Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cree XLamp 7090 - przyszła około południa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa
GP - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
2/3 AAA 400mAh

Sanyo - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
2/3AA 600mAh, 14,5x29,0 mm???? ciekawe czy się nie walneli w tym rozmiarze....
jeśli nie to by było fajne :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
2/3AAA 300mAh

i kilka innych, ogólnie to jest tego trochę, ale ani wzmianki o ładowaniu :/
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa
Wychodzi na to, że to wszystko jakieś superakumularorki, bo ładowarek do tego - niet, czyli pewnie nie trzeba ich ładować ;)

Wpadłem na pomysł, co by nie kombinować już :)
Zamówiłem sobie do SF L2 dwa akumulatorki 14670 ( 1100mAh )
szerokość 14 mm, długość 670 mm. Wywalę tą plastykową rurkę ze środka LL, coś podłożę, żeby dorównać do tych 90mm i powinno być OK :)

pozdrawiam
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa

Wychodzi na to, że to wszystko jakieś superakumularorki, bo ładowarek do tego - niet, czyli pewnie nie trzeba ich ładować ;)

To są akumulatorki do pakietów i ładuje się je ładowarkami RC albo zrób sobie dwa druciki połączone ze stykami zwykłej ładowarki AA i doklej do nich te akumulatory, na przykład małymi magnesami. Nie stosuj jednak ładowarki tzw. szybkiej, bo te aku mają za małą pojemność i może im to bardzo zaszkodzić. 100 mA na wyjściu i 3-4 godziny ładowania to moim zdaniem maksymalne parametry dla NiMH 300 mAh.

Wpadłem na pomysł, co by nie kombinować już :)
Zamówiłem sobie do SF L2 dwa akumulatorki 14670 ( 1100mAh )
szerokość 14 mm, długość 670 mm. Wywalę tą plastykową rurkę ze środka LL, coś podłożę, żeby dorównać do tych 90mm i powinno być OK :)
pozdrawiam

Mam nadzieję, że wiesz, że to są akumulatory litowo-jonowe o napięciu 3,7V, które wymagają *specjalnej* ładowarki ...

-- M.

  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa
wiem, ladwarke tez zamowilem, u tego samego goscia :)

pozdrawiam
  • 0

budo_mossberg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa
moze zmienie temat posta bo cos o akumulatorach widze idzie :)
  • 0

budo_uspcomp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warmia

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa
Mam pytanie w temacie nowych diod ?
Czy można zmienić diodę w mojej Nuwai Q3 na jedną 123, na jakąś nową dajacą opisywane przez Was parametry? Widze na forum sporo fachowców od przerabiania. Najchętniej podesłałbym za opłata do przeróbki w ostateczności przy instruktarzu zrobiłbym sam , ale to trochę przerasta moje umiejętności .
Proszę o pomoc i radę.
Janusz
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa

Mam pytanie w temacie nowych diod ?
Czy można zmienić diodę w mojej Nuwai Q3 na jedną 123, na jakąś nową dajacą opisywane przez Was parametry? Widze na forum sporo fachowców od przerabiania. Najchętniej podesłałbym za opłata do przeróbki w ostateczności przy instruktarzu zrobiłbym sam , ale to trochę przerasta moje umiejętności .
Proszę o pomoc i radę.
Janusz



Czekam na te super nowe hiper extra diody. Jak będą, dam znać. Pierwszeństwo jednak mają ci, którzy mają Huntlighta ode mnie, jeśli wystarczy, to mogę robić inne lampki.

-- M.

