Skocz do zawartości


Zdjęcie

www o aikido ......?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?

Następnym razem proszę o naszywkę na gi z podanym nickiem z Vortalu, :wink: bo czuję się zażenowany :oops:

Albo chociaż jakiś ladny tatuaż... 8) 8) 8)
  • 0

budo_amelia74
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linia: Kraków -> Gdańsk -> LONDYN

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?
mam Tatoo, ale nie powiem gdzie ... ;) :oops:

i robiłam go sobie w Japonii - psssssst ... :P
  • 0

budo_amelia74
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linia: Kraków -> Gdańsk -> LONDYN

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?
a, zapomniałam, są zajęcia w Wakacje na AWFie, jestem w Wawie do końca Wakacji, może bym fffpadła ;) ?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?

a, zapomniałam, są zajęcia w Wakacje na AWFie, jestem w Wawie do końca Wakacji, może bym fffpadła ;) ?

Nie zdzierżę: wakacje i wpadła. Tak? :evil:
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?

a, zapomniałam, są zajęcia w Wakacje na AWFie, jestem w Wawie do końca Wakacji, może bym fffpadła ;) ?

Nie zdzierżę: wakacje i wpadła. Tak? :evil:

no co się dziwisz? jakieś teraz dodatki podobno dają. becikowe czy cuś. :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?

no co się dziwisz? jakieś teraz dodatki podobno dają. becikowe czy cuś. :)

:) :lol: :)
  • 0

budo_amelia74
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linia: Kraków -> Gdańsk -> LONDYN

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?

a, zapomniałam, są zajęcia w Wakacje na AWFie, jestem w Wawie do końca Wakacji, może bym fffpadła ;) ?

Nie zdzierżę: wakacje i wpadła. Tak? :evil:

no co się dziwisz? jakieś teraz dodatki podobno dają. becikowe czy cuś. :)



dość proste to było ...

Czy to dziwne że ktoś nie mieszkający w Polsce ma ochote poćwiczyć w tutejszych dojo?


luz laska ...
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?
Eee. aa może sie trzymajmy tematu?
Swoją drogą zdaje sie że regulamin tutaj zabrania reklam, bo dałbym stronke szkoły gdzie ćwiczę :)
I parę innych które mi czasem pomagają..
  • 0

budo_dorgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?
A to świeża strona o aikido jescze w budowie ale co myślicie?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Swoja droga faktycznie strony internetowe o aikido nie wygladaja najlepiej, chociaz niektóre wcześniej przytocznone całkiem fajne :) Myśle że to dlatego że zazwyczaj tym sie zajmują uczniowie pasjonaci bo klubom chyba szkoda kasy na profesjonalne strony. Zresztą nie wiem jak Wy ale mnie np. super wypasione strony we flashu gdzie wszystko jezdzi, fruwa, lata, gra, i się . . . . . loaduje troche irytuje. Wole te bardziej statyczne.

pozdrawiam
  • 0

budo_benek1313
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?
Stronka wg. mnie przeciętna, ale teksty mocne:
"...
W zwią zku z wprowadzanymi zmianami pragnę poinformować o formalnościach związanych z możliwością przystąpienia do struktur członkowskich ... powinna złożyć podanie w formie formularza zgłoszeniowego, który stanowi załącznik do niniejszego pisma.
Podania należy dostarczyć poprzez własnego instruktora lub bezpośrednio jednemu z instruktorów KoYoKan Dojo w Gliwicach ... Podania niekompletne to znaczy takie, w których brakuje zdjęcia, daty urodzenia, danych osobowych, podpisu osoby pełnoletniej lub innych niezbędnych informacji nie zostaną przyjęte a osoba, która złożyła takie podanie zostanie poinformowana o przyczynie negatywnej weryfikacji...
Przyjmowanie nowych członków będzie się odbywało dwa razy do roku ...Pozytywna weryfikacja formularza zgłoszeniowego daje możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia i uzyskania statusu członka zwyczajnego biernego, lub członka uczestnika ...itd"
Oryginał na stronie. Nowomowa rulez :lol: Powrót do przeszłości? :)
  • 0

budo_dorgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?
O rety rety! Jaka burza w szklance wody. Wszystko co jest napisane sprowadza się do wypisania karty zgłoszeniowej (która z pewnościa posiada większośc klubów, wzór do sciagnięca także ze strony). Są tam m.in dane osobowe a takze przebyte choroby czy zainteresowania. Weryfikacja to nic innego jak normalne sprawdzenie czy nie brakuje żadnych danych, więc dziwi mnie taka reakcja. Dane są wprowadzane do bazydanych 2 razy do roku. Nie widzę w tym nic dziwnego. Chyba ktoś tu szuka taniej sensacji. Pozdrawiam
  • 0

budo_kolos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?

