Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mini zawody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_kucykbjj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Mini zawody
Wpadlem na pomysl zorganizowania mini konkursu przy okazji jakichs zawodow. Polegalby on na zaprezentowaniu przez uczestnikow jak najdluzszej kombinacji technik konczacych. Przejscia musialyby byc w miare logicznym ciagiem i techniki konczace nie moglyby sie powtarzac w ramach ukladu. Oczywiscie bez zadnego oporu, liczy sie tylko ilosc technik. Bylbym sklonny zafundowac jakas nagrode - koszulke czy cos takiego Co sadzicie o takim pomysle, wypaliloby to ? Moze macie pomysly na jakies inne formy rywalizacji zwiazane z BJJ ale poza standardowa walka ?
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody
taka samoobrona parami / kata parami, walka reżyserowana/ tylko w bjj no nie głupi pomysł ;)
  • 0

budo_korniko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koszalin/szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody
Nikt na takie zawody nie przyjedzie. BJJ to ma byc czysta walka a nie jakies kata, chyba ze dla malych dzieci to moze wypali.
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody
Autor napisal, ze mialoby to byc przy okazji jakis zawodów.
  • 0

budo_korniko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koszalin/szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody
Aha. OK. Nie doczytalem.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody
A mnie się niespecjalnie podoba pomysł. Rozumiem różne luźne demonstracje, takie jak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], ale uważam, że całkiem wystarczają one jako widowisko. Jakiekolwiek układy czy ciągi poddań są według mnie zupełnie niepotrzebne i są jakby rozmienianiem się na drobne.
  • 0

budo_kucykbjj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody
Moja idea nie jest stworzenie nowej alternatywnej formy rywalizacji bazujacej na technikach BJJ lecz raczej mini-wyzwanie bazujace na wiedzy technicznej i kreatywnosci osob bioracych w nim udzial. Chcialbym aby byla to jednorazowa zabawa w BJJ z troche innym niz nominalny celem i szansa na zobaczenie paru wypasionych combosow
  • 0

budo_vroobel12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody
i sie z BJJ jakis tekkken zrobi.... :wink:
  • 0

budo_paolobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody

szansa na zobaczenie paru wypasionych combosow


Lechu, nie mów, że brakuje Ci pomysłów ;) Sam walisz combosy rodem z DOA zmiksowane z MTG ;)
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody
pomysł bardzo fajny. sama technika w akcji jest piękna.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody

Moja idea nie jest stworzenie nowej alternatywnej formy rywalizacji bazujacej na technikach BJJ lecz raczej mini-wyzwanie bazujace na wiedzy technicznej i kreatywnosci osob bioracych w nim udzial. Chcialbym aby byla to jednorazowa zabawa w BJJ z troche innym niz nominalny celem i szansa na zobaczenie paru wypasionych combosow


walka w bjj opiera sie jak najbardziej na kreatywnosci i jest piekna jak rowniez wypasiona.
kwintesencja bjj jest sparing i walka - za to dostaje sie pasy a nie za combosy technik i kata. niepodoba mi sie ten pomysl dlatego ze przeczy idei bjj
ale no offence
pozdrawiam
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody


kucyk, ktoremu bys dal koszulke ? :)
pomysl jest sprzeczny z zasadnicza idea bjj, ale podobno to jest wolny kraj.
LB
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody
No i pozostaje jeszcze sprawa kryteriów sędziowania.
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody
Ciach.
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody
ja bym coś takiego z przyjemnością zobaczył
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody
Oczywiście nic nie kapujecie.
Przecież tej formie rywalizacji nie przewodziła by ta sama idea co podczas walki. Idea byłaby inna, wobec tego idee te nie muszą się kłócić ze sobą. Oczywiście kryteria sędziowania należałoby stworzyć jak w każdym konkursie czy dyscyplinie- nie ulega wątpliwości. Roboy- przecież Kucyk nie napisał że rozdawano by pasy za to. Dla lepszego zrozumienia może przykład: to tak jakby konkurs wsadów w koszykówce. Podczas meczu estetyka wsadu nie podlega ocenie sędziowskiej i nie ma wpływu na wynik rywalizacji, tak jak kombos technik w walce nie podlega żadnej punktacji, a podlegałby w takim konkursie. Sam nie wiem czy by to się jakoś przyjęło i w jakiej do końca formie, ale sensownych kontrargumentów jeszcze nikt nie wysunął
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody
kwestia tego, kto po co trenuje: aby móc się popisać i robić fajnie wyglądające rzeczy, czy żeby to działało i było skuteczne
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody

Sam nie wiem czy by to się jakoś przyjęło i w jakiej do końca formie, ale sensownych kontrargumentów jeszcze nikt nie wysunął

Ja osobiście nie próbowałem, jedynie wyraziłem swoją opinię. Ale mówisz i masz. :) Po pierwsze, wspomniany konkurs wsadów to jest show i z koszykówką nie ma wiele wspólnego; tutaj byłoby podobnie. Po drugie, estetyka jest kryterium wysoce subiektywnym, czyli co się podoba jednemu, niekoniecznie podoba się drugiemu, a trzeciemu tylko trochę. Jeśli pozbędziemy się kryteriów obiektywnych, takich jak zwycięstwo przez poddanie lub zwięzły i jasny system punktowy, to na dużą skalę doprowadzi to do nadużyć. Ponieważ skala ma być mała, spowoduje to pewnie tylko kłótnie: "powinien wygrać ten, bo ładniej robił to i to," "sędzia jest ślepy i gówno wie" i tak dalej.
  • 0

budo_olafthenaturat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody
Mi się pomysł podoba, komu sie nie podoba niech tego po prostu nie robi, nie ogląda i po krzyku.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini zawody

Mi się pomysł podoba, komu sie nie podoba niech tego po prostu nie robi, nie ogląda i po krzyku.

Czyli wszyscy, którym się nie podoba, niech zamilkną? Chyba wiesz, czym to trąci. :twisted: A na poważnie, pytanie brzmiało "co sądzicie o takim pomyśle," tak więc pojawiły się opinie. Różnorakie. Fragment zaczynający się od "komu" jest zupełnie niepotrzebny. Należałoby skończyć na "podoba" lub rozwinąć myśl, przyłączając się do rzeczowej dyskusji. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024