  • 0

budo_uspcomp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warmia

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa
Dzięki Mel !
Będę czekał i mam nadzieje ,że znajdę się na Twojej liście :D
Janusz
  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa
uspcomp- ja mam tych diodek jeszcze sporo :D cree xr-e, jak bys cos potrzebowal wal smialo
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa

uspcomp- ja mam tych diodek jeszcze sporo :D cree xr-e, jak bys cos potrzebowal wal smialo

Cree świeci kątem ok. 80 stopni, SSC kątem ok. 170 stopni (podaję z pamięci). Masz zamienną optykę do Nuwaia?
U mnie leży 16 sztuk cree, które wsadzałem w różne lampki i niestety, bez rzeźbienia w reflektorze wychodzi z tego jedno wielkie g...o z pierścieniami, co prawda dosyć jasne, ale nie o to chodzi. Nawet jak podtoczysz reflektor od dołu, to większość światła ucieka na spill, jeżeli refl. nie jest odpowiednio głęboki i zmierzona poprawa jasności beamu może być żadna.

-- M.

  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa
MEL- hmm ja xre montowalem w rozne lampki i swieci bardzo ladnie, czasem nie musialem modyfikowac reflektorkow, a co do nuwaia, co za problem ??

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


robisz takie cos i nie wystarczy ci ten spot? mam optyke do xre ale jet kiepska , jakas nie dorobiona a zawsze mozna dac sprawdzony ims do Q3

ps. jak ci zawadzaja xre to moze chcesz sprzedac je ? :D
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa

MEL- hmm ja xre montowalem w rozne lampki i swieci bardzo ladnie, czasem nie musialem modyfikowac reflektorkow, a co do nuwaia, co za problem ??

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Ano ten problem:
"... the reflector was removed from the bezel and filed down in a bench vise until the step was almost flush, then deburred to remove any aluminum shavings. I stopped filing as soon as the hole was large enough for the XRE to fit inside, but might try removing more material to experiment with the focal point."Taka praca ręczna powoduje (pomijając jej upierdliwość), że reflektor pracuje tylko fragmentem swojej powierzchni i nie wykorzystujesz potencjału diody.
A spot, owszem ładny. Zauważ, porównany z B42, nie jest przytłaczająco jaśniejszy, choć powinien być.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tu znowu:
"...replaced original aluminum spacer ring with custom all-copper heatsink, modified the reflector to re-allign XRE focus, ..."Jaka jest powtarzalność takich operacji?
Na zdjęciu spot przy zasilaniu 1000 mA -- nie poraża. Pomyśl: przy 350 mA cree daje ok. 90lm, przy 700 mA około 160 lm. Ta różnica jasności w porównaniu do B42 powinna być większa.
IMHO coś w tych modach nie gra z wykorzystaniem możliwości cree i dlatego sobie je odpuszczam. Nie ważne, że świeci. Ważne, jak świeci.

ps. jak ci zawadzaja xre to moze chcesz sprzedac je ? :D

Gdzieżby takie maleństwa zawadzały? Mają swoje miejsce w pudełeczku. Coś z nich ukręcę.

-- M.

  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa
MEL- ja jestem zadowolony z modow na xre, klienci tez, probowales moze xre na ims20mm?
oczywiscie zmodyfikowanym, wlasciwie gzie sie nie wsadzi nowej cree to jest duzo jasniej na tym samym pradzie
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa

MEL- ja jestem zadowolony z modow na xre, klienci tez, probowales moze xre na ims20mm?
oczywiscie zmodyfikowanym, wlasciwie gzie sie nie wsadzi nowej cree to jest duzo jasniej na tym samym pradzie


Popróbuję w wolniejszej chwili. Może trzeba po prostu sprawdzić zamiast gadać :?
-- M.

  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa
MEL- zrobilem pare fotek dla porownania, na luxeonie TX1J i ims27mm prad 1,2A oraz xre p3 i ims20mm prad 0,8A, sam zobacz i ocen
pierwsza fotka, latarki leza jakies 30cm od sciany, aparat 1m od celu, nastawy, iso 50, czas 1/1000, przyslona 2,8 xre po prawej stronie

[img][img]http://img206.imageshack.us/img206/1223/pict6499rf6.th.jpg[/img][/img]

to samo, inne nastawy aparatu tylko

[img][img]http://img440.imageshack.us/img440/8659/pict6496wx1.th.jpg[/img][/img]


a teraz bialy sufit, po prawej xre

[img][img]http://img204.imageshack.us/img204/6677/pict6484hk8.th.jpg[/img][/img]


