Skocz do zawartości


Zdjęcie

kobudo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_rolka16
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

kobudo
Witam ,: czy w warszawie znajduje sie jakiś klub karate (lub nie karate) który ma oddzielne treningi z bronią białą (tonfa,nunchaku)? chodzi mi o to ze nie chce ćwiczyć karate ale chętnie potrenowałbym Np. z nunchaku. Pytam w dziale karate ponieważ nie wiem czy inne sztuki walki maja treningi z bronią białą.

Jeśli niepotrzebnie założyłem nowy temat to przepraszam i proszę aby po jakimś czasie go skasować.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kobudo
tak było w warszawskim centrum karate, skontaktuj się z Shihanem Tomaszem Piotrkowiczem po wakacjach.
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobudo

Witam ,: czy w warszawie znajduje sie jakiś klub karate (lub nie karate) który ma oddzielne treningi z bronią białą (tonfa,nunchaku)? chodzi mi o to ze nie chce ćwiczyć karate ale chętnie potrenowałbym Np. z nunchaku. Pytam w dziale karate ponieważ nie wiem czy inne sztuki walki maja treningi z bronią białą.

Jeśli niepotrzebnie założyłem nowy temat to przepraszam i proszę aby po jakimś czasie go skasować.


Witaj,
na stronie www Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo są adresy klubów z całej polski gdzie m.in można ćwiczyć (może z cała polską to przesadziłem ale w Warszawie jest parę miejsc). Możesz poćwiczyć u sensei Chrzanowskieo lub sensei Wójcika.
Poniżej link z klubami z ww stronki:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Warszawski klub sensei Chrzanowskiego ma też swoją stronkę : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Nauczane tam kobudo (bo to jak karate - słowo klucz), powstało na Okinawie i w prostej linii pochodzi ze stylu rodziny Matayoshi, którego podobno najłsynniejszy i najlepszy uczeń Kenyu Chinen szkoli polskich instruktorów wspomnianej Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo.

pozdrawiam, życząc sukcesów w poznawaniu sekretów techniki walki bronią.
  • 0

budo_rolka16
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kobudo
Dziekuje za odpowiedz. Z tego co patrzylm to treningi z bronia przeprowadzane sa na normalnych treningach karate. Same cwiczwenia zy bronia sa zadko wiec rozumiem to tak ze na danym treningu sensej pokazuje tylko techniki doskolalenia sie w tej sztuce a reszte trzeba cwiczyc samemu w wolnym czasie. czy tak?
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobudo

Dziekuje za odpowiedz. Z tego co patrzylm to treningi z bronia przeprowadzane sa na normalnych treningach karate. Same cwiczwenia zy bronia sa zadko wiec rozumiem to tak ze na danym treningu sensej pokazuje tylko techniki doskolalenia sie w tej sztuce a reszte trzeba cwiczyc samemu w wolnym czasie. czy tak?


W klubach wymienionych przeze mnie prowadzone są oddzielnie treningi karate i kobudo. Tak więc cały trening kobudo (1,5 h z reguły) jest poświęcone tylko i wyłącznie technikom z bronią, gdzie podstawowe bronie to bo (kij), sai, tonfa i nunchaku (potem jest wiele innych, ale początkujący zaczynają od tego zestawu).

Nie trzeba więc chodzić na treningi karate, żeby ćwiczyć kobudo.

jeśli masz jeszcze jakieś pytania - to chętnie odpowiem

pozdrawiam
  • 0

budo_rolka16
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kobudo
wielkie dzieki za odpowiedz. :-) Jak czesto odbywaja sie treningi kubudo? 2 razy w tygodnio?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kobudo
W WCK były t o sobotnie treningi, ale wiem, ze od września ma się sporo zmienić więc kto wie
  • 0

budo_ma56
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kobudo
Człowieku jak piszesz to pisz poprawnie KOBUDO a nie kubudo!
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kobudo
ma56
tego typu uwagi na priv proszę
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kobudo

Człowieku jak piszesz to pisz poprawnie KOBUDO a nie kubudo!


ty chyba nie masz co robić...
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobudo

wielkie dzieki za odpowiedz. :-) Jak czesto odbywaja sie treningi kubudo? 2 razy w tygodnio?


zależy od klubu, trzeba sprawdzić w konkretnym miejscu - natomiast w przypadku kobudo sprawa treningu wyglada tak, że w praktyce nie ma ćwiczeń siłowych, kondycyjnych etc. jedynie rogrzewka mająca na celu przygotowanie stawów, dłoni, nadgarstków itp. do operowania bronią - dlatego praktycznie cały czas treningu jest poświęcony na technikę.

Osobna sprawa to .. że jak w przypadku każdej sztuki\sportu walki ćwicząc jedynie na treningach raz czy dwa razy w tygodniu nie powinniśmy oczekiwać cudów.

Jeśli zakładasz że jedynie będziesz ćwiczyć na treningu, bez doskonalenia w domu - i po paru tygodniach będziesz wymachiwać nunchaku jak Bruce Lee .. to lepiej pozostać w domu, rozczarowanie będzie mniejsze. (osobny temat jest taki że techniki nunchaku okinawa kobudo nie wyglądają tak efektownie jak Bruce'a - w końcu życie to nie film).


pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024