Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judogi - jaką i gdzie kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

.... Bez tej wiedzy nie kupiłbym szmaty, za dużo pieniędzy wchodzi w grę.


No właśnie ... ta wiedza to jest wiedza w której posiadanie chciałbym wejść..

solidny producent podaje to w taki czy inny sposób do wiadomości klienta, choćby za pośrednictwem sklepu czy katalogu firmowego.
niesolidny producent tego nie robi, bo klient i tak kupi. co najwyżej sprzeda za pół ceny za duże/za małe...

daxy tori gold kiedyś były w ogóle nie obkurczane, stąd też po praniu zbiegały się o 15 do 20 (!) cm i taką poprawkę trzeba było brać. obecnie są fabrycznie obkurczane i nie zbiegają się więcej niż 3-5 cm, czyli praktycznie niezauważalnie.

podobnie było ze wzmiankowanymi Vulkanami, kiedyś się kurczyły dość znacznie po praniu. a teraz producent dodał do nazwy katalogowej człon PRE-SHRUNK i teraz się kurczą tylko minimalnie. ponieważ sklepy i hurtownie mają jeszcze zapasy szmat starego typu, wystarczy popatrzeć na nazwę towaru, czy jest w niej wzmiankowane PRE-SHRUNK.
to się nazywa solidne podejście do klienta.
  • 0

budo_lenino
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Witam
Z tymi szmatami jest b. różnie, ostatnio kupiłem dla syna dax`a na 150 cm i okazało się że jest większa od norisa 155 cm. Nie próbowałem obkurczać tego dax`a bo na starszego syna jak ulał, ale burdel z rozmiarami jest jak się patrzy.
Mam pytanie do kolegi "toobitter", bo nie ukrywam że Twoje osiągnięcia cenowe są imponujące, a w moim przypadku muszę kupić 4 sztuki szmatek ( dla obu latorośli ) i białe i niebieskie. Jesli więc nadal odwiedzasz to forum, zdradź proszę swoje źródło bo przy tej ilości cena zdecydowanie gra rolę. No chyba że to ściśle tajne \ poufne.
Pozdrawiam
  • 0

budo_salun
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
witam. to moj pierwszy post i od razu mam pytanie do Was, mianowicie mam okazje kupic w miare tanio judoge mizuno ippon tyle ze w rozmiarze 170. Ja mam 174cm wzrostu i nie wiem czy po kilku praniach nie bedzie za mala. Jak myslicie??
  • 0

budo_bananadam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] co sądzicie o tej
  • 0

budo_bananadam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
I o tej [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_toobitter
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

Mam pytanie do kolegi "toobitter", bo nie ukrywam że Twoje osiągnięcia cenowe są imponujące, a w moim przypadku muszę kupić 4 sztuki szmatek ( dla obu latorośli ) i białe i niebieskie. Jesli więc nadal odwiedzasz to forum, zdradź proszę swoje źródło bo przy tej ilości cena zdecydowanie gra rolę. No chyba że to ściśle tajne \ poufne.
Pozdrawiam

Witam po przerwie tajemnicą nie jest gdzie, ale jakim cudem odstaliśmy jako klub taaaki rabat, ktoś sie spisał jako negocjator
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_raj321
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Niebawem zaczynam regularne treningi i dlatego też mam zamiar kupić sobie Judoge, lecz mam co do tego parę pytań. Mój portfel nie jest zbyt gruby i na ten zakup mogę wydać 120zł+- , mam na oku tą:

[allegro.pl/item525344446_promocja_kimono_judoga_170_biala_plecionka_espada.html]

Mam 170 cm wzrostu a słyszałem ,że niektóre wdzianka mają zwyczaj się kurczyć. Czy ktoś się orientuje jak jest z tym, czy brać to , czy o numer większe? Z góry dziękuje.
  • 0

budo_toobitter
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
greenhill po roku
i wyszło w praniu. porównałem z nową i okazło sie że uciekło z rękawów 2-2,5 cm a jako że była na styk jest ciut za któtka
PODSUMOWUJĄC
cenowo bezkonkurencyjna
jakość bdb
najwiekszy mankament to chyba to że syszta w kraju którego nazwa kończy sie na *stan* i krój jest na wlsanie budowę człowieka ze ...Stanów czyli jest dosyć obfita w pasie a brakuje w rękawach osobiscie polecam
  • 0

budo_toobitter
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
a oto dowody po zabiawie z miarką wyszło 1,5 -2cm ale wydaje mi sie że jest to bliżej 2 (sam robiłem zdjęcie wiec prawdopodobnie stąd przekłamanie) niebieska jest nowa biała po roku
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Hejo!

Znalazłem informację dotyczącą kurczenia się judogi. Co prawda dotyczy to tylko niektórych modeli - ale kupując nawet inne można mieć już jakieś rozeznanie.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrowionka
  • 0

budo_unari
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Witam!
Mam drobny problem.
Mam 157 cm wzrostu i 54 kg wagi. Zamierzam kupis judoge DAX Europe na 150 cm. Czy nie bedzie za mala? Moze lepiej kupowac na 160 cm?
  • 0

budo_unari
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Przepraszam! Na automacie napisalam 157cm :lol:
Mam 167cm i 57 kg.
  • 0

budo_unari
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
I jeszcze raz sorki. nie 57kg, tylko 54 kg.
PRZEPRZASZAM!!!!

