Skocz do zawartości


Zdjęcie

trening mma osmiolatka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
Tu ten dzieciak sparuje z innym,obok po prawej sa tez inne filmiki.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka

To czemu napisales ze 8 latek jest za mlody by trenowac MMA i powinien trenowac judo


Mate jak sądze obejrzałeś sobie ten filmik. właśnie tego się obawiałem, co tam zobaczyłem.
dzieciak się leje z innym dzieciakiem. napierdalają się ostro a kolesie na około ich jeszcze ich podkręcają. "future MMA star" i te sprawy. zrobią mu po prostu krzywdę!
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
na około nich
  • 0

budo_panicz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
no i ostatni filmik chyba już nie wymaga komentarza, idioci szczują swoje pociechy tak jakby szkolili pittbule do walki, chyba nie trzeba być psychologiem aby odgadnąć jaki ma to wpływ na psychikę ośmiolatka, może w szkole nikt mu nie podskoczy, ale będzie miał przez to w życiu problemy i być może skończy w pierdlu, ciekaw jestem jaką minę będzie miał wtedy tatuś debilek
  • 0

budo_imperator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tutaj młody sparuje z najmłodszym Buterbeanem :)
Dla mnie niedorzeczne jest to, że to może negatywnie wpływać na jego psychikę(oczywiście jeśli jego tatuś dba też o rozwijaniu umysłu). Wszystkie te filmiki to sport, po każdym ze sparingów dzieciaki przybijały sobie "piątkę". Więc o co chodzi?
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
chociażby o tym, że jak będzie zbierał tyle na łeb w tak młodym wieku, to nie zdąży zostać tą gwiazdą MMA, bo będzie się trząsł jak Ali.
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
Te dziecko bedzie miec spaczona psychyke :(
Dlaczego :?: :?:
Kto wystawil filmiki w internecie, kto zrobil zdjecie z dzieckiem w pozycji do walki :?: :?: :(
Czyzby nie kochany tatus. :evil:
To jest pojebane i napewno tatus ma kompleksy, i MMA to nie jest sport dla 8 latka,to jest zbyt ciezki trening i nie ma cwiczen dla dzieci,powiedzmy sobie nie ma takich cwiczen.
Raczej w takim wieku dziecko powino taktowac trening jako zabawe :-) i przy okazji trenowac i sie dobrze rozwijac :-) Np:w judo w jiu-jitsu sa cwiczenia-zabawy ktore przygotowywuja do pozniejszego juz normalnego treningu.I dlatego dziecko powino traktowac trening jako zabawe :-)
I jak dziecku w wieku 8 lat pozwalaja sie sparowac,nie chodzi mi tu czy sobie zrobi krzywde ale jaki blizne zostawi na jego psychice :?

I po prostu tatus naogladal sie za duzo UFC i chce zeby synek poszedl w jego slady.
I czy moze wiecie czy taki trening zostawi jakies skutki uboczne w organizmie dziecka,i to przypomina Panka i jego kreatyne :? I jego pojebanych rodzicow :evil:
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
Ja popieram Mate... jak świat światem chłopcy lubili się bić, biegać z pistoletami itd., a teraz nastała polityczna poprawność i nagle okazało się że to tragedia, wyrastają z nich sami hitlerowcy, a najlepiej byłoby dać im lalki barbie żeby się uczyli ról społecznych :lol:

Te dziecko bedzie miec spaczona psychyke :(
Dlaczego :?: :?:
Kto wystawil filmiki w internecie, kto zrobil zdjecie z dzieckiem w pozycji do walki :?: :?: :(
Czyzby nie kochany tatus. :evil:
To jest pojebane i napewno tatus ma kompleksy, i MMA to nie jest sport dla 8 latka,to jest zbyt ciezki trening i nie ma cwiczen dla dzieci,powiedzmy sobie nie ma takich cwiczen.

No ale może chwilę zastanów się, czy na pewno ten dzieciak ćwiczy tak jak dorosły.

I jak dziecku w wieku 8 lat pozwalaja sie sparowac,nie chodzi mi tu czy sobie zrobi krzywde ale jaki blizne zostawi na jego psychice :?
I po prostu tatus naogladal sie za duzo UFC i chce zeby synek poszedl w jego slady.

