Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pirwszy nóż w trakcie robienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_gjd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pirwszy nóż w trakcie robienia
witam.

nie besztajcie mnie od razu. zrobiłem to z wyprostowanego resora od malucha :wink: .prawie wszytko zrobiłem pilnikami , poza wycieciem krztałtu (gumówka) i polerowaniem (tarcza do wiertarki).

wiem że wygląda to okropnie narazie ale naprawde kosztowało mnie to kupe roboty. Jeszcze pare poprawek i myślę że bedzie to jakos wyglądało.

nie wiem z czego mam zrobić rączkę. myślałem nad jakimś drewnem (i tu proszę o jakieś podpowiedzi jakim, ponieważ zacząłem robić z jakiegoś badziewia i się rozsypało) lub nad dwoma kawałkami stali (tylko nie wiem czy nie bedzie za ciężki wtedy).

Oto on:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Serdecznie pozdrawiam Wszystkich i życzę Szczęśliwego Nowego Roku !
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia
Bardzo ciekawy projekt!
witamy kolejnego nozoroba na forum :)
  • 0

budo_gjd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia
Dzięki

Widzę że pomyliłem działy :oops: . sorki za to .
Mam prośbę do kogoś z wysoką rangą na forum o przeniesienie mojego postu do działu MASTERS Of STEEL, jeśli jest to oczywiście możliwe.

Z góry dziękuje.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia

nie wiem z czego mam zrobić rączkę.

Pomyśl nad czymś, co na tym forum nazwano "Blachartą". :)
Może Blacha ma co na zbyciu jeszcze...
  • 0

budo_gjd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia
Dzięki Cassini.
Blacharta by się nadała, i pewnie się na nią skuszę.
Problem w tym ,że ilekroć patrze na ten "nóż" tyle razy mam ochote w nim coś zmienić, i narazie chcę go doprowadzić to zadowalającego stanu.
Mam zamiar kupić targowiczną szlifierkę stołową .
Coś takiego, ale oczywiscie prawie połowe tańszą :?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
bo bez niej ciężko o szlifowanie.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia

Problem w tym ,że ilekroć patrze na ten "nóż" tyle razy mam ochote w nim coś zmienić, i narazie chcę go doprowadzić to zadowalającego stanu.

I tak będzie z każdym następnym.
Niech moc rękę Twą prowadzi. :)

bo bez niej ciężko o szlifowanie.

Powoli pewnie łykniesz. :wink:
Trzymaj uśmiech. :)
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia
Mi się podoba, ale powinienes go bardziej... eee... skwadratowić(???) :) tam gdzie były kąty poprostu przy szlifie zrobiły sie obłe. No ale zrobiony ręcznie. Że kształt gumówką no to co?? Bo co to za różnica czy wytniesz gumówką, czy wygryzie Ci to szablozębny chomik?? chociaż Jumba kiedys się ktoś czepiał... :lol: A na MoS nie wiem czy ktoś by to przeczytał. To forum wymiera i to nie powoli :X
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia

witamy kolejnego nozoroba na forum :)

O tym właśnie zapomniałem. 8)
  • 0

budo_gjd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia
cieszy mnie to, że się podoba,
no i może to lepiej ,że sie temat znalazł tutaj :wink:
mam zamiar zrobić coś takiego:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tzn. chce znacznie powiększyć szlif na szerszym odcinku ostrza, a na węższej tylko troszke.
zaznaczylem na obrazku jak umiałem :) .
i do tego aby mi to wyszło w miare prosto chcę użyć (tzn najpierw kupić, haha) szlifierkę.
dodam ,że nóż jest dość ciężki i jak nim rzucałem, to przypominał mi siekierę przy wbiciu :D . może straci troche na wadze jak wywiercę w nim dziuru na rączkę i mi sie go uda po mojemu "wyważyć".

Pozdrawiam Wszystkich

-gjd-
  • 0

budo_ramirez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia
Ładne ostrze :) Podobne widziałem w filmie "nożownik" Kiedyś robiłem ładne noże ze stalki uzyskanej ze sprężarki w betoniarce (w bębnie były nacięcia a w nich stalowe paski długości ok 60cm i szerokości ok 6cm). Nie wiem co to za stal ale była świetna, twarda ale nie krucha, noże bajka. Gwoli ścisłości pracowałem jako mechanik więc miałem dostęp. Nasz kowal robił z nich śliczne i co najważniejsze trwałe imitacje mieczy samurajskich(a miało chłopisko do tego smykałkę). Jako materiał gorąco polecam. Dobre są równierz popychacze zaworów, tylko po ukształtowaniu trzeba zachartować i odpuścić. Pozdro
  • 0

