Skocz do zawartości


Zdjęcie

miotacz plomieni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_red dragon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz plomieni
Uwielbiam zapach napalmu o poranku :D
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz plomieni

Z miotaczem płomieni jest dokładnie tak jak napisałem. Nie ma co pisać do KSP, ich opinia nic tu nie zmieni. A czemu akurat do KSP (Komenda Stołeczna Policji)? Może chodziło o KGP (Komenda Główna Policji)? A w ogóle to pytać by się należało raczej MSWiA...


chodzilo o laboratorium kryminalistyczne KSP - bo to ono wydaje m.in. opinie czy dany przedmiot jest bronia czy nie (vide popularnych pytan o batona)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wyważanie otwartych drzwi. W stanach firma XADS ma już to prawie ukończone a w Rosji NII Stali. W skrócie chodzi o to że wiązka laserowa jonizuje powietrze i otrzymanym przewodzącym kanałem można przesłać impuls elektryczny taki jak w dotychczasowych paralizatorach, tyle, że na kilka- kilkanaście metrów. Ostatnio tego typu konstrukcjom konkurencję zrobiła kanadyjsko-izraelska firma LEKTROX która opracowała tzw. elektryczne kule, na razie do naboji granatnikowych kal. 40 mm a niedługo do strzelb 12 ga. Tutaj chodzi o to, że pocisk w momencie trafienia w cel zamienia energie kinetyczną na elektryczną, jednocześnie przyczepia się i poraża impulsem elektrycznym. Rzecz do zastosowania nawet na odłegłościach 50-70 m.


bardzo chetnie sobie poczytam o ich postepach, bo temat jest bardzo ciekawy sam w sobie - szczegolnie te elektryczne kule (jak to sie np ma do broni stosowanej na pokladach samolotow gdzie konwencjonalna amunicja z racji zagrozenia rozszczelnienia kadluba nie moze byc stosowana?)

Taki sobie. Teflon może służyć do powleczenia cienką warstwą pocisku dla zmniejszenia oporów w lufie. Nie jest to tworzywo z którego można zrobić sabot trzymający podpocisk. Saboty robi się z lekkich ale wytrzymałych materiałów jak aluminium, jakieś utwardzone polietyleny itp.


czemu uwazasz ze teflon nie bedzie wlasciwy na sabot? teflon to jest wlasnie politetrafluoroetylen :)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz plomieni

czemu uwazasz ze teflon nie bedzie wlasciwy na sabot? teflon to jest wlasnie politetrafluoroetylen :)


Bo jest miękki, niewytrzymały mechanicznie i praktycznie nadaje się tylko na powłoki o właściwościach smarujących. Poza tym nie można go wtryskiwać ani odlewać, formować go można jedynie kosztowną metodą spieku proszków.
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz plomieni
ja sie tylko zastanawiam co na to konwencja Genewska... Nie czytalem ale o ile wiem to zakazuje stosowania cierpienia nawet w czasie dzialan wojennych. A przypalanie nawet w samoobronie moze bolec (chyba ze Lepper jara sprzet :P )
  • 0

budo_pawu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz plomieni
technologia o przeznaczeniu wojskowym

licencja na obrót i wytwarzanie

WITU WITI itp

tak jak czarnoprochowce,

na AONie zostałem podczas obrony zapytany, o co chodzi z tym cierpieniem i okrucieństwem - bo oni sami nie wiedzą
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024