Są tam m.in dane osobowe a takze przebyte choroby czy zainteresowania. Weryfikacja to nic innego jak normalne sprawdzenie czy nie brakuje żadnych danych, więc dziwi mnie taka reakcja. Dane są wprowadzane do bazydanych 2 razy do roku. Nie widzę w tym nic dziwnego.

A ja tam się dziwię. (może łatwo mnie zadziwić...) Bo u mnie wystarczy przyjść powiedziać - chciałbym się zapisać. W odpowiedzi dostaje się kartkę do lekarza - że nie przeciwskazań do uprawiania sportu i to wszystko. No oczywiście należy podać Imię i Nazwisko + raz do roku zapłacić ubezpieczenie. To wszystkie formalności.
Bo co kogo interesuje czym ja się interesuję :wink:
  • 0

budo_amelia74
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linia: Kraków -> Gdańsk -> LONDYN

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?
No fakt, głupie i dziwne to trochę :)
  • 0

budo_seiseikai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?

W zwią zku z wprowadzanymi zmianami pragnę poinformować o formalnościach związanych z możliwością przystąpienia do struktur członkowskich ... powinna złożyć podanie w formie formularza zgłoszeniowego, który .................. Nowomowa rulez :lol: Powrót do przeszłości? :)


Całkowicie się zgadzam... ze wszystkimi opiniami dotyczącymi procedury przyjęcia. Ale nie w każdym Yoshinkanie jest tak.
W tych dojo też wystarczy przyjść i powiedzieć , że się chce trenować [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A swoją droga Amelio to jak oceniasz tą skromną stronkę ...?
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?
Po pierwsze primo - SYAP jest stowarzyszeniem zarejestrowanym oficjalnie i zgodnie z prawem posiada statut, gdzie są takie wyrażenia jak pojęcie członka czynnego i biernego. I nie jest to żadna nowomowa a zwykły urzędniczy bełkot z jakim spotykamy się na każdym kroku w tym kraju. Kto kiedykolwiek zakładał jakiekolwiek stowarzyszenie i pisał statut ten wie. Ja już raz tą wątpliwą przyjemność miałem. Weryfikacje i inne bzdety służą temu aby móc zgodnie ze statutem odrzucić podania osób w stowarzyszeniu z jakichś powodów niechcianych, bo braki w kartach na bieżąco uzupełniają instruktorzy. Nie musimy lubić wszystkich, prawda? A niektórzy bywają upierdliwi i po polsku nie rozumieją. Deklaracje są zgodne z ustawą o gromadzeniu danych, i najważniejsze ich punkty to podstawowe dane osobowe i lekarz. Reszta to dodatki mające przybliżyć instruktorowi osobę składającą kartę. Wpis do bazy danych dwa razy w roku, bo jesteśmy małym stowarzyszeniem i nikomu się nie chce wpisywać pojedynczych zgłoszeń. Zwłaszcza, że stowarzyszenie jest non profit, czyli wszyscy udzielający się robią to kompletnie za darmo, co również niektórych boli. Składki w sekcji pobierane są na poczet najmu sali, nadwyżki idą na dotację staży bądź nierentownych chwilowo sekcji. Składki roczne idą na cele statutowe. Wszystko oficjal i legal żeby księgowa spokojnie po nocach spała i nie bała się kontroli.
Tyle w kwestii bełkotu.
Po drugie i ostatnie primo to tylko brzmi tak groźnie, w rzeczywistości o kartę nie idzie się doprosić:) Większość punktów z reguły ludzie nie wypisują bo im się nie chce i nie są one tak naprawdę wymagane. Ale z punktu widzenia instruktora się przydają, łatwiej wyrobić sobie wstępny pogląd o osobie nowej w dojo... i w zasadzie po to to jest. A statut jest jawny i dlatego można sobie go poczytać i się z niego pośmiać.

Ciekawostką za to jest wpis również z 16.06.2007 do księgi gości osobnika o pseudonimie "benek":

"Ludzie!O co chodzi?negatywna weryfikacja? pozytywne rozpatrzenie? dwa razy do roku? podanie?To klub Aikido czy werbownia tajnych współpracowników? A stronka raczej przeciętna.I niezbyt ważne jest, ze boss jest dr inż., a jego padawan mgr inż. arch. bardziej co potrafią. Powodzenia życzę. Narqa."

Psiiiiiipadek? Tu już wpis bardziej osobisty i wiadomo o co ten szum. Po prostu ktoś kogoś nie lubi i tyle.