"Bliznę na psychice" - myślę że naoglądałeś się sentymentalnych filmów ;)
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
Dziecko 8 letnie powinno być prowadzone dobrze przez trenera, który wpajałby mu jakieś podstawy etyczne. Poza tym szkoła powinna nieść wsparcie. Ale przede wszystkim główną rolę odgrywają rodzice. Jak słyszę, że winę ponoszą tv,gry komputerowy czy środowisko to mam dziwne wrażenie, że to rodzice spychają winę na "brutalny świat". A może ktoś by dzieciakowi zapewnił inną rozrywkę niż 5h tv dziennie? Najlepiej rodzice...Kompa też można używać do zdobywania wiedzy, zabawy przez naukę, nie tylko do gier- zresztą mając 8 lat można grać np. w strategie, które pomagają rozwinąć kreatywne myślenie. Trening jest jak najbardziej ok, nawet mma, ale na zasadach dobranych pod wiek i możliwości dzieciaka. Usystematyzowanie dzieciakowi życia w jakimś stopniu pozwoli zachować kontrolę nad nim i uniknięcie niechcianej sytuacji typu testowanie na kolegach w szkole nowego ciosu specjalnego.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka

,nie chodzi mi tu czy sobie zrobi krzywde ale jaki blizne zostawi na jego psychice

No jasne jasne blizny na psychice a ty pewnie sie nigdy nie biles tylko latałeś do pani na skarge i teraz nie masz blizn. Co do 8 latka: trening na tarczach - ok, sparingi - tylko na chwyty bo łeb 8 latka nie jest od tego by w niego zbierał.

RaDazz - zgadzam sie w 100%
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka

8 Yr. Old - Future MMA Star's Blurbs
About me:
My son, Nainoa, has been training since the age of 2. He has many titles and awards. Some of which include: Hawaii Open of Brazilian Jiu Jitsu 1st Place Gi and no Gi, Naga Championships 1st Place Gi and no Gi, Hawaii Fighting Championships 2 rounds K1 style kick boxing 1 round Jiu Jitsu 60 lb championship belt, 55lb kick boxing championship belt, Kempo Unlimited Extreme Sparing 55lb 60lb 65lb Championship, Kempo Unlimited Sport Jiu Jitsu 50lb 55lb 60lb Championship, Muay Thai Champion 60lb, and also trains MMA Full Contact Fighting. Do to his skills, he can hardly find someone to compete against in Hawaii. Looking for sponsors or fighting venues that compete in any of these categories.


Naprawde kochjacy tatus :X Chyba po to ma syna zeby sie pochwalic przed kolegami albo na nim $

No jasne jasne blizny na psychice a ty pewnie sie nigdy nie biles tylko latałeś do pani na skarge i teraz nie masz blizn.


Jak masz pierdolic takie glupoty to zakmnij dziub,tez sie bilem jako malolat i jakos blizn nie mam
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka

Jak masz pierdolic takie glupoty to zakmnij dziub,tez sie bilem jako malolat i jakos blizn nie mam

Gówno mnie obchodzi czy sie biłes małolacie. Jak nie masz blizn to moze i 8 latek sparujacy z uderzeniami ich mial nie bedzie a moze nie beda wieksze niz u innego 8 latka ktory sie za duzo kreskówek naoglada. Faktem jest ze 8 latki nie powinny sparować z uderzeniami z przyczyn neurologicznych i o ile wiem nawet w przypadku 12 latkow to chujowy pomysl. Z tego co pamietam to dolna granica wieku wynosi 15 - 16 lat.

MMA to nie jest sport dla 8 latka,to jest zbyt ciezki trening i nie ma cwiczen dla dzieci,powiedzmy sobie nie ma takich cwiczen.

Mylisz sie - tarcze, worek, parter, obalenia to dobrze cwiczenia dla dzieci jesli prowadzi je odpowiedzialny trener a nie oszołom ktory powie "pomysl ze tarcza to glowa i przywal tak by nie wstal".
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
Ja się wypowiem jako wujek dwunastolatka który poznaje elementy MMA odką nauczył się chodzić. Uczę go poprzez zabawę, i z całą świadomością stwierdzam że MMA może być świetną rozwijającą psychicznie i biologicznie zabawą w niemal każdym wieku, oczywiście pod wieloma warunkami i zastrzeżeniami. Np. kształtowanie umiejętności szczególnie młodych ludzi powinno być poparte kształtowaniem osobowości co wymaga chociażby podstawowej wiedzy i odpowiedzialności od nauczającego.