[img][img]http://img204.imageshack.us/img204/9828/pict6485wq5.th.jpg[/img][/img]


wieczorkiem moge machnac jakies fotki na wiekszym dystansie, 20 30 m, :D
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa

MEL- zrobilem pare fotek dla porownania, na luxeonie TX1J i ims27mm prad 1,2A oraz xre p3 i ims20mm prad 0,8A, sam zobacz i ocen...



Tiaa, już wsadziłem cree do ims27 i jestem mile zaskoczony, natomiast ims20 mogłby świecić lepiej, ale 3 sztuki w Magu będą mile się żarzyć...
-- M.

  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa
Szczerze mówiąc, też jestem zaskoczony wynikiem, który widać na fotkach.
  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa
MEL- mowisz ze ims 20mm slabo swieci? hmm a co ci nie odpowiada? jak porownasz xre do luxa na imsie20mm? ja jestem bardzo zadowolony z efektu na tak malym reflektorku, a jak zmodyfikowales 27mm?

CASSINI- pomysl jak swieci malutki led lenserek z takim zestawem, palce lizac :D , dwa stopnie jasnosci i latareczka jak sie patrzy
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa

MEL- mowisz ze ims 20mm slabo swieci? hmm a co ci nie odpowiada? jak porownasz xre do luxa na imsie20mm? ja jestem bardzo zadowolony z efektu na tak malym reflektorku, a jak zmodyfikowales 27mm?

Nie pasuje mi to, co już wcześniej napisałem -- że płytki reflektor pracuje tylko fragmentem odbłyśnika i potencjał diody po prostu ginie. Nie wystarczy mi, że świeci jaśniej od LuxIII. Powinno świecić duuużo jaśniej. Jeśli różnica jest taka, jak widać na Twoich (i nie tylko) zdjęciach, to dla mnie zabawa w zmienianie diody jest pozbawiona sensu, tym bardziej że cree jest bardziej wymagająca w mocowaniu od luxeonów.
IMS 27 nie modyfikowałem wcale, mam taki z szeroką dziurą i cree wchodzi cały.


CASSINI- pomysl jak swieci malutki led lenserek z takim zestawem, palce lizac :D , dwa stopnie jasnosci i latareczka jak sie patrzy

Rzecz gustu, nie lubię LL, ich koszyków, cieniutkiej i delikatnej obudowy, dziury w kolimatorze (chyba do gromadzenia pyłu), nieszczelnych przełączników, a dwa poziomy jasności to za mało, tym bardziej że tylko niektóre modele mają jakiekolwiek sterowanie, a drugi poziom to po prostu rezystorek podłączony szeregowo. Ale rozumiem, że firma ma swoich fanów.
-- M.

  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Cree XLamp 7090 - przyszła około południa

Rzecz gustu, nie lubię LL, ich koszyków, cieniutkiej i delikatnej obudowy, dziury w kolimatorze (chyba do gromadzenia pyłu), nieszczelnych przełączników, a dwa poziomy jasności to za mało, tym bardziej że tylko niektóre modele mają jakiekolwiek sterowanie, a drugi poziom to po prostu rezystorek podłączony szeregowo. Ale rozumiem, że firma ma swoich fanów.
-- M.[/color]

Melu, zejdź z lenserków z łaski swojej. :)
Kolimatorki wcale nie są głupie w swojej idei i funkcjonowaniu (za te otworki właśnie je lubię) . Z obudową nie przesadzaj, bo czołgiem po latarce się nie jeździ. Jeśli chodzi o elektronikę masz rację, tyle tylko, że jeśli już jest, tak jak w Magicu, to swoje zadanie spełnia całkiem przyzwoicie. Koszyki fakt, że są irytujące. :wink:
One mają klimat, podobnie jak i Magi. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024