Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy warto ćwiczyć taekwondo itf?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?
To że twoja sekcja nie była udana to nie znaczy,że inne sekcje też są takie.A pozatym w kicku też są wysokie kopnięcia i jak kiedyś sprobójesz kogoś kopnąć w głowe na ulicy a on to przechwyci i wywali cie i właduje ci butów w łeb to co powiesz że kick jest nie skuteczny i idizesz na bjj?I nie mow że na ulicy nie kopał byś wysoko bo w tkd też są niskie kopnięcia.
A tak btw jakiej opinii ty oczekujesz na podforum tkd kiedy obrażasz tą sztuke walki i ludzi ktorzy ją ćwiczą chcesz żebyśmy ci pisali tkd jest do dupy idz na krav mage?Właśnie ty zachowujesz się jak byś miał 12lat.A najlepiej to nie karmić trola :)
  • 0

budo_apacz
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?
nie obrażam wcale ćwiczących Taekwondo, bo przecież to moga byc porządne ludziska. Jedyną zaletą ćwiczenia Taekwondo jest fakt, iż na Kickboxingu zadaję prawidłowe kopnięcia, które zostały zapożyczone z TKD (nasz trener w ogóle nas nie uczy kopnięć). Tak więc w Kicku kopnięci okrężne to dollyo chagi a forntalne to ap chagi. Umiem te kopnięcia zaje***cie, dzięki czemu jestem co nieco w przodzie od innych ziomali z kicku.
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?
Myślę, ze nie mam tu już nic do dodania na Twój temat Apaczu-chyba wyżej już powiedziano wszystko co powinno być Ci powiedziane w odpowiedzi na delikatnie mówiąc dziecinne uwagi z Twojej strony zupełnie pozbawione obiektywnego spojrzenia.Jedyne co mnie ciekawi to tylko to ile Ty możesz mieć lat? :)
  • 0

budo_apacz
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?
jeśli chcecie mnie najeżdżać to zamykam temat
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?
No i widzisz, na kicku mówisz, że cię nie uczą kopać, i tu potwierdza się to co j€uż wiedziałem, kick to tak naprawde boks+uszczuplone kpniecia z tkd i karate, jak komuś to odpowiada, to ok, ja lubie kopać, więc ćwicze tkd wtf, a jak już będe wiedział, że to faktycznie jest git, i będe sobie radził w szkole, to załatwie sobie jeszcze jeden dzień w tygodniu na kicka, właśnie po to aby ćwiczyć ręce, ale nie to chciałem powiedzieć, chciałem powiedzieć, że najbardziej mnie rozwaliło to co powiedziała koleżanka Joviszek, słuchaj powiedz jakiemuś koledze, koleżance, czy komu kolwiek aby uderzył cię z pięści, z średnią siłą po żebrach, albo sama się walnij, i zobaczysz, że to boli, a teraz sobie wyobraź, że dostajesz w te żebra dollyo od wytrenowanego adepta TKD, i jak sądzisz, czy była byś w stanie coś jeszcze zrobić, bo ja sądze, że nie, pamiętaj, że niewiele osób trzyma garde jak się bije, czasami z nerwów się stoi jak kołek ( ja tak kiedyś zrobiłem, dostałem strzała w morde, i dalej niepamiętam co, byłem tak zdziwiony, że niekontaktowałem :) , w tym momęcie niepamiętam jak wyglądała ta bójka :) ), i jak mu wypalisz dollyo w żebra, i ładnie trafisz, to gość albo padnie, albo skończy z połamanymi żebrami, teraz jeszcze do apacza, oglądnij sobie ten filmik [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to jest zawodnik tkd WTF walczący w formule K-1, jak widzisz, tkd też potrafi być bardzo skuteczne.
  • 0

budo_rzaiel17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?
Apacz nie wiem czy wiesz,ale w taekwonfo ITF w wykonaniu w wielu sekcji przypomina kickboxing.Jesli zalezy ci na czystej skutecznisci to zapisz sie na muay thai i brazylijskie jiu-jitsu,albo na mma i przygotuj sie na ciezkie treningi,szczegolnie na taju.

Moze w twojej bylej sekcji tkd tylko na pocztaku bylo tak jak mowiles,byc moze z czasem wszystko zmienilo by sie na lepsze.Ale jesli nie to lepiej chodzic do dobrego terenera kb niz kiepskiego tkd
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?