Mój bratanek jest strasznie wyrośnięty i energiczny, ma talent i wiedze o tym jak zrobić komuś krzywdę, jednocześnie nie jest żadnym łobuzem i rozwija się prawidłowo zarówno pod względem biologicznym i psychicznym. Podkreślam jednak że zabawa taka jest niebezpieczna, mogą się zdarzyć niebezpieczne kontuzje i łatwo zapomnieć że to tylko dziecko. Inna sprawa że z wiekiem np.: zabawa w sparing robi się coraz bardziej niebezpieczna dla mnie ; )

Wniosek oczywisty dla mnie taki że MMA mogę się uczyć i nieboraki, bo żadna wiedza sama w sobie nie jest groźna, to brak odpowiedniego podejścia ( uczącego i ucznia ) do zagadnienia może być niebezpieczny.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
jedna z niewielu sensownych wypowiedzi.
Kazdy z was normalnie pial by ze zlosci jakby ktos powiedzial cos zlego o mma a jak przychodzi co do czego to stosujecie podobne argumenty do ludzi ktorzy do mma miloscia nie palaja.
Krzywde mozna zrobic i uderzeniem w twarz i rzuceniem kogos rzutem z judo i w 'pare' innych sposobow. wszystko rozchodzi sie o to co pisal poprzednik - o odpowiednie wychowanie polaczone z treningiem, bo nawet wysylajac dziecko na balet moze stac sie ono agresywne.
Inna kwestia to to o czym mate mowi i rowniez ma racje, uderzenia na glowe powinny byc zastapione tarczowaniem.

Pozostaje jeszcze sprawa tego, jaki wplyw na psychike dziecka ma jego swiadomosc, ze jest ono duzo silniejsze i sprawniejsze od rowiesnikow, ale to raczej temat do wypowiedzi dla psychologa.

Pzdr.
B.
  • 0

budo_imperator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
Badtrip, zaraz jakiś aptekarz czy inny powie, że jesteś pojebanym wujkiem :lol:
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
Nie dlaczego jak dziecko ma z tego radoche :-) To niech cwiczy :-)
Wlasnie o to chodzi ze dziecko powino sie bawic i trenowac :-)
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
i nie dostawać oklepu w łeb bo to niezdrowo!
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
Nie widzę nic złego, ze mały jest od małolata uczony... Jezeli tylko będzie trafiał na właściwych ludzi i starzy mu wskażą własciwą drogę i będą odpowiednimi wzorami, to nie wyrośnie z niego zaden element aspołeczny. Jakoś nie słyszałem zeby Hitler lub Stalin trenowali MMA a jacy z nich poj***ce wyrosli...
Inna sprawa sparringi uderzane na fulla to z punktu widzenia zdrowotnego niezadobry pomysł, a dzieciak i tak wymiata :-)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
Trening nie rozwija agresji, a wrecz przeciwnie... Najwazniejsze jest odpowiednie podejscie trenera i popieram tutaj wypowiedzi Mate i Badtripa.
  • 0

budo_mibek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening mma osmiolatka
Co do filmów - tragedia

Odnośnie trenowania przez dzieci MMA:
Przede wszystkim trener, który się decyduje trenować dzieci w tym kierunku powinnien mieć sporą wiedzę na ich temat - psychika, zdolności motoryczne - to się zmienia u dzieciaków z miesiąca na miesiąc, z roku na rok.
Ważnym elementem w nauczaniu dzieci (niezależnie od rodzaju ćwiczonego sportu) jest odpowiedni do wieku sposób prowadzenia zajęć. Prowadzący trening powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie prawidłowo prowadzony trening może wywrzeć na dzieciaka negatywne w późniejszym okresie skutki.
Wysyłając swoje dziecko na trening - obojętnie, który sport czy sztukę walki - wypadałoby wypytać trenera czy ma odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie w pracy z dziećmi.

Wydaje mi się, że należy też tutaj używać bardziej sformułowania "uczyć" sztuki walki niż ją "trenować".

Osobiście wysłałbym dziecko na judo lub bjj.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024