Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido jako nakładka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido jako nakładka?

W takim razie pozwolisz ze sie zapytam, jaki jest cel twojego pisania na forum aikido? Zeby sie z aikido wysmiewac? Czy moze zeby udowadniac wyzszosc SW obecnie przez ciebie cwiczonych nad aikido?

Nie, nie interesuje mnie udowadnianie wyższości ani wyśmiewanie czegokolwiek. To wasza, czyli przeważającej większości aikidoków z tego forum, działka. Interesuje mnie otwarta dyskusja. Wiesz, to do czego wy się nie zniżacie, jeśli rozmówca nie trenuje aikido od dziesięciu lat.


Tu trafiłeś w sedno sprawy. Aikidocy często są intelektualistami, którzy wobec braku klasycznej konfrontacji na macie, przenoszą ją w inne miejsca (przykładowo forum, walka o stopnie). Jest tak ponieważ nie istnieją inne właściwsze do tego sposoby weryfikacji umiejętności. Przychodząc na sekcje Judo, z pewnością zauważyłeś dystans z którym ludzie się do Ciebie odnoszą( klasyczne zachowanie w zwartej grupie facetów z krwii i kości, którzy za nic w świecie nie padną jeśli rzeczywiście ich nie przewrócisz), ale z czasem się z pewnością otworzyli i zostałeś zaakceptowany. W aikido, wszyscy na początku są uśmiechnięci, przyjmują nowych z otwartymi rękami, ale za tym niestety kryje się fałsz , ujawniający sie w późniejszejszych obszarach , na które walka musiała po prostu zostać przeniesiona. I to jest właśnie najgorsze ludzie, od których wymagasz więcej okazują się płytcy niczym Młynówka w Wałczu.
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido jako nakładka?
fajna dyskusja. you make my day.... every day.... :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido jako nakładka?

Nie, nie interesuje mnie udowadnianie wyższości ani wyśmiewanie czegokolwiek. To wasza, czyli przeważającej większości aikidoków z tego forum, działka. Interesuje mnie otwarta dyskusja. Wiesz, to do czego wy się nie zniżacie, jeśli rozmówca nie trenuje aikido od dziesięciu lat.

Jesteś na dobrej drodze Shabu, żeby zacząć prowadzić antyaikidocki Dżihad :lol:
Imho chodzi o coś innego niż wymagany 10-cio letni staż, aby móc zabrać głos na Forum :-)
To proste, jeżeli ludzie się czymś zajmują na co dzień, to wymieniają się, takimi czy innymi, na ten temat opiniami. Swoje opinie weryfikują potem w tzw. realu. W naszym przypadku we własnych dojo, na stażach, na gościnnych występach czy też np. w meksykańskich restauracjach :wink: :lol: Możemy się ze sobą nie zgadzać w niektórych kwestiach, ale piszemy o tym, co robimy. Wtedy nawet głosy krytyczne pozwalają spojrzeć na własne doświadczenia z innej perspektywy. Staż treningowy nie ma większego znaczenia. Owszem, z biegiem lat niekiedy okazuje się, że to, co było tak dziwne i niezrozumiałe na początku, zaczyna układać się w logiczną całość, choć częściej to, co wydawało się oczywiste staje się coraz bardziej zawiłe i trudne, na zasadzie im dalej w las tym więcej drzew :wink:
Oczywiście nikt nie odbiera nikomu, kto się daną dziedziną nie zajmuje, prawa zabierania głosu w takim, czy innym temacie, ale dyskusja zwykle sprowadza się do jałowego gdybania.
Wiesz, o co chodzi, jeden rozmawia o pieniądzach, inny je ma. Jeden jeździ na staże, ciężko trenuje, startuje w zawodach itd. itp., inny tylko o tym nawija bez przerwy na internetowym forum. Jeden dużo gawędzi o seksie, podczas gdy inny porostu to robi :wink:
Pozdrawiam, h-k :-)
PS. Osobną grupę stanowią tacy, którzy coś tam rzeźbią i zdanie swoje mają, ale kurwica nagła ich strzela, kiedy ktoś ośmieli się mieć zdanie inne.
PS2 Aha, byłbym zapomniał o grupie najgorszej. Ci, którzy kompletnie nie mają poczucia humoru… :roll: :wink:
  • 0