Co do samej strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to jest cały czas w rozbudowie i parę rzeczy pewnie się pozmienia, jak tylko admini znajdą chwilkę na porobienie porządków :)



Co do powyższej stronki konkurencji i innych dojo Yoshinkanu, to to, co mnie wkurza to podkreślanie na każdym kroku, że Seiseikan to taki Yoshinkan tylko skuteczniejszy, bogatszy etc. - bo że co -> tylko w wersji Seiseikan Yoshinkan naprawdę działa? Powołujecie się na każdym kroku na źródło, stopnie niby macie w Yoshinkanie, ale lepsze? IYAF to organizacja z długą już tradycją i stałą linią przekazu, z naprawdę dużą kadrą instruktorską. Czy Seiseikan potrafi się poszczycić czymś takim? Póki co jesteście odłamem wewnątrz IYAF, który po prostu robi pewne rzeczy inaczej, bo tak pokazują tego odłamu twórcy - ale gdy pojedziecie zdawać do Hombu będą was obowiązywały dokładnie te same zasady co i mnie? Więc po co się wywyższać?
A powyższa stronka? Jak stronka - nie we flashu i na moim rzęchu działa - więcej mi nie trzeba... ale może to dlatego, że ze mnie taki artysta i esteta jak z koziej rzyci raisen tasza...
Pozdrawiam
sentiel
  • 0

budo_seiseikai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?

Co do powyższej stronki konkurencji i innych dojo Yoshinkanu, to to, co mnie wkurza to podkreślanie na każdym kroku, że Seiseikan to taki Yoshinkan tylko skuteczniejszy, bogatszy etc......

IYAF to organizacja z długą już tradycją i stałą linią przekazu, z naprawdę dużą kadrą instruktorską. Czy Seiseikan potrafi się poszczycić czymś takim?

gdy pojedziecie zdawać do Hombu będą was obowiązywały dokładnie te same zasady co i mnie? Więc po co się wywyższać?


Sentiel nie chciałem cię wkurzyć i myślę, że źle to odebrałeś , że ktoś się wywyższa .... :D

Nie podważaj skuteczności Seiseikanu bo jej nie znasz, ja zanim przeszedłem do Seiseikanu trenowałem bardzo długo w waszej organizacji to samo co ty więc mam większe doświadczenie w tym temacie - zgodzisz się ze mną.
Różnica między Seiseikan a Yoshinkan jest taka, że większość dźwigni wykonuje się w sposób naprawdę bardziej skuteczny dzięki bardziej optymalnym postawom i wytrąceniom ale to nie wielka różnica. Największą różnicą lub może dodatkiem to techniki osae san, których w IYAF nie ma..... prawda :D

Jeżeli chodzi o kadrę instruktorską to mamy tą samą połowa instruktorów z Yoshinkan to również Seiseikan - po prostu wielu Sensei`s stwierdziło , że dobrze jest znać te techniki tym bardziej trenując pod okiem żyjącego stwórcy Seiseikanu i współtwórcy Yoshinkanu.

Jeżeli chodzi o egzaminy to obowiązują nas techniki uznane przez IYAF co zresztą możesz zobaczyć w dziale instruktor gdzie są pokazane certyfikaty. Tyle tylko , że egzamin rozwinięty jest o techniki z Seiseikan.

Na zakończenie powiem tyle nie traktuj Seiseikan jako innego systemu, czegoś nie należącego do Yoshinkanu bo Seiseikan to jest Yoshinkan tylko, że z "wisienką" na torcie.

Serdecznie pozdrawiam i czieszę się, że stronka chodzi :)
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?

Nie podważaj skuteczności Seiseikanu bo jej nie znasz...


Nie wypowiadam się na tematy o których nie mam zielonego pojęcia - miałem okazję poćwiczyć troszkę z wami, widziałem Terada Sensei, rozmawiałem z Matsuo Sensei, jego małżonka zakładała mi sanka... Aikido jak każde inne - żadnych sensacji, nadnaturalnych mocy i wpływu ciemnej strony :)
BTW słowo na s... jest zakazane w dziale Aikido :twisted:

...ja zanim przeszedłem do Seiseikanu trenowałem bardzo długo w waszej organizacji...

heh... ja byłem przy rozłamie Yoshinkanu i wiem mniej więcej kto gdzie wtedy ćwiczył...

...więc mam większe doświadczenie w tym temacie - zgodzisz się ze mną...

Moge podejrzewać tylko kto się ukrywa za tym nickiem, więc nie wiem jakie masz doświadczenie... mnie przede wszystkim interesuje to co wyniosłem z maty i na tym opieram wypowiedzi...