budo_ramirez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia
Nie dopisałem grubość blach ok 4,5-5mm miecze oczywiście te krótkie niestety nie wiem jak się nazywają ale pewnie ktoś szybciutko mnie naprawi :) znaczy sie poprawi :wink:
  • 0

budo_ramirez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia
Qrcze tak to jest jak się pisze po trzech zgniecionych puszkach aluminiowych :) Pisząc betoniarka mam na myśli autko które przewozi beton z betoniarni na budowę a nie betoniarkę stojącą na budowie :) Sprężarka ma za zadanie wydmuchać beton w gruszce. Sorki za zamieszanie
  • 0

budo_gjd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia
Kurde, aż się rozmażyłem czytając opowieści o kowalu :) .

Właśnie zmierzyłem grubość mojego ostrza i wynosi ono 6.5 mm. hmm.... , troche grube, ale jak wykończe to cieńsze wyglądałoby głupio (tak mi sie narazie przynajmniej wydaje).

Aha, szlifierka zakupiona :D , jutro ją przymocuje w moim skromnym warsztaciku w garażu na drugim końcu miasta i jeśli dobrze pójdzie to wieczorem wkleje kilka fotek moich wypocin. Szczerze mówiąc to prawdopodobnie zmaszcze sprawe jak nikt , ale cóż, spróbować trzeba . hahah. No i jeszcze musze wymyślić jakiś uchwyt do tej taśmówki.

8)

Pozdrawiam
  • 0

budo_gjd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia
no i dupa!

muszę powiedzieć ,że ciężka sprawa z tym moim wymyślonym szlifem. za cholere nie moge tego prosto zrobić. może dlatego ,że się doczekać niemoglem i robilem na nieprzykreconej szlifierce i była nieco niestabilna, no ale...

..."kiepskiej baletnicy przeszkadza rąbek u spodnicy".

Więc postanowiłem troche ułatwić sobie zadanie i pójde na łatwiznę. hehe.

tam gdzie szersza część ostrza zrobie lekki szlif wypukły na całej szerokości (tzn. postaram się zrobić , a co z tego wyjdzie to juz chyba nikt nie wie :) ).

Pozdrawiam
  • 0

budo_gladi13
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia
Witam !!
a ja mam pytanie. jak sprawuje sie ta szlifierka . sam chciałem sobie coś takiego machnąć ale wydawała mi sie słąba...
POZDRAWIAM !!!
  • 0

budo_gjd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia
gladi13

szlifierkę mam dopiero od paru godzin także dokładnie Ci nie powiem. jest troszke słaba tak jak podejrzewałeś (chyba żę za mocno dociskalem do taśmy, bo na kamieniu w sumie było ok) , ale myśle ,że bedzie się dobrze sprawować. musze się do niej przyzwyczaić bo narazie bardzo mi na niej niewygodnie, jakoś tak mało miejsca. haha.

no ale jak mówiłem, pare dni i pewnie się przyzwyczaję.

pozdrawiam
  • 0

budo_gladi13
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia
Dzięki za takie info !!!
Jak juz troche popracujesz na tym sprzecie to chetnie przeczytam jak sie sprawuje :twisted: :twisted: :twisted: tak czy inaczej zachecam do zabawy w stali, bo każdy efekt daje dużo frajdy !!! :)
POZDRAWIAM !!!
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia

muszę powiedzieć ,że ciężka sprawa z tym moim wymyślonym szlifem. za cholere nie moge tego prosto zrobić. może dlatego ,że się doczekać niemoglem i robilem na nieprzykreconej szlifierce i była nieco niestabilna, no ale...

Wiesz, ja rozumiem chęć do wypróbowania nowego sprzęta, ale "co nagle, to po diable". :wink:
Może jednak najpierw tą szlifierkę dobrze przykręć. :)
Tak będzie napewno lepiej i być może też zdrowiej. :wink:
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia
Z tym wyzszym szlifem będzie wyglądał zdecydowanie lepiej, i będzie miał o wiele lepsze właściwosci tnące. Szczególnie ze ma 6,5mm grubości. Ale jeszcze szlifowanie, dopieszczanie, polerka i z 6,5 zrobi się 6,2.
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pirwszy nóż w trakcie robienia
Z tym wyzszym szlifem będzie wyglądał zdecydowanie lepiej, i będzie miał o wiele lepsze właściwosci tnące. Szczególnie ze ma 6,5mm grubości. Ale jeszcze szlifowanie, dopieszczanie, polerka i z 6,5 zrobi się 6,2. Z nieprzykręconą szlifierką tez miałe problem :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024