TKD jest fajne samo w sobie, ale wykorzustując tylko TKD poza Dojo przegrasz.

niezgodze się , jeżeli sumiennie trenujesz i znasz dobrze swoje możliwości i stajesz przeciwko osobie która nie trenuje i niewie że Ty trenujesz to masz ogromne szanse by wygrać to starcie.

po pierwsze element zaskoczenia( przeciwnik na ulicy napewno sie nie spodziewa ,że może trafić na kogoś kto uprawia jakieś sw w tym przypadku TKD)

po drógie stosować proste techniki które wychodzą nam najlepiej, te które po prostu najlepiej opanowaliśmy.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?

moim zdaniem TKD nie da sie wykorzystac w zyciu codziennym czy na ulicy.


w rzeczy samej. jak juz pisałem, wszystkie konflikty rozwiązałem rozmawiając

jesli jestes dobry w TKD, to jedziesz na zawody i wygrywasz je, bo tam sa okreslone zasady co wolno, a co nie, a jesli wyjdziesz na ulice i zaserwujesz komus piekne dollyo, to koles zlapie cie za noge, powali na chodnik i masz juz po walce... TKD jest fajne samo w sobie, ale wykorzustując tylko TKD poza Dojo przegrasz.


a sewo chagi czy ap palkup taerigi też są do niczego?
takoż zapytam o Doo Sonkarak.
O takich oczywistościach jak sonkal taerigi nie wspominam, bo zakładam, że uznajesz te techniki za znajdujące zastosowanie tylko na zawodach.
Tak z ciekawości: Jaki masz stopień i staż?
  • 0

budo_joviszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miastko

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?
opisujac ta sytuacje nie mialam na mysli tylko tego, ze osoba kopiaca jest mistrzem, ale takze ten, kto ma przechwycic atak... chyba zle mnie zrozumieliscie...

jednak to jest tylko moje zdanie i ja osobiscie nie powolywalabym sie na TKD na ulicy... jezeli macie inne zdanie, nie zabraniam Wam go miec. ja wyrazilam swoje zdanie i uwazam temat za zamkniety...
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?
Nigdzie nie spotkałem się z zasadą w TKD ITF (a tego dotyczy temat) że należy kopać wysoko.
Drugą ciekawostką jest to, że najwięcej do powiedzenia o skuteczności tej sztuki mają ci z najmniejszym stażem. W związku z dość liczną ilością technik których niemożna wykorzystywać na zawodach ciśnie się na usta: Taekwondo, sztuka nieznana. Od siebie dodam - zwłaszcza przez niedouczonych adeptów.
  • 0

budo_mrmario
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:South Park

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?
Jak piszesz , czy warto czekać 2 lata. Moim zdaniem warto. Przez ten czas nie uczysz sie tylko jak się obronić ale też jak sobie nie zrobić krzywdy.


Pozdrawiam
  • 0

budo_apacz
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?
a co myślicie na temat skuteczności Taekwondo na ulicy?
  • 0

budo_il pen dam sim
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?
Nie mozna powiedziec czy jakikolwiek styl jest skuteczny na ulicy, wszystko zalezy od czlowieka, umiejetnosci itp. Jesli ktos wykorzysta w pelni swoje umiejetnosci to jest dopiero skutecznosc :-) :wink:
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?
Kolejna próba prowokacji z twojej strony :?:
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?
A czemuż miało by być nieskuteczne :?: , powiedz mi, czy jak widzisz jakiegoś człowieka to od razu wiesz, że on ćwiczy tkd, kick, boks, bjj, krav mage, czy jaką inną cholere :?: , myśle, że nie, i to samo myśli pewnie większość ludzi o tobie, i w ten sposób mogą zanim się zorientują wyłapać dollyo na żebra, i niewstać, albo takie ap chagi na wory, że z bólu zemdleją, oczywiście może być też tak, że zanim się zorientujesz dostaniesz strzała w morde, bo gość wyskoczy nagle bez słowa i tutaj już się liczy wytrzymałość na ból i psychika, więc podsumując aby tkd było skuteczne musisz być mocny psychicznie, jak się zacznie walka nie robić po portkach, i walczyć z głową, i wtedy jeśli użyjesz tego czego cię uczą na treningach, zakładając, że nietrafisz na osobe która umie się obronić, lepiej niż ty umiesz atakować, to wygrasz
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?

a co myślicie na temat skuteczności Taekwondo na ulicy?

W Twoim przypadku TKD jest szczególnie nieskuteczne.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: czy warto ćwiczyć taekwondo itf?
Temat niewnosi nic nowego i powtarza sie juz kolejny raz tylko za sprawa innego uzytkownika. Jak TKD jest nieskuteczne to ok - niech bedzie a skoro KB jest lepszy to powiedzcie mi prosze czemu czesto ludzie z KB przegrywaja z ludzkami z TKD.


Zamknij ktos ten temat prosze bo rozmowa jest wg. mnie nieco o dupie marynie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024