P.S. Teraz jest 100% dobrze
czyli 167 cm i 54 kg.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

czyli 167 cm

Kup więc judogi na 170 cm. Będzie dobra, a po kilku praniach jeszcze lepsza.
  • 0

budo_unari
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie:" jaka kupic judoge?", zostala utworzona dana tebela rozmiarow judo-gi na wzrost 160 - 170 cm.
Mam nadzieje, ze bedzie ona pomocna wszystkim poszukujacym! :D


*********** |rozmiar| A | B | C | D | E | F | 1 | 2 |gramatura(gr/cm^2)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
DAX Tori Gold |160 | 69 | 47 | 85 | 160| 99 | 68 | | | 730
*********** |170 | 72 | 48 | 90 | 164|104 |70 | | | -
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mizuno Ippon |160 | 66 | 46 | 82 | 154| 95 | 63 | | | 900
*********** |165 | 68 | 47 | 84 | 157| 99 | 65 | | | -
-----------------------------------------------------------------------------------------------
DAX MOSKITO |160 | 66 | 47 | 78 | 152| 97 | 68 | | | 950
*********** |165 | 68 | 47 | 80 | 155| 98 | 69 | | | -
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Maturo***** |160 | 72 | 45 | 76 | | 99 | | 58 | 56 | ?
*********** |170 | 75 | 48 | 78 | |104| | 62 | 58 | ?
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Green Hill*** |160 | 60 | 42 | 73 | | 96 | |110*|118*| 1200(?)
Olimpic **** |170 |62 | 43 | 80 | |103| |114*|124*| -
-----------------------------------------------------------------------------------------------
DAX Europe** |160 | 67 |47 | 84 | 157 | 99 | 68 | | | 700
-----------------------------------------------------------------------------------------------

(wymiary podane w cm)
A - dlugosc rekawa mierzona od kolnierza
B - dlugosc rekawa mierzona od pachy
C - dlugosc bluzy
D - szerokosc bluzy mierzona od konca jednego rekawa do konca drugiego rekawa
E - dlugosc spodni
F - dlugosc spodni mierzona od krocza
1 - szerokosc bluzy (w pasie)
2 - szerokosc spodni (w pasie)
1* - obwod klatki
2* - obwod bioder
  • 0

budo_proba1
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Witam

Przymierzam się do zakupu judogi. Będzie to moja pierwsza, ale chcę kupić coś już lepszego. Niestety jestem torche niewymiarowy tzn. łapię się pomiędzy rozmiary. Mam 188-189 cm wzrostu, zasięg ramion 180, noge dluga na 104 cm.
Przymierzam się do Adidas Training niebieskiej, ale cena z Dax Tori Gold czy NORIS COMPETITION porownywalna, ewentualnie kupie daniken tori i zaczne odkladac na cos lepszego, chociaz z drugiej strony za ta kase tj te 350 zeta mozna miec Green Hilla Ol.. Nie wiem tylko jaki rozmiar brac 180 czy 190? Brac tansza i odkladac na cos lepszego czy na poczatek te wystarcza? co radzicie ? w żadnym sklepie niechcą doradzić definitywnie a nie mam jak zmierzyc.

Dzięki.
  • 0

budo_berton
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
proponuję wyjazd do bielska, tam na miejscu dopasujesz co tylko chcesz. NIe mają problemów, że dekopletują komplet.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

Witam

Przymierzam się do zakupu judogi. Będzie to moja pierwsza, ale chcę kupić coś już lepszego. Niestety jestem torche niewymiarowy tzn. łapię się pomiędzy rozmiary. Mam 188-189 cm wzrostu, zasięg ramion 180, noge dluga na 104 cm.
Przymierzam się do Adidas Training niebieskiej, ale cena z Dax Tori Gold czy NORIS COMPETITION porownywalna, ewentualnie kupie daniken tori i zaczne odkladac na cos lepszego, chociaz z drugiej strony za ta kase tj te 350 zeta mozna miec Green Hilla Ol.. Nie wiem tylko jaki rozmiar brac 180 czy 190? Brac tansza i odkladac na cos lepszego czy na poczatek te wystarcza? co radzicie ? w żadnym sklepie niechcą doradzić definitywnie a nie mam jak zmierzyc.

Dzięki.


Ja mam 187 cm wzrostu i wagę - w zależności od pory roku (: - 90-98 kg i mam Tori Gold na 180 cm. Na początku była dość sporo za duża ale po kilku praniach dopasowała się idealnie. Wytrzymała 8 lat. Średnio 2 treningi w tygodniu. Teraz jest strasznie poszarpana na karku i ma dziurę w spodniach ale kupuję ten sam model. Naprawdę mogę polecić.
  • 0

budo_turtle
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Cześć!

Przymierzam się do kupna pierwszej judogi.

Na allegro wpadła mi w oko:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Warto ?

Czy jednak lepiej dołożyć 60/70 zl za judoge DAXa/Essimo ?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Skąd taka różnica w cenie pomiędzy niebieskimi a białymi strojami ?

Waga 85kg.
  • 0

budo_berton
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
to na allegro to nie wygląda na plecionkę, tylko na jakąś szmatę
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024