budo_looom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido jako nakładka?
Mam dziwne wrazenie ze Bogumil ewidentnie dopomina sie o maly lomot, polecam przejrzenie tematow na forun JJ. Tam z kolei jasnie oswiecony Bogumil niszczy BJJ.
Bogumi, otworz w koncu swoja szkole - Masz taka wiedze i doswiadczenie w nauczaniu "Realnych"
sztuk walki ze wszelkie zawody wszechstylowe powinienes wygrac.
Widze ze podazasz droga Mushashi Miyamoto - Nadszedl czas aby wyzwac na pojedynek wszystkich tych ktorzy maja swoje szkoly i osmielaja sie twierdzic ze podazaja droga Budo.
Dziekujemy Bogumile ze jestes - Dzieki Tobie wiemy jak zyc i umierac, co trenowac i jak.
Bogumil apostol prawdy jedynej i jego przyboczny - giermek - ShabuShabu.
Naprawde fajnie ze jestescie.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido jako nakładka?

Bogumil apostol prawdy jedynej i jego przyboczny - giermek - ShabuShabu.

Odstosunkuj się waść. Po raz kolejny mówię: to, że Bogumił podczepił się pod mój temat nie znaczy jeszcze, że mamy ze sobą cokolwiek wspólnego, zwłaszcza przy tych jego ostatnich farmazonach o aikido bez aikido.

Jesteś na dobrej drodze Shabu, żeby zacząć prowadzić antyaikidocki Dżihad :lol:

Antyaikidocki? Nie. Antydogmatyczny! :)

Wiesz, o co chodzi, jeden rozmawia o pieniądzach, inny je ma. Jeden jeździ na staże, ciężko trenuje, startuje w zawodach itd. itp., inny tylko o tym nawija bez przerwy na internetowym forum. Jeden dużo gawędzi o seksie, podczas gdy inny porostu to robi :wink:

Pierwsze nie wyklucza drugiego w żadnym z przypadków. ;)
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido jako nakładka?
Ja tylko tak sie wtrącę nawiązująć do przykładów H-K:
KROWA KTÓRA DUŻO RYCZY, MAŁO MLEKA DAJE

to taka przypowieść ludowa, która niestety ma odzwierciedlenie w życiu :wink: :) :)


pozdr.
Wingman (cieszący oko wymianą zdań)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido jako nakładka?

A tak nawiazem mówiąc to za co mnie nie lubicie Bo serio nie wiem.

Za wcześniejszy szczeniacki język zapewne, choć ostatnio piszesz bardziej po ludzku. Kolejnym powodem do niechęci jest zapewne pisanie o osobach z forum, których, jak przyznali, nie znasz i nie trenowałeś z nimi.

Widzisz SoSIE ja przynajmniej jakąś wizje mam. Wydaje mi się że sensowną.

Wypracowanie umiejętności zastosowania w walce określonej formy ruchowej = technika.

Generalnie zgadzam się z zasadami, które opisałeś na bodajże 2 stronie, ale myślę, że pojęcie techniki w twoim rozumowaniu jest błędne. "umiejętności zastosowania w walce określonej formy ruchowej" to jest jedno, a sama zaś umiejętność techniczna to jest drugie.
Dw.
Mamy delikwenta na treningu judo. Trener pokazuje m.in. juji gatame. No i gościu ćwiczy tą dźwignię i już ma o niej pojęcie. Później mamy randori. Walczy sobie, zdobywa jakies tam pozycje i przydaża się ta jedna okazja kiedy może spróbować juji gatame. Jeśli walczy z kimś kto dłużej trenuje to ma nikłe szanse na wyciągnięcie dźwigni bo ma za słabą technikę. Popełni jakieś błędy typu za słabo wyciągnięta ręka, kolana nie sciskają ręki itp. Technik judo uczą można powiedzieć, że w formie kata. Uke jest w komfortowej dla tori sytuacji, żeby mógł ćwiczyć daną technikę. Na przykład o goshi: ćwiczy się je w sytuacji, która w walce się nie zdarza, ale tylko w takiej sytuacji można dobrze popracować nad techniką(szczególikami danej techniki).
Jedne błędy wytłumaczy trener a inne wynikną z walk ale nie można techniką(poziomem technicznym) nazwać "Wypracowanie umiejętności zastosowania w walce określonej formy ruchowej".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024