre-shrunk ?? Bo wziąłem Daxa i pisze na metce tylko DAX Moskito 100% Baumwolle Cotton ???

A bo ja wiem, gdzie u was o tym informują? ;)

W przypadku bjj chyba każdy producent czy sklep podaje taką infromację na swojej stronie internetowej. W podanym przeze mnie linku do Kodokan Gear jest mowa o tym, że żadne spodnie nie są pre-shrunk... czyli gdzieś indziej pewnie była mowa o obkurczaniu reszty stroju, ale nie wiem, bo całej strony nie przeglądałem.

W każdym razie jeśli nie mógłbym uzyskać tej informacji elektronicznie, po pierwsze zadzwoniłbym do tegż producenta, a po drugie poczytał różne fora, żeby się dowiedzieć, jak to jest w praktyce. Bez tej wiedzy nie kupiłbym szmaty, za dużo pieniędzy wchodzi w grę.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
dubel
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

.... Bez tej wiedzy nie kupiłbym szmaty, za dużo pieniędzy wchodzi w grę.


No właśnie ... ta wiedza to jest wiedza w której posiadanie chciałbym wejść..

Bo tyle o ile ..to jest to problem jak cholera ....

Jak dotąd- po latch - użytkowania nie mam pojęcia jakie kryteria kurczliwości przyjąć w zakupach Gi a zmordowałem juz z tuzin...i mimo tego zasada kurczenia Gi jest dla mnie nieprzenikniona niczym otchłań mojej dupy.

Upraszczając powiem: Kupujesz Judoge za 1000zł i zastanawiasz się czy brac na 190 czy na 195 bierzesz na 195 a potem te 5 powoduje, że cała judoga nie spełnia swoich funkcji...

...a zgodzisz się, że po praniu reklamować trudno.

.... czyli gdzieś indziej pewnie była mowa o obkurczaniu reszty stroju, ale nie wiem, bo całej strony nie przeglądałem.


Bracie Shabu tyś uczony w piśmie więc ninejszym pragnałbym abyś ustalił jak to jest ....myśle, że dla sporej części uzytkowników Judogi było by to odkrycie na miare odczytania ludzkiego Genomu :!:
Natomiast Ja osbiście wnioskował bym o przyznanie dla Shabu Sportowego Nobla za badania nad strukturą i przyczynami kurczliwości włókien w Gi
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

Jak dotąd- po latch - użytkowania nie mam pojęcia jakie kryteria kurczliwości przyjąć w zakupach Gi a zmordowałem juz z tuzin...i mimo tego zasada kurczenia Gi jest dla mnie nieprzenikniona niczym otchłań mojej dupy.

Nie tylko dla ciebie. :) A na powaznie, to co producent - ba, co model! - będzie inaczej. Należy zdać się na doświadczenie własne oraz innych użytkowników...

Bracie Shabu tyś uczony w piśmie więc ninejszym pragnałbym abyś ustalił jak to jest ....

...gdzie z pomocą przychodzi Google. ;) Współczuję, bo kiedyś miałem tą samą zagwozdkę. Na szczęście wówczas kupowałem jedynie judogi no-name za stówę. Teraz jednak nie mam już tego problemu, więc niestety musicie sobie radzić sami.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024