Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stopnie zaawansowania - WTF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_tkolas
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Stopnie zaawansowania - WTF
Szukałem w internecie, ale znalazłem sprzeczne informacje. Ile jest stopniów uczniowskich w TKD WTF i jaki jest najniższy??
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - WTF
Stopni uczniowskich w TKD WTF jest 10, najniższy to 10 kup, pierwszy egzamin zdaje się na 9 kup (albo na 8 jesli ktoś jest dobry i zaliczy dwa za jednym zamachem).
  • 0

budo_tkolas
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - WTF
Wielkie dzięki :D
  • 0

budo_tkolas
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - WTF
Mam jeszcze jedno pytanie (chciałem zedytować poprzedni post, ale się nie da, dlatego piszę drugi pod rząd). Jak wygląda sprawa ze stopniami mistrzowskimi(zarówno WTF jak i ITF). Do jakiego stopnia jest możliwość zdobywania jedynie przez egzamin??
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - WTF
W WTF są egzaminy na stopnie do 9. dan włącznie, jedynie 10. dan jest nadawany. W ITF o ile mi wiadomo ostatni stopień "egzaminowany" to 6. dan.
W innych organizacjach jest rozmaicie...
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - WTF
Egzaminy do 9 dana? A czy to czasem nie wygląda w taki sposób, że się pisze pracę naukową na temat tkd? Albo są one przyznawane za ilość czarnych pasów, które się nadało...może się mylę, ale zawsze mi się wydawało, że tak to wygląda. Co do słuszności tego typu nadawania stopni mam mieszane uczucia, bo potem mamy do czynienia z Grandmasterami różnej maści, powstrzymam się i nie zacznę sypać nazwiskami :P Chyba, że oficjalnie jest tak, że powinny być takie egzaminy, a praktyka jest inna. Swoją drogą, jacy mistrzowie mają 10 dana, Kang Shin Chul?
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - WTF

W WTF są egzaminy na stopnie do 9. dan włącznie, jedynie 10. dan jest nadawany. W ITF o ile mi wiadomo ostatni stopień "egzaminowany" to 6. dan.


Później zaczyna się tytułowanie "Sahyum" i wkracza polityka :) .
Swoją drogą naprawde ucieszyłbym sie, gdyby p. Jedut i Łoboda mieli już po VII Danie. Zawsze wzrasta prestiż Polskiego Związku.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie zaawansowania - WTF
rip_dorey - zgodnie z regulaminem egzaminacyjnym Kukkiwon egzamin jest do 9.dana. W przypadku 8. i 9. dana obejmuje pracę pisemną, poomsae i "interview" - rozmowę kwalifikacyjną ;-)

Jeśli chodzi o 10. dany, kiedyś na stronie Kukkiwonu był wykaz, ile poszczególnych danów zostało nadanych na świecie. Zdjęto go gdzieś przy przebudowie serwisu, tak więc nie wiem, czy moje dane są pełne. Wg dostępnych mi informacji 10. dan Kukkiwon otrzymali: Byong Lo Lee, Chong Soo Hong, Il Sup Chun i Nam Suk Lee - wszyscy pośmiertnie za zasługi dla TKD, szefowie MKOl Juan Antonio Samarach i Jacques Rogge - honorowo, Un Yong Kim - były prezydent WTF otrzymał również 10. dan.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024