...Różnica między Seiseikan a Yoshinkan jest taka, że większość dźwigni wykonuje się w sposób naprawdę bardziej skuteczny...

Znaczy co - nikka czy sanka da się założyć w sposób jeszcze bardziej skuteczny? Mnie się wydawało, że wystarczy aby działało... Dźwignie są te same - różne drogi do nich prowadzą to fakt, ale anatomii i mechaniki nie oszukasz...

...Największą różnicą lub może dodatkiem to techniki osae san, których w IYAF nie ma...


Yoshinkan w swojej głównej linii jest bardzo skodyfikowany i w podstawach bardzo uproszczony - nie ma tam niczego co by było zbędne. Dopiero później zaczynają się fajerwerki... ale tak chyba jest wszędzie - najpierw naucz sie chodzić zanim zaczniesz biegać...

Jeżeli chodzi o kadrę instruktorską to mamy tą samą połowa instruktorów z Yoshinkan to również Seiseikan - po prostu wielu Sensei`s stwierdziło , że dobrze jest znać te techniki tym bardziej trenując pod okiem żyjącego stwórcy Seiseikanu i współtwórcy Yoshinkanu.

Chodziło mi o kadrę w Japonii i na świecie.
Co do tego współtworzenia - twórcą Yoshinkan był Gozo Shioda i nikt inny. Terada Sensei był współzałorzycielem IYAF - a to różnica :)


Jeżeli chodzi o egzaminy to obowiązują nas techniki uznane przez IYAF co zresztą możesz zobaczyć w dziale instruktor gdzie są pokazane certyfikaty. Tyle tylko , że egzamin rozwinięty jest o techniki z Seiseikan.

Ale interpretacja technik jest różna mimo, że mają te same nazwy - w głównej linii Hombu jest tak i tak ma być, obojętnie kto by nie egzaminował. I gdybyś zdawał w Japonii musiałbyś się do tego dostosować. Diabeł tkwi w szczegółach jak zwykle.

Na zakończenie powiem tyle nie traktuj Seiseikan jako innego systemu, czegoś nie należącego do Yoshinkanu bo Seiseikan to jest Yoshinkan tylko, że z "wisienką" na torcie.

Przypomniał mi się skecz Pythonów z wielkim żarciem - ale tam to był listek mięty na końcu :)
Ja Seiseikan traktuje jak Seiseikan właśnie - znam większość instruktorów, darzę ich szacunkiem, ale to nie moja bajka i tyle...

Pozdrawiam
Sentiel
P.S. Może mnie to zmotywuje, do ruszenia strony sekcyjnej - bo narazie poza wersję testową nie wyszła :)
  • 0

budo_seiseikai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?
Ok nie będziemy prowadzić bezsensownej polemiki. Masz rację ważne jest to co wynosimy z tatami - może kiedyś się spotkamy na macie i będziemy mogli rozwinąć temat itd.

Powiedz mi jednak bo tego nie rozumiem - o co chodzi ..... ?
"BTW słowo na s... jest zakazane w dziale Aikido"

A jeżeli chodzi o Yoshinkan Aikido i jego założyciela to zanim zaczniesz zdecydowanie twierdzić, że Soke Shioda tworzył je w pojedynkę to upewnij się na 100% .....
Bo tą informację podaje sam IYAF :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: www o aikido ......?

Powiedz mi jednak bo tego nie rozumiem - o co chodzi ..... ?
"BTW słowo na s... jest zakazane w dziale Aikido"

BTW = by the way
słwo na s... - skuteczność :twisted: :twisted: :twisted:


A jeżeli chodzi o Yoshinkan Aikido i jego założyciela to zanim zaczniesz zdecydowanie twierdzić, że Soke Shioda tworzył je w pojedynkę to upewnij się na 100% .....
Bo tą informację podaje sam IYAF



Na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest tylko tyle:

...One of Ueshibas Sensei's most outstanding pupils was Soke Gozo Shioda, who founded Yoshinkan Aikido...


...In 1989 Soke Shioda Gozo, with the assistance of Dr. Fred Haynes and Mr. Mark Baker, began to work towards the creation of the International Yoshinkai Aikido Federation (IYAF)...


...By 1990, the IYAF was fully established by Soke Shioda Gozo. Mr. Kuranari, the Foreign Minister of Japan, became the president of the IYAF...


Jeżeli masz lepsze informację poproszę o źródło - przyznaję, że przez Aikido Yoshinkan International eMagazine nie chciało mi się teraz kopać.

Pozdrawiam
Sentiel
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024