Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytanko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko

the main purpose of this sparring is to acqiure a mixed technique of hand and foot parts, the attacker therefore, must use both the hand and the foot alternately
It is, however, entirely optional wether the atacker uses the hand or the foot first.
(...)


:roll:

masz napisane ze nie moze

use alternately - na zmiane

jedyne co moze byc nie jasne to czy znaczy to ze mozna tylko:
-prawa reka, lewa noga
-prawa noga, lewa reka,

czy tez mozna 2 x prawa

EOT?
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko
ok sorry, przeoczyłem te słówko:/
ale musze przyznać ze ćwiczyłem to nie raz samymi rękoma czy samymi nogami i wcale nie czuje sie gorszy ;)
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko

Ja jestem z GTF! I tam łamalismy juz na zółty pas!


Kolego nie obraź się ale co wyście tam łamali? styropian ? Kurcze nie wyobrażam sobie łamania desek po dziesięciu miesiącach treningu.. Przykładem może być Karate kyokushin w którym też nie łamią desek na pierwszy kolor bo jest to głupotą ponieważ ręka musi się utwardzić. A przecież chłopaki z kyokuszinki chyba bardziej się nastawiają na utwardzanie niż my w TKD
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko
Wszystko to kwestia techniki i tego, co się łamie, a nie tzw. utwardzenia...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko

na egzaminie trzeba zaczac atak prawa reka / noga

czyli nie moge zaatakowac z przejscia wykroczna noga?
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko

Wszystko to kwestia techniki i tego, co się łamie, a nie tzw. utwardzenia...


Zgadzam się z tobą ale przyznaj że najpierw trzeba wzmocnic ręce zanim przystąpimy do rozbijania.. Technika odgrywa największą ale do tego trzeba mieć odpowiednio przygotowane ręce a po 10 miesiącach to raczej trochę za wcześnie na rozbijanie. Równie dobrze można by wziąć "karka" żeby rozbił i też by mu to się udało ale tu chodzi o to żeby przygotować kogoś na tyle żeby rozbijał bez problemu i przede wszystkim żeby sobie krzywdy nie zrobił. Ja mam takie zdanie. Wiec uważam że łamanie powinno być od min 6 kup.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko
Nie mówię o jakichś supergrubościach, ale złamanie cienkiej deseczki nie jest żadną wielką sztuką. Można poza tym rozbijać np. łokciem - twarda, bezpieczna powierzchnia. Jasne, że nikt nie każe gościowi po roku treningu rozbijać calówki z sonkal dung, bo to bez sensu. Kiedyś jednak np. zrobiliśmy numer i maluszkom zdającym na 9 kup daliśmy do rozbijania najcieńszą deskę plastikową (odpowiednik jakiejś chyba półcentymetrowej drewnianej). Wszystkie z hukiem porozwalały najprostszymi technikami, zabawy było co niemiara...

Tak więc jeszcze raz - zależy co się rozbija i czym...
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko
no ja sobie wyrobilem ap jumook. jest jednostrzalowy. jeden strzal... i puchnie... :roll:
  • 0

budo_brus_gda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko
Rozumiem tych zniesmaczonych, ktorzy mysla, ze zolty pas na egzaminie bedzie musial zlamac deske jakas trudna technika reczna. Sa jednak takie techniki, np. ap-chagi, ktorymi u mnie na egzaminie studenci lamia "dechy" juz na pierwszym egzaminie, czyli nawet na 10cup. Napisalem "dechy" bo standardem w wielkich miastach sa takie kupywane w supermarketach, np. praktiker z sosny o grubosci 18mm. Zeby rozbic taka "deche" wystarczy delikatnie zawadzic paznokciami, juz nie mowie o tym wszystkim co wchodzi na poprawnosc techniki. Mysle, ze pozytywne jest wprowadzenie laman desek od pierwszych egzaminow z tym, ze rozssadnych technik, zeby nie zniechecic mlodego zawodnika a raczej pozwolic mu uwierzyc w siebie. To taki aspekt psychologiczny.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko

Zeby rozbic taka "deche" wystarczy delikatnie zawadzic paznokciami, juz nie mowie o tym wszystkim co wchodzi na poprawnosc techniki.


ale wtedy młodzi uczą się:

a) tkd to ściema
albo
B) studenci są super-hiper po 6 miesiącach treningu.

jedno i drugie nie jest zbyt pożądane.

Moim zdaniem co innego "ściema" pod publikę na pokazie, a czym innym są rozbicia podczas egzaminów, gdzie sprawdza się umiejętności ćwiczących. A obawiam się, że takie rozbicia lekko wypaczają sens tego elementu egzaminu.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko

... bo standardem w wielkich miastach sa takie kupywane w supermarketach, np. praktiker z sosny o grubosci 18mm. . .

Wawa może nie jest dużym miastem, ale jest. Jak nie mamy dostępu do tartaku to zostaja składy budowlane. A i dechy przypominają bardziej calowe niz 18 mm :wink:
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko

Moim zdaniem co innego "ściema" pod publikę na pokazie, a czym innym są rozbicia podczas egzaminów, gdzie sprawdza się umiejętności ćwiczących. A obawiam się, że takie rozbicia lekko wypaczają sens tego elementu egzaminu.


Stern zgadzam się z tobą w 100%. Łamanie desek nie jest po to żeby było fajnie i zabawnie. Kupmy sklejke i jako rekrutacje do klubu mówmy adeptom że muszą ją złamać :P albo lepiej można kartke papieru "rozbijać" bo przecież też z drzewa się ją robi :D
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko

na egzaminie trzeba zaczac atak prawa reka / noga

czyli nie moge zaatakowac z przejscia wykroczna noga?


o ile wiem to wymog co do ataku jest ze tylko prawa.

tak mnie trener uczyl i czytalem m.in. w encyklopedii tkd
  • 0

budo_akn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko
witam,
wracajac do watku rozbijania desek na egzaminach to:
- rzeczywiscie w duzej mierze zalezy to od prowadzacego egzamin - ja np. na 7 lub 8 cup (juz dokladnie nie pamietam) mialem do rozbicia 2 deski (takie szare grube plastiki) z dolyo i 2 z yop - uwazam ze byly to troche zawyzone wymagania.
- na ostatnim egzaminie (w grudniu) na czarne pasy wiele osob rozbijalo deski klejone ktore jednak chyba zdecydowanie latwiej sie lamia (przynajmniej tak to wygladalo jakby lamaly sie jak "zapalki"). chyba jest spora roznica miedzy trzema litymi calowymi deskami a trzema 2 cm klejonymi.
co o tym sadzicie? czy powinno sie w ogole dopuszczac takie deski do egzaminu na czarne pasy?
pozdr,
andrzej.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko
Ja uważam że sie nie powinno dopuszczać :)
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko

(przynajmniej tak to wygladalo jakby lamaly sie jak "zapalki")


A może mieli taką siłę?? Jak koreańczycy zrobili pokaz jak na kolesiu łamali kije (dość grube) to tez wyglądało że łamią się jakby łamały się jak zapałki. A jednak nie chciał bym przyjąć w ten sposób na plecy :)
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko

(...)

nie narzekaj tylko dawaj adres stolarza :)
  • 0

budo_akn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko
jak szukalem desek przed grudniem to trafilem na sklad drewna w ktorym gosc powiedzial ze nie ma calowych desek o szerokosci 30 cm ale moze mi wlasnie zrobic takie klejone.
zamierzam sobie takie zamowic na czerwcowy egzamin. musze poszukac adresu ale z tego co pamietam to gosc jest z żoliborza w warszawie (ul reymonta lub broniewskiego).


raczej nie mieli takiej sily ;-)
I dziewczyny i "dzieciaki" łamały na luzaka 3 deski z dolyo, 2 z cziruga. oczywiscie mogla to byc super technika itd ale raczej przyczyna tkwila w deskach.
jak znajde namiary na stolarza to dam znac.
pozdr,
a.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko
Mowisz że to złe a sam chcesz tak zrobic :evil: :roll:
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanko

jak szukalem desek przed grudniem to trafilem na sklad drewna w ktorym gosc powiedzial ze nie ma calowych desek o szerokosci 30 cm ale moze mi wlasnie zrobic takie klejone.
zamierzam sobie takie zamowic na czerwcowy egzamin. musze poszukac adresu ale z tego co pamietam to gosc jest z żoliborza w warszawie (ul reymonta lub broniewskiego).


raczej nie mieli takiej sily ;-)
I dziewczyny i "dzieciaki" łamały na luzaka 3 deski z dolyo, 2 z cziruga. oczywiscie mogla to byc super technika itd ale raczej przyczyna tkwila w deskach.
jak znajde namiary na stolarza to dam znac.
pozdr,
a.


1" = 1 in. = 25,4 mm, zwany też "cal międzynarodowy".


po co ci calowe? przeciez wymagana grubosc deski to 2cm, czyli 20mm, a nie 25,4mm. ja mialem deski 18mm, z OBI. byly szerokie na 30 cm i dlugie na tyle, ze na miejscu cieli i wychodzilo kilka desek z jednego "zestawu". to na polki chyba bylo... polecam, jakby sie ktos budowal ;)

nieletni moga uzywac desek 15mm. ale nie wiem czy niektorzy nie uzywali trroszke cienszych. zreszta niektore w ogole jakies z kosmosu byly. jak jeden typ rozbil, to w miejscu gdzie byla deska zostalo mnostwo pylu... albo byla jaka upgradeowana, albo bardzo wiekowa ;)